יום חמישי 09 אפריל 2020  07:09
המשטרה תחקור: האם המורה שנעצר סיפק
סמים גם לתלמידים בבתי ספר אחרים
מאת: שלומי דיאז  |    |  ש  |  תגובות

בחקירתו טען המורה כי ציורי כת השטן בביתו צוירו על-ידי תלמידיו כביטוי אומנותי; הוארך מעצרה של מורה לאנגלית שלטענת המשטרה סייעה לו לספק סמים לתלמידים

▪  ▪  ▪
בית משפט השלום ברמלה האריך (ב', 21.2.05) את מעצרה של המורה לאנגלית, העובדת בבית ספר באיזור נתניה, ואשר נעצרה ביום א' בצוותא עם מחנך לשעבר באותו מוסד.

השניים, וכן סייעת למורה ששוחררה בערבות, חשודים באסקפת סמים לתלמידים במוסד החינוכי ומחוצה לו. בחיפוש בביתו של המורה נמצאו סמים מסוגים שונים, וכן ציורים, תמונות וחומר פרסומי המשוייך לעיסוק בפולחן כת השטן.

נודע, כי המשטרה אינה שוללת אפשרות שהמורה ביצע מעשים דומים של אספקת סמים לתלמידים נוספים בבי"ס נוסף, באיזור פתח תקוה. כן נבדק חשד כי ניסה לנהל מערכת יחסים עם כמה נערות - תלמידותיו בעבר ובהווה.

כפי שחשפנו אתמול, תחילת הפרשה, שזכתה לכינוי "גראס ושטנולוגיה" במידע שהגיע לימ"ר משטרת מחוז המרכז לפיו המחנך, תושב תל אביב בן 32, המורה לאנגלית, בת 22 מהשרון וסייעת, בת שירות לאומי, נהגו לספק סמים לתלמידי השכבות הגבוהות במוסד החינוכי ומחוצה לו באיזור נתניה. המורה סיים לעבוד באותו בי"ס לפני כשלושה חודשים. תלמידים שזומנו למתן עדות חיזקו, לדברי המשטרה, את החשדות. הם סיפרו כי מעת לעת נהגו להגיע לביתו של המורה בת"א ולעשן עימו סמים.

בעקבות החקירה הסמויה נעצר בתחילת השבוע המורה ומעצרו הוארך בחמישה ימים. לדבריו הוא לא שלט במעשיו עקב תרופות נגד דיכאון שהוא נוטל אולם הוא מכחיש כי סיפק סמים לתלמידיו. אחת החשדות היא כי המורה רכש סמים לתלמידים וסיפק ללא תמורה וכן סיפק להם כדורי חגיגת.

המשטרה ביצעה חיפוש בביתו של המורה ולדבריה נמצאו שם סמים. אבל מה שהפתיע יותר מכל את החוקרים היא העובדה שבבית נמצאו ציורי קיר, תמונות ועיטורים שונים המשוייכים למי שמעורב בפעילות של כת השטן. בין היתר מצאו גולגלות, תמונות של בני אדם דקורים, פגיונות וכדומה. המורה טען בחקירתו כי תלמידיו ציירו את הדברים כביטוי אומנותי וכדי "להוציא תסכולים ולבטא רגשות".

מקור משטרתי ציין בפנינו כי נבדק החשד שהמורה היה מעורב בפעילות של הכת ומה שצריך לבדוק הוא האם התלמידים ביצעו טקסים שונים תחת השפעת סמים ובהם פגיעה בבעלי חיים כחלק מהקרבת קורבנות וקיום יחסי מין עם נערות, גם בבתי קברות, כנהוג בכת.

מקור משטרתי הוסיף, כי נבדק מידע לפיו המורה ניסה לנהל מערכות יחסים עם נערות, תלמידותיו, וכן נבדק חשד כי על המעשים המיוחסים לו במוסד החינוכי בנתניה הוא חזר בתקופה האחרונה בעת עבודתו במוסד אחר באיזור פתח תקוה.

תאריך:  21/02/2005   |   עודכן:  22/02/2005
שלומי דיאז
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי, מגלה כי כל הכוח המבצעי של המשטרה, המונה כ-18000 אלף שטרים, יועמד בכוננות כדי לסייע ביישום ההינתקות שתחל בפועל בחודש יולי 2005. כ-6500 שוטרים יעסקו בפועל באבטחת ההינתקות ובפינוי עצמו. קראדי אמר דברים אלה במסיבת עיתונאים שערך (יום ב', 21.2.05).
21/02/2005  |  יואב יצחק  |   חדשות
בדיון שקיימה ועדת הכלכלה (21.2.05) בהצעת החוק לתיקון פקודת התעבורה, דחה היו”ר, ח"כ כהן, את ההצבעה על מועד כניסתה לתוקף של העלאת האגרה לרשיון למונית (”מספר ירוק”), לשבועיים אחרי אישור החוק, כפי שרצתה הממשלה. זאת על-מנת למנוע מספקולנטים להוסיף ולרכוש רשיונות ולספסר בהם.
21/02/2005  |  ארי סירקין   |   חדשות
ועדת הפנים ואיכות הסביבה בראשותו של ח"כ ר'אלב מג'אדלה, ממליצה להחזיר את שיטת הניקוד על עבירות של נהיגה במהירות מופרזת עד 25 קמ"ש, מעל המותר.
21/02/2005  |  רנית נחום-הלוי  |   חדשות
למרות מדד ינואר השלילי הנמוך, בנק ישראל הודיע היום
21/02/2005  |  אורלי ממן  |   חדשות
שר הפנים אופיר פז-פינס חתם היום (ב', 21.2.05) על התקנות לפי סעיפים 265 ו-266 לחוק התכנון והבנייה הקובעות, כי יינתן פטור מהיתר בנייה להקמתם של מבנים חקלאיים ושל מבנים זמניים למגורים ולצרכי ציבור ביישובים אליהם עתידים לעבור מפוני חבל עזה.
21/02/2005  |  ענבל אביב  |   חדשות