יום חמישי 20 פברואר 2020  10:07
נטפל באלימות ביד קשה
שרון: ההינתקות היא כלי לשינוי המצב הלאומי

"גורלה של המדינה מוטל על הכף"
אריאל שרון
נאום ראש הממשלה בכנס קיסריה - 30/06/2005 - יום חמישי כ"ג סיון תשס"ה
לרשימה המלאה

מיכאל דבורין
צדקתי כשאמרתי שאוסלו יעלה מיליארדים

עומר כרמון
לאחר ההינתקות לא יוסרו עוד התנחלויות

ראש הממשלה בכנס קיסריה: ישנן כנופיות קיצוניות המנסות להטיל אימה על החברה הישראלית נתניהו: אסור שיהודי יקיז דם של יהודי

▪  ▪  ▪
"הפלשתינים יצטרכו להחליט בפעם הראשונה האם הם רוצים לבנות או להרוס - יש להם באמת הזדמנות וחבל שיחמיצו אותה". את הדברים אמר ראש הממשלה, אריאל שרון בנואם שנשא (יום ה', 30.6.05) בכנס קיסריה הנערך בירושלים.

שרון המשיך ואמר: "יזמתי את ההינתקות משום שהיא הכלי הטוב ביותר לשינוי המצב הלאומי... ליציאה מעזה תהיה השפעה מכרעת על כל התחומים במדינת ישראל. ההינתקות מעמידה את ישראל במצב טוב יותר, בכל תרחיש אפשרי, והיא תתבצע על-פי לוח הזמנים שנקבע בעוד שבעה שבועות. יש סיכוי אמיתי שההינתקות תהווה תמריץ לצד הפלשתיני לעצור את הטרור".

זו לא דרך ההתיישבות וזו לא דרכה של ישראל

שרון, התייחס לאירועי הימים האחרונים בהם היו מעורבים מתנחלים בתופעות אלימות נגד כוחות הביטחון ופלשתינים: "נטפל בתופעות האלה ביד קשה. אני מפריד הפרדה מוחלטת בין כלל המתנחלים לבין אותן כנופיות קיצוניות המנסות להטיל אימה על החברה הישראלית ולקרוע אותה לגזרים. זו לא דרך ההתיישבות וזו לא דרכה של ישראל".

"אני רוצה לחזק מכאן את שוטרי משטרת ישראל ואת חיילי צה"ל שמבצעים את המשימה הקשה והחשובה הזו. אנחנו לא ניתן לאף אחד להרים את ידו על חייל בצבא הגנה לישראל או על שוטר במשטרת ישראל", אמר.

"עשינו החלטה של סדרי עדיפויות- אנו יוצאים מרצועת עזה - אזור שאין שום סיכוי לבסס בו רוב יהודי ושברור לכולם שבאף הסדר קבע לא יהיה חלק ממדינת ישראל. במקביל אנחנו מפנים את עיקר המאמצים שלנו לאזורים החשובים ביותר להבטחת קיומנו – הגליל, הנגב, ירושלים רבתי, גושי ההתיישבות ואזורי הביטחון", אמר שרון.

קל להעדיף את האינטרס האישי על-פני טובת הכלל

שרון שלח חץ לעבר גורם פוליטי ואמר, כי "יש גם תמיד כאלה שמתנגדים לשינוי מתוך אינטרסים אישיים ופוליטיים. זו חולשה אנושית מוכרת. קל להעדיף את האינטרס האישי על-פני טובת הכלל. אני אינני חושב שצריך להתייחס לכך יותר מדי, או לתת לזה משקל בקביעת המדיניות הלאומית". עם זאת הוא לא ציין למי הוא מתכוון.

הוא המשיך ואמר, כי "אני שומע איך מתכננים את הדחתי הפוליטית, את הפלת הממשלה. אני לא מתייחס לה יותר מדי ברצינות. אבל - חבל שזה טיבם של החיים הפוליטיים שלנו. עמדתי כבר במבחנים קשים, גם קשים מאלה. צריך ברגעים כאלה לפעול בקור רוח, ולבצע בנחישות את מה שאתה מאמין בו. וכך אעשה".

