הפוך לדף הבית
    |  
ראשי יומן ראשי בלוגים אקטואליה בעולם סקופים משפט כלכלה בריאות המגזין מנוי VIP
ארכיב יומי  |  כל הקישורים  |  סיפורים חמים  |  ניוזלטר  |  נדל"ן  |  תגיות  |  משובים  |  משמר המשפט  |  ספרייה מקוונת  |  בימה חופשית  |  מיוחדים  |  ערוצים נוספים
כתבות
ראשי  /   מדיני/פוליטי  עיתונאי-אורח 
טוויטר / יואב יצחק YoavNews1
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת
מועדון +
כסף רופאים שמאים יועצים אדריכלים
שופטים עורכי דין עיתונאים רואי חשבון
 
 
 
 
 
בלוגרים News1  /  דעות ▪ כתבות ▪ תחקירים
 
איש הכותל
31/07/2017   |   עידן יוסף
 
 
 
חראם על שקאו
31/07/2017   |   אריאל י' לוין
 
 
 
האם נשלם בעד מטען יד
31/07/2017   |   איתמר לוין
 
 
 
חורבן הבית השלישי
31/07/2017   |   רן לוי
 
 
 
הוגה הקללות המאוסות
31/07/2017   |   עמי דור-און
 
 
 
 
לרשימות נוספות לבימה חופשית לרשימת הכותבים
 
 
"הממשלה תחזיק ארבע שנים"
שס בפנים. השר אליהו ישי [צילום: פלאש 90]

מחאת האוהלים לא מצליחה לנדנד אף לא אחת מהרגליים של הממשלה. גם שס, המפלגה החרדית-חברתית, מסרבת לעלות על הגל האופנתי. "אנחנו לא מדברים על פרישה מהממשלה", אומר אלי ישי, "אבל אעלה הצעות חוק בנושאים חברתיים שיקשו עליה"

>
>
>
▪  ▪  ▪
הכנסת יוצאת לפגרת קיץ כשהמחאה החברתית-כלכלית מעוררת את שאלת יציבות הממשלה. יו"ר הכנסת רובי ריבלין התריע בשבוע שעבר שהכנסת לא תוציא את ימיה ושהבחירות יוקדמו השנה. לעומת זאת, סקרים שנערכו בעיצומה של המחאה לא מעידים על שינויים דרסטיים בדעת הקהל.

גם אם יחול שינוי בסקרים, הבחירות יוקדמו רק אם לפחות אחת השותפות הקואליציוניות תמצא לנכון לפרק את הממשלה. גל המחאה יכול לשמש לה עילה. לשניים המפתח: ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וליו"ר שס אלי ישי. ליברמן משדר מפעם לפעם חוסר שביעות רצון מראש הממשלה, אך ההנחה הרווחת היא שישראל ביתנו לא תשבור את הכלים בחצי השנה הקרובה, מה גם ששר החוץ אינו מזדהה עם המחאה ועם האופי שהיא לובשת. נשאר ישי. עם פרוץ המחאה הוא הודיע שהיא עשויה להשפיע על התנהלותה העתידית של שס, אך מיהר להבהיר כי אף שלשס דרישות בנושא הדיור, היא אינה בדרכה החוצה.

גם בראיון איתנו מבהיר האיש שבידיו מפתחות הקואליציה: אין בכוונת שס להקדים את הבחירות. "אני מאמין שהממשלה הזאת תשבור שיא בהשוואה לכל ממשלות ישראל בשני העשורים האחרונים, ותחזיק מעמד ארבע שנים", הוא אומר. "אלא אם למישהו מהקואליציה יהיה שיקול פוליטי, או שיקרה משהו לא צפוי, או שנתניהו עצמו ימצא לנכון להקדים את הבחירות. אני לא רואה את זה קורה".


"ראש הממשלה לא מתכוון לחזרה לכל הגבולות של 67', אבל הוא דיבר על פשרות כואבות. למה הוא מתכוון – אני חושב שגם הוא עדיין לא יודע. אבל הוא אמר את זה אינספור פעמים. ברגע שזה יהיה מעשי, נתייחס, נבוא אל הרב ונביע את דעתנו. כרגע אין עם מי לשאת ולתת"

דין נתניהו לא כדין לבני

בתור חבר בשביעייה, ידוע לך משהו על הלחץ המדיני? לאחרונה פורסם שראש הממשלה יסכים לנהל משא-ומתן על בסיס קווי 67'.

