יום שישי 30 אוקטובר 2020  13:05
אזרחות פורטוגלית גם לבן/בת הזוג ולילדים
[צילום אילוסטרציה: ג'ולי ג'ייקובסון, AP]

▪  ▪  ▪
בחודש יולי האחרון (2018) התקבל תיקון נוסף לחוק האזרחות הפורטוגלי הנושא בשורה משמחת לבני/בנות-הזוג לאזרחים פורטוגליים ובכלל לכל התא המשפחתי. אולם, כפי שתראו בהמשך הכתבה, מדובר בתיקון בעל מגבלות משמעותיות.

חוק האזרחות הפורטוגלי, שיצא לראשונה באוקטובר 2015, אפשר קבלת אזרחות רק למי שנמצא כי יש לו קשר ליהודים מגורשי ספרד/פורטוגל ורק למי שעובר את התהליך במלואו. כלומר, עד לעידכון ביולי 2018, האזרחות לא הייתה ניתנת באופן אוטומטי לבני/בנות-הזוג וגם לא לילדים שנולדו לפני קבלת האזרחות.

לא עוד! כיום, לפי העידכון האחרון, אם את/ה בן/בת-זוג לאזרח פורטוגלי והורה משותף לאותו ילד פורטוגלי, גם אתה זכאי לקבל את האזרחות הפורטוגלית הנכספת.

האזרחות תינתן לך באופן אוטומטי, ללא תלות בדת, מוצא ומין, בתנאי שבן/בת-הזוג פורטוגלי והילד שלכם, בין אם ביולוגי ובין אם מאומץ-פורטוגלי (בעל אזרחות פורטוגלית). כמו-כן, עידכון נוסף לגבי ילדים בתהליך הפורטוגלי, ברגע שלהורה יש אזרחות פורטוגלית, הילד יכול לקבל באופן אוטומטי בין אם הוא קטין או בגיר, בתנאי שמוכיחים שיש לו קשר אקטואלי לפורטוגל.

למה הכוונה בהוכחת קשר אקטואלי? להלן כמה דוגמאות:

  • חשבון בנק בפורטוגל
  • אישור השכרת דירה בפורטוגל
  • הוכחת הכנסות מחברה בפורטוגל
  • רכישת דירה/רכב בפורטוגל
  • אישור שמעיד על רישום ילד לבית ספר בפורטוגל
  • ועוד

חשוב לציין, שהאזרחות ניתנת לביקורת במהלך 10 שנים מקבלת האזרחות וכי הממשלה יכולה לשלול את האזרחות בטווח זמן זה במידה והיא מגלה כי נמסרו מסמכים כוזבים במטרה להשיג לילדכם אזרחות.

לכן, למרות העידכונים בחוק לגבי ילדים, ולמרות פרסומים שנפוצו לאחרונה ברשת, כחברה ותיקה ומנוסה בנבכי חוקי ההגירה הפורטוגליים, אנו ממליצים כי במידה ואינכם יכולים להוכיח קשר אקטואלי, עדיף לבחור בדרך הבטוחה ולעשות עבור ילדיכם את התהליך המלא, במטרה לקבל אזרחות, ולהבטיח את אזרחותם מבלי חשש שתישלל מהם.

את התהליך הפורטוגלי המלא ניתן לעשות עבור בגירים בלבד. לקטינים ישנה אפשרות לעשות אזרחות ספרדית בתהליך לאזרחות ספרדית לקטינים, ללא שום תלות באזרחות ההורה.

אפשרות נוספת היא לעשות את התהליך הפורטוגלי עבור בן-הזוג הזכאי, ובמידה והמשפחה תעבור לפורטוגל, ניתן לקבל אישור תושבות גם לבן-הזוג ולילדים. אישור זה מקנה אפשרות למגורים, עבודה ולימודים בכל המדינות השייכות לאיחוד האירופי. אישור זה תקף לחמש שנים וניתן להאריכו. חלק מהמדינות באיחוד האירופי, מאפשרות להוציא אישור תושבות ישירות אצלן, ללא צורך במעבר לפורטוגל.

תאריך:  29/08/2018   |   עודכן:  30/08/2018
כתיבת המומחים
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
הולנד נחשבת מאז ומתמיד מדינה ידידותית ביותר למשפחות: שלל אטרקציות שיכולות להעסיק בקלות ילדים מגיל צעיר ועד נוער, תחבורה ציבורית נוחה מאוד ושילוב ייחודי של טבע פראי ועירוניות מתוחכמת. אמסטרדם נחשבת כבר שנים עיר סופר קולית, שמושכת הרבה צעירים, אבל גם משפחות שמשלבות אותה עם טיול מעמיק יותר בהולנד.
כאשר אנו מגישים מועמדות למשרה נחשקת, כל מה שבעל הסמכות רואה הוא בדרך-כלל קורות החיים שלנו. בכדי לעבור את שלב קורות החיים, יש ליצור מסמך אטרקטיבי מספיק בכדי שירצו לפגוש אותנו באופן אישי, אולם אנשים רבים נופלים כבר בשלב זה בשל ביצוע טעויות בסיסיות בעיצוב קורות החיים שלהם.
יכול להיות שמונחים כמו קופת גמל להשקעה, תשואות או בית השקעות ילחיצו אתכם מאוד, אך זה בדיוק הזמן להפסיק לחשוש ולהתחיל להבין כיצד אתם יכולים לעשות כסף מהכסף שכבר יש לכם. אפיקי חסכון רבים יכולים להועיל לכם בעתיד הלא רחוק, וביניהם גם קופת גמל. איך בוחרים אותה בצורה נבונה?
בזמן שאתם קוראים את המאמר הזה, מתרחשות עוד כמה וכמה תנודות במחירי הדלק, סביר להניח שלא לטובתכם. עולם הרכב והתחבורה לא עוצר לרגע. מנגד - כמעט כל פתרון שצץ מעלה בעיה חדשה.
ביטוח הוא התחייבות של גוף - מדינה או חברה פרטית - לשלם למבוטח פיצויים במקרה של נזק, תמורת תשלום פרמיה. בישראל קיימים מספר ביטוחי חובה, המסופקים על-ידי הממשלה בדרכים שונות או הנרכשים באופן פרטי מחברות ביטוח.
06/08/2018  |  שולי דן  |   כתבות שיווקיות