יום שלישי 01 דצמבר 2020  23:42
יום עיון: מטפלים בתקשורת
אוניברסיטת בר-אילן

הדיאלוג בין מטפלים לבין עיתונאים על סוגיות הקשורות באלימות במשפחה ובחברה מתקיים, בדרך כלל, רק כאשר מתרחשים אסונות כמו רצח בתוך המשפחה כנס ראשון מסוגו שיתקיים בשבוע הבא באוניברסיטת בר-אילן מנסה לשנות את המציאות הזו תחת הכותרת "אלימות בדיאלוג" ידברו עיתונאים, מטפלים ואנשי אקדמיה על אלימות ועל הטיפול בסוגיה הזו בתקשורת

▪  ▪  ▪
הרצח המזעזע של ילדות צעירות בידי אימן, בעיר במרכז הארץ, הכה בהלם את העובדת הסוציאלית שליוותה את המשפחה ולא הצליחה לחזות את האסון הנורא. בעודה מנסה להבין מה קרה היא הייתה צריכה להתמודד עם חזית נוספת. מחוץ לאגף לשירותים חברתיים המתינה עדת עיתונאים ששאלה אותה: איפא היית?, איך לא זיהית?

הדיאלוג הכל-כך שכיח בין אנשי תקשורת לאנשי טיפול, יוצר לא פעם תחושה של מאשימים ומואשמים, כאשר בפועל מדובר בשתי פרופסיות שמדברות בשפה שונה ומגיבות בקצב שונה להתרחשות האירועים.

היחידה להשתלמויות של בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן החליטה "להרים את הכפפה" ולאפשר דיאלוג בין עיתונאים, אנשי תקשורת ואנשי אקדמיה, העוסקים בתחום של אלימות על נגזרותיו.

יום העיון שיתקיים ביום רביעי (30.11.11) ייפתח בדיאלוג בין שני אנשים דעתנים: המטפלת ד"ר דניאלה שבאר-שפירא מצד אחד, והעיתונאי רינו צרור מהצד השני. בהמשך יהיו שלושה פאנלים: האחד ינוהל על-ידי עיתונאי ערוץ 2 משה נוסבאום ויעסוק באלימות הורים כלפי ילדיהם; השני ינוהל על-ידי עיתונאית רשת ב' עדי מאירי, ויעסוק באלימות במשפחה; והשלישי יעסוק באלימות בחברה וינוהל על-ידי ראש בית הספר לתקשורת באוניברסיטת בר-אילן, פרופ' איתן גלבוע. העיתונאי לשעבר דניאל בן סימון ירצה אף הוא בכנס.

פרטים נוספים על הכנס ואופן ההרשמה ניתן לראות בקישור המצורף לעיל.
הזמנה ליום עיון: אלימות בדיאלוג - בין מטפלים לאנשי תקשורת

תאריך:  20/11/2011   |   עודכן:  20/11/2011
מחלקה ראשונה
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
משרד החקלאות ופיתוח הכפר יקיים ביום שלישי ה- 22/11/11 יום מיוחד פתוח לציבור הרחב להכרת עולם צמחי התבלין, הבושם והמרפא בישראל.
שיטה חדשה להנשמת פגים ללא צורך בצינור הנשמה, בשם: "NIPPV - non invasive positive pressure ventilation", הוכנסה לאחרונה לשימוש ביחידה לטיפול נמרץ בפג ובילוד, בבית-חולים ליס. שיטה זו מסייעת בהתמודדות טובה יותר עם מחלת ריאה כרונית של הפג, BPD, שמאופיינת בבצקת בין התאים ובתאי האלביאולי שמתקדמים לכדי מצב דלקתי כרוני ופיברוזיס.
20/11/2011  |  אבי שושן  |   הודעות כלליות
עמותת בוגרי המכללה לביטחון לאומי, אשר חידשה את פעילותה לפני כשנה במטרה לתרום ולתמוך בביטחון הלאומי של ישראל וליצור קשרים בין בוגרי המכללה, מקיימת את כנס הבוגרים השנתי השני שלה שיעסוק בנושא: ישראל וגדרות סביב לה - משמעויותיה הביטחוניות, הכלכליות - חברתיות והלאומיות של גדר הביטחון. בכנס צפויים להשתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל בני גנץ, ראש השב"כ יורם כהן, היעוץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ובוגרי המכללה לדורותיה.
20/11/2011  |  גלעד אמיר  |   הודעות כלליות
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב תעניק תואר ד"ר לפילוסופיה לאות כבוד לשחקנית, הקומיקאית ואשת הרדיו והטלוויזיה רבקה מיכאלי (שרוני). התואר יוענק לה בטקס הענקת תארי ד"ר לאות כבוד, שיעמוד במוקד אירועי "יום בן-גוריון", יום ראשון ה-4 בדצמבר 2011, שהוא יום העלייה השנתי לקברו של "הזקן".
בשנה שבה ראה העולם כיצד ההתנהלות הכלכלית של מדינה קטנה יכולה לטלטל שווקי ענק, נדמה שכל אירוע שולי יכול היום לקבל משמעות גדולה. כפועל יוצא מאי היציבות הכלכלית המתפשטת במדינות רבות בעולם, בעיקר המערבי, תרחיש של מיתון עולמי רק הולך ומתממש. שנת 2012 תהיה צומת של התרחשויות כלכליות וחברתיות שעיקרן בגוש היורו המתמודד עם כמה חברות סוררות המתקשות להתמודד עם חובותיהן ונמצאת על סף פשיטת רגל. "אנחנו לא רחוקים מתרחיש דומה למשבר הפיננסי של 2008" אמר לאחרונה ג'ים אוניל, יו"ר Goldman Sachs Asset Management , מהכלכלנים המובילים בעולם, ואורח מושב הפתיחה של ועידת ישראל לעסקים 2011 של גלובס, בתגובה למשבר באירופה.