"ראש הממשלה מתנגד לחזרה לקווי 67', אבל קיבל החלטה אסטרטגית שהוא לא מציב תנאים מוקדמים. מי שמתנגד לתהליך המדיני הם הפלשתינים. אנחנו מאשימים את עצמנו שהתהליך המדיני תקוע, אך זהו סינדרום האישה המוכה".

אתה חבר בפורום השביעייה. נפגשתם לאחרונה?

"אנחנו נפגשים מדי פעם".

באיזו תדירות?

"לא מעט".

מתי הייתה הפגישה האחרונה?

"בשבוע שעבר".

דיברתם על קווי 67'?

"עולים כל הנושאים. גם הנושא הזה עלה בעבר. ראש הממשלה אמר שיבוא למשא-ומתן בלי תנאים מוקדמים".

בכנסת הקודמת מנעת את הקמת ממשלת לבני בגלל כוונתה לנהל משא-ומתן על ירושלים. מדוע שלא תַתנה עכשיו את הישארותכם בממשלה בהתחייבות שלא לנהל משא-ומתן על חזרה לקווי 67'? מה ההבדל?

"לבני אמרה אז בפירוש שהיא לא יכולה להתחייב שלא תחלק את ירושלים. לעומת זאת, נתניהו מתחייב שלא יחלק".

ומלבד חלוקת ירושלים, קווי 67' לא מהווים בשבילכם קו אדום?

"חזרה לגבולות 67' היא בלתי אפשרית. הפלשתינים לא רוצים תהליך מדיני. בקמפ-דיוויד ברק הציע לערפאת כמעט הכול, וערפאת פתח באינתיפאדה. אולמרט היה מוכן לתת לאבו-מאזן אפילו יותר, ואבו-מאזן סירב. הם לא מוכנים לוותר על זכות השיבה, להפסיק את ההסתה בבתי הספר, להתחייב לסוף הסכסוך. לא מוכנים לעשות צעד הצהרתי אחד".

אתה אומר בעצם שלא נורא אם נדבר על קווי 67' כי ממילא לא יהיה כלום?

"ראש הממשלה עושה מאמצים אדירים לקדם תהליך מדיני אמיתי, אבל הפלשתינים לא נותנים יד לשלום".

יכול לקרות שראש הממשלה יסכים לדבר על גבולות 67' כדי לשכנע מדינות בעלות השפעה שלא לתמוך בהכרזה על מדינה פלשתינית באו"ם?

"יש אופציה כזאת. ראש הממשלה לא מתכוון לחזרה לכל הגבולות של 67', אבל הוא דיבר על פשרות כואבות".

אתה יודע למה הוא מתכוון?

"אני חושב שגם הוא עדיין לא יודע. אבל הוא אמר את זה אינספור פעמים".

יש לכם קווים אדומים?

"ברגע שזה יהיה מעשי, נתייחס, נבוא אל הרב ונביע את דעתנו. כרגע אין עם מי לשאת ולתת".

תושבי מגרון בחלקם הגדול נתנו לך את קולותיהם. הם תלמידי הרב טאו שקרא לפני הבחירות להצביע לשס.

"אני לא יודע למי הם מצביעים. פעלתי כפי יכולתי. אנחנו משמיעים את עמדתנו. פניתי לראש הממשלה".

ישי אינו מדבר מהפה ולחוץ. בתחילת יולי שיגר מכתב לראש הממשלה, עם עותקים לחברי הצוות המטפל בהתיישבות - השרים ברק, יעלון ובגין ומזכיר הממשלה צבי האוזר. הוא ביקש לנסח את עמדת המדינה בצורה שתאפשר "למנוע ככל שניתן פינוי, הרס וחורבן של יישוב יהודי המיושב על-ידי אזרחים נאמנים, שומרי חוק וסדר", ופירט את הנימוקים. מכתב מסוג שאריה דרעי לא היה משגר, אך גם עדין ומאופק מזה שהיה משגר יו"ר האיחוד הלאומי, לו ישב בממשלה.

