יום ראשון 23 ינואר 2022  22:41
מצ"ח תחקור את הריגתה של הילדה ברפיח
מאת: מירב לוי  |  תגובות

ענבל אביב
חוסל ראש הג'יהאד האיסלמי בעזה; שניים חוסלו בג'בליה

על-פי עדויות החיילים ביצע מפקד פלוגת גבעתי "וידוא הריגה" בגופת הנערה גם כשהיה ברור שהיא מתה

▪  ▪  ▪
הפרקליט הצבאי הראשי הורה (יום א', 10.9.04)) למשטרה הצבאית לפתוח בחקירה בפרשת מותה של הילדה בת ה-13 מרפיח, אימאן אל-המס.

בימים האחרונים הגיעו להתקשורת עדויות של חיילים לפיהם ירה מפקד הפלוגה בגופתה של הילדה גם לאחר שהיה ברור כי היא מתה, ולמעשה ביצע "וידוא הריגה" באמצעות נשקו האישי. עם פתיחת החקירה עשויה המשטרה הצבאית החוקרת אף לעצור את הקצין מחשש לשיבוש הליכי משפט.

חיילי גדוד שקד של גבעתי המאיישים את מוצב גירית, שבגבול ישראל-מצרים, סמוך לרפיח, זיהו את הנערה שצעדה לכיוון המוצב. לטענתם, הנערה נכנסה לעומק השטח האסור (כ-400 מטר) לחלוטין לתנועת פלשתינים והשליכה את תיק בית הספר שלה לעבר הש"ג.

הכוחות פתחו לעברה באש ופצעו אותה. מאוחר יותר דיווחו הפלשתינים כי הילדה, אימאן אל-חמס, מתה מפצעיה.

הפלשתינים טענו, כי הנערה היתה בדרכה לבית הספר ובתיקה לא היו חומרי נפץ. לטענתם, הנערה טעתה בדרכה בשל הערפל הכבד ששרר באזור. כשראו אותה החיילים הם ירו באוויר להזהירה והיא נבהלה, השליכה את תיקה ונמלטה. [ראו קישור].

תאריך:  11/10/2004   |   עודכן:  11/10/2004
מירב לוי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
כמחצית מהאמריקנים שהשתתפו בסקר חדש מאמינים, כי פעילות הצבא בעירק תורמת לאיום הטרור על המדינה. כך עולה מתוצאות סקרי סוכנות הידיעות AP בתשע מדינות בנושא דעת הציבור על הטרור בעולם ועל המלחמה בעירק, אשר פורסמו הבוקר (ב', 11.10.04).
מדענים הוכיחו כי אנטיביוטיקה מצוייה יכולה לשנות תאים סרטניים בעכברים, ובכך להציע תקווה לחולי סרטן על-ידי טיפולים חדשים.
11/10/2004  |  יפעת גדות  |   חדשות
שתי מכוניות תופת התפוצצו בבגדד שבעירק, וגרמו למותם של לפחות 11 בני אדם, בהם חייל אמריקני. זאת, במקביל לאזהרותיו של שר ההגנה האמריקני, דונלד רמספלד, כי האלימות באזור עלולה להתגבר לפני הבחירות בחודש ינואר.
פרסום נטו-הורוויץ מעלה לאוויר קמפיין ארצי לפורום מט"י - מרכזי טיפוח יזמות בישראל. הקמפיין יעודד רישום לקורסים ייחודיים מטעם מרכזי מט"י ביזמות עסקית, ניהול והקמת עסק.
11/10/2004  |  יפעת גדות  |   חדשות
פצצה, ככל הנראה שהושתלה על-ידי אנשיו של אבו-סאיאף, היא אשר גרמה, ככל הנראה, לדליקה במעבורת אשר הביאה למותם של למעלה מ-100 איש בפיליפינים, כך אומרים חוקרי המשטרה המקומית הבוקר (ב', 11.10.04).