יום שלישי 26 ינואר 2021  11:43
"שתיחנק הנבלה שנקראת מדינת ישראל"
ד"ר אייל ניר [מתוך יו-טיוב]

המניפסט האידיאולוגי של ניר
ציונות = גזענות
מדינת ישראל – מפלצת גלוחת ראש
לרדוף את ראש השב"כ ולהביאו לדין
לשבור את המפרקת לפעילי ימין
אם תרצו - חבורה של גלוחי ראש
ראש המוסד לשעבר - רוצח קולוניאליסט
המפכ"ל יוחנן דנינו – זולל ערבים

ד"ר אייל ניר, מרצה לכימיה באוניברסיטה בבאר-שבע, שקרא בדף הפייסבוק שלו לשבור את המפרקת לפעילי ימין, הפיץ עוד דברי בלע וגם הביע תמיכה נלהבת בהטלת סנקציות על ישראל נשיאת האוניברסיטה: "אמירתו מעוררת סלידה"

▪  ▪  ▪
השבוע עלה לכותרות שמו של ד"ר אייל ניר, מרצה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון. ציטוט מתוך עמוד הפייסבוק שלו שפורסם בכלי התקשורת בו הוא קורא לשבור את המפרקת לבני הנוער שהשתתפו בריקוד הדגלים בירושלים וקראו קריאות גנאי נגד הציבור הערבי עורר סערה ציבורית.

האמירה המזעזעת של ד"ר ניר שיש "לשבור את המפרקת" לפעילי הימין היא איננה אמירה חריגה למי שמכיר את המרצה לכימיה מבן-גוריון. ד"ר אייל ניר הוא אקטיביסט בולט בשורות השמאל הרדיקלי וחבר בקבוצת האנרכיסטים נגד הגדר. הוא פעיל מרכזי בתנועה הפועלת להחרים את מדינת ישראל בקהילה הבינלאומית.

בדיקת עמוד הפייסבוק של ד"ר ניר מגלה כי מלבד שבירת מפרקות לפעילי ימין או, לבריונים כפי שטען, הוא אוחז בכמה וכמה עמדות שמאל קצוניות במיוחד.

כך למשל, ד"ר ניר מרבה לכנות את מדינת ישראל בתור "המפלצת הציונית שלא יודעת שובע". "יש להטיל על ישראל המופרעת סנקציות בינלאומיות, לחיבה לעמוד בחוק ובסטנדרטים הבינלאומיים ולפרקה מנשקה הגרעיני", הוא כותב בזעם. בתגובה לכתבה שעסקה בהתנחלויות כתב ד"ר ניר כי "כל המדינה היא ישוב שהוקם על חורבות ישוב ערבי".

ביטוי שד"ר ניר מרבה לחזור עליו בצורות שונות כלפי גופים ואישים שונים הוא מושג "גלוחי הראש". על-פי המרצה לכימיה, מדינת ישראל היא "מדינה גלוחת ראש", ולא רק היא, גם אנשי קבוצת "אם תרצו" זוכים לתואר המפוקפק. בפרץ של זעם על פעולה של משרד החוץ נגד פעילות הרשות הפלשתינית באו"ם כותב ניר "שתיחנק הנבלה הזו הקרויה 'מדינת ישראל'".

מלבד מדינת ישראל ומוסדות ציבור כמו צה"ל ומשטרת ישראל שזוכים לא אחת לכינויי גנאי כמו "גלוחי ראש, ו"קלגסים", מרבה ד"ר ניר להביע את זעמו על אישים בכירים בצמרת הביטחונית. ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, לא זוכה לחמלה אצל ד"ר ניר ומכונה כ"רוצח קולוניאליסט". המפכ"ל יוחנן דנינו מוגדר כ"זולל ערבים לעייפה". ואם זה לא מספיק אז המרצה מבן-גוריון שולח איום מעל עמוד הפייסבוק שלו לראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, ומזהירו: "אני אומר לראש השב"כ תיזהר, עוד תואשם בפשעי מלחמה, ונרדוף אותך עד להבאתך לדין. כבר היו דברים מעולם".

