יום רביעי 28 אוקטובר 2020  07:40
המסיבה של אביגיל - חיי משפחה, תשוקות ושאיפות מוחמצות
בידור קליל עם הרהורים על חיי הנישואין [צילום: אייל לנדסמן]

המחזה בכללותו הוא קומדיה סולידית וצנועה, הגורמת לפרצי צחוק ואפילו מרגשת פה-ושם. אין זו פסגת היצירה הבריטית ואולם מה שעושה את ההצגה לנעימה ומהנה הוא צוות השחקנים המצוין. בידור קליל ומשחק משובח

▪  ▪  ▪
"המסיבה של אביגיל" היא קומדיה דרמטית, המועלית בתיאטרון הספרייה ברמת גן, בבימויו של עודד קוטלר, הבוזקת אור על הצדדים הנסתרים של חיי הנישואין, שאיפות מוחמצות ותשוקות נסתרות . המסיבה של אביגיל מתרחשת לאמיתו של דבר בדירה אחרת, אך בדירה שבה מתרחשת העלילה, נרקמים אירועים שונים ומשונים, קולחים ומרירים, מצחיקים, אך עם קורטוב של דמע על החיים האמיתיים, שמאחורי המסכות שאנשים עוטים על פניהם.

מייק לי שחיבר את המחזה - הוא במאי קולנוע, מחזאי ובמאי תיאטרון בריטי עטור פרסים. הוא כתב וביים כ-20 מחזות לתיאטרון הבריטי ו"המסיבה של אביגיל" שהועלה ב-1977 , נחשב לאחד המפורסמים שבהם.

הבמאי עודד קוטלר נטל את המחזה הבריטי וגיבוריו והעלה אותו בגרסתו המקורית בבימוי מבריק ועם צוות שחקנים מקצועי ומעולה.

ההצגה עוסקת בקבוצת אנשים צעירה המתגוררת בפרבר מגורים סולידי. בוורלי היא קוסמטיקאית ולורנס בעלה הוא איש נדל"ן, כבני 30. הם מארחים בביתם זוג צעיר נוסף, אנג'לה וטוני, שזה מקרוב עקרו לשכונה ומתגוררים בבנין הסמוך. הם מזמינים גם את סו, גרושה , המגדלת את בתה אביגיל שביום האירוע עורכת מסיבה בדירה.

הערב מתחיל כמפגש חברתי תמים, קליל ומבדח, אך עד מהרה מקבל תפניות שונות ומשונות, בסיוע לגימות אלכוהול ואז נפרצים חרצובות הלשון והתשוקות הנסתרות צצות לאוויר העולם. סיום המחזה אמור להפתיע, אך לדעתי הוא משונה ואולי הייתי חושב על סיום מוצלח יותר.

המחזה בכללותו הוא קומדיה סולידית וצנועה, הגורמת לפרצי צחוק ואפילו מרגשת פה-ושם. אין זו פסגת היצירה הבריטית ואולם מה שעושה את ההצגה לנעימה ומהנה הוא צוות השחקנים המצוין.

יעל לבנטל כבוורלי היא שחקנית וירטואוזית, פרפורמרית מעולה, היודעת להגיש משחק משובח לאורך כל ההצגה - והיא עומדת כך כשעה וחצי, ללא הפסקה. נימת קולה, המוכרת, חושניותה והמימיקה שלה, מעוצבים על ידה בצורה מקצועית ומוצלחת.

יעל שרוני כאנג'לה משחקת נפלא, מעצבת דמות שקל להזדהות איתה. קטע הריקוד הסוער שהיא מבצעת הוא מלאכת מחשבת מצחיקה. הבעות פניה, בהתאם להתפתחויות העלילה, הן משכנעות וראויות.

חגית דסברג כסו, אימה של אביגיל, משחקת דמות שתקנית בדרך כלל, אך הופעתה היא מצוינת, מצחיקה בהגשתה הרצינית ואפילו בגדיה ההדוקים מוסיפים לדמות האם המודאגת, אך המרגשת והטבולה בהומור ובדמע יחדיו.

