יום שלישי 18 יוני 2019  04:57
שר המשפטים, אמיר אוחנה:
"לא תמיד צריך לקיים החלטות בג"ץ"
אוחנה. "מאחורי כל מילה" [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]

אומר שהשיקול העליון צריך להיות שמירת חיי האזרחים "אני נערך נפשית לכך שייתפר לי תיק, אבל אני מקווה ובמידה מסוימת מאמין שזה לא יקרה"

▪  ▪  ▪
שר המשפטים, אמיר אוחנה, סבור שאין להישמע להחלטות בג"ץ אם הן מסכנות חיי אזרחים. הוא דיבר (יום ד', 12.6.19) בראיון לעמית סגל בחדשות ערוץ 12.

אוחנה אמר: "טלי חטואל גרה בגוש-קטיף. היא הגיעה לציר כיסופים ונורתה על-ידי מחבלים, שהגיעו עד הציר בחסות מספר מבנים שנבנו בפאתי חן יונס. הצבא זיהה את הבתים האלה כסכנה ביטחונית. בג"ץ, למרות שאין לו מומחיות, החליט למנוע את ההריסה הזאת". סגל שאל: "אז לא תמיד צריך לקיים את פסיקות בג"ץ?" אוחנה השיב: "אני אומר שהשיקול העליון צריך להיות שמירת חיי האזרחים, כן".

אוחנה הוסיף: "אני מעדיף לחיות בדמוקרטיה, גם אם חלק מהחלטות הרשות המחוקקת לא נראות לי, ולא באלטרנטיבה שגורמים שלא נבחרו על-ידי הציבור" - אך סגל קטע אותו ואוחנה לא השלים את המשפט.

על האפשרות שייתפר לו תיק, אמר אוחנה: "קיבלתי אזהרות רבות מחברַי, מידידַי, מתומכים שלי, שסבורים שזה יכול לקרות. אמרתי להם שאני ספר פתוח. ככל שיהיו עלילות שווא ושקרים, אני אתמודד איתם. אני נערך נפשית לזה. אני מקווה שזה לא יקרה, ובמידה מסוימת מאמין שזה לא יקרה. אני לוקח את זה כאפשרות, ועמוד השדרה שלי מספיק חזק כדי לעמוד גם בזה. אני מארח את זה בראשי כאפשרות, שהיא פחות סבירה מהאפשרות שזה לא יקרה".

כאשר נשאל על החקירות נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפנה אוחנה לדברים שאמר בעבר. "עדיף ללכת לארכיונים מאשר לתת למלעיזינו תחמושת", הוסיף. לאחר שהוקרנו דברים בינואר השנה, לפיהם "עקרונות הצדק והיושר נרמסים בחקירה הזאת", אמר אוחנה: "אני עומד מאחורי כל מילה שלי". לדבריו, הוא אינו יכול להבטיח "שתמיד בבתי המשפט ובפרקליטות יושבים מלאכי צחורי כנפיים שפועלים תמיד משיקולים מקצועיים בלבד". עוד אמר אוחנה, כי הוא תומך נלהב מזה שנים בפסקת ההתגברות, כולל בנושא תיקון חוק החסינות, וזאת בלא קשר לתיקי נתניהו.

תאריך:  12/06/2019   |   עודכן:  12/06/2019
איתמר לוין

מועדון הבלוגרים עוקבים: 431לקבלת רשימות איתמר לוין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןהתפתחויות נוספות ממשלה 34
הנהלת בתי הדין הרבניים הייתה במשרד המשפטים, עברה למשרד לשירותי דת ואולי תחזור למשרד המשפטים. מינהל התכנון היה במשרד הפנים, עבר למשרד האוצר ואולי יחזור למשרד הפנים. נציבות שירות המדינה הייתה במשרד האוצר ועברה למשרד ראש הממשלה. ועכשיו אומרים לנו שאולי שר המשפטים לא יהיה יו"ר ועדת השרים לחקיקה.
12/06/2019  |  איתמר לוין  |  כתבות
האם ניסה מנכ"ל משרד האוצר להסתיר נתונים לא מחמיאים על הגירעון? כתבת חדשות 12 קרן מרציאנו חשפה מחלוקת פנימית בעניין במשרד האוצר. על פ הדיווח, במהלך דיון שקיימה (יום ב', 10.6.19) הנהלת האוצר סביב הצגת נתוני הגירעון שממדיו הולכים וגדלים בישיבת הממשלה.
12/06/2019  |  עידן יוסף  |  חדשות
האם סיכול מינויו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין), כלל לא היה קשור להכרזתו בדבר שאיפתו שמדינת ישראל תתנהל בטווח הארוך על-פי משפט התורה או לרצונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות לתפקיד את השר יריב לוין, אלא בכלל ממניע אישי הקשור לתיקי ראש הממשלה?
10/06/2019  |  עידן יוסף  |  חדשות
שר המשפטים הנכנס אמיר אוחנה אומר (יום ב', 10.6.19) כי מי שרוצה מערכת משפט נקיה משיקולים זרים, מי שרוצה מערכת משפט חזקה וצודקת ומי שרוצה בטובתה של מערכת המשפט חייב להיות מוכן לבקר אותה. בנאום בכורה ראשון מאז מונה לשר המשפטים, אותו נשא בטקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין, אמר אוחנה:
10/06/2019  |  עידן יוסף  |  חדשות
עימות חריף מתגלה בצמרת איחוד מפלגות הימין - בין יו"ר הבית היהודי, רפי פרץ, לבין יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ'. הויכוח מתעורר על-רקע כוונת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות את פרץ לשר החינוך. זאת, על-אף שבהסכם שנחתם בין הבית היהודי לבין האיחוד הלאומי נקבע שסמוטריץ' יבחר ראשון מטעם האיחוד הלאומי בתפקיד המיניסטריאלי שיוצע למפלגה.
05/06/2019  |  איציק וולף  |  חדשות