כניסת משפחות יהודיות לשיח ג'ראח ופינוי מבנים לא חוקיים של בדויים בדרום מוגדרים אליבא דד"ר ניר כ"טיהור אתני" שנעשה בחסות "בית המשפח העליון".

ד"ר ניר לא חס אף על הסופר האנגלי איאן מקיואן שהביע תמיכה נלהבת בנסיגה ישראלית מההתנחלויות. מקויאן עורר את זעמו של המרצה מבן-גוריון בכך שהסכים לקבל את "פרס ירושלים" ואף ללחוץ את ידו של ניר ברקת ראש עיריית ירושלים. הכעס על מקיואן היה מצד שיתוף הפעולה עם מדינת ישראל ואי רצונו להחרימה. על כך אמר ד"ר ניר כי מקויאן הוא "שרלטן, אפס מאופס".

את המתנחלים, מאשים ד"ר ניר, בשפיכת דמים בכך שהם גורמים לפלשתינים לפגוע בהם. "אני מגנה את כל הפסיכופטים ששולחים את ילדיהם לשבת על אדמה שדודה בלב שטח כבוש התפוס בדיני מלחמה וכיבוש. ישראלי שלא קורא לפנות את ההורים המסכנים את ילדיהם עובר על לא תעמוד על דם רעיך. העובדה שישראלים רבים לא מגנים את ההתנחלות הזאת ועוד תומכים בה מעידה שישראלים רבים מעדיפים התפשטות טריטוריאלית על פני חיי ילדיהם. כך גם לגבי ילדי איתמר הנרצחים. בשביל רבים בישראל זו הזדמנות לרקוד על הדם ולגזול עוד אדמות. מהילדים לא אכפת", קובע ד"ר ניר.

שקבר רשב"י יעלה באש
ניר בהפגנה במזרח ירושלים [פלאש 90]

מלבד כל זאת, מעלה ד"ר ניר משאלה בעמוד הפייסבוק שלו שאולי קבר שמעון הצדיק יעלה באש. "אני מחבב את ל"ג בעומר, אולי יתפתח יפה ויישרף כל הקבר, מה רע?" שואל ניר.

פעמים שד"ר ניר מכעיס גם את חבריו משמאל השותפים למאבקו בשיח ג'ראח. כך למשל, ד"ר ניר הביע תמיכה בדבריה של נשיאת התאחדות הסטודנטים באוניברסיטת לונדון, קלייר סלומון, שטענה כי "ההשקפה לפיה היהודים נרדפו לאורך כל ההיסטוריה פוברקה במאה השנים האחרונות כדי להצדיק את רדיפת הפלשתינים". ד"ר ניר טען כי סלומון צודקת ועורר את חמתו של פרופ' אלון הראל מהאוניברסיטה העברית ופעיל בולט בהפגנות בשיח ג'ראח. "אל תהיה פאתטי", שיגר פרופ' הראל למרצה מבן-גוריון. אחר כך יטען פרופ' הראל כי בתנועת ה-BDS הקוראת להחרים את מדינת ישראל מעורבים גורמים אנטישמיים.

את התמיכה בחרם על ישראל מסביר ד"ר ניר כי רוב רובו של הציבור הישראלי "אינו מסוגל לחשוב ישר". ועל כן יש לגרום לציבור בישראל להבין את "המשמעות של הכיבוש": "רוב הישראלים נמצאים במצב שאפשר להבינו רק בכלים מתחום בריאות הנפש, ולא מתחום הכלכלה והאינטרסים, ולכן אינם מסוגלים לחשוב ישר. אי-אפשר לשכנע את ישראל להוריד את המגף מהצוואר הפלשתיני על-ידי דיבורים והסברים זה לא הולך אלא על-ידי מעשים. רק כשמחיר הכיבוש יהיה גבוה מספיק ובצורה הברורה לרובם (ולמעשה לאליטה השלטת) אזי ישראל תשנה את דרכיה".

תגובת "אם תרצו": "מזה כשנה מגיבה אוניברסיטת בן-גוריון לביקורת שנמתחת עליה בהסתה ובהכפשה של אלו המבקשים להיאבק בהפיכת האוניברסיטה לחממת הסתה אנטי ישראלית. ההסתה של גידולי הפרא באוניברסיטת בן-גוריון היא תוצאה ישירה של מדיניות זו של האוניברסיטה. מכיוון, שכנראה, לראשי האוניברסיטה לא אכפת מהפיכת המוסד לחממת הסתה אנטישמית אנו מצפים משר החינוך לקחת אחריות ולפעול בנושא".

תגובת נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי: "המדובר אומנם בחבר סגל האוניברסיטה, אבל לאמירתו מעוררת הסלידה והגועל אין כל קשר למוסד. אוניברסיטת בן-גוריון מקיימת הלכה למעשה ועל בסיס יום יומי- את החזון הציוני של דוד בן-גוריון לפיתוח הנגב למען עתיד המדינה ואין זה אלא עוול ואי צדק לזהות את ההתנהגות הזו עם אלפי חברי סגל ועובדים ובוודאי סטודנטים שכל משאלתם ללמוד, לחקור, לבנות את עתידם ולקדם את מדינת ישראל. האוניברסיטה בודקת האם חבר הסגל עבר על תקנות האוניברסיטה ותפעל בהתאם".

ד"ר אייל ניר סירב להגיב לכתבה.

פורסם במקור: מקור ראשון
תאריך:  17/06/2011   |   עודכן:  17/06/2011
ישי פרידמן
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות

משפחתו של אבי כהן ז"ל אירגנה היום (שישי) נערכה צעדה לזכרו, שבה השתתפו חבריו הטובים. לאחר מכן נערך טורניר כדורגל בין שחקני העבר, כולל מאמן מכבי תל אביב מוטי איוניר. בין הנוכחים היו גם שחקני הצהובים שהגיעו לאירוע.

תמיר כהן, בנו של אבי ז"ל, דיבר על ההתמודדות עם האובדן והתייחס לאירוע: "זה עדיין קשה בשבילי. אני לא מעכל את זה שאבא לא כאן. אנחנו חייבים להמשיך את החיים. עשינו את הצעדה הזו לכבודו ואני מקווה שהיא תהפוך למסורת, ושכל החברים והמשפחה ימשיכו להגיע בשבילו. אבי לא יהיה לבד לעולם. נמשיך לעשות את כל הדברים שאהב, בין אם זה כדורגל או להיות עם חבריו".


17/06/2011  |  עידן חגי  |   חדשות
בעיצומה של מחאת הקוטג', קורא רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל אליהו, להיזהר מצריכת סלטי חומוס וטחינה של יצרניות החומוס הגדולות.
17/06/2011  |  עידן יוסף  |   חדשות
האחיות מממשות את איומן ויחדשו את המאבק לתקנים. החל ביום ראשון הקרוב (19.6.11) תפחית הסתדרות האחיות שתי מיטות מכל מחלקה פנימית. זאת לאחר שלטענתה, משרדי הבריאות, האוצר ומנהלי בתי החולים אינם מקיימים את ההסכם שחתמו מול האחיות, בינואר השנה, להוספת 190 תקנים ייעודיים לצורך השגחה מיטבית על חייהם של החולים המונשמים במחלקות הפנימיות בבתי החולים.
17/06/2011  |  עופר וולפסון  |   חדשות
שר החוץ, אביגדור ליברמן, הודיע (יום ו', 17.6.11) כי אם הפלשתינים יקדמו מהלך חד-צדדי באו"ם אזי תתנער ישראל מכל ההסכמים שחתמה עם הפלשתינים בעבר.
17/06/2011  |  איציק וולף  |   חדשות
גניבת מתכות כבר מזמן אינה תופעה אלא מגיפה. לכותרות עולים מקרים קיצוניים במיוחד, כגון פירוק אנדרטאות לחללי צה"ל, אך חיפוש מהיר באינטרנט מעלה, כי הבעיה מוכרת לשלטונות החוק לפחות מזה עשור. מה עושים עם זה - זו כבר שאלה אחרת.
17/06/2011  |  איתמר לוין  |   חדשות