יום שישי 23 אוקטובר 2020  09:24
מפגינות בלונדון [צילום: מט דנהם/AP]
פרשת המין באיה נאפה
נשיא קפריסין יחון את הצעירה הבריטית
דיווחים בבריטניה: הצעירה הבריטית שהורשעה בבדיית אונס בידי 12 ישראלים תקבל חנינה נשיאותית תוכל לצאת לחופשי כבר מחר - גם אם בית המשפט יגזור עליה עונש מאסר בלונדון הפגינו בעדה: "קנוניה פוליטית שנרקמה בין ישראל לקפריסין"

▪  ▪  ▪
הצעירה הבריטית שהורשעה בבדיית אונס בידי 12 ישראלים בקפריסין תקבל חנינה נשיאותית ותוכל לצאת לחופשי כבר מחר. כך מדווחת (יום ב', 6.1.20) התקשורת הבריטית. לפי הדיווחים, נשיא קפריסין החליט להעניק חנינה לתיירת ולאפשר לה לטוס חזרה לבריטניה גם אם בית המשפט יגזור עליה מחר עונש מאסר. לטענת המשטרה המקומית, הצעירה בת ה-19 בדתה אונס בידי קבוצה של תריסר גברים ישראלים לאחר שצולמה מקיימת יחסי מין עם אחד מהם באיה נאפה.

ההודעה באה ברקע התארגנות בריטית הקוראת לאזרחי הממלכה להחרים את התיירות בקפריסין.

בלונדון הפגינו היום פעילים בעד הצעירה ואף קשרו בין היתר בין עסקת הגז לאופן שבו התנהלה הפרשה. לטענת המפגינים, קנוניה פוליטית שנרקמה בין ישראל לקפריסין היא שהובילה להרשעתה של הבריטית. פעילים מישראל המריאו לקפריסין וישתתפו מחר במתן גזר דינה של הצעירה. פעילות פמיניסטיות מקומיות פרסמו סרטון תמיכה במתלוננת, שמציג ישראליות וישראלים שאומרים באנגלית "אני אישה ישראלית ואני מאמינה לך", "אני גבר ישראלי ואני מאמין לך" ו"זו לא אשמתך".

תאריך:  06/01/2020   |   עודכן:  06/01/2020
עידן יוסף
מועדון הבלוגרים עוקבים: 157 לקבלת רשימות עידן יוסף לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
יזם הנדל"ן עובדיה לוי תובע 21.2 מיליון שקל מבנק לאומי, בטענה שהבנק נכנע ללחצים פוליטיים ומנע ממנו לממש קרקעות שהיו בבעלותו בקו התפר בירושלים.
בשנת 2019 בלבד הרסה עיריית ירושלים בראשות משה ליאון 169 מבנים שנבנו שלא כחוק בידי ערבים במזרח ירושלים. זאת לעומת מעט יותר מ-500 מבנים בלבד שנהרסו בכל 10 שנותיו של ניר ברקת בראשות העירייה.
06/01/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
גידול שפיר באוזן אינו תאונת עבודה בשל שימוש מוגבר בטלפון סלולרי, וזאת משום שאין הוכחה רפואית חד-משמעית לקיומו של קשר בין השניים. כך קובע (5.1.20) שופט בית הדין האיזורי לעבודה בנצרת, טל גולן.
06/01/2020  |  איתמר לוין  |   חדשות
"הדבר האחרון שאני רוצה זה עימות עם יו"ר הכנסת, אבל אם לא תהיה ברירה, נלך לעימות איתו ונעשה את הכל כדי להקים את ועדת הכנסת. אני מקווה שלא נגיע להחלפת יו"ר הכנסת. יו"ר הכנסת הוא דמות ממלכתית וצריך להתנהל באופן ממלכתי. זה מה שאני מצפה מיו"ר הכנסת ולאור ההיכרות שלנו ארוכת השנים והחברות, אני בטוח שהוא יתנהל כך בסופו של דבר". כך אומר (יום ב', 6.1.19) יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן.
06/01/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכספים אישרה (יום ב', 6.1.20) תיקון להצעת חוק לתיקון פקודת התעבורה, המבקשת לתקן את פקודת התעבורה בעניין הארגון-מחדש במוניות השירות, שאושר ב-2018, ובכך לאפשר למפעילים הקיימים להמשיך לתת שירות עד ה-31 בדצמבר 2020, באשכולות בהם עדיין לא הושלמו הליכי המכרז ועד אשר יסתיימו אותם הליכים שמנהל משרד התחבורה.
06/01/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות