יום חמישי 21 נובמבר 2019  04:21
שמעון אייזנברג. "בישראל קשה לרכוש ולהשקיע" [צילום: יח"צ]
שמעון אייזנברג: הנתונים מראים שהשקעת נדל"ן בארה"ב משתלמת במיוחד

>
>
>
לפני מספר שבועות שודרה "נס ציונה-אריזונה", תוכניתו של חיים הכט המשווה, בין היתר, בין מחירי הנדל"ן בארצות הברית לישראל. בתוכנית ניתנה דוגמה כיצד ניתן להשקיע 500 אלף שקלים בארה"ב ומה ניתן לעשות באותו סכום בישראל. אם בישראל סכום זה אינו מספיק לממן אפילו חצי מערכה של דירה ישנה, בארה"ב הסכום מספיק לרכישת בית צמוד קרקע ורחב ידיים מיד שנייה.

"התוכנית המחישה בצורה טובה מאוד את רמת המחירים המטורפת בישראל בכל הקשור לנדל"ן", מציין שמעון אייזנברג, העומד בראש חברת רילטי אקזקיוטיב, ועוסק באופן יומיומי בהשקעות נדל"ן בארה"ב. "קשה מאוד לרכוש דירה בישראל, שלא לדבר על נכס להשקעה, בימים הללו, לאחר תקופה ארוכה של חוסר ודאות בשוק הנדל"ן הישראלי".

בישראל, כפי שמציין שמעון אייזנברג, רשמו מחירי הדיור עלייה משמעותית מאוד של עשרות אחוזים בממוצע במהלך העשור האחרון. המשקיעים, שבעקבות צעדי הממשלה הודרו במידה מסוימת מהשוק, מבינים שהשוק הישראלי הצטנן וכעת התשואות על השקעות נדל"ן נמוכות, מה גם שההשקעה הראשונית גבוהה מאוד. הדבר הוביל אנשים המעוניינים לבצע השקעה, לחפש יעדים אטרקטיביים יותר, דוגמת ארה"ב, הנחשבת בעיני רבים יעד אידיאלי להשקעה.

מה קרה בארה"ב בזמן האחרון?

מאז המשבר הגדול ב-2008 וההתאוששות שבאה אחריו, נרשמו כחמש שנות עלייה במחירי הבתים בארה"ב. "למרות העלייה המתמדת, שוק הדיור בארה"ב נותר תוסס מאוד. הביקוש נותר יציב, וגם הבנייה למגורים ומכירת הבתים מיד שנייה, נמשכות בקצב גבוה", מבהיר שמעון אייזנברג. "המדדים השונים מצביעים על עליות משמעותיות במחירי הבתים בחלק ניכר מהערים הגדולות, חלקן אף מגיעות לרמה של מעל 9%-8%".

הנתונים מדברים על כך שבארה"ב כולה רשמו מחירי הבתים החדשים עלייה של 4.3% בשנה האחרונה (עד דצמבר 2017) ואילו המחיר החציוני של בתים קיימים עלה ב-5.8% בממוצע. מדובר בחודש ה-70 ברציפות, כמעט שש שנים, של עליות מחירים במדד זה. גם הביקוש לבתים ממשיך להיות גבוה ובעקבותיו שיעורי המכירות של בתים חדשים וקיימים. במיוחד ניתן לציין את הביקוש לבתים קיימים, שנמצא ברמתו הגבוהה ביותר משנת 2006.

שמעון אייזנברג מרילטי אקזקיוטיב מעריך, כי עליית מחירי הבתים בארה"ב צפויה להמשיך גם בשנה הבאה: "אחוזי האבטלה שם בשפל ולכן יותר אנשים מתעניינים ברכישת נכס, הדמוגרפיה חיובית וישנו ביקוש שמקבל מענה, כך שאני צופה שרמת המחירים תמשיך במגמת ההתחזקות. ולמרות זאת - רמת המחירים נותרת שפויה והגיונית לקהל המשקיעים הישראלי, כך שהשקעת נדל"ן בארה"ב היא דבר כדאי בימים האלו".

מה תוכלו לעשות עם 300 אלף שקלים?
"הדולר הנמוך מהווה יתרון למשקיעים" [צילום: יח"צ]

ניקח לדוגמה זוג צעיר שמעוניין לרכוש דירה בישראל - וברשותו סכום ראשוני של 300 אלף שקלים. די ברור שבמדינתנו, יזדקק הזוג לסיוע מסוים של ההורים, רק כדי להגיע להון העצמי הראוי, וגם אז יצטרך לקחת על עצמו משכנתה עצומה לפרק זמן ארוך במיוחד, שעלולה להוביל אותו למצוקה כלכלית בטווח הארוך.