יגאל זקס כלורנס מיטיב לשחק את בעלה של בוורלי. משחקו מצטיין בניואנסים דקים של הומור וזעף. משחקו קולח ומעולה. מוריס כהן כטוני בן זוגה של אנג'לה הוא הגבר שכולן חושקים. גם כשהוא ממעיט לדבר הוא משדר דמות דומיננטית והופעתו על הבמה היא טובה מאוד.

ההצגה מאופיינת בתצורה ייחודית של כניסה ויציאה דרך האולם, צורת בימוי מעניינת שמסייעת להתרחשויות. קטעי הריקוד והמוזיקה הם יפים ואפילו קטע המלפפונים החמוצים עשוי בטעם.
מעט פגמים קשורים בהצגה לשגיאות בעברית. כך למשל, אומרת יעל שרוני מזרון במקום מזרן, "שלוש טסטים" (יעל לבנטל), חמש עשרה או עשרים וחמש (אורחים) וכו'.

הנוסח העברי של רבקה משולח הוא עכשווי וקולח. התפאורה והתלבושות של אדריאן ווקס הן יפות , פרקטיות ונעימות. שמלתה של יעל לבנטל היא מחמיאה ושמלתה ההדוקה של חגית ממלאת נאמנה את ייעודה. יחיאל אורגל אחראי לתאורה הנכונה והיעילה.

מי שמחפש בידור קליל ומשחק משובח, אבל עם תובנות והרהורים על מהות חיי הנישואין, ימצא בהצגה הנאה רבה וגם ערך מוסף.

תאריך:  17/02/2011   |   עודכן:  17/02/2011
חיים נוי
מועדון הבלוגרים עוקבים: 25 לקבלת רשימות חיים נוי לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
ניהול מבנים נעשה על-פי צורכי הנכס הספציפיים. לדוגמא: שירות אחזקת מבנה משרדים דורש תחזוקה המותאמת לתנועה רבה של אנשים כגון: תזמון מעליות, מערכת אדמיניסטרציה פנימית, חניון אורחים ועוד, ואילו אחזקת מבנה של קופת חולים, אשר ביום מגיעות אליו עשרות אלפי בדיקות דם, דורש עמידה בתנאי קירור מדויקים, לצורך שמירת דגימות הדם, ותחזוקה שוטפת של המכשור הרפואי בהתאם לתקנות משרד הבריאות.
17/02/2011  |  יואל רדושר  |   כתבות
בכל חורף, אנו מוצאים עצמנו מתלבטים, האם לקחת את התינוק לבריכה או לא? קר, גשום והרוח עזה. הורים רבים חוששים מדלקות אוזניים, נזלות ושפעות. מקבץ מחקרים שנערכו בשנים האחרונות, הראו כי שחיית תינוקות עדיפה דווקא בחודשי החורף הגשומים והקרים, נוסף על יתרונות בולטים לפעילות המשותפת להורה ולילד.
17/02/2011  |  יניב לוי  |   כתבות
פירות וירקות עשירים בוויטמינים ומינרלים, החיוניים לתפקודו התקין של הגוף. בנוסף הם עשירים בסיבים תזונתיים התורמים לפעילות מעיים תקינה, למתן תחושת שובע לאורך זמן, לעלייה מתונה ברמות הסוכר בדם ולהפחתת ספיגת הכולסטרול לדם.
17/02/2011  |  קרן הוד  |   כתבות
תכלס? מעניין ת'תחת של קשת מה אתם חושבים על הפנטזיות של יורם זק ועל המקומות שבהם הוא רוצה לשחק מחבואים עם הבולבול שלו. הם כבר החזירו אותו לעבודה, שם חיכתה לו מחווה מהסוג שרק מנהיגים ערביים שמקבלים 99% תמיכה בבחירות ומטפחים חשבונות בנק בשוויץ זוכים לה.
17/02/2011  |  עכבר העיר  |   כתבות
הקריקטורות של אחד מהקומיקסאים הנודעים שלנו מוצגות עד סוף פברואר בדיזנגוף סנטר, ליד קולנוע דיזנגוף. יוחנן לקיצביץ' ידוע מעשרות שנים של קריקטורות בעיתון מעריב, ומעיצובים גרפיים לתוכניות בטלוויזיה שהפכו לנכס צאן ברזל - כמו "זהו זה", "ניקוי ראש" ורבות אחרות.
17/02/2011  |  עליס בליטנטל  |   כתבות