יום שני 17 מאי 2021  22:07
אפשרות ממשית לשלום בר-קיימא
[צילום: AP]

כבר שנים שאנחנו טחים טיח טפל, טוחנים קמח טחון, מסננים מים זכים וסוחטים את דוושת הגז בניוטרל איך עושים שלום בין היהודים לערבים במקום הזה? אני מודה ומתוודה שנרעשתי מהמידע שעושה חוכא ואיטלולא מכל הניסיונות שנעשו כאן עד כה

▪  ▪  ▪
כבר שנים יש לי את ההרגשה שאנחנו טחים טיח טפל, טוחנים קמח טחון, מסננים מים זכים וסוחטים את דוושת הגז בניוטרל. איך עושים שלום בין היהודים לערבים במקום הזה? הרעיונות החדשים מבטלים את הישנים וגם הם מתיישנים להם כעבור זמן מה מול האין מוצא, האין עצה והאין תבונה. אישית, הייתי בטוח ומשוכנע שהפיתרון הברור, האחד והיחיד, הוא הכרעה כוחנית של צד מהצדדים. כל אפשרות אחרת אינה מגעת לסבירות מתקבלת. מלחמת הקיום של היהודים מול מלחמת קודש של הערבים. מלחמת דמים בין היהודים לערבים שתכריע של מי האדמה הזאת לנצח נצחים.

קיבלתי השבוע אי-מייל מאדם בשם צבי מִסִינָי ובו אתר הנקרא "התחברות". אני מודה ומתוודה שנרעשתי והתגעשתי מהמידע המגלה אפשרות ממשית לשלום בר-קימא שעושה חוכא ואיטלולא מכל הנסיונות שנעשו כאן ועדיין נעשים. ביקשתי להיפגש עם האיש היקר הזה שמקדיש את כל מרצו והונו לקדם את הרעיון הכי חשוב שעלה בכל שנות המאבק הציוני על ארץ-ישראל. נפגשנו לשיחה ארוכה בה ישבתי דומֵם מול גודש האינפורמציה המוכחת והופכת המחשבה שהוצגה בפני. אחר-כך יצאתי לטיול רגלי בראש סוער ובלב נפעם ועד לרגע זה אין לנפשי מנוחה.

פשוט מאוד. מוצאה של מרבית האוכלוסיה הערבית בארץ הזאת הוא יהודי. חד וחלק. רובם של תושבי הארץ המוסלמים הם צאצאי יהודים אנוסים. צבי מִסִינָי משוטט זה למעלה מעשר שנים בכפרים הערביים, הן בתוך גבולות הקו הירוק והן מחוצה לו, ודולה עובדה אחר הוכחה על מוצאם היהודי. פה מזוזה, שם תהילים, ובתוך גרביים בארון - תפילין של ראש ושל יד של הסבא של הסבתא, וזקנה בת מאה שאינה מדליקה אש בשבת, ומנהג למול את התינוק ביום השמיני שלא כמנהג המוסלמים, וצאצאי בר-כוכבא הקרויים עד היום כּוּזָיבָּא, והנה חמולה בת עשרות אלפי אנשים נקראת "מחאמארה" על שם אבות אבותיהם שהיו עושי יין והרי היין אסור למוסלמים. וכאילו לא די הוא מציג בפנינו עדות חד-משמעית שערבים מוסלמים מחוייבים במצוות יבום וחליצה.

הואיל וכל הסיפור הזה נראה ונשמע הזוי אם לא מופרך מיסודו, מביא לנו צבי מִסִינָי עובדות היסטוריות מפי היסטוריונים וחוקרי ארץ-ישראל, וכדי להסיר כל ספק-ספיקא הוא מציג בפנינו מחקר מדעי שמוכיח לחלוטין לא רק את יהדותם של מרבית הערבים אלא שיש ביניהם הנושאים בדמם את גֵּן הכהנים. אז יש לנו עדויות עם עובדות מוצקות, יש לנו הסבר היסטורי מקצועי ויש לנו הוכחה מדעית מתוך מעבדת פרופסורים לגנטיקה. מה עושים עם זה? הערבים עצמם יודעים את העובדות הללו ידוע היטב, אבל הם חוששים ממנהיגיהם המושחתים. אני לא ידעתי וכמוני יהודים רבים אינם יודעים, ומצווה עלינו להפיץ את המידע הזה ברבים.

