יום ראשון 01 נובמבר 2020  03:49
כבל על התמודדות להסתדרות: "זה לא נורמלי"
מאת: עדי בג'איו  |    |  תגובות

אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית תל אביב-יפו יזמה שבוע פוליטי בנושא "המחאה החברתית והזירה הפוליטית"

▪  ▪  ▪
בשבוע האחרון התקיים "שבוע פוליטי" במכללה האקדמית תל אביב-יפו בנושא "המחאה החברתית והזירה הפוליטית". במסגרת ההרצאות הופיעו פוליטיקאים ואנשי אקדמיה רבים אשר עסקו בסוגיות שעל סדר היום בעקבות אירוע הקיץ האחרון והשלכותיהם. פתח את השבוע חגיגית: נשיא האקדמית- פרופ' נחמיה פרידלנד.

בפאנל שנערך כעת בהשתתפות ח"כ איתן כבל וח"כ דב חנין, דנים השניים בניתוח המחאה החברתית והסיבות שהובילו אליה וקריאה לסטודנטים ולצעירים להיכנס לפוליטיקה.

ח"כ איתן כבל קרא לסטודנטים להצטרף לפוליטיקה באופן בוטה וישיר. "החיים הם לא סטטוסים וטוקבקים. רוב המציאות היא לא רוטשילד של חודשיים. היא הרבה יותר מורכבת. אני רציתי בכלל להיות שחקן, אבל חטפתי מכות באוניברסיטת ירושלים ואז הבנתי שאני חייב להיכנס."

על ההחלטה שלו לצאת מהסיעה ולהתמודד על ראשות ההסתדרות אמר "היא לא נורמלית, אף אחד לא חושב שיש לי סיכוי. אבל אני יוצא עם עיניים פקוחות ואמונה שחייבים שהדברים ייעשו אחרת!" המשיך ואמר "אני סירבתי להיות חלק מהממשלה הזו. התפקיד שלכם הוא להוציא את הטובים ולשים אותם במפלגות. אם לא תיקחו את גורלכם בידיכם, תמצאו את עצמכם מתלוננים מול הטלוויזיה. צאו מהבועה ותתחילו לראות את המכלול. לראות סולידריות. ההדרה בקריית מלאכי חדשה? מה כולם מתפלאים? כשאתה משחרר מעצמך יצר אחד אז הכל משתחרר. ואז מחפשים תירוצים." כבל המשיך בדבריו על ההתסדרות וקרא למארגני מחאת הקיץ: "צריך להמשיך ולהביא את השינוי מתוך ההסתדרות שלצערי לא הצליחה להיות המקום המוביל והמרכזי שמצליח לשמור על העובד. הדוגמה הפשוטה היא עובדי הקבלן. מדובר במיליון אזרחים שהם אנשים שקופים! איך אפשר לגדל משפחה?! זה לא באוויר זה מיליון איש!! זה מעמד ביניים שאמור להיות חזק. ח"כ כבל סיים בפנייה לסטודנטים "אני קורא לכם ומבקש כל סיוע בהתמודדות בהסתדרות. שואלים אותי מה תעשה כשתיבחר? אל תשפטו אף אחד על-פי העתיד אלא על מה עשה ואיך הוא מתנהג, מה פעל ומה תפיסת עולמו. כי היא לא מתחילה ביום שאתה נבחר."

בשאלה שהפנה אחד הסטודנטים לח"כ כבל על התמודדותו להסתדרות ענה "ההסתדרות נחשבת למקום שמגן על הוועדים הגדולים ולא בדיוק על העובדים. לכאורה זה נכון אבל בגלל זה אני אנצח את עופר עיני. אף אחד לא אומר לי עופר עיני חייב להמשיך. כולם שואלים אותי איך אפשר להתמודד עם שלטון הפחד??

יש 490 אלף עובדים בהסתדרות וזה מעט! בפועל לא מגיעים אפילו 20 אחוז. התקווה שלי היא שכל המאות אלפים שלא הגיעו להצביע יבינו שעכשיו יש אלטרנטיבה שלא היתה.

הוועדים הגדולים אני רוצה להפתיע אתכם שלא כל עובדי חשמל מרווחים הרבה כסף. דווקא אלו יבינו שיש אלטרנטיבה. בכנסת יש יותר השפעה לכאורה, וזה נכון ואני מהמחוקקים. בעיני רוחי ההסתדרות היא עוגן עבור כלל העובדים וגם גוף חברתי. המחאה הייתה גם כלפי ההסתדרות. אם הוא היה גוף שפועל כמו שצריך לא הינו מגיעים למצב זה. אין ציבור אחד שהיה בדיון מול הממשלה שיצא מרוצה. בהסתדרות זה לא שינוי קוסמטי אלא מהפכה."

ח"כ חנין פתח באזהרה כי הדמוקרטיה הישראלית נמצאת בסכנה. "למה הגיעו האיומים האלה מצד הקואליציה? הרי בסך-הכל יש להם קואליציה יציבה. אי-אפשר להבין את הסכנות מבלי להבין את האפשרויות. הסכנות הן סימן לחולשה וזה מוצדק ואמיתי. הממסד הפוליטי תוקף את המערכת הדמוקרטית כי הוא מרגיש מאויים ובצדק. הסכנות קשורות לחוסר היכולת שלהם להתמודד עם הלחצים וזה מעורר תגובה כוחנית ומאיימת".

ח"כ חנין סיכם ואמר "הפוליטיקה היא הדרך לשלטון הדמוקרטיה. אפשר רק לעשות ניסיון להחליף את השלטון. דווקא בגלל שהמחאה לא השיגה תוצאות, היא תחזור. לא יודע מתי ואיך אבל היא תחזור."

תאריך:  15/01/2012   |   עודכן:  15/01/2012
עדי בג'איו
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
היום, יום חמישי, התקיים "היריד הארצי הרביעי ללקויות למידה והפרעות קשב וריכוז בישראל", במרכז לישראל יפה ת"א.
גרסה חדשה למערכת TEAMCENTER מתאימה במיוחד למגזר הצבאי ביטחוני.
בתחרות הראשונה הנחשבת לאוסקר של תחרויות העיצוב, תחרות ה – PENTAWARDS הבקבוק המיוחד זכה במדליית זהב בקטגוריית המשקאות.
12/01/2012  |  שרית גבאי   |   הודעות כלליות
5 אפליקציות אופנתיות ל-Nokia
12/01/2012  |  קרן אלימלך  |   הודעות כלליות
חברת אוויה, ספקית גלובלית של תקשורת עסקית ומערכות ושירותי שיתופיות (collaboration) חושפת את פתרון תקשורת מאוחדת (UC) החדש - Avaya IP Office 8.0, המיועד לעסקים קטנים וארגונים בינוניים (SME). הפתרון מציג טווח יתרונות לשיפור השיתופיות, כולל סט משלים של יכולות ניידות, המסייעות בהשגת ביצועי צוות טובים יותר וקישור העובדים הניידים לקולגות ולקוחות שלהם, בכל מקום בו הם נמצאים. השיתופיות בפתרונות Avaya Mobile משפרת את ביצועי צוותי העבודה בעסקים קטנים. היישום הנייד החדש בפתרון Avaya IP Office 8 נקרא בשם: one-X ® Mobile Preferred for IP Office ומאפשר למכשירים מבוססי אנדרואיד כיום ולמכשירי אייפון בתחילת 2012, לגשת לחבילת יכולות תקשורת אחודה.