שבת 30 מאי 2020  22:24
מצרים דרשה מחמאס להפסיק שיגור בלוני הנפץ
[צילום: עבד ראחים חטיב/פלאש 90]

מצרים נמצאת בקשר עם הנהגת חמאס ברצועת עזה ודרשה ממנה לעצור את שילוח בלוני הנפץ לשטח ישראל בשבועות האחרונים העלתה מצרים את מחיר הגז לבישול שהיא מזרימה לרצועה

▪  ▪  ▪
מצרים נמצאת בקשר עם גורמים בהנהגת חמאס ברצועת עזה בניסיון להביא להפסקת שילוח בלוני הנפץ מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. בכאן ב' דווח כי ארגון חמאס נעתר לבקשת המצרים וכי הורה להפסיק את שילוח הבלונים שהתגבר בשבועות האחרונים. לא נמסר אישור רשמי מחמאס לדיווח.

עוד דווח כי בשבועיים האחרונים חלה החרפה ביחסים בין מצרים לחמאס לאחר שהמצרים העלו את מחירי גז הבישול הנכנס לעזה מסיני. צעד זה, שנעשה במקביל להתחלת הזרמת הגז הישראלי ממאגר לוויתן למצרים, נעשה בעקבות ביקור מנהיג חמאס, איסמאעיל הנייה, באירן בהלווית קאסם סולימאני.

תאריך:  22/01/2020   |   עודכן:  22/01/2020
איציק וולף
מועדון הבלוגרים עוקבים: 141 לקבלת רשימות איציק וולף לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
התפתחויות נוספות   /  העולם הערבי
חשבון השייך ליורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, היה קשור לפריצה לסמארטפון של ג'ף בזוס, בעל השליטה בחברת אמזון ובעיתון וושינגטון פוסט. כך קובעים (יום ד', 22.1.20) שני מומחים של האו"ם. הפריצה הובילה לגניבת מידע רב מן הטלפון, כולל תמונות אינטימיות שחשפו את הרומן בין בזוס - שהיה נשוי אז - לבין מגישת הטלוויזיה לורן סאנצ'ז, אשר הסתיים בגירושיו של בזוס ובהעברת מחצית ממניותיו באמזון לאשתו לשעבר, מקנזי בזוס.
22/01/2020  |  איתמר לוין  |   חדשות
צטוט: "הבעיה מתמקדת בהיעדר פלורליזם ופתיחות בכל תחומי-החיים, מן המשפחה הגרעינית ומעמד האישה, דרך השיח הציבורי והמדע ועד למִשְטרים הפוליטיים. החברה הערבית כשלה בהתמודדות עם אתגרי המאה ה-20 וה-21 כיון שהיא חסרה את הגמישות והפתיחות המאפשרות הסתגלות לשינויים וגיוס הפוטנציאל האנושי הנדרש לכך", סוף ציטוט. ישראל השבוע עמ' 16.
21/01/2020  |  איתן אראל  |   יומני בלוגרים
החיסול המוצלח של הגנרל קאסם סולימאני ע"י ארה"ב מעורר חששות אצל חיזבאללה וההנהגה באירן כי ייתכן שהיעד הבא לחיסול הינו חסן נסראללה מזכ"ל חיזבאללה, שר החוץ האמריקני מייק פומפיאו הסביר השבוע כי חיסול קאסם סולימאני נעשה במסגרת אסטרטגיה אמריקנית חדשה באזור.
מנהיגי "פלגי ההתנגדות" בעירק, הכינוי של המליציות השיעיות הנאמנות לאירן, נועדו ב-13 בינואר בעיר קום באירן לדון בדרכים להביא ליציאת כוחות ארה"ב מעירק. מדובר בפגישה חשובה שבה השתתפו איש הדת הבכיר מוקתדא סדר, וראשי המליציות השיעיות האדי אלעאמרי,אכרם אלכעבי, לית' אלח'זעלי ואבו אלאא' אל ווילאי. בפגישה סוכם על הקמת "ועדת תיאום" שתתאם את פעילות כל גופי ההתנגדות נגד הנוכחות האמריקנית בעירק.
בימים האחרונים גברו הסימנים למתיחות חדשה ביחסי מצרים עם תנועת חמאס ברצועה עזה נוכח ההתפתחויות האחרונות בעקבות חיסולו של הגנרל האירני קאסם סולימאני ע"י ארה"ב.
רשימות נוספות   /   העולם הערבי  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   ישראלי-פלשתיני  /  מי ומי  
אזהרה אמריקנית: אירן זוממת תקיפה במפרץ  /  עידן יוסף
מי פוצץ את המטוס הרוסי  /  יוני בן-מנחם
שכר השרים בלבנון יקוצץ ב-50%  /  איציק וולף
סולימאני וההתבססות האירנית בסוריה   /  יוני בן-מנחם
קומץ דיפלומטים במצור בבגדד  /  איתמר לוין
בעיטת פתיחה במפרץ הפרסי?  /  איתמר לוין