נדרתי לעצמי להיכנס בעובי הקורה הזאת מכל עצי היער. ועוד אכתוב על כך.

תאריך:  06/08/2010   |   עודכן:  06/08/2010
דודו אלהרר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
השבוע התראיין שר הביטחון, אהוד ברק, בתוכנית ברשת ב'. זאת לנוכח ההתרחשויות הביטחוניות החמורות האחרונות. את ברק ראיינו ירון דקל וכרמלה מנשה. האחרונה התבשרה לפני ימים אחדים על זכייתה בפרס יוקרתי על עבודתה העיתונאית.
06/08/2010  |  איציק וולף  |   מאמרים
דווקא חרדים שהיו אמורים להיות אמונים על הציווי התורני של "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" מתגלים כמי שמפקירים את חייהם ואת חיי ילדיהם צ'לסי קלינטון לא התחתנה עם יהודי, בעלה היהודי התבולל והתחתן עם גויה והוציא עצמו מן הכלל קצת סדר בבקשה
06/08/2010  |  איתמר לוין  |   מאמרים
ישראל מעוניינת ומצווה לקיים יחסים תקינים וטובים, אם אפשר, עם כל המדינות בעולם שמעוניינות בכך. אולם יש מדינות שלישראל עניין מיוחד בהן, אסטרטגית, מדינית , כלכלית ועוד. כמו ב"חוות החיות" של אורוורל. כולם שווים אך יש שווים יותר- מדיניות, לאומית או גלובלית. האסטרטגיה היא הפכפכה. מה שפעם נחשב כנכס אסטרטגי, פסק להיות כזה. הדוגמה האחרונה היא טורקיה. מדינה שכלפי פנים גולשת לאיסלמיזציה וכלפי חוץ מתחברת לציר טהרן-דמשק, לא יכולה להיחשב לנכס אסטרטגי לישראל. גם אם יחסה של אנקרה יתמתן כלפינו טקטית. מה הערובה שסודות צבאיים וביטחוניים לא יסתננו לירי הציר היריב. יש חלופה - בגדד, במצב של שלום כולל עם מדינות ערב.גם לאחר הוצאת היחידות הקרביות האמריקניות, ארה"ב לא תאפשר לעירק לחבור לאירן, וספק רב אם זה אינטרס עירקי. בין שתי המדינות חשבון היסטורי ארוך.
06/08/2010  |  צבי גיל  |   מאמרים
מסיכום ראיון מקיף שהעניק ראש הרשות הפלשתינית לעיתון הרשות, אל איאם ולעיתון אל חיאם אל ג'דידה, זה מקרוב (6.7.10), מדבר אבו מאזן באופן ברור וישיר על נושא קליטת פליטים פלשתינים לתוך שטחה של ישראל במספרים סבירים כהגדרתו, ועל הצורך לפצות את הפליטים הפלשתינים על רכושם משנת 1948.
06/08/2010  |  עזי נגר  |   מאמרים
בפרשת השבוע שלנו, רְאֵה, אנחנו ממשיכים להאזין למשה רבינו ומנסים להבין ולהפנים את הנחיותיו בדבר ההתבוננות הנדרשת מאתנו כדי לשמור על מדרגה של דבקות בקב"ה. עד כאן, מהפרשות הקודמות הבנו כבר שבלי זה אי-אפשר, שהקשר שלנו עם הבורא יתברך מחייב טיפוח מתמיד כדי שלא ימוג וייעלם חלילה במרוצת אירועי הזמן והמקום. לכאורה זה מספיק, אבל משה רבינו ממשיך לדבר ומעלה בפנינו עוד ועוד נושאים ודרכי התבוננות. בכך הוא מעניק לנו יכולת להתמודד רעיונית עם כל שאלה שעלולה לצוץ מתישהו, ובכך גם מונע מראש אפשרות שנעמוד חסרי-אונים מול טיעונים חדשניים הבאים לרפות את דבקותנו באינסוף ברוך הוא.
06/08/2010  |  נסים ישעיהו  |   מאמרים