יום חמישי 18 אוגוסט 2022  23:21
"אין התייחסות בכתב האישום" [צילום אילוסטרציה: הדס פרוש, פלאש 90]
ההגנה: הבקשה לתוספת עדים נועדה להשחיר את פני נתניהו
הפרקליטות ביקשה להוסיף שלושה עדים בתיק 1000 על רכישת תכשיטים לשרה נתניהו ההגנה טוענת שנתניהו כלל אינו נזכר בעדויות בנושא זה ומדובר בפגיעה ביכולתו להתגונן
29/05/2022  |   איתמר לוין   |   חדשות   |   משפט נתניהו   |   תגובות

▪  ▪  ▪
בנימין נתניהו כלל אינו מופיע בעדויות הנוספות שמבקשת המדינה לצרף לתיק 1000 (תיק המתנות מארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר) - טוענת ההגנה (29.5.22) בתגובתה לבקשת הפרקליטות להוסיף שלושה עדי תביעה בתיק זה. העדים אמורים להעיד, לשיטת התביעה, על בקשות לרכוש תכשיטים ברבבות דולרים עבור שרה נתניהו ובכך לחזק את עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן.

הפרקליטות החליטה שלא למצות את החקירה בנוגע לטענה זו, אך מבקשת לזמן שלושה עדי שיטה - אלינור מילצ'ן, איאן מורס וענבר בלנקמן. ההגנה אומרת כי אין חולק שמדובר באירועים שאינם מופיעים בכתב האישום ושאין בקשה להוסיפם אליו, ושלא עלו לאורך החקירה עד אוקטובר שעבר. החומר שנאסף כעת "מתייחס למתנות נטענות שניתנו לשרה נתניהו על-ידי מילצ'ן ופאקר. עיון בחומר החקירה שנאסף במסגרת השלמת החקירה מגלה כי המשיב [נתניהו] נעדר ממנו לחלוטין. חומר החקירה לא מלמד על מעשים כלשהם שמיוחסים למשיב, ואפילו לא מלמד על מודעות, ולו משתמעת, של המשיב לכך שהגב' נתניהו קיבלה את התכשיטים הנטענים מפאקר ומילצ'ן".

ההגנה מצטטת את עדותה של קליין, לפיה שרה נתניהו ביקשה ממנה "מתנה יפה" ליום הנישואין; מילצ'ן הפנה אותה לפאקר שהסכים לרכוש אותה, אך היא אינה יודעת האם התכשיט נרכש. נתניהו נעדר מן הסיפור, שכן לא נטען שהוא ידע על הבקשה ועל שנעשה בעקבותיה, טוענת ההגנה. קליין העידה, כי שרה נתניהו אמרה לה שהתכשיט לא מצא חן בעיני בעלה - ותו לא. לגבי מקרה שני העידה קליין, כי שרה נתניהו ביקשה להחליף תכשיטים שקיבלה מ-פאקר, ולא ידעה לומר האם נתניהו היה מודע לכך. ואילו במקרה השלישי סיפרה קליין, כי אלינור מילצ'ן סייעה לרכוש תכשיטים לשרה נתניהו - ושוב אין טענה למעורבות כלשהי של נתניהו.

לדברי ההגנה, "משעה שכתב האישום לא כולל התייחסות לשלושת התכשיטים שניתנו לכאורה לגב' נתניהו; ומשעה שחומר החקירה שנאסף במסגרת השלמת החקירה לא מייחס למשיב מעשים ואף לא מודעות לבקשת התכשיטים או לקבלתם הנטענת - הרי שעדויותיהם של העדים הנוספים אינן רלוונטיות לאישום נגד המשיב והן לא יסייעו לבית המשפט הנכבד בהכרעה מהי האמת הרלוונטית לצורך הכרעה בהליך". עוד נטען, כי מדובר בפגיעה ביכולתו של נתניהו להתגונן. "משעה שעדותם של העדים הנוספים אינה רלוונטית לכתב האישום, הרי שהיא נועדה להשחיר את הנאשם באופן שעשוי להטות שלא כדין את שיקול דעתו של בית המשפט הנכבד", מזהירה ההגנה. התגובה הוגשה באמצעות עוה"ד עמית חדד ונועה מילשטיין.
ת"פ 67104-01-20, מדינת ישראל נ' בנימין נתניהו ואח' / תגובה לבקשת להוספת עדים
ההגנה מתנגדת לבקשת הפרקליטות להוסיף עדים בתיק 1000

