יום שישי 30 אוקטובר 2020  10:09
הפגנת משוררים ופועלים מול מפעל אקרשטיין בירוחם
צילום מן ההפגנה [צילום: דניאל עוז]

משוררים משתתפי פסטיבל שירה במדבר באו לתמוך במאבקם של פועלי מפעל למרצפות אקרשטיין בירוחם להקמת ועד

▪  ▪  ▪
משוררים שהשתתפו בפסטיבל "שירה במדבר" במדרשת בן-גוריון הפגינו לאות הזדהות עם מאבקם של פועלי מפעל אקרשטיין להקמת ועד עובדים. ניסיונם של העובדים להקים ועד שיגן על זכויותיהם נתקל בהתנגדות עזה מצד ההנהלה, והמשוררים באו לחזק את הפועלים במאבקם.

בין המשוררים שהשתתפו בהפגנה נמנים (הכותבת) אורנה רב-הון, מתי שמואלוף, רועי צ'יקי ארד, ערן הדס, דניאל עוז, מעיין שטרנפלד, הבלוגר אלי אשד, איתן קלינסקי ועוד.

המשוררים קראו משיריהם, והפועלים ונציגיהם נשאו דברים בהם הסבירו את טיב המאבק שלהם. הנהלת המפעל הזעיקה ניידת משטרה שפיקחה על האירוע, שעבר ללא תקלות.

בתמונה נראים המשוררים אורנה רב-הון, מתי שמואלוף, רועי צ'יקי ארד, ערן הדס, מעיין שטרנפלד, איתן קלינסקי, יהושע סיימון, וכן פעילת הציבור לאה שקדיאל, לצד הפועלים ונציגיהם שהשתתפו בהפגנה.

תאריך:  12/01/2010   |   עודכן:  12/01/2010
אורנה רב-הון
מועדון הבלוגרים עוקבים: 8 לקבלת רשימות אורנה רב-הון לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
טורקיה החלה בסבב שני של התקפותיה על ישראל, ראו את נאומי ארדואן וכן את סדרת הסרטים מספר 2. לא יישכחו במהרה הדי הסערה במהפך בעמדה הטורקית בישראל, ששיאה בהפקת הסרט האנטי-ישראלי הראשון ובהתבטאויות בוטות וגסות הרוח של מנהיגי ההנהגה הטורקית כלפי ישראל.
בחלק הראשון של "אפשר אחרת", שגם בכותרתו המשנית כתבתי שיש "להתחיל בשינוי המציאות העכורה" ולעשות זאת באוטובוסים הציבוריים עם מאפייני הפגמים שם. כך למשל, הגרפיטיס בכל מקום מזדמן באוטובוס וכאשר אין מקום, ממשיכים בתקרת האוטובוס וכן שאר התנהגויות בהמיות. עוד טענתי שה"דברים הקטנים" (ראו "ערך" ג'וליאני) הם ה"אימא" של הגדולים אם לא מחסלים אותם בעודם באיבם.
11/01/2010  |  עתידי המנחם  |   מכתבים/הערות
לפני כשבוע השתתפתי בוועדת הכלכלה בכנסת השמונה-עשרה בהשתתפות שר השיכון אריאל אטיאס ויו"ר הוועדה אופיר אקוניס. בסקירה קיבלנו מספרים רבים מכבוד שר השיכון בקשר לשנת 2010. לפי דעתו, ככל שהוא יפשיר יותר קרקעות במדינה, הוא יצליח להוריד את מחירי הדירות.
11/01/2010  |  דוד קשני  |   מכתבים/הערות
הטריגר לכתוב את הדברים להלן, בא לי היום מנסיעה באוטובוס כשם שאני נוסע מדי יום, עם ה"סרדינים" שהם חלק בלתי נפרד מה"חוויה" של ציבור הנוסעים. היום האוטובוס היה קצת יותר דליל, בסך-הכל כחמישה-עשר נוסעים בעמידה, ומצב זה לא הסתיר בחור שישב עם מלוא כובד רגליו על המושב שלפניו, כאילו היה בסלון של אבא שלו. הסיפור לעיל היה לפחות טוב, דווקא בעבורי שבכך כאמור, עשה לי את הטריגר לכתוב את הדברים שכבר הרבה זמן מסתובבים אצלי.
10/01/2010  |  עתידי המנחם  |   מכתבים/הערות
בעימות המתוקשר באולפן "ערב חדש" בין דן מרגלית לבין ח"כ ג'מאל זחאלקה והוסיף על כך ח"כ אחמד טיבי בוועדת החוקה של הכנסת, כי היהודים הם למעשה מהגרים בארץ ואילו הערבים נולדו כאן לפני ולפנים. איני נכנס לאופי ההתבטאויות הקשות, שלא בטוח שהן על דעת המיעוט הערבי שבסך-הכל רוצים שקט ולחיות בשלום.