יום שני 30 נובמבר 2020  00:49
מיכאל שרון פסיכולוג ניסויי על צד שמאל
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
כשהעניין כלל לא פשוט

עד מתי? מדוע בכל זאת, אם פני הדברים במקומותינו ניראים תכופות גרועים עד גבה-גרועים

▪  ▪  ▪
ניראה מה היה למשורר הגדול דוד אבידן לאמר בדיוק בנושא זה: מדוע בכל זאת; וזאת אף אם פני הדברים במקומותינו ניראים תכופות גרועים עד גבה-גרועים.

מה שמצדיק יותר מכל
את החלום, את היאוש הגדול,
את הידיעה שאין כל הצדקה
ואת חיפושה מחדש כל דקה,
את ההתפעמות ואת המועקה,
מה שמצדיק יותר מכל,
מה שמצדיק את היאוש הגדול,
היא העובדה הפשוטה, החותכת,
שאין לנו בעצם לאן ללכת.

ואני מוסיף: לא משום שכזאת וכזאת ואמירות שגב מסוג כזה או אחר; אני מוסיף את העובדה הפשוטה, החותכת, שלא פשוט הוא הדבר.

תשובה רועמת: "לא פשוט" אינו "אי אפשר"

אז נוסיף:

לא כל מה שבאפשר
מתממש לו כבר מחר
אם לא פשוט הוא העניין,
אז פה ושם נבנה בניין

וגם נחטוף מכות מניין

שנים אולי יקח דבר
עד שיהפוך לו זה לא כבר
אף אם שיבה אז יעטה הראש
כי לנו הנתיב לכבוש
ואף אם יעלה הגיל
עדי עת כבר-אין-בה גיל

להר בכל זאת נעפיל

תאריך:  29/09/2004   |   עודכן:  29/09/2004
מיכאל שרון
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
מירב מיכאלי ראיינה (29.9.04) בתכניתה: "אלוהים שלי", את שהרה בלאו. בלאו סיפרה לה על מצוות הישיבה בסוכה, שהיא מהמצוות שהזמן גרמן ולכן רק גברים חייבים בה. היא, אמה ואחותה, יושבות (על-פי תיאורה) ברווחה נהנתנית אל שולחן האוכל, בעוד אביה ואחיה מצטופפים במרפסת המטבח הזעירה, סובלים ונדקרים מהסכך.
29/09/2004  |  חנה בית הלחמי  |   מאמרים
אחת מן ההמצאות החשובות במאה העשרים היא המצאת האישה. לא האישה שנבראה מצלע האדם, ולא האישה שנבראה באמירה, אלא האישה שנבראה מן הקולנוע, האישה שנבראה בחסות העדשה... זוהי בריאת האישה מחדש. האישה נבראת מחדש בדמות כוכבות קולנועיות צעירות מאוד, כוכבות אשר מגיל צעיר מתוות דרך והופכות למיתוס.
29/09/2004  |  שושנה ויג  |   מאמרים
כאשר תסתיים תקופת החסד שהעניקו לו החגים, ישוב שרון אל המלאכה הסיזיפית של ניסיון להקים לעצמו קואליציה איתנה שתאפשר לו לצלוח את המשוכות שהציב לעצמו. על-פי רוב ההערכות, התחלת השלב הראשון בנסיגה תעמיק את המשבר הפוליטי ה"רגוע" בתקופת החגים, ותחייב אותו ללכת לבחירות, בדיוק כפי שאירע לקודמיו, ראשי ממשלה שניסו לעשות צעד לכיוונם של הפלשתינים תחת אש.
29/09/2004  |  חן רז  |   מאמרים
ההכרזה על תהליך הינתקות מידי מרצועת עזה מהווה מהפך במדיניות הביטחונית והמדינית של ישראל. המהלך הזה כרוך בצעדים קונקרטיים מיידיים אך תמונת המצב שתיווצר בעקבותיה לוט בערפל. מתקבל הרושם שקובעי המדיניות מתקשים לנתח מערכת מרובת משתנים ומנסים לחזות את העתיד מתוך הנחה סמויה כאילו כל הפרמטרים נשארים קבועים ואילו המהלך הבודד שיינקט הוא השינוי הדומיננטי הבלעדי שיתרחש בשטח.
לא חלף זמן רב מאז קראנו כולנו תכלה שנה וקללותיה. כן, כולנו. שהרי גם אם לא כולנו בקרנו בימים הנוראים בבית הכנסת, בטוחני כי אין אחד בעם שלא זעק בחדרי לבו שתכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה. כעת צא ולמד מה כיוון כל אחד ואחד באומרו זאת ותמצא שרובו המוחלט של העם התכוון לאותם דברים:
29/09/2004  |  צחי פנטון  |   מאמרים