יום שלישי 10 דצמבר 2019  15:36
חסלו את החמאס - או רדו מהבמה
אל תפסיקו עד שתושג המטרה [צילום: AP]

אב שכול בקריאה לפוליטיקאים - חסלו את החמאס ואת האיום על הדרום ולא, לא נצביע עבורכם מכתב גלוי לצמרת הפוליטית

▪  ▪  ▪
למען הגילוי הנאות, החמאס רצח את הילד שלי. הילד שלי נרצח בפיגוע אוטובוס 37 בחיפה במרץ 2003 על-ידי מחבל של החמאס מחברון. אני רוצה לראות את ארגון המרצחים הזה נעלם מעל פני האדמה, אני גם רוצה להבטיח את הביטחון של ילדי החיים, שרק לפני שנתיים ישבו במקלט תחת איום טילי החיזבאללה.

לנו כישראלים יש מטרה, לחיות בארצנו בשלום וביטחון. אנחנו חייבים להישאר ממוקדים על המטרה שלנו, למען ילדינו, ובסופו של דבר גם למענם של הילדים של שכנינו.

התקשורת והפוליטיקאים אוהבים לערוך "תחרויות כאב" לבדוק לאיזה צד כואב יותר ולמי פחות; בכל עימות נבדקות ה"תוצאות", ומתקבלת תוצאה חסרת משמעות שהתקשורת יכולה להציג לציבור בשניות הבודדות של האייטם.

לצערי, מניסיון אישי, ב"תחרות הכאב" אין מנצחים – יש רק מפסידים.

במקום לבדוק אם יש בתוכנו מישהו שכואב את כאבם יותר או פחות, מוטב אם תתרכז התקשורת בנעשה בישראל - בנפגעיה ובגיבוי המטרות שיביאו שקט ושלום לאזור. אי אפשר להיות אחראים להכל; מי שמאפסן טילים בקומת הקרקע ומשפחות וילדים בקומה מעל, הוא ורק הוא אחראי לגורלם.

אני יודע בדיוק מה המשמעות של לאבד ילד, אני כואב את אובדנו של כל ילד בעולם וללא קשר למי הוא ומהו, ולמרות זאת - אם כדי להגיע למטרה של ישראל לסיים את שלטון החמאס ולהביא שקט לתושבי הדרום יהיו קרבנות אזרחים בעזה, לצערי אין ברירה ואין דרך אחרת.

אם מחר יעמיד החמאס ילדים פלשתינים בעזה ויאיים להרוג אותם אם לא נפנה את שדרות או כל עיר אחרת, האם האחריות עלינו או עליהם? האם נפנה את ישראל כדי להציל ילדים פלשתינים?

האבסורד והצער שולטים באספקטים רבים של הסכסוך הישראלי ערבי וגם בסיבוב הנוכחי חלקו לא נפקד.

מן הראוי להישאר ממוקדים במטרה. שקט ושלום בדרום לאחר ששלטון החמאס יעבור מן העולם, ייתן ביטחון גם לילדים ישראלים וגם לילדים פלשתינים. תחרויות כאב לא יעזרו להשיג את המטרה, להיפך, הן רק מסיטות אותנו מהמטרה, ואז יהיו עוד יותר קרבנות וכאב. יותר מידי "תחרויות כאב" היו פה בשנים האחרונות שגרמו לנו שוב ושוב לשיתוק ולחוסר פעולה, וכמאמר חז"ל - מי שמרחם על אכזרים סופו שמתאכזר לרחמנים.

אני קורא לממשלת ישראל ולפוליטיקאים להמשיך בפעולה בעזה עד שהחמאס יעלם וראשיו ייתפסו חיים או מתים. הנני קורא לאזרחי המדינה להתחייב כי לא יצביעו לפוליטיקאי כלשהו אשר יתמוך בהפסקת הפעולה בעזה לפני סיומה והגעה למטרתה.

אם כל מי שמקבל מכתב זה ישלח את התחייבותו זו לראש הממשלה, לבנימין נתניהו, לאהוד ברק ולציפי לבני, ידעו הפוליטיקאים כי עתידם תלוי בתוצאות הפעולה בעזה וברצינותם ובהתמקדותם בהגעה למטרה של מיטוט החמאס והעלמתו מהשטח.

תאריך:  09/01/2009   |   עודכן:  09/01/2009
יוסי צור
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
העולם מוצף תעמולה אנטישמית על הישראלים המפגיזים את עזה. ממשלת החמאס מנצלת את חוסר הסימטריה בין גוף טרור ובין מדינת תרבות. אנו משתדלים להגן על התלמידים שלנו בבניית מקלטים – הם משתמשים בתלמידים שלהם כמקלט לשלוח ממנו רקטות על ישראל. הם מתארים את ישראל כאויב אכזר השופך דם תינוקות ערבים, אבל הם מוסרים לישראל את נקודות הציון של בתי הספר, בטוחים שישראל לא תפגיז שם.
09/01/2009  |  ד"ר אברהם שלום  |   מאמרים
בימים האלה קרה לעם ישראל אסון, שכיום רק המשפחה ונאמני ארץ ישראל יודעים להעריכו: אבד לנו לוחם יקר ואהוב, צפריר רונן, זכרונו לברכה, שנפטר בדמי ימיו - ממש נקטף מתוך עשייה פורייה ומגוונת, ללא לאות, במלחמה על ארץ ישראל. שבעתיים קשה להשלים עם דימומו של המנוע הזה, מפני שהיה כ"כ חזק ובלתי נלאה, הר געש מתפרץ של אנרגיה, שאת כולה שאב ממעיינות אהבתו ללא גבול לארץ הזאת ולמורשת שלה. האיש השאיר אחריו, לצד משפחתו, המוני אנשים שאהבו אותו ואימצו אותו אל ליבם בגלל הטוב ובגלל רוחב הלב וההתנדבות ללא גבול שהקרין.
09/01/2009  |  אליקים העצני  |   מאמרים
בשנת 2005 הוכרזה "רפורמה" של מכירת תרופות ללא מרשם מחוץ לבתי המרקחת. כלומר, אפשר לגשת למדף במינימרקט או לחנות בתחנת הדלק, לבחור תרופה מהמדף, לשלם ולבלוע. עקרונית, הרעיון מבורך: התחרות אמורה הייתה להוזיל את מחירי בית המרקחת.
09/01/2009  |  מוטי היינריך  |   מאמרים
ידע הנדסי
09/01/2009  |  אברהם (פריצי) פריד  |   מאמרים
1. אסור בתכלית האיסור להפסיק את פעולות הלחימה בעזה.
09/01/2009  |  מוטי דזנה  |   מאמרים
רשימות נוספות   /   ישראלי-פלשתיני  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   מבצע עופרת יצוקה  /  מי ומי  
לבני: "הסכם עם חמאס לא יקרה"  /  איציק וולף
הנהגת חמאס בדמשק דוחה היוזמה המצרית  /  איציק וולף
נורה ונהרג מחבל שניסה להצית תחנת דלק  /  עידן יוסף
הערבים דווקא לא מבינים כוח  /  קובי לירז
להציל את החמאס עכשיו!  /  עו"ד נבון קצב
מדינת ישראל חזקה דיה גם מול האו"ם  /  ד"ר אברהם בן-עזרא