יום שלישי 18 פברואר 2020  22:39
וינשטיין ניטרל לנתניהו את צוות המאחזים
וינשטיין. מדיניות עצמאית

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לנתניהו, כי צוות המאחזים שהוקם לא יוכל להכשיר את הישובים והשכונות שעתידם כבר נידון בבג"ץ גורמים בהתיישבות: שוב הוכח כי משרד הממשלים ולא הממשלה הוא שמנהל את המדינה

▪  ▪  ▪
התפתחות בפרשת 'צוות המאחזים' שעל הקמתו החליט ראש הממשלה לפני כשבועיים. ל'מקור ראשון' נודע כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, ניטרל מראש את עבודתו הצפויה של הצוות בהערות מקדמיות שמסר לנתניהו בימים האחרונים.

שר המשפטים יעקב נאמן ולשכת נתניהו השלימה לאחרונה את עבודות ההכנה הקשורות לעבודת הצוות. חבריו נבחרו וסמכויותיו הוגדרו. בתום העבודה העביר אנשי נתניהו לבחינת היועץ המשפטי את נוסח כתב המינוי של הצוות וביקשה את חוות דעתו. היועץ אישר את המהלך הצפוי, אף הוסיף מספר הערות אשר בעיקרית שבהן נאמר כי מסקנות הצוות לא יוכלו להשפיע על עניינים התלויים ועומדים כיום בבג"ץ. המשמעות היא שאותם תהליכי הריסה משפטיים הנוגעים לשורה ארוכה של שכונות ומאחזים ביהודה ושומרון ואשר עבודת הצוות אמורה הייתה לבחון אותם, יימשכו בלי הפרעה.

גורמים בליכוד ובהתיישבות היהודית ביו"ש, שנודע להם דבר הערותיו של וינשטיין, הגיבו בזעם ואמרו כי שוב מוכח שהמערכת המשפטית מנהלת כראות עיניה סוגיות מדיניות מובהקות ומוליכה באף את המערכת הפוליטית בהתאם לרצונה. עוד אמרו, כי מסיבה זו נולד הצורך בהקמת הצוות וחוות דעתו של וינשטיין מוכיחה זאת.

ל'מקור ראשון' נודע עוד כי לשכת ראש הממשלה קיבלה מסרים חריפים מחברי כנסת בליכוד ומקרב נציגים של ההתיישבות כי לא ישלימו עם נטרול הצוות ובוודאי שלא עם ההשלכות הצפויות של הרס המוני נרחב ברחבי יהודה ושומרון.

שדולת א"י בכנסת קוראת לראש הממשלה לגלות מנהיגות ולאשר את כתב המינוי של צוות-המאחזים במתכונתו המקורית, כפי שנוסחה ע"י שר המשפטים. השדולה דורשת מנתניהו להגן על ההתיישבות ביו"ש מפני מי שרודפים אותה באיצטלה של שלטון החוק, ולדחות בשתי ידיים את ה"תיקונים" שנועדו לקלקל את הצוות ולמנוע מראש את תפקידו העיקרי: מניעת הריסת בתים נוספים בהתיישבות.

פורסם במקור: מקור ראשון
תאריך:  30/10/2011   |   עודכן:  30/10/2011
אריאל כהנא
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
משרד רואי החשבון בריטמן-אלמגור-זהר, מהגדולים בארץ והחבר ברשת הענק הבינלאומית דלוייט, העתיק מילה במילה חוות דעת של רואה חשבון אחר והגיש אותה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. כך קובע (יום א', 30.10.11) שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, עדי זרנקין.
30/10/2011  |  איתמר לוין  |   חדשות
שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ לא הצליח למצוא מנכ"ל מקצועי למשרד התחבורה תחת המנכ"ל המתפטר דן הראל, שפרש בשל סכסוך מקצועי עם השר, לאחר שנוכח כי נושאים שמקדם המשרד מעוכבים ואינם יוצאים לפועל.
30/10/2011  |  עידן יוסף  |   חדשות
החוקר הפרטי רפי פרידן נדון (יום א', 30.10.11) לשישה חודשי עבודות שירות, לאחר שהודה בהאזנות סתר למזכירתו של מיכאל צ'רנוי. פרידן, שהורשע בעבר בפרשת האזנות הסתר בשליחותו של עפר נמרודי ורשיונו נשלל, גם נדון לקנס של 30,000 שקל וחוייב לפצות ב-10,000 שקל את לינה סקיר, מזכירתו של צ'רנוי, ובסכום זהה את צ'רנוי.
30/10/2011  |  איתמר לוין  |   חדשות
אגודת אדם טבע ודין מבקשת מביהמ"ש המחוזי בנצרת לבטל את ההיתר להקמת כפר נופש בחוף כורסי שבמזרח הכנרת. אדם טבע ודין טוענת, כי ההיתר שנתנו הוועדה המקומית גולן והוועדה המחוזית צפון לחברת מלון אורכידאה, נוגד את הוראות התוכנית החלה על האיזור.
30/10/2011  |  איתמר לוין  |   חדשות
שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, גלעד נויטל, יפרסם בבוקר (יום ב', 31.10.11) את פסק דינו במשפטם של עו"ד ד"ר יעקב וינרוט ומי שהיה סמנכ"ל רשות המיסים, שוקי ויטה. במרכז כתב האישום עומדת טענת המדינה, לפיה וינרוט נתן לוויטה שוחד ובתמורה העניק הלה הסדרי מס מפליגים בקולתם ללקוחותיו של וינרוט, ששילמו לו שכר טירחה של עשרות מיליוני שקלים.
30/10/2011  |  איתמר לוין  |   חדשות