יום שישי 27 נובמבר 2020  13:39
מכירות הקוטג' של תנובה צללו 25% - שוקלת הוזלה
מאת: אילנית חיות  |    |  גלובס  |  תגובות
[צילום: יח"צ]

גורם בתנובה: "משבר הקוטג' הוא בסדר גודל של משבר הסיליקון וההשפעה שלו יכולה להיות יותר דרמטית אם לא יטופל באופן נכון" מנהל לשעבר: "בכל תולדות תנובה מעולם לא הייתה ירידה דרסטית במכירות הקוטג'" רשתות השיווק כבר נשברות: מגה הוזילה הקוטג' והגבינה

▪  ▪  ▪
"משבר הקוטג' הוא בסדר גודל של משבר הסיליקון, וההשפעה שלו יכולה להיות יותר דרמטית אם לא יטופל באופן נכון", כך אומר היום ל"גלובס" גורם בתנובה. משבר הסיליקון, הזכור כמשבר החמור בתולדותיה של תנובה, הוזכר לא אחת בדיונים הקדחתניים שמקיימת החברה מאז החלה מחאת הצרכנים, בניסיון להתמודד עם המשבר הנוכחי.

מנתונים שהגיעו לידי "גלובס" עולה כי מכירות הקוטג' של תנובה ירדו ריאלית (כמותית) בכ-25%. לדברי מנהל לשעבר בחברה, "בכל תולדותיה של תנובה מעולם לא הייתה ירידה דרסטית במכירות הקוטג'. אין חיה כזאת. הקוטג' הוא מוצר שזוכה לביקוש קשיח וקו הייצור של תנובה עובד כמו שעון שווייצרי. אין כאן משחקים".

מוצר רגיש במיוחד

בימים האחרונים ניסו בתנובה להעריך את הביקוש לקוטג', לאור חרם הצרכנים, בניסיון למזער נזקים. בהקשר זה יצוין כי הקוטג' הוא מוצר רגיש במיוחד, ותוחלת חיי המדף שלו קצרה משמעותית ממוצרי חלב אחרים, כמו למשל גבינה לבנה. בשל כך, כל שינוי בצריכה מחייב היערכות מקדימה.

כפי שפורסם אמש ב"גלובס", שותפיה של חברת אייפקס בבעלות על תנובה, מצדדים בהורדת מחירים. "יש כשל שוק והיצרניות צריכות להוריד מחירים", אמר איציק בדר, יו"ר משקי גרנות ונציג המתיישבים בתנובה.

עוד נודע כי בתנובה נבחנת אפשרות להוזלת מחירים של מספר מוצרים, מתוך הבנה שהתוצאות של משבר מתמשך עלולות להיות חמורות יותר, במיוחד אם הממשלה תטיל פיקוח על המוצרים. בדר אף הבהיר אתמול כי לדעתו, במידה שתנובה לא תוריד את המחירים, הרגולטור יצטרך להפעיל פיקוח.

בתוך כך הודיעה היום (ד') רשת רבוע כחול כי היא מוזילה את מחיר הקוטג' והגבינה הלבנה של שלושת החברות - תנובה, שטראוס וטרה - למחיר של 5.49 שקלים. במקביל להוזלה, פנתה הרשת לשלושת החברות ודרשה מהן להוזיל את מחירי הקניה של הרשת, בהתאם למחיר החדש לצרכן.

במכתב שהוציאה הרשת לחברות, הובהר כי במידה שהבקשה לא תתקבל, היא תשקול המשך או שינוי במתכונת של הרכישה של מוצרים אלו מהיצרניות.

מנכ"ל רבוע כחול, זאב וורמברנד, אמר כי "הגיע הזמן שיצרניות החלב ייקחו אחריות ויוזילו באופן מיידי את מחירי המוצרים. אני שמח על החלטת הממשלה לבדוק נושא עליית המחירים, אך עד לקבלת הכרעה בנושא, אי-אפשר להמשיך ולתת לציבור הצרכנים לשלם את המחיר. אסור לאפשר למחאה צרכנית חשובה זו לגווע. שתיקת היצרניות וגלגול אחריותן רק לפתחו של הרגולטור אינה דבר מובן".