מה ניתן לעשות עם סכום דומה מעבר לים? "בארה"ב ניתן לרכוש נכס צמוד קרקע באמצעות חברת שיווק ויזמות נדל"ן לצורך השקעה, ואפילו במקרים רבים להישאר עם עודף", מסביר שמעון אייזנברג. "כל מי שמחפש רווח פסיבי יכול לבצע השקעת נדל"ן בארצות הברית, כי כולנו יודעים שסכומי הכסף האלו לא ירשמו תשואה אם הם ישכבו בבנק".

"מחירי הנדל"ן בישראל הגיעו לשיאם, אבל עדיין גבוהים, ולכן גם משפחות צעירות וזוגות שהחלו את חייהם המשותפים, מוצאים את עצמם מתוסכלים, שכן יש ברשותם סכום ראשוני, אבל הוא לא מאפשר להם לבצע דבר", אומר שמעון אייזנברג. "לכן, גם זוגות צעירים שמעוניינים להבטיח את עתידם הכלכלי, יכולים להשקיע בנדל"ן בארה"ב, כאופציה מצוינת להגדלת ההון שלהם".

היתרונות הגדולים של השקעה בארה"ב

באופן כללי, ניתן להצביע על שלושה יתרונות מרכזיים בהשקעת נדל"ן בארה"ב. היתרון הראשון והמשמעותי הוא התשואות הגבוהות, שלא ניתן להגיע אליהן בהשקעת נדל"ן בארץ. "יתרון נוסף הוא הדולר הנמוך", טוען שמעון אייזנברג. "לפני כארבע שנים נע שער הדולר סביב 4 שקלים, ואילו מתחילת 2017 ירדה רמתו באופן משמעותי, מה שמוזיל עבור משקיעים את מחירי הבתים בארה"ב.

היתרון השלישי הוא גובה ההשקעה, שאינו משמעותי לעומת גובה ההשקעה הנדרש בישראל. גם לאחר עליית מחירי הבתים בארה"ב, רמת המחירים בהשוואה לישראל היא נמוכה מאוד, מה שהופך את ההשקעה לנגישה הרבה יותר לקהל הישראלי. "הנתונים האחרונים מראים על תשואות יפות למשקיעים בנדל"ן בארה"ב והמגמה הזו צפויה להימשך גם ב-2019. מדובר בזמן מצוין לבצע בו השקעה", מסכמים ברילטי אקזקיוטיב.

תאריך:  29/10/2018   |   עודכן:  29/10/2018
ערן דנוביץ'
מועדון הבלוגרים עוקבים: 1 לקבלת רשימות ערן דנוביץ' לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
אם יש לך הרגשה שהעסק יכול להיות רווחי יותר, אתה לא לבד. מרבית בעלי העסקים מסתובבים עם אותה הרגשה. במקרה הטוב הבעיה ניכרת ברווח נקי פחות גבוה מהפוטנציאל. במקרה הרע העסק סובל ממצוקת אשראי, בעיית תזרים חמורה ואפילו חובות המעמידים אותו על סף משבר. למצבים אלו יכולות להיות סיבות רבות, אבל הפתרון של השורה התחתונה הוא הגדלת הרווחים. במאמר הבא נראה כיצד ייעוץ עסקי תורם להשגת מטרה זו ומדוע הוא למעשה בגדר חובה.
כולנו מעוניינים לנהל חיים שגרתיים הכוללים משרה טובה בעבודה מכובדת, זוגיות טובה ומשפחה לתפארת. אך לא תמיד הכל הולך חלק כפי שאנחנו מצפים באמת.
בכל שנה אנו שואלים את עצמנו לאן כדאי לטוס הפעם. אנשים שטסים באופן קבוע ליעדים ברחבי העולם, תמיד יחפשו חידוש מרענן שיביא להם חוויות חדשות ויאפשר להם ליהנות מטיול ביעד מושלם. ישנם יעדים אקזוטיים רבים וכל אחד הוא בעל טעם שונה, אך באופן כללי מה שמחפשים בדרך-כלל זה אטרקציות מעניינות, שקט ומחירים סבירים.
כלי רכב רבים מוצעים למכירה בכל יום, חלקם חדשים וחלקם יד שנייה. היות שקיימים סוגים רבים של רכבים, בכל שנה מככבים רכבים שונים ברשימת הנמכרים ביותר בשוק. הרצון של הנהג הישראלי להשיג רכב מומלץ ופופולרי, מביאה אותו לעיתים קרובות לחיפושים קדחתניים ונבירה בכל מקורות המידע האפשריים וזאת על-מנת לצאת בסופו של דבר עם הרכב המתאים ביותר.
מהי חווית משתמש וכיצד היא משתלבת ומסייעת לתהליכי הקידום האורגני הנדרשים לצרכי קידום האתר במנועי החיפוש? על כך ועוד בכתבה שלפניכם