יום שישי 22 ינואר 2021  18:17
"איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה"
מנדלבליט התלונן על איומים
הפגנה בעת חקירות נתניהו [צילום: תומר נויברג, פלאש 90]

פנה למשטרה בטענה שביממה האחרונה מתנהל מסע, ככל הנראה מאורגן, של איומים והטרדות נגדו - בעיקר באמצעות הטלפון תומכי נתניהו הגבירו לאחרונה את ההתקפות על מנדלבליט, לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה

▪  ▪  ▪
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התלונן במשטרה (יום ד', 13.5.20) על איומים והטרדות מאורגנים כלפיו ביממה האחרונה. כך מסר משרד המשפטים.

על-פי ההודעה, מנדלבליט מסר לחוקרי המשטרה עדות "בגין איומים והטרדות, בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון, המכוונים כלפיו ביממה האחרונה. הטרדות ואיומים אלה, שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן, נמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר. ההטרדות כוללות איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה". מנדלבליט גם עדכן באירועים את קצין הביטחון של משרד המשפטים.

בימים האחרונים גוברות ההתקפות על מנדלבליט, בעיקר מחוגי הימין ותומכיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וזאת ככל הנראה לקראת פתיחת משפט נתניהו ב-24 בחודש בבית המשפט המחוזי בירושלים. מנדלבליט הוא שהחליט להעמיד לדין את נתניהו ולייחס לו עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. מבקריו של מנדלבליט מסתמכים גם על הפרסומים בשבועות האחרונים בנוגע לחלקו בפרשת בועז הרפז, ובמיוחד על חלקים מתוך שיחתו עם הרמטכ"ל דאז ושר החוץ המיועד, גבי אשכנזי, בעיצומה של הפרשה בשנת 2010.

במהלך חקירת פרשות נתניהו התקיימו מדי שבוע הפגנות ליד ביתו של מנדלבליט בפתח תקוה, בעיקר מצד מתנגדיו של נתניהו, ומאוחר יותר התייצבו מול גם תומכיו. בג"ץ אישר לקיים הפגנות אלו, למרות שעל פניו הן היו ניסיון ברור להתערב בחקירה ובהחלטותיו של מנדלבליט.

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד אורית קורין, אומרת בתגובה: "מדובר בחציית כל הקווים האדומים. נדרשת עוד הערב אמירה ערכית חד-משמעית של ראש הממשלה ושר המשפטים. מדינת ישראל היא דמוקרטיה חיונית והוויכוחים בה לגיטימיים ונחוצים, אך אין דבר וחצי דבר בין איומים לשיח לגיטימי. אני מצפה מנבחרי הציבור להשמיע את קולם הברור בנושא, לפני שחלילה יישפך כאן דם".
תאריך:  13/05/2020   |   עודכן:  13/05/2020
איתמר לוין
מועדון הבלוגרים עוקבים: 495 לקבלת רשימות איתמר לוין לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הביטחון, נפתלי בנט, שוחחו אחר-הצהריים (יום ד', 13.5.20) בטלפון. זאת, לאחר סירוב של לשכת נתניהו לקבוע פגישה בינו לבין בנט.
13/05/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
ביום ראשון הקרוב צפוי מפעל פניציה צפון לסגור את שעריו ולפטר 282 עובדים. מנכ"ל המפעל, אייל זגגי, טען בכנסת (יום ג', 13.5.20) כי האוצר נמנע ממתן סיוע משמעותי לתעשיינים הנמצאים בקריסה.
13/05/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שלח (יום ד', 13.5.20) מכתב לשרת הספורט מירי רגב, וביקש את התערבותה בפגיעה בשבת ובאוהדי הכדורגל שומרי המסורת.
13/05/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
יממה לפני השבעת הממשלה, יו"ר ימינה השר נפתלי בנט, ויו"ר הליכוד, רה"מ בנימין נתניהו, ייפגשו מאוחר יותר במשרד ראש הממשלה בירושלים. שעה מדויקת מתואמת כעת בין הלשכות. נסיון התיווך בין השניים נעשה בתיווך חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה).
13/05/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
לאחר מו"מ מאומץ שנערך בימים האחרונים, ההסתדרות הגיעה להסכמות מול הנהלת מפעל פניציה ובעליו קרן ההשקעות פורטיסמו, על מתן פיצויי פיטורים מוגדלים והטבות נוספות למאות עובדיו, עם ההחלטה על סגירתו.
13/05/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות