שבת 08 מאי 2021  04:25
אהוד יערי, זה בשבילך
אהוד יערי [צילום: פלאש 90]

"ישראל עשתה את השגיאה הגדולה ביותר בתולדותיה כאשר חתמה על הסכם אוסלו. באוסלו לקחנו אדמה בלא תמורה, וסוגיות השלב הסופי נשארו פתוחות" (אפריל 2003, אהוד יערי מתרגם לעברית את מה שאמר אבו-מאזן בערבית). הלכתי לארכיון...

▪  ▪  ▪
באחד הראיונות לארי שביט, גילה לנו עמי איילון שאשתו פסיכולוגית. כנראה בגלל מקצועה של הרעיה, הוא ידע להנפיק אמירה חכמה על העקשנות של הטועים להחזיק בטעותם. "יש נטייה", אמר איילון, "בעיקר לפוליטיקאים, לצייר מציאות ולהאמין בה. אתה כל-כך רוצה שהיא תקרה עד שאתה מסרב לראות מציאות אחרת שנוצרת לנגד עיניך". חבל שלא נתן דעתו על הדבשת האידיאולוגית שעל גבו. אבל עמי איילון הוא נושא לרשימה אחרת.

האיום הפלשתיני להכריז בעוד שבוע על מדינה באופן חד-צדדי, העלה את הסכמי אוסלו (שהראשון שבהם נחתם בספטמבר 93') על ראש שמחתם של הרבה שמאלנים שלא מסוגלים לזהות את המציאות. מבחינתם, אם אין תהליך - נתניהו אשם! "תהליך", מילת הקסם שמזינה את האשליה. רק על דבר אחד לא חשבו: אולי הפלשתינים מרמים? אולי תוכנית "תורת השלבים" של ערפאת היא לא בדיחה?

נתניהו בנאום בר-אילן דיבר על שתי מדינות לשני העמים. אילו הפלשתינים היו באמת מעוניינים בהסכם - מה שהיו צריכים לעשות אחרי הנאום של נתניהו, זה לשבת על שולחן המו"מ. זה לא קרה. פתאום כמו משמיים - "כדי להתניע תהליך" - חוסיין אובמה דרש הקפאת בנייה! למרות שלבלוע צפרדע יותר קל - גם לזה הסכים נתניהו. ואבו-מאזן מה?

לא צריך להיות במחיצתו כדי להבין שהוא "מת" על יו"ר האופוזיציה ציפי לבני. בפרפראזה לפתגם יהודי, ניתן לומר על הסיטואציה שבה לבני מאשימה את נתניהו בקיפאון המדיני: זכה נוכל שנעשתה מלאכתו בידי דבילית. כן, אבו-מאזן נוכל.

באפריל 2003, תירגם אהוד יערי לצופי ערוץ 2 את אמירתו של אבו-מאזן המוכיחה מה הוא באמת חושב: "ישראל עשתה את השגיאה הגדולה ביותר בתולדותיה כאשר חתמה על הסכם אוסלו. באוסלו לקחנו אדמה בלא תמורה, וסוגיות השלב הסופי נשארו פתוחות". מהבחינה הזאת, אין הבדל בין אבו-מאזן לראיס ערפאת.

הלכתי לארכיון ושלפתי עוד שני קטעים בהם פרופסור שלמה בן-עמי (שביולי 2000 היה שר החוץ בממשלת ברק) מבהיר את הסיטואציה המדינית, שלפי כל הסימנים לא השתנתה עד היום: ערפאת עבד עלינו, וקונספציית אוסלו קרסה לחלוטין!

העקשנות של הפלשתינים להכריז על מדינה באופן חד-צדדי, מוכיחה שבכירי השמאל מאוהבים עד כלות במציאות שהיא פרי דמיונם. וזה כולל גם את פועה, וגם את עמי איילון. שופופו...

פורסם במקור: ארכיונרי
תאריך:  15/09/2011   |   עודכן:  15/09/2011
נרי אבנרי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
גל המחאות האחרון מתמקד, וטוב שכך, בחלק מיצרניות המזון וברשתות שיווק המזון הגדולות. עיקר תשומת הלב מתמקדת בתנובה ובשופרסל, והסיבות ברורות - מאחר שהן מובילות באופן מהותי ואף חריג את הקטגוריה ושולטות ביד רמה תוך דחיקת המתחרים הקטנים ובהכתבת מדיניות מחירים כוחנית ומתלהמת.
15/09/2011  |  יובל לובנשטיין  |   מאמרים
לשלי יחימוביץ' אין מבחינה אידיאולוגית מוצהרת קשר לתנועת המחאה החברתית. תנועה זו מייצגת בדרישותיה בעיקר את המעמד הבינוני החושש להידרדר למטה ואילו יחימוביץ' עסקה באופן אינטנסיבי רק במעמד הנמוך. כזכור את המאבק להכרה בהוצאות מטפלת כהוצאות מוכרות פסלה יחימוביץ' מכל וכל כמאבק של נשים יאפיות. לזכותה של יחימוביץ' יש לזקוף את העובדה שפעלה בעיקר למען שכבות שלא הצביעו ואין סיכוי שיצביעו עבור מפלגת העבודה - שכר מצוה-מצוה.
15/09/2011  |  עו"ד משה גולדבלט   |   מאמרים
חודש תשרי פותח בשני ימי ראש השנה, אחריהם בא גשר של שבעה ימים אל יום כיפור, ויחד "עשרת ימי תשובה". אחרי יום כיפור -ארבעה ימים לבניית הסוכה. ולאחר-מכן שבעת ימי חג הסוכות. כאשר אליהם צמוד יום שמיני, "שמיני עצרת" שהוא גם יום שמחת תורה.
15/09/2011  |  חניאל פרבר  |   מאמרים
אנשי מפלגת העבודה בכלל, ומנהיגיה בפרט, חייבים לעמוד מול מציאות פוליטית וחברתית ריאלית ולהכיר בעובדה שמפלגת העבודה (למרות כל זכויות העבר שלה) סיימה את תפקידה המנהיגותי בציונות המתחדשת של מאה השנים האחרונות.
15/09/2011  |  יהודה דרורי  |   מאמרים
פרשת השבוע, פרשת "כי תבוא" המונה קכ"ב פסוקים, כוללת שש מצוות המתחלקות לשתי קטגוריות. קטגוריה ראשונה - שלוש מצוות עשה והן: מצוות הביכורים (הבאה + קריאה), מצוות וידוי מעשר ומצוות ההידמות לדרכי ה' הטובות והישרות. וקטגוריה שנייה - שלוש מצוות לא תעשה המתייחסות לעניין מעשר שני, והן: מצוות לא לאכול מעשר שני באנינות, מצוות לא לאכול מעשר שני בטומאה ומצוות לא להוציא דמי מעשר שני על שאר דברים (שאינם קשורים באכילה ושתייה).
15/09/2011  |  ד"ר מוטי גולן  |   מאמרים