שס של אלי ישי היא מפלגת ימין. הקו המדיני שישי בחר הוכיח את עצמו עד היום בקלפי. אבל מרחב התמרון שלה הוא זה שתוחמות הליכוד וישראל ביתנו. ישי התבדל מהליכוד כששרון שבר חזק שמאלה, אך עם נתניהו הוא לא יתעמת. הוא שומר על גבו של ראש הממשלה הן במישור המדיני הן בחברתי-כלכלי: הוא מקפיד לא להטיל האשמות על נתניהו נוכח מחאת הדיור, ומתוך לויאליות זו נזהר גם מלתקוף ישירות את שר האוצר. הוא גם היה הראשון שהודיע אחרי הבחירות שימליץ על נתניהו להרכבת הממשלה.

נוסף על כך, לרב עובדיה יוסף גישה עקבית: יש להישאר בממשלה ולנצל את מעמדה של שס ואת המשרדים שברשותה. כל עוד התרחשות דרסטית כלשהי לא תצמיד את אלי ישי לקיר ולא תאלץ אותו לפרוש, נתניהו יכול להיות רגוע.

משחק גם במגרש של שס. ליברמן [פלאש 90]

חזית חוששי-דרעי

האם באמת אין לשס שום עניין להקדים את הבחירות? אפילו בשיחה שלא לייחוס, ישי אינו מוכן להתייחס לשיקולים מפלגתיים ואישיים שעשויים לגרום לו לרצות בהקדמת הבחירות. כלומר, לדבר על אריה דרעי. אין זה סוד שמנהיגה הרוחני של המפלגה בא בימים. לך תבטיח יציבות כאשר מי שאמור לקבוע חצה את גיל תשעים.

בשבוע שעבר נפוצו שמועות על כך שדרעי הצליח ליצור קשר עם הרב עובדיה יוסף. על-פי השמועות, שוחח דרעי עם הרב בחדר בזמן אירוע משפחתי המוני, וכביכול סוכם שדרעי יימנע מלהתראיין בתקופה הקרובה ובתמורה יתאפשר לו לחזור לשס. בבדיקה שערכנו עלה שלא היו דברים מעולם. הרב עובדיה לא שוחח עם דרעי ביחידות - הוא מקפיד שלא להיפגש איתו בארבע עיניים. נכון לעכשיו הוא לא רוצה אותו בחזרה, לא כמספר אחת ולא כמספר שתיים.

ישי בונה כנראה על תקדים ליברמן: הרב עובדיה יקרא לפני הבחירות שלא להצביע למפלגתו של דרעי, והקריאה תנחית עליה מכה. בינתיים, חזרתו של דרעי לפוליטיקה גרמה לרגיעה מסוימת בחזית ישי-אטיאס. אטיאס, בעל הופעה תקשורתית וגישה מדינית שהפכה אותו לאהוד בתקשורת, מצא את עצמו בצל. דרעי, שמפלגתו עתידה להעביר קולות מימין לשמאל, מספק את הסחורה טוב יותר ומהר יותר. וגם אם יחזור דרעי לשס, הוא יאיים על אטיאס לא פחות משהוא מאיים על ישי.

לדברי ישי, ייתכן שלישראל ביתנו יהיה עניין להקדים את הבחירות, אך לא בזמן הקרוב. הוא אומר שבינו ובין שר החוץ ליברמן יש יחסים תקינים. אולם ברור שאין מדובר באידיליה. ליברמן משחק לא רק במגרש האלקטורלי של הליכוד אלא גם בזה של שס. לפני הבחירות פרץ עימות בין שתי המפלגות. ישי זיהה באיחור את הסכנה האורבת לשס מכיוונה של ישראל ביתנו. הקמפיין של ליברמן שהתמקד בח"כים מהסיעות הערביות דיבר ללבם של מצביעי שס. ישי גייס בדחיפות את הרב עובדיה יוסף, שאסר על תומכיו להצביע למפלגה שהוגדרה אנטי-דתית. הופעתו של הרב עשתה את שלה והחזירה לשס מנדט או שניים שכמעט זלגו לעבר ישראל ביתנו.

בנושאי דת ומדינה, אומר אלי ישי גם היום, ישראל ביתנו קרובה מאוד לשינוי. זה גם הקו של קדימה ושל מרצ.

בשינוי לא היו חובשי כיפות. בישראל ביתנו ישנו דודו רותם והוא מהמשפיעים.

"לא מעניין אותי אם הוא משפיע או לא".

