יום שלישי 20 אוקטובר 2020  07:12
דיסנצ'יק (יוסף) עידו
Dissentshik (Yosef) Ido
תאריך לידה: 1940/--/--
ארץ לידה: ישראל
אזרחות: ישראלית
מצב משפחתי: נשוי+2
השכלה: תואר שני
שפות: אנגלית, עברית
תואר/מקצוע: יועץ, כלכלן, מנהל
תפקיד/עיסוק: דירקטור, יועץ
עידו (יוסף) דיסנצ'יק. יליד 1940, ישראל.
נשוי לבתיה (ברברה), אב לאיתי ואלון.

בנם של שולמית ואריה דיסנצ'יק, מי שהיה בשנים 1974-1956 עורך עיתון מעריב.

ב-1958 התגייס לנח"ל. עבר קורס קצינים ושימש בתפקידי פיקוד שונים עד רמת קצין אג"מ בחטיבת חי"ר. למד כלכלה וסטטיסטיקה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים. החל לעבוד בתפקיד כתב בסניף הירושלמי של מעריב. נסע לארה"ב לצורך לימודי עיתונות באוניברסיטת קולומביה, וקיבל תואר M.Sc (בהצטיינות). עם שובו לארץ, הצטרף לצוות הכתבים של העיתון. שימש כתב פרלמנטרי, עורך חדשות, וכתב מעריב בוושינגטון. שימש עורך מעריב (1991-1985), והיה חבר במועצת המנהלים של מעריב - הוצאת מודיעין בע"מ. בשנים 1993-1992 למד לימודי תעודה השתלמות מנהלים בביה"ס למינהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.

ב-1991 נבחר על-ידי האסיפה הכללית של ועדת העורכים, לכהן בנשיאות. משנה זו ייצג את ישראל בוועד המנהל של מכון העיתונות הבינלאומי, והוא חבר מועצת המנהלים של המכון - המאגד את בכירי העיתונאים והעורכים בעולם. ב-1991 סיים את תפקידו כעורך מעריב, בעקבות השתלטות רוברט מקסוול על מעריב - הוצאת מודיעין בע"מ, המוציאה לאור של מעריב.

ב-1992 פרש ממעריב והקים חברת ייעוץ עצמאית - דיסון בע"מ. ב-1994 מונה לדירקטור מקרב הציבור בבנק הפועלים בע"מ, והיה חבר בוועדת אשראי של הדירקטוריון, ועדת עיסקות עם בעלי עניין ואנשים קשורים, ועדת מאזן, ועדת ביקורת וכן בוועדת שכר; ייסד את חברת האינטרנט מרקאדו; ארגן משקיעים לחברות הייטק; שותף לייסוד הפורטל הפיננסי הישראלי אנליסט אונליין ומנהל התכנים הראשי.

שימש יועץ מיוחד למנכ"ל רשות שדות התעופה בנושא פרויקט נתב"ג 2000. ב-1997 נמנה עם המשקיעים בחברת תוכנה חדשה (DTL). עוסק בייעוץ לחברות ולגופים בתחומי מדיניות ציבורית ועיסקית; חבר דירקטוריון הדר חברה לביטוח בע"מ; חבר מועצת המנהלים של קרן בנימין דה-רוטלשילד לפיתוח קיסריה; חבר הוועד המנהל של מכון ויצמן והנהלת מכון ז'בוטינסקי; חבר בארגון IPI ארגון עורכים, מו"לים ומנהלים של כל סוגי המדיה אשר יושב בווינה; חבר המועצה המייעצת של האגודה ליחסי חוץ; יו"ר העמותה לתיירות של עיריית תל אביב; שימש חבר מייסד של הפורום הישראלי, ארגון מתנדבים למען הידוק קשרי ישראל והתפוצות ולעידוד קליטת עלייה ברמה של השתתפות אישית בקליטה זו; שימש חבר בדירקטוריון של מעריב ובעשר חברות בנות שלו; שימש דירקטוריון בבנק הפועלים; שימש דירקטוריון בחברת דולב - חברה לביטוח בע"מ, שירותי תעופה בע"מ ובאי.אי.ג'י ישראל אינטרנט גרופ.

באוגוסט 2000 מונה לכהונת יושב ראש בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ. כיהן בתפקיד זה במשך שלוש שנים.

- תאריך עידכון: 07/08/2009 21:07:09