תאריך:  29/05/2022   |   עודכן:  29/05/2022
איתמר לוין
+ההגנה: לחשוף מידע על כספית כמקור נגד נתניהו
19:19 29/05/22  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
העיתונאי אישר שמסר מידע למשטרה בתחילת 2016, אשר הוביל לפתיחת החקירה בתיק 1000  ▪  ההגנה: אין טעם בחיסיון; חשיפת הפרטים תלמד על ביצוע פעולות חקירה בלא אישור היועץ המשפטי
כספית. לחץ כבד [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  משפט נתניהו
שימו לב להסכם ניגוד העניינים של יאיר לפיד במשרד האוצר. ברור היה לכולם שלפיד קשור חזק חזק לידיעות אחרונות (ככותב בעיתון וכקשור פרסטו לנוני מוזס), ברור היה לכולם שהוא קשור חזק חזק לערוץ השני, ולחברת החדשות או איך שקראו לה, ברור שהוא ניצל את הקשרים האלה בציניות לפני ההתמודדות. אך איש לא העלה על דל מחשבתו למנוע ממנו קשרים של פוליטיקאי/מדיה עם הערוצים המרכזיים האלה.
הדרמה הגדולה עוד לפנינו. תיק 4000 קורס, ועמו נמוגה תקוות התביעה להרשיע את בנימין נתניהו ואת שאול אלוביץ' בעבירות שוחד. בקשת התביעה לתקן את כתב האישום באישום זה, מעידה כאלף עדים: גם התובעות בתיק זה, ליאת בן-ארי ויהודית תירוש, הפנימו, קרוב לוודאי, כי קטנו מאוד הסיכויים להרשעת נתניהו ואלוביץ בעבירת שוחד בתיק בזק-אלוביץ. בנסיבות שנוצרו, זה הזמן לבחינת מאזנם של הצדדים ואת הדרך הפתוחה בפניהם, גם אם כרוך הדבר בהתקפלות התביעה מ'תיק הדגל', במסגרתו נעשה ניסיון לחרוש על גבו של נתניהו, כפי שהעיד פרקליט המדינה היוצא שי ניצן שאישר, כי אכן - נעשה ניסיון ליצור תקדים והלכה פסוקה במשולש שיל יחסי: ממשל-תקשורת-עסקים.
28/05/2022  |  יואב יצחק  |   יומני בלוגרים
כאשר נאשם מכחיש בצורה גורפת את העבירות המיוחסות לו, הרי שמדובר בקו הגנה הרלוונטי גם לעבירות נוספות העולות תוך כדי הדיון במשפטו. אם קו הגנה זה היה מועלה גם כלפי עבירות אלו, לא ניתן לטעון שהגנתו קופחה בשל הוספת העבירות. כך קובע (יום ה', 26.5.22) שופט בית המשפט העליון, יוסף אלרון.
26/05/2022  |  איתמר לוין  |   חדשות

25/05/2022  |  איתמר לוין  |   כתבות
בית המשפט המחוזי בירושלים עשוי לדחות את בקשת המדינה לתקן את כתב האישום בתיק 4000 בנוגע לפגישת ההנחיה בין בנימין נתניהו ושלמה פילבר, ולצד זאת - להבהיר שהמדינה תהיה רשאית בסיום ההליך לבקש לקבוע שהפגישה התקיימה במועד אחר מזה שצוין בכתב האישום. כך עולה (יום ד', 25.5.22) מדברי השופטים רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם בדיון בבקשה.
25/05/2022  |  איתמר לוין  |   חדשות