כלומר, במאבק שמתנהל בין הליכוד לישראל ביתנו על הנהגת מחנה הימין, אתם מעדיפים את הליכוד?

"לא שהליכוד טוב בענייני דת ומדינה מממשלות השמאל, אבל הוא טוב יותר משינוי ויותר מישראל ביתנו. אבל באמת יש תחרות חזקה בין ליברמן לנתניהו, ובשלב מסוים ליברמן יכול לקבל החלטה פוליטית שתוביל להקדמת הבחירות".

כשאתה אומר "בשלב מסוים", אתה רומז לשימוע?

"יכול להיות".


"אני לא חושש מדוח המבקר על השרפה בכרמל. לא היה שר שעשה מה שעשיתי למען מערך הכיבוי. ביקשתי 700 מיליון שקל לחזק אותו, נתנו לי 100 מיליון. ההחלטה היא החלטת ממשלה כולה והאחריות היא אחריות קולקטיבית. היה שם כשל מבצעי ומקומי שלא קשור במשרד הפנים"

חטאי תשס"ג

מחאת האוהלים לא נכנסת להגדרה "משהו לא צפוי"?

"המחאה צודקת ואמיתית, אבל לא הממשלה הזאת גרמה למצב הנוכחי. הסיבות נמצאות ארבע-חמש ממשלות אחורה. הגזרות הקשות ביותר היו של ממשלת שרון השנייה, שבה שינוי ישבה ושס לא. קיצוצים בכל משרדי הממשלה, קיצוץ של 50 אחוז בשלטון המקומי, פגיעה באימהות החד-הוריות ובשכבות החלשות. כששס חזרה לממשלה, הוספנו מיליארד וחצי שקל לקצבאות ילדים, מנענו חלק גדול מהגזרות של ממשלת אולמרט, הוספנו מענקים בפריפריה, דרשנו להעלות את שכר המינימום".

אבל המחאה היום היא מחאה של מעמד הביניים. אגב, שינוי הגדירה את עצמה כמפלגה של מעמד הביניים.

"כן, אבל היא פגעה גם בשכבות הביניים. מספיק להוריד כמה שקלים, ועשרות אלפי אזרחים יורדים ממעמד הביניים לשכבות החלשות".

אתה לא חושב שאלמלא הקיצוצים ההם היינו מוצאים את עצמנו היום במצב של יוון?

"יכול להיות, אבל אפשר היה לעשות את הקיצוצים בצורה מתונה יותר, ואז הציבור לא היה יוצא עכשיו לרחוב. העיקר, תראי מה קורה כששס מחוץ לממשלה: כשאנחנו לא נמצאים, פוגעים ברווחה".

במאהלי המחאה לא מכירים לכם טובה על עמידתכם על המשמרת. ביקרת שם?

"לא, הם לא רוצים שנבקר. ביקשתי להיפגש עם מארגני המחאה, אבל הם אמרו שלא נפגשים עם פוליטיקאים. אני מכבד את הגישה שלהם".

לא נפגשים עם פוליטיקאים מהימין, אתה מתכוון.

"יכול להיות. יכול להיות שמסתובבים שם אנשים וגופים פוליטיים בעלי אג'נדה, אבל אני מפריד בין מעורבות פוליטית ובין מצוקה אמיתית; מצוקה אמיתית קיימת. בסקרים אנחנו עולים. זה מוכיח שפעלנו נכון, נלחמנו, מנענו חלק מהגזרות בעבר. הציבור רואה את האמת, לכן התרעומת היא לא על שס".

אתה לא חושש שמבקר המדינה ילך על הראש שלך? הוא עתיד לפרסם בחודש הקרוב את הדוח על האסון בכרמל.

"אני לא חושש. לא היה שר שעשה מה שעשיתי. המבקר בודק את פעילות משרדי הממשלה מ-1964, כשעוד הייתי בבית ספר. ביקשתי 700 מיליון שקל לחיזוק מערך הכיבוי, נתנו לי 100 מיליון. ההחלטה היא החלטת הממשלה כולה והאחריות היא אחריות קולקטיבית. היה שם כשל מבצעי ומקומי שלא קשור במשרד הפנים".

שס לא תפרוש על-רקע חברתי?