"ההינתקות שינתה את הכיוון המדיני. כעת ברור לעולם כולו שישראל מוכנה לבצע ויתורים כואבים באמת... ההינתקות שיפרה את הברית בין ישראל לארה"ב. יש הבנה לצרכי ישראל". שרון חזר וציין את הבטחות ממשל בוש כפי שהם מצויינים במכתב ההבנות של נשיא ארה"ב.

ושרון התייחס גם לכלכלה ואמר, כי "הממשלה בראשותי הובילה וממשיכה להוביל רפורמות מקיפות כמעט בכל תחומי העשייה הכלכלית. פעלנו בנושאים שבהם בעבר דיברו הרבה ועשו מעט. למרות שאני מעולם לא נמניתי על אלה שלא העריכו את העשייה הגדולה שהייתה בעבר, כי היתה כאן עשייה גדולה, עובדה שהגענו להישגים אדירים ולא בתנאים קלים. חלק מהם דברים שמאז קום המדינה איש לא העז לגעת בהם".

בהקשר לתוכנית דוברת ציין ראש הממשלה, כי למרות הרצון לקיים את הרפורמה הדבר נתקל בהתנגדות המורים.

נתניהו: אסור שיהודי יקיז דם של יהודי

שר האוצר, בנימין נתניהו, התייחס בנאומו הערב לאירועי היום ואמר, כי "יש מחלוקת עמוקה בעם, אבל אסור שבלהט המחלוקת המטרה תקדש את האמצעים. אסור שיהודי יקיז דם של יהודי". הוא המשיך וציין, כי "אסור שיהודים יעברו על כל חוקי המוסר וינסו בחמת זעם לפגוע בחסרי אונים. המיעוט הקטן והאלים הזה מכתים את הרוב", אמר ביחס לפגיעה בנער הפלשתיני אתמול.

תאריך:  30/06/2005   |   עודכן:  30/06/2005
עומר שיקלר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
מפקד זרוע היבשה, האלוף יפתח רון טל, התקבל בחמימות יוצאת דופן ובטקס צבאי מלא כשהגיע לביקור עבודה במפקדת חילות היבשה הטורקים.
30/06/2005  |  עומר כרמון  |   חדשות
חברת ג'יג'י, מעבדות קוסמטיקה, חוייבה בפסק בוררות לשלם לקווטינסקי קוסמטיקה כחצי מיליון ש"ח. במהלך שנת 2002 נחתם הסכם זכיינות בין ג'יג'י לבין קווטינסקי, לפתיחת וניהול בי"ס ללימוד מקצועות הקוסמטיקה בירושלים לתקופה של 7 שנים עם אופציה להארכה.
30/06/2005  |  מיכאל דבורין  |   חדשות
חברת הדלק סונול מכרה תחנת דלק, עם מגרש ושטחים מסחריים, בבית עובד, ליד נס ציונה, ברווח של 7 מיליון שקל לאחר מס. כך מסרה היום (ה', 30.6.05) רשמית גרנית הכרמל, שהיא החברה האם של סונול. גרנית הכרמל לא הודיעה מי קנה את הנכס ומהי התמורה. כן לא הודיעה מהו שטח המגרש.
30/06/2005  |  אלעזר לוין  |   חדשות
שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן-אליעזר, חתם היום (ה', 30.6.05) בקהיר יחד עם שר הנפט המצרי, סאמח אל פאהמי, על הסכם הגיבוי הפוליטי ליבוא גז ממצרים.
30/06/2005  |  מיכאל דבורין   |   חדשות
חברה קנדית, שבעליה הם אפריקה ישראל 55% ושותף אחר 45%, מכרה ביום ד' (29.6.05) בניין מגורים בטורונטו, קנדה, בכ-35 מיליון דולר. אפריקה-ישראל תרשום רווח הון של 17.8 מיליון שקל לאחר מס מהעיסקה.
30/06/2005  |  לאלעזר לוין  |   חדשות