שבת 19 אוקטובר 2019  21:58
מיטב הקלסיקה המוזיקלית
נכס צאן ברזל [צילום: יוסי צבקר]

[צילום: יוסי צבקר]

ביקורת: "אם נדע לאהוב" - מיטב השנסונים הצרפתיים - ערב שכולו התמוגגות מנחת - בית צבי

▪  ▪  ▪
"אם נדע לאהוב", מיטב השנסונים הצרפתיים, העולה בבית צבי, באולם תיאטרון רמת גן הוא ערב מוזיקלי שכולו התמוגגות מנחת. להקת השחקנים הצעירה מגישה צרור של שנסונים ושירים צרפתיים ידועים, רובם ככולם בתרגום לעברית ומבצעת אותו בחן, בתנועה קולחת ומשאירה לצופים טעם של עוד ושל הנאה צרופה.

עידו רוזנברג ביים את המופע המושקע וליקט 29 שירים ידועים שהפכו מזמן לנכס צאן ברזל של מיטב הקלאסיקה המוזיקלית בכלל והשנסונים הצרפתים בפרט.

שחר פרץ עיצב את הכוריאוגרפיה המרשימה והתוצאה היא ערב מבדר שגורם לצופים לצאת ולזמזם בקול אחד מן השירים הנודעים.

הרכב הנגנים המוצלח תורם משמעותית למופע. אודי גרשוני אחראי לניהול המוזיקלי המהוקצע. נטשה מנטל עיצבה את התלבושות המהממות והיפות.

המופע נותן דרור למיטב הכישרונות להגיח ולפרוץ בקול תרועה רמה ולהפגין יכולת מוזיקלית וווקלית מעולה.

נעמה פרידמן מתגלה כזמרת בעלת יכולות טכניות נפלאות והשירים שהשמיעה, שהיו במקור בביצוע אדית פיאף, גורמים לקהל לפצוח בתשואות נלהבות. חיוכים, non, je ne regrette rien - איני מתחרטת על שום דבר הנודע קוצר מחיאות כפיים אדירות וההמנון לאהבה הנודע, מגיע לספירות עליונות של ביצוע מופלא.

פוטנציאל משובח

מור כהן מתגלה כזמרת מדהימה וקולה המלטף משתלט על השירים מילורד ואירמה לה דוס, בביצוע מרגש ומצטיין. מור היא תגלית של ממש.

ליטל אקריש מפליאה בשיר הקרוסלה ויש לה פוטנציאל משובח מאוד.

שיר קאופמן מוצלחת מאוד בשיר האקורדיוניסט הסופג הלמות כפיים סוחפת.

בל וענונו מלהיבה ונפלאה בפאדם פאדם הנודע.

יהב קדוש מגיש את הנה הבאתי לך בונבונים באיכות יפה מאוד ועם הגשה קומית מוצלחת.

ניל משען מפליא ומרגש בשיר "היא" והמאימא הידועים של שארל אזנבור.

אבירם אביטן מעניק את הניחוח הקומי עם ביצוע מבריק לשיר מדלן ויש לו כישורים מוצלחים מאוד.

מרגשים ומוצלחים מאוד הם גם נדיר אלדר, נדב הנדלר, נועה לפידות, עמית גיל, יעל חיימובסקי. הם מוכשרים ובעלי יכולת מוזיקלית נהדרת.

אדם קלר עיצב את התפאורה הנאה כעין בול ענק המבליט את סממני פריז עם מגדל אייפל. אורי מורג עיצב תאורה מוצלחת. דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית של הזמרים. אמיר לקנר הדריך את המקהלה. אלעד דדון עיצב את הסאונד המושלם שבלעדיו אין הפקה מוזיקלית ראוייה.

הנגנים אודי גרשוני, דור רועה, וכן טל משיח,ניר אלון, ניר ברנר, דור בירן (לסירוגין), תרמו לערב הנעים.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינלאומי IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

תאריך:  28/10/2014   |   עודכן:  29/10/2014
חיים נוי
מועדון הבלוגרים עוקבים: 24 לקבלת רשימות חיים נוי לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
רשימות קודמות
לימוד התורה הוא המצווה הרוחנית החשובה ביותר וברור לכול ששימור וטיפוח משמעותם תקצוב וחקיקה שתקבע את מעמדן של הישיבות בחוק. עם זאת, היקף השימור כיום חורג מהמקובל בתקופת עבר, ומהווה מעמסה כבדה על הכלכלה הישראלית - כך מצהירה ח"כ ד"ר קלדרון מסיעת יש עתיד, שבנוסף מצרה על הידע המועט של הציבור החילוני במושגי היהדות
28/10/2014  |  חובב לויטס  |   כתבות
עצבות ודכדוך מהוות חלק נורמלי וטבעי ממגוון התחושות בהן נתקל בחיינו. כאשר תחושה זו נמשכת מעבר לזמן סביר, מפריעה לפעילות השוטפת, גורמת לחוסר באנרגיה ומוטיבציה לעשייה ויצירה ועוצרת אותנו מלהתקדם, אז ניתן להציג את המונח דיכאון כמשהו בעל אופי בעייתי קליני. עצבות אינה דווקא דיכאון.
28/10/2014  |  ד"ר אדית דניאל  |   כתבות
בכל שנה מעמיד בית צבי כמה מחוננים שבהמשך מתכנסים אל כנפי התיאטרונים המשובחים, ומצליחים לגרום לתיאטרון הישראלי לנסוק עוד ועוד. אך כמות כזו (13) של זמרים-שחקנים-רקדנים-קומיקאים שכל אחד מהם מפגין את כלל מיגוון התכונות הללו יחדיו - לא נראתה מזמן.
28/10/2014  |  עליס בליטנטל  |   כתבות
למרות שהחורף שלנו בארץ הוא נוח ונעים בהשוואה להרבה מאוד מדינות בעולם (תשאלו תיירים שמגיעים לישראל בחורף), עדיין בשבילנו זה חורף.
השופט: אליהו ביתן, בית המשפט המחוזי בבאר שבע
28/10/2014  |  איתמר לוין  |   כתבות