יום ראשון 17 ינואר 2021  05:51
מה פשר 3 הספרות שעל גבי כרטיס האשראי?
לשם מה הספרות? [צילום: AP]

רבים אינם יודעים מה הפשר והמשמעות המדויקת של שלוש הספרות המודפסות על גב כרטיס האשראי, אותן הם מתבקשים למסור בעת רכישת מוצר או שירות באמצעות הטלפון האינטרנט וכדומה כתבה זו מיועדת עבורם

▪  ▪  ▪
כשאדם מבצע רכישת מוצר או שירות באמצעות טלפון, אינטרנט או דואר ובאמצעים מקוונים נוספים הוא נדרש במקרים רבים למסור מספר בן 3 ספרות (לעיתים 4 ספרות) המודפס על גבי כרטיס אשראי שברשותו. רבים, כך אני מתרשם, אינם יודעים מה הפשר והמשמעות המדויקת של ספרות אלה ולשם מה בדיוק הם נדרשים למסור אותם. עבורם מיועדת כתבה זו.

ובכן, שלוש הספרות הממוקמות בדרך כלל בגב כרטיס האשראי, כלומר החלק האחורי של הכרטיס, בצד הימני על המדבקה ליד החתימה, הן קוד זיהוי המאפשר לאמת ולוודא, כמובן שלא בצורה מוחלטת, שמוסר פרטי כרטיס האשראי הוא אכן מחזיק באופן פיזי בכרטיס אשראי ושלא העתיק את פרטי הכרטיס ושהוא אכן בעל הכרטיס. (בכרטיס אמריקן אקספרס הקוד הוא בין 4 ספרות ומודפס בחזית הכרטיס).

קוד הזיהוי נקרא בשפה המקצועית CVV שהם ראשי תיבות באנגלית של - Card Verification Value.

מישהו לחש באוזניי כי מספר הקוד משמש גם כקוד לחוסנו ושיוכו הכלכלי של מחזיק כרטיס האשראי ונתונים נוספים על מוסר האשראי שלו, אבל לא הצלחתי לאמת שמועה זו ויתכן שאין לה בסיס.

בכל מקרה אם מישהו מתמצא בעניין, הוא מוזמן להגיב בנושא בדף התגובות של מאמר זה.

תאריך:  19/11/2012   |   עודכן:  19/11/2012
אלי אלון
מועדון הבלוגרים עוקבים: 143 לקבלת רשימות אלי אלון לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
לקחנו אופניים מיעקב דבורי חברנו הירושלמי ויצאנו ביום שישי האחרון (9.11.12) לא מוקדם בבוקר לראות את הכלה.
10/11/2012  |  יצחק אלהרר  |   יומנים אישיים
אנדרי ואסיליץ קוברין - פילוסוף גאון,
האם עדיף יין אדום או יין לבן?
06/11/2012  |  אריה גל  |   יומנים אישיים
הוא מעולם לא הצליח לגלות את המניע לקשר שהיא יצרה איתו, וכל משך חברותם הדבר נחשב על ידו תעלומה. עד לסוף הבלתי-צפוי. כל מי שחשב שהיכרות יכולה להיות אחת משתיים: או אקראית, או "יד-גורל" כפי שרבים (לרבות המחבר) רצו להאמין, יצטרך לאור המקרה - המובא להלן - לעשות רוויזיה במחשבותיו. כשדבר אחד בטוח: איש לא יוכל לִצפות את סופו המפתיע
30/10/2012  |  יורם מרקוס  |   יומנים אישיים
בכל שנה יש הרבה דברים שצריך ללמוד. בכל רגע שאני הולכת ברחוב יש דברים שאני רואה בפעם הראשונה, חפצים, אנשים, תלבושת מוזרה או מיוחדת, נעליים או תיקים, חנות חדשה ברחוב שאני מכירה בעל-פה כל משבצת ומשבצת במדרכה. לפעמים אני הולכת ברחוב שאני מכירה טוב ומרימה את הראש לשמיים, ואז קורה דבר נפלא... פעם ראשונה אני רואה איך הרחוב נראה מלמטה. פעם ראשונה אני רואה איך נראים הבניינים, איך המרפסות מסודרות, אחת ליד השנייה, כמה השכנים צמודים או רחוקים אחד מהשני, הצבעים של הבגדים על חבלי הכביסה, הכל בלגאן צבעוני אחד גדול ונמשך, בלגאן שאני רואה בפעם הראשונה. בכל שנה אני מחכימה יותר ויותר, לומדת דברים חדשים על העולם ועל עצמי. על האנשים המרכיבים אותו כמו קיר פסיפס ענקי של ציורים מכל הסגנונות והצבעים, ציורים קטנים שמתחברים אחד לשני, לפעמים עם קשר ולפעמים בלי.
12/10/2012  |  מיקה כנות  |   יומנים אישיים