"אנחנו לא בכל מחיר בקואליציה. אמרתי שבעיית הדיור עלולה לקצר את ימי הממשלה, אם לא יהיו מעשים אמיתיים מצדה. אנחנו לא מדברים על פרישה, אבל אני הולך להביא הצעות חוק בנושאים חברתיים שיקשו על הממשלה. האוצר התנגד לכל דבר שהצענו, עד שהבאנו הצעות חוק שאילצו אותו להסכים לחלק מהדרישות שלנו".

אתה מדבר על פקידי האוצר או על שר האוצר?

"על פקידים. נערי האוצר אנשים חכמים ומוכשרים, אבל אני חושב שבאוצר צריכים לקחת לא נערים צעירים אלא בני ארבעים ומעלה שיבואו אחרי שצברו ניסיון. הרי אמרו חז"ל שאין חכם כבעל הניסיון. השר נבחר והפקידים בסוף קובעים. אם השר מנסה לרסן אותם, הוא מותקף בתקשורת".

לא היית רוצה להיות שר האוצר?

"לא. הייתי צריך לריב עם הפקידים כל הזמן. זה לא משהו שאני מייחל לו".

ומה אם תהיו הסיעה השלישית בגודלה, כפי שקרה לישראל ביתנו? אין לך שאיפות מעבר למשרד הפנים?

"משרד הפנים הוא משרד של שליחות. שלטון מקומי, זרים, רוב יהודי, זהות יהודית. אני לא שולל את משרד האוצר. אני מעדיף משרדים ביצועיים ולא משרד מקצץ, אבל גם זאת אופציה".

להערכתך המחאה תירגע לקראת פתיחת מושב החורף?

"אני מקווה שהצוות שראש הממשלה הקים יכין שורה של הצעות ושהמצב יהיה הרבה יותר רגוע".

כל כך מהר? בכל מקרה מדובר במהלכים ארוכי טווח.

"עצם העלאת ההצעות תביא לרגיעה. למשל, הורדת מסים על חלק מהמוצרים. ויש עוד הצעות".

שס מקדמת כעת הצעה להגביל את גובה שכר הדירה השנתי ל-2 אחוזים מערך הדירה. לצורך המחשה: דירת ארבעה חדרים בירושלים, שעולה היום יותר משני מיליון שקלים, תושכר במחיר חודשי שלא יעלה על 3,500 שקל. היום המחיר הוא בין 4,500 ל-5,000. ישי רוצה לקדם את ההצעה כהצעת חוק ממשלתית.

צוות של 18 שרים זה לא גוף מגושם מדי?

"לא. הצוות המקצועי הוא העיקר. כל שר יביא המלצות בתחום משרדו. ברגע שתוחמים את הדיון בזמן, לא חשוב מה מספר השרים".

פורסם במקור: יומן, מקור ראשון
תאריך:  14/08/2011   |   עודכן:  14/08/2011
סופיה רון-מוריה

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן


פורומים News1
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"הממשלה תחזיק ארבע שנים"
הודעות  [ 9 ] מוצגות  [ 9 ]  תפוס כינוי יחודי      לכל ההודעות         כתוב הודעה 
כותרת ההודעה שם הכותב שעה    תאריך
1
סתם_1
14/08/11 18:37
 
לעסקנים ובני ביתם
14/08/11 22:59
2
עזרא מנצור
14/08/11 19:56
3
צאו לעבוד
14/08/11 20:25
4
צדוק
14/08/11 20:52
5
צדוק
14/08/11 20:57
 
צדוק צודק!
14/08/11 21:08
6
אליהו חיים
14/08/11 22:41
7
כולם שמאלנים
14/08/11 22:42
פורום: מקור ראשון כתוב הודעה
+
משה פלאם
18/12/15 03:04
+
שלום ח
21/10/15 22:18
+
עופרק'ה
21/06/15 14:07
+
אהבת הארץ
29/05/15 09:49

