יום ראשון 18 אוגוסט 2019  23:21
זאב גולדשטיין פובליציסט   |   תגובות   |  ארקום מערכות ממוחשבות בע"מ הצטרפות ל- VIP
חלם זה כאן? משט סיוע הומניטרי או קומנדו עזה?
[צילום: AP]

איזו מדינה הייתה מעזה לתמוך ולעמוד מאחורי משט או כל פעולה אחרת מאורגנת כל כך המיועדת באופן מוצהר וגלוי לפרוץ למיים טריטוריאליים של מדינה אחרת ועוד מדינה ידידה?

▪  ▪  ▪
משט הסיוע לעזה איננו משט סיוע הומניטרי, או משט שלום. על כך נדמה לי שאין כבר עוררין.

המשט הזה יכול להיחשב לכל הפחות לפעולת קומנדו עזתית/טורקית מתוכננת היטב ולמען ההגינות מבוצעת לא פחות טוב, וזאת הן מהבחינה הצבאית והן מבחינת ההסברה.

אז מה היה לנו שם?

מספר סירות עם המון יחסי ציבור ומי יודע מה עוד בבטנן, זה היה מסווג לפחות עד שיוצגו ממצאי החיפוש.

מה שלא היה מוסתר וצריך היה להיות ברור הוא שמדובר במארב מתוכנן ומתוקשר לישראל.

המשט עשה המון גלים הן בים הפוליטי והן בים ההסברה, הם בישלו והכינו טוב טוב את דעת הקהל ואת העולם כולו. הם כרגיל לא גילו לאיש שבמקום עלי זית ואוכל ותרופות הם באים עם גרזנים ומוטות ברזל ומה לא באמתחת הסיוע ההומניטרי שלהם.

מי שבא להגיש סיוע הומניטרי לא בא חמוש לקרב, הוא אמור להיות חמוש בשקי אורז וקמח, אם כן ברור שהמשט היה מיועד לביצוע פרובוקציה ולא לשום דבר אחר, מה גם שהרי הוצע להם להעביר את תכולת המשט ליעדו בפיקוחם ושליטתם בדרך היבשה אך הם סירבו.

מדוע? הרי מטרתם אמורה להיות הסיוע ולא דרך הגשתו.

כל אדם אחר היה נענה העיקר להימנע מעיכובים מיותרים ויעשה הכל כך ששקי האורז והקמח יגיעו מהר ככל האפשר למסכנים בעזה, אך שליחי הצדקה הללו באו חמושים לקרב, מאומנים ומאורגנים ולא הייתה להם שום כוונה אחרת אלא יצירת העימות.

בכך הם השיגו את מטרתם וגם קיבלו בונוס - הם שוב הצליחו להעמיד את ישראל במיקום הגרוע ביותר מבחינה בינלאומית.

בל נשכח את ידידתנו משכבר הימים - טורקיה, נראה כי לא היה שום דבר שהם פסחו עליו על-מנת לייצר את הפרובוקציה הזאת.

איזו מדינה הייתה מעזה לתמוך ולעמוד מאחורי משט או כל פעולה אחרת מאורגנת כל כך המיועדת באופן מוצהר וגלוי לפרוץ למיים טריטוריאליים של מדינה אחרת ועוד מדינה ידידה?

מעניין מה היה קורה אילו היה מדובר במשא ארמני שהיה מקבל כזה גיבוי ותמיכה ממדינת ישראל והיה מיועד רק לשוט לאורך חופי טורקיה...

הרי מספיק לראות איך הטורקים מגיבים לכל ניסיון להכיר במעשיהם הנפשעים כלפי הארמנים ולא מדובר על דיבה או על איזה אירוע שלא היה - הטורקים טבחו ורצחו בעם הארמני ועל כך אין חולק...

כעת הבה נתבונן על מנהיגנו - איפה הם היו ואיך הם תיפקדו.

נראה לי שבהגיון של האדם הממוצע, כל פעולת הסבר הנראית יותר כהתנצלות לא יכולה להביא תועלת...

מדוע לא קמו מנהיגנו ופנו למועצת הביטחון ראשונים? מדוע לא קמו מנהיגנו והחזירו את השגריר מאנקרה ראשונים? מדוע אנחנו תמיד צריכים להתנצל ולהיות אלה שבסופו של דבר גם אוכלים צפרדעים וגם מגורשים מהעיר בבושת פנים? הרי ממילא כולם נגדנו ואף אחד לא תומך בנו וכו'.

