יום שישי 10 יולי 2020  02:25
הדיון בבקשת החסינות
ביום א': חוות הדעת של איל ינון
ינון. חוות דעת ביום ראשון [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]

היועץ המשפטי של הכנסת צפוי להגיש ביום ראשון הקרוב את חוות דעתו הנוגעת לכינוס ועדת הכנסת לצורך דיון בבקשת החסינות של נתניהו לשכת יו"ר הכנסת: ימסור החלטתו זמן קצר לאחר קבלת חוות הדעת

▪  ▪  ▪
היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, צפוי להגיש ביום ראשון הקרוב את חוות הדעת שלו ביחס לסמכות יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, להקמת ועדת הכנסת. כינוס ועדת הכנסת נדרש לצורך דיון בשתי בקשות חסינות שהוגשו בחודשים האחרונים - בקשת החסינות שהגיש השר לשעבר חיים כץ, ובקשת החסינות שהגיש בשבוע שעבר ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

מדובר בחוות דעת שנייה שמבקש יו"ר הכנסת אדלשטיין מן היועץ המשפטי של הכנסת, לאחר שחוות דעת ראשונה קבעה כי אין מניעה משפטית לכינוס ועדת הכנסת.

מפלגת כחול לבן דורשת לכנס את ועדת הכנסת לצורך דיון בחסינות נתניהו. הבוקר ציין גם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, כי הוא סבור שלנוכח הבקשה שהגיש נתניהו - בניגוד להתחייבויותיו המוקדמות, כלשונו - אין מנוס מכינוס הוועדה. נתניהו, מצידו, אינו מעוניין בכינוס הוועדה בעיתוי הנוכחי, אלא רק לאחר הבחירות לכנסת ה-23. כינוס הוועדה בחודש הקרוב עלול רק להזיק לו, משום שאם הוועדה תקבע שאין להעניק לו חסינות - אופציה סבירה פוליטית - יוגשו נגדו כתבי האישום. אם הוועדה תקבע שיש להעניק לו חסינות - החסינות תפקע יחד עם כהונת הכנסת ה-22, ויידרש הליך מחודש לקבלתה.

מלשכת יו״ר הכנסת נמסר כי בכוונת יולי אדלשטיין למסור את החלטתו זמן קצר לאחר שיקבל את חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת.

תאריך:  09/01/2020   |   עודכן:  09/01/2020
איציק וולף
+העבודה-גשר: ניגוד העניינים של ינון - קשקוש
יו"ר צוות התגובות של העבודה-גשר ח"כ רויטל סויד אומרת כי הליכוד ממשיך לנסות להלך אימים על יועמ"ש הכנסת וכי זימונו להעיד במשפט נתניהו טכני לגמרי וידוע זה מכבר, וכמו 'ניגוד העניינים' לא היה עולה עכשיו כלל אלמלא פסק שמותר לכנס את ועדת הכנסת, כדי שתדון בעניין החסינות. סויד: "ובכלל, מה זה הקשקוש הזה? הליכוד מתכוון שגם עדי התביעה יריב לוין, גלעד ארדן, זאב אלקין וצחי הנגבי יימנעו מהצבעה בעניין חסינות נתניהו? בכל זאת, 'ניגוד עניינים'. וזה השותף שכחול לבן כה מייחלת לממשלה איתו".
[עידן יוסף, 22:39 09/01/20]
▪  ▪  ▪
מועדון הבלוגרים עוקבים: 144 לקבלת רשימות איציק וולף לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  פרשות נתניהו
שר המשפטים אמיר אוחנה שיגר לאחרונה מכתב אל היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון בעניין הטענות לניגוד עניינים מצד יועמ"ש הכנסת בעניין הקמת ועדת הכנסת לצורך דיון בחסינותו של ראש הממשלה. מתוך מכתב התשובה של היועמ"ש עצמו עולה לכאורה, שלמרות הכחשתו - הוא אכן נמצא בניגוד עניינים.
09/01/2020  |  יוסי דר  |   יומני בלוגרים
המסתורין מאחורי מהלכיו הפוליטיים של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנה האחרונה בנושא חסינותו מעסיק מדינה שלמה. התמרונים, השקרים וסיבובי הפרסה שלו לא יודעים שובע והכף עוד נטויה. בעבר הודיע כי לא יעסוק בחסינות, ובהווה אנחנו כבר עמוק בתוך ניסיונותיו לקבלה. כבר בזמן מערכת בחירות מועד א' הוא הצליח לדחות את השימוע בענייניו המשפטיים. הוא אף ניסה שוב, אך הפעם הדבר לא הניב לו פירות.
09/01/2020  |  טל בן-יעקב  |   יומני בלוגרים
הוזמנתי להתארח אצל חברים. זוג המארחים, אנחנו (זוג) ועוד ארבעה זוגות שלא היכרתי. כולם נראו לי מה"מילייה" החברתית שלי. גיל פרישה, מבוססים כלכלית, משכילים, תרבותיים, נראים אשכנזים ואוהבי המדינה. כבר בתחילת הערב העלו איזושהי "בדיחה" בנושא נתניהו (כאילו שלח ווטסאפ שהוא דואג עכשיו למילוי הכנרת...) ושאלתי אם אי-פעם מישהו מהם הצביע לליכוד. התשובה הייתה שלילית, כלומר הם לא תמכו מעולם בליכוד, ולכן גם אין לצפות שיתמכו הפעם בליכוד בעיקר לנוכח ההתרחשויות שגורמות גם לכמה אנשי ליכוד לא להצביע לליכוד.
09/01/2020  |  ד"ר גד פניני  |   יומני בלוגרים
שר המשפטים אמיר אוחנה שלח (יום ג', 7.1.20) מכתב ליועץ המשפטי לכנסת, עוה"ד איל ינון, בו הוא דורש ממנו להפסיק ולעסוק בענייניו של ראש הממשלה בשל ניגוד העניינים בו הוא נמצא עם בת זוגו, עוה"ד עמית מררי המשמשת כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה.
07/01/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בעקבות הודעת ראש הממשלה נתניהו, שבכוונתו לבקש חסינות כמגד העמדתו לדין, קמה סערה ציבורית גדולה ורבים טוענים שהוא מסתתר מאחורי החסינות ונוהג בדרך שאיננה מכבדת את מעמדו. אולי זה נכון, אך כדאי קודם לבחון מה אומר החוק בעניין זה וייתכן שהמסקנות תהיינה אחרות. ס' 4 א' לחוק חסינות חברי הכנסת זכויותיהם וחובותיהם, קובע -
רשימות נוספות   /   פרשות נתניהו  /  מי ומי  
ליברמן: אם לא תהיה ברירה נחליף יו"ר  /  עידן יוסף
ינון: פוסל עצמי מדיונים בחסינות נתניהו  /  עידן יוסף
ינון: אפשר להקים את ועדת הכנסת  /  איתמר לוין
תחת מטריית החסינות  /  עו"ד אברהם פכטר
משהו עובר על הימין  /  טל בן-יעקב
השאלה הראשונה לח"כים  /  דן מרגלית