לפי חרם הצרכנים, עדיין אי-אפשר לקנות ברבוע כחול את המוצרים, כיוון שהמחיר גבוה עדיין בחצי שקל מהמחיר שקבעו הצרכנים.

וורמברנד: "מדובר במחיר נכון ובמחיר הזה, גם היצרנים יוכלו לחיות אתו וגם אנחנו נצטרך לוותר על נתח רווח משמעותי בחלק שלנו וזה המחיר הראוי".

פורסם במקור: אתר גלובס
תאריך:  22/06/2011   |   עודכן:  22/06/2011
אילנית חיות
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
חברות המזון מתחילות לסגת מעליות המחירים האחרונות. אסם הודיעה כי לא תעלה את מחירו של אף אחד ממוצריה עד לאחר החגים. זאת לאחר שבשבועות האחרונים הודיעה לרשתות השיווק על העלאת מחירים של 4-10% החל מחודש יולי.
22/06/2011  |  עדי דברת-מזריץ  |   חדשות

קבוצת הניהול שהוקמה לפני מספר חודשים, "נאמני הפועל חולון", שבה חברים כ-30 אנשי עסקים חולוניים, ביניהם מיקי דורסמן, גיא בלושינסקי, משה ישעיה ועוד מספר אנשים, הודיעה הערב (רביעי) רשמית על אי כניסתה לניהול המועדון בעונה הקרובה. זאת לאחר שלטענת אנשי קבוצת הניהול, נענתה הקבוצה בפעם השלישית בסירוב על ידי הנהלת הקבוצה הנוכחית לשיתוף פעולה.

לפי גורמים בקבוצת הניהול, "נאמני הפועל חולון" הסכימו לכסות קרוב למיליון ש"ח מהגירעון הנוכחי של הקבוצה, בעוד שלטענתם, אנשי ההנהלה הנוכחית דורשים כי יכסו את כל הגירעון, העומד לגירסתם של אנשי קבוצת הניהול על 1.5 מיליון ש"ח. יש לציין כי בהנהלה הנוכחית של חולון טוענים כי הגירעון יותר קטן, ועומד כרגע בסביבות מיליון ש"ח.


22/06/2011  |  אסף אפל  |   חדשות
ועדת העבודה של הכנסת אישרה (יום ד', 22.6.11) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד) ושל ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה), לפיו ייאסר על מעסיק בפועל להתקשר עם קבלן כוח אדם או קבלן שירות שאינו בעל רישיון כחוק. כמו-כן, ייאסר להתקשר עם קבלני משנה של אותו קבלן. הסנקציה במקרים אלה תהיה קנס בסך 14,400 שקלים פר כל עובד שהועסק במסגרת ההתקשרות הלא חוקית.
22/06/2011  |  עופר וולפסון  |   חדשות
מספר המיליונרים בישראל גדל בשנת 2010 ב-20.6% ל-10,153, לעומת 8,419 בשנה הקודמת. כך עולה (יום ד', 22.6.11) מדוח העושר ה-15 של בנק ההשקעות מריל לינץ' וקאפג'מיני. מספר המולטי-מיליונרים בישראל בשנת 2010 - אלו שהם בעלי הון של לפחות 30 מיליון דולר - הגיע ל-99 (לעומת 83 בשנת 2009) והונם הכולל הסתכם בכ-19 מיליארד דולר.
22/06/2011  |  עופר וולפסון  |   חדשות
קבוצת הביטוח הראל זכתה במכרז לביטוח משרתי הקבע בצה"ל. משרד הביטחון יעביר אליה תשלום חד-פעמי של מאות מיליוני שקלים, ולאחר מכן הפקדות במאות מיליוני שקלים מדי שנה. משרד הביטחון הוציא את המכרז לפני כשנתיים. העסקה אושרה על-ידי שר הביטחון, ועתה מחכים לאישור שר האוצר.
22/06/2011  |  אלעזר לוין  |   חדשות