יום שלישי 22 אוקטובר 2019  23:43
"בעיות פרסונליות"
יו"ר העבודה פורש מהחיים הפוליטיים
גבאי. לא הצלחתי, המפלגה במשבר [צילום: הדס פרוש]

ח"כ אבי גבאי הודיע על הסרת שמו מרשימת המפלגה לכנסת ה-22 ומאשים את המפלגה בתרבות ארגונית קלוקלת "תחתיי היו ארבעה יושבי ראש לשעבר. זו תופעה שבאופן טבעי מובילה לבעיות פרסונליות. החלטתי להסיר את עצמי מהרשימה לכנסת הבאה, אין לי תוכניות קדימה"

▪  ▪  ▪
יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ אבי גבאי, הודיע על פרישה מן החיים הפוליטיים. גבאי, שנבחר לכנסת לראשונה רק לאחרונה, בבחירות לכנסת ה-21, הודיע כי החליט להסיר עצמו מרשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-22.

לטענתו, החליט לעזוב את החיים הפוליטיים ואת מפלגת העבודה לאחר שהבחין שהתרבות הפוליטית במפלגה לא משתנה ולאחר התלבטות ארוכה.

"אתמול בבוקר הודעתי שלא אתמודד על ראשות המפלגה. קיוויתי שבזה הסתיימו ההתלבטויות. באותו הזמן בדיוק החלו דיונים בבית המשפט המחוזי על עוד עניין פנימי ופרוצדוראלי של המפלגה. הדיונים האלה, שחוזרים ונמשכים לאורך כל הדרך, לצד הריבים והמחלוקות שנלווים להם, המחישו לי שהתרבות המפלגתית לא משתנה, ולמרות שהאמנתי שאוכל לה - לא הצלחתי. המפלגה במשבר גדול, ואינני מסיר את האחריות מעצמי", כתב בפוסט שפרסם בפייסבוק.

לדבריו, אחת הסיבות לבעיית התרבות הפוליטית במפלגת העבודה היא יושבי ראש לשעבר שנותרים ברשימה. "בעולם שמחוץ לפוליטיקה כשמנכ"ל מסיים הוא זז הלאה ולא הופך להיות כפוף למי שהיה תחתיו. תחתיי היו ארבעה יושבי ראש לשעבר. זו תופעה שבאופן טבעי מובילה לבעיות פרסונליות ואני לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה", כתב.

"אני יודע שחלק עצום בחברה הישראלית מאמין בעמדות של מפלגת העבודה, כולל חלק גדול ממצביעי מפלגות הקואליציה. אבל הם לא מצביעים לנו, לעמדות שלנו ושלהם, בין השאר בגלל הריבים וההתעסקות הפנימית האינסופית, חוסר הנאמנות ההדדי והעובדה שאנחנו משדרים לציבור שאנחנו עוסקים רק בפוליטיקה. את התרבות הזאת לא הצלחתי לשנות כיו"ר ובוודאי שלא אצליח כחבר כנסת מן השורה. ובלי לשנות את התרבות הזאת אי-אפשר להצליח", טען.

"לכן, החלטתי ללכת עם הלב והאמת שלי ולא עם האינטרס הקר ולהסיר את עצמי מהרשימה לכנסת הבאה, בין אם מדובר בהקפאת הרשימה ובין אם יוחלט על פריימריז לחברי הרשימה. אין לי תוכניות קדימה. לא יודע איך ומה אעשה עבור הציבור אבל המחויבות שלי נותרה בעינה", דברי גבאי.

מבזקים / עדכונים
+ רז ופריג' יתמודדו במשותף על ראשות מרצ

עיסאווי פריג' ומוסי רז החליטו הערב סופית להתמודד במשותף לראשות מרצ (אריק בנדר, מעריב). השניים יוזמים הנהגה משותפת, יהודית-ערבית, למפלגה. הדבר מצריך שינוי תקנון המפלגה. [ 19:35 12/06/19]

תאריך:  12/06/2019   |   עודכן:  12/06/2019
איציק וולף
מועדון הבלוגרים עוקבים: 135 לקבלת רשימות איציק וולף לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  בחירות 2019 (ב)
בסיעת כחול לבן מפנימים כנראה כי ללא שותפות עם המפלגות החרדיות, לא יצליחו לעולם להגיע לשלטון או לפחות להיות אחת השותפות הקואליציוניות של הליכוד. העיתונאי ישראל פריי חושף (יום ד', 12.6.19) ברשת "קו עיתונות" כי הבנה זו היא אחד הלקחים שהופקו ממערכת הבחירות האחרונה.
12/06/2019  |  עידן יוסף  |   חדשות
הוועדה המסדרת, בניהולו של מ"מ יו"ר הוועדה ח"כ שלמה קרעי, החליטה (יום ד'12.6.19) כי היום האחרון של כנס הקיץ יהיה ביום ראשון י"ג בסיוון תשע"ט, 16 ביוני 2019. פגרת הבחירות תחל למחרת ביום שני ותימשך עד לכינונה של הכנסת ה-22.
12/06/2019  |  מירב ארד  |   חדשות
חבר הכנסת מהבית היהודי ח"כ מוטי יוגב פתח במתקפה חסרת מעצורים נגד שר החינוך לשעבר נפתלי בנט ונגד האפשרות של חזרתו למפלגה או לחיבור מחדש איתו. בראיון שהעניק לתוכנית רדיו ב"גלי ישראל", השתלח יוגב בבנט ואמר: "בנט בגד בנו. אני לא חושב שראוי שנקבל אלינו את מי שלא ספר אותנו".
12/06/2019  |  מירב ארד  |   חדשות
בתוכנית 'ארץ נהדרת' מציגים את ליברמן כמזגזג: מצד אחד ממליץ על נתניהו להקמת ממשלה ומצד שני מיד מפיל אותה... הכותבים של ארץ נהדרת הם נהדרים, אבל אף אחד מהם אינו עולה מברית המועצות. אחרת הם היו עוצרים לשאול את עצמם האם הציבור של האזרחים דוברי הרוסית בישראל רואה את פני הדברים כמותם, וכיצד זה עשוי להשפיע על מספר המנדטים של מפלגת 'ישראל ביתנו' בבחירות הקרובות?
12/06/2019  |  רדה חן  |   מאמרים
בקדנציה הקודמת של הפרלמנט הישראלי החרימו הח"כים החרדים את השבעתו של ח"כ אמיר אוחנה לח"כ. אבל מאז עברו לא מעט מי שופכין בנחל האכזב הפוליטי של הפוליטיקה החרדית הנירפת והנה כל אמצעי התקשורת החרדית מראיינים בהתלהבות את אותו אוחנה, שמי יודע מה היו פוסקים לגביו כל הצדיקים שבתמונות הבית והמשרד של הפוליטיקאים והעיתונאים החרדים. ועכשיו האיש אוחנה מונה על-ידי רה"מ נתניהו לשר המשפטים.
12/06/2019  |  אליהו קאופמן  |   מאמרים