|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תמר פטרוליום: חברה עסקית או בית חרושת לג׳ובים?
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
מיארה. מקור תקציבי למימון המלחמה [צילום: שיר תורם/פלאש 90]

מיארה: כספים קואליציוניים שטרם הועברו מוקפאים ומיועדים לצרכי מלחמה

ככל שהממשלה או שר משריה יבקשו לעשות שימוש אחר בכספים - יהיה צורך בקבלת החלטת ממשלה שתחריג באופן מפורש את הקצאות הכספים חוות הדעת - ברקע הודעת החשכ"ל שלא לשלם תוספת "אופק חדש" לעובדי רשת החינוך של שס שר האוצר ויו"ר ועדת הכספים הכחישו דיווח לפיו גפני טען שסמוטריץ' ביקש ממנו לא להעביר כספים קואליציוניים למפונים: "פשוט שקר"
07/11/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, פרסמה (יום ג', 7.11.23) חוות דעת לפיה הממשלה מחויבת לקיים את החלטת הממשלה, לפיה הכספים הקואליציונים שאינם מיועדים למלחמה, יוקפאו.

התקציבים, שיועדו ליישום הסכמים פוליטיים אשר טרם הוקצו או שטרם התקבלה לגביהם התחייבות, מהווים מקור תקציבי למימון צרכים הנובעים מהלחימה, כך על-פי לשון ההודעה.

בהתאם לכך, העמדה המשפטית היא שאם יהא צורך לשימוש אחר בסכומים אלה, שלא למטרות הצרכים הנובעים מהמלחמה, יהיה צורך בקבלת החלטת ממשלה שתחריג באופן מפורש את הקצאות הכספים לייעודים הספציפיים. במסגרת זו, הממשלה תשקול את הנימוקים להחרגה אל מול הצרכים התקציביים האחרים והצרכים הנובעים מהלחימה, שעבורם הוקפאו הכספים.
פנייתכם בנוגע "להעברות כספים קואליציוניים בעת מלחמה" / חוות דעת
מענה מהיועצת המשפטית לממשלה לבקשת משרדי עורכי דין "להבהיר לממשלה את הדין" בעניינם של הסכמים פוליטיים בעלי משמעות תקציבית במהלך מלחמת "חרבות ברזל".

החלטת היועמ"ש התקבלה ברקע הודעת החשב הכללי באוצר בשבוע שעבר, לרשת החינוך של שס, שלא ישלם לעובדיה את תוספת "אופק חדש" במשכורת אוקטובר בעקבות מניעה משפטית. שכן מדובר היה בתוספת שתוקצבה במסגרת הכספים הקואליציונים, כדרישה של המפלגות החרדיות, שעלותה מגיעה למאות מיליוני שקלים בשנה.

במכתב למנכ"ל הרשת כתבו אנשי משרד האוצר כי משרד המשפטים קיים בדיקה בעניין החלת רפורמת "אופק חדש" ברשתות החינוך החרדיות ולכן קיימת מניעה משפטית להעביר את התשלום עד להשלמת הבדיקה.

מוקדם יותר היום הכחישו שר האוצר ויו"ר ועדת הכספים את הדיווח, כאילו גפני טען שסמוטריץ' ביקש ממנו לא להעביר כספים קואליציוניים למפונים. "בניגוד לפרסומים בתקשורת", מסר ח"כ משה גפני, "שר האוצר מעולם לא ביקש לעכב העברה של שקל אחד למפונים או לכל צורך אחר של המלחמה. הכותרות שיצאו בשמי בעניין הן שקר מוחלט ועיוות של המציאות. שר האוצר יחד עם ועדת הכספים העבירו כבר מיליארדים רבים לטובת צרכי