יום שלישי 24 נובמבר 2020  05:14
ביקורת: "יושב על הגדר" מופע שירי אריק איינשטיין
[צילום: איל לנדסמן]

[צילום: איל למדסמן]

[צילום: איל לנדסמן]

"יושב על הגדר" מופע שירי אריק איינשטיין המועלה בבכורה בבית צבי ברמת גן הוא הפקה של עונג צרוף, המבוצע בחן ובכישרון רב

▪  ▪  ▪
אריק איינשטיין מוכר כמבצע של יותר מארבע מאות וחמישים שירים. לחלק מהם כתב את המילים - והלחנים, נכתבו על-ידי גדולי היוצרים שלנו וכולם הפכו לנכסי צאן ברזל של הזמר העברי.
הבמאי שוקי וגנר ציין כי הייתה זו מטלה לא פשוטה לברור מבין השירים הרבים את השירים שיהיו במופע, שכן לכל אחד מהם הצדקה להיכלל במופע. לפיכך, החליט כי יהיו אלה שירים שעניינם אווירת העיר הגדולה והיותם שירים חברתיים המביאים מחאה בצורה מיוחדת, מרומזת.

שוקי וגנר הצליח ללהטט עם חבורת הכישרונות הצעירים והעלה מופע מרהיב ומיוחד, קולח שאין בו רגע דל.

אלוירה כוחנוף, מלכת ההדרכה הקולית ידעה להפיק את המיטב והמרב מהזמרים שהפגינו יכולת ווקלית נהדרת.

רצף השירים החל ב"מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר", דרך "אהבת פועלי הבניין", גברת עם סלים, כשאור דולק בחלוני, דמעות של מלחים ועוף גוזל ועוד שירים רבים ומשובחים שהפכו כבר מזמן לשגורים בפי כל.

כל השחקנים-זמרים-רקדנים היטיבו להופיע כמעט ללא ליקויים או חריקות. הערב פשוט גלש ונמשך בצורה נלבבת וחמה. עם זאת כדאי לציין כמה כישרונות בעלי פוטנציאל.

עידן שמי הוא אחד מתגליות הערב. ניחן בקול חם ומרגש. יש לו כשרון משחק ומימיקה וכגברת עם הסלים, הפליא לעשות.

בר פלד הוא נעים קול ובעל כישרון היודע להפיק מעצמו את המרב. לניצן קרביץ יש קול משובח והוא יודעת לטפס במנעד הסולמות באורח נפלא.

רביב מדר הוא בעל יכולת ווקלית נעימה מאוד ובעל ידע ופוטנציאל רב.דודו איבגי הוא בחור מוכשר השר בלבביות, אך עם רגש רב ועטור יכולת רבה. סיוון כהן היא נעימה וקולה מרגש ונעים.לירון ויגדור היא מוכשרת וזמרת מוצלחת.

נוי הלפרין יודעת לעצב דמות ובעלת יכולת הגשת שיר מבריקה.יש לציין גם את שאר חברי הלהקה הכישרוניים במיוחד עדי הררי,שיר זלינגר, יפעת כהן,מיטל סגל , תמר בטלהיים, כולם מוצלחים ובעלי יכולת שירה וקצב מקסימים.

הכוריאוגרפיה של אלדר גרויסמן היא מוצלחת והניהול המוזיקלי של רמי אוסרווסר הוא מקצועי ומשובח. התאורה של יניר ליברמן היא פרקטית ויעילה, אם כי במספר תמונות העלטה הייתה ממושכת מידי עד לביצוע. התפאורה של אבי שכוי הייתה מינימאלית וחבל, שכן בערב שירי מתי כספי הייתה חגיגה של ירק וצבע על הבמה.

עיצוב התלבושות של לירון מינקין הוא מוצלח בקרב הבנות, הלבושות בגדים צבעוניים ותוססים. אפילו הנעלים באחת התמונות - היו ייחודיות בגוניהם . עם זאת, בגדי הבנים היו משעממים למדי. למעט תמונה אחת ובגדיו של פלד, רוב התלבושות היו די מהוהות. אחד מהבנים לבש בגדים משעממים בלשון המעטה ונעליו היו כנראה מהבית, חסרי ברק.

העמדת המופע הייתה יפה ומרנינה במיוחד בקטעי אדוני השופט, גברת עם סלים, מחרוזת שירי ילדים, וכמובן סדרת שירים רבה וארוכה ומרגשת מאוד.

"יושב על הגדר" הוא מופע מרתק ויפה, ענוג ובעל טעם משובח וכולו הצדעה למבצע האגדי אריק איינשטיין ולשיריו שלא נס ליחם והם כיין המשומר עם טעם של עוד.

הכותב הוא עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.
תאריך:  30/10/2011   |   עודכן:  30/10/2011
חיים נוי
מועדון הבלוגרים עוקבים: 25 לקבלת רשימות חיים נוי לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
שימוש בשעוני דופק חשוב במיוחד דווקא אצל אנשים שאינם ספורטאים ואינם יודעים כיצד לעבוד בצורה נכונה עם גופם בשעת אימון גופני. באמצעות השימוש בשעוני דופק, יכולים אנשים שספורט אינו נמצא במוקד חייהם, להבין את משמעות האימון ואת השפעת הדופק הנכון בהשגת מטרות האימון.
30/10/2011  |  רז קריפס  |   כתבות
היופי נמצא בעיניי המתבונן. עם זאת, תרבויות וחברות שונות נבדלות זו מזו באידיאלי היופי הנהוגים בהן. לכן, אין זה בלתי שכיח שאותם הבדלים יביאו לתוצאות אסתטיות השונות זו מזו בתחום הניתוחים הפלסטיים ברחבי העולם.
30/10/2011  |  ד"ר נמרוד פרידמן  |   כתבות
העיתונאי (ידיעות אחרונות) והסופר יגאל סרנה, נואש מהמצב המדיני-ביטחוני המוביל לשיטתו למבוי סתום. במאמר לא מכבר בידיעות אחרונות מעלה סרנה הצעה ליישב את הסכסוך בין ישראל לפלשתינים באמצעות הקמתה של מדינה אחת בכל שטח ארץ ישראל/פלשתין מהים לנהר. להלן ציטוטים נבחרים מהמאמר אותו מומלץ לקרוא בגרסתו המלאה:
30/10/2011  |  יהונתן דחוח-הלוי  |   כתבות
יתרונות הפעילות הגופנית לחולי סוכרת הם כה רבים, שאפשר להתייחס לפעילות גופנית כ"תרופה" מצילת חיים. יש להקפיד לבצע לפחות שלוש פעמים בשבוע פעילות גופנית סדירה.
30/10/2011  |  אלונה אזאגי  |   כתבות
בתחילת השבוע פורסם בראש עמוד השער של הארץ תצלום בלעדי של גלעד שליט ואביו בחוף הים. הצלם, ירון קמינסקי, הסביר בכיתוב התמונה כי יום קודם לכן הגיע לחוף הים כדי לנפוש שם עם רעייתו, וכי למחרת הבחין שאל הנופשים בחוף הצטרף מי שעומד במוקד תשומת הלב הציבורית בישראל בשבועות האחרונים, ובחלק ניכר מחמש השנים שקדמו להם, גלעד שליט.
30/10/2011  |  אורן פרסיקו  |   כתבות