לא למדנו מניסיון הקסאמים? 8 שנים המטירו עלינו קסאמים ואיש לא פצה פה וצייץ. אגב איזו מדינה הייתה בכלל מאפשרת דבר כזה?

לכן, פעילותם הרופסת של מנהיגנו היא זו המביאה עלינו את מה שאנו כבר די רגילים לקבל השכם הערב.

במזה"ת יש שפה אחת מדוברת - וכל מי שאינו דובר בה באופן רהוט אין לו כל סיכוי לשרוד כאן. מנהיגנו משום מה מעדיפים לדבר במקום הזה בשפה שכלל לא מובנת ולהיפך - חלק ממילותיה נשמעות כבדיחה לאוזני השומעים.

מנהיגים - צאו מהבועה, תפסיקו לחשוב על יום הבחירות הבא שכן אולי לא נגיע אליו בכלל. אם חשובה לכם המדינה ואזרחיה - גלו מעט אופי ופעלו כפי המתחייב באזור מקולל זה. תפסיקו להתרפס ולהתנהג כאילו עשינו משהו רע למישהו. די לרפיסות ולחוסר האונים הזה.

צה"ל מסוגל להגן על המדינה ואזרחיה וכל שהוא צריך זה שתשחררו את עניבת החנק ששמתם לצווארו.

עצתי לכם היא להכריז כי נגמרו הימים שלהם הורגלו אוייבנו, מהיום יש חוקי משחק חדשים לפיהם על כדור מחזירים בשני כדורים ועל מטען מחזירים בעונש מכופל. על חטיפת חייל מחזירים בחטיפת 5 מנהיגים וכו'.

היהודים השתגעו - את זה העזתים מבינים היטב.

תאריך:  31/05/2010   |   עודכן:  31/05/2010
זאב גולדשטיין
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
10:00 - נשמעות ידיעות באוניברסיטת על קיום הפגנות ומהומות של הסטודנטים הערבים בעקבות אירוע המשט לעזה.
31/05/2010  |  מיכל מנין  |   מאמרים
התקשורת הישראלית התמלאה בשבועות האחרונים בבשורות איוב לגבי מצבה המדיני והביטחוני של המדינה והגיע הזמן לשאול מדוע? הרי כלי התקשורת הם שופר האליטות המקומיות והבינלאומיות וכאשר השופר עושה רעש צריך להקשיב לשקט, שם מסתתרת האמת. אינני ידוע כאופטימיסט גדול, אבל שטיפת מוח פרי יצירתה של תקשורת ההמונים הישראלית אינה צריכה להדאיג אף אחד. היא פשוט אמורה להדליק את נורת החיפוש.
31/05/2010  |  עמי רוחקס דומבה  |   מאמרים
"הוא התחיל", "הוא הרביץ לי", "אני רק החזרתי". טענות מהגנון של אורלי? לא, אלו טענות ישירות של מארגני המשט לעזה, ולמרבה הצער - גם של ממשלת ישראל.
31/05/2010  |  יאיר רוטקוביץ'  |   מאמרים
קציני סדום, נציגיו של עם עמורה, פיקודיהם של מצדיקי רשע עקב שוחד ורודפי שלמונים, התקיפו הלילה ספינה של שוחרי טוב, של אנשים שהתפנו מכל עיסוקיהם וסיכנו את חייהם כדי לבוא לחופי עזה ולריב את ריבם של יתום ואלמנה, של רעבים וחסרי קורת גג, של חולים ומדוכאים.
31/05/2010  |  נורית פלד-אלחנן  |   מאמרים
העמותות והנדבנים שמחלקים פה-ושם אוכל ובגדים - מה שאצל החרדים נקרא גמ"ח, גמילות חסדים - חייבים לקבוע לעצמם כלל ברזל: אין להיעזר בשום דרך שהיא ב"שירותי הרווחה" הממשלתיים. לא בכסף ולא באינפורמציה ולא במינהלה. היד המכה לא יכולה ובעיקר לא באמת רוצה להיות היד המשככת.
31/05/2010  |  יצחק שפי  |   מאמרים
רשימות נוספות   /   פרשת המשט לעזה - ההסתבכות  /  מי ומי  
כך הותקפו לוחמי השייטת  /  איציק וולף
"במאמצי ההסברה אין אופוזיציה ואין קואליציה"  /  איציק וולף
בוטלה פגישת נתניהו ואובמה  /  איציק וולף
זו מלחמה בטרור (2)  /  איתמר לוין
להקהות את מידת הנזק  /  אריק בלומברג
צביעות העולם נמשכת  /  עתידי המנחם