תגובות בפייסבוק

ברחבי הרשת

רשימות קודמות
בכניסה למדרחוב ממילא, קרוב לרחוב המלך דוד, נמצא פסל מרגש, גדול-ממדים, של צדקיהו, המלך האחרון של ממלכת יהודה בבית ראשון. כבול בשלשלאות, עיניו נקובות וידיו פרושות בייאוש ותמיהה, הושב המלך 2600 שנה אחר גלוֹתו והוצב מול חומות העיר שבה מלך. במקום אחר, בבית יציקה ירושלמי, מוכן כעת פסלו של הרצל, שעתיד להישען על מרפסת הבית בירושלים, שבו שהה חוזה המדינה בעת שהגיע לפגוש את וילהלם השני, קיסר גרמניה. שני הפסלים הללו הם פרי ידיו של פרופ' אברהם דיסקין, מומחה בעל שם עולמי למדע המדינה. עושה רושם שהחיבור בין עבר להווה, בין תנ"ך לציונות ובין יהדות לדמוקרטיה הם עניין טבעי אצל דיסקין, שכעת מפרסם ספר חדש ללימוד יסודות האזרחות לבגרות בשם "משטר ופוליטיקה בישראל". מדובר בחידוש: לראשונה מזה שנים רבות, נכנס לעובי קורת הבגרות מומחה בסדר גודל כזה. המחאה החברתית השוטפת את ערי ישראל על הטוב והרע שבה, היא שיעור מצוין לכולנו. נפגשנו בתשעה באב כדי לשוחח חורבן, מחאה ודמוקרטיה.
14/08/2011  |  דרור אידר  |  כתבות
ההליכים בתביעה שהגיש דודי זילברשלג נגד בכירי האתר "בחדרי חרדים" והחברה המפעילה אותו יהיו פומביים, כך החליט השבוע שופט בית משפט השלום בתל אביב-יפו, מנחם (מריו) קליין.
14/08/2011  |  אורן פרסיקו  |  כתבות
אין לנו בארץ הזדמנות לראות מחזות רבים של מחזאים איריים והפעם יש לנו הזדמנות כזו לראות מחזה שכתב האירי בריאן פריל שהוא אחד המחזאים הידועים של אירלנד ונחשב לחשוב מבינם בתקופתנו.
14/08/2011  |  אלי ליאון  |  כתבות
בשבועות האחרונים, התרוצץ בתיבות הדואר האלקטרוני של בכירי הארכיאולוגים בארץ מכתב זעקה נגד הצעה של שרת התרבות הנוגעת למינוי יו"ר מועצת רשות העתיקות. לפי ההצעה יבוטל ההכרח למנות לתפקיד היו"ר דווקא חוקר החבר באקדמיה הלאומית למדעים, ויוכל להיבחר גם מי שאינו חבר בה. במכתבם טוענים החוקרים שעל התנאי הקיים להישמר, וזאת כדי למנוע מינויים פוליטיים לתפקיד.
13/08/2011  |  הודיה כריש-חזוני  |  כתבות
ימות המשיח כבר כאן. ציונות, התיישבות, מנהיגות ושאר ערכים שלדעת ראשי הערוצים המסחריים מבריחים צופים מן המסך, הצליחו להשתחל לערוץ 10. איכות עדיין לא ניתן לראות בשעות צפיית השיא, שמנקזות אליהן את שידורי הזבל וההבל, אך נבירה בלוח השידורים יכולה לגלות כמה נקודות חן.
13/08/2011  |  עידן יוסף  |  כתבות

פורומים
מדיני/פוליטי
מקור ראשון
עיתונאי-אורח
כתבות מקודמות
אור לוין
איך נבחר דונלד טראמפ?
עמינח
הגיע הזמן להחליף מזרן
ביטוח ופיננסים
אלבר רכב
אקסלנס ייעוץ משכנתאות
בי פטנט פתרונות מיוחדים
קלאב הוטל
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1 |   |  עריסת תינוק ניידת |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר |  NEWS1 |  חדשות |  אקטואליה |  תחקירים |  משפט |  כלכלה |  בריאות |  פנאי |  ספורט |  הייטק |  תיירות |  אנשים |  נדל"ן |  ביטוח |  פרסום |  רכב |  דת  |  מסורת |  תרבות |  צרכנות |  אוכל |  אינטרנט |  מחשבים |  חינוך |  מגזין |  הודעות לעיתונות |  חדשות ברשת |  בלוגרים ברשת |  הודעות ברשת |  מועדון + |  אישים |  פירמות |  מגשרים |  מוסדות |  אתרים |  עורכי דין |  רואי חשבון |  כסף |  יועצים |  אדריכלים |  שמאים |  רופאים |  שופטים |  זירת המומחים |  חדשות |  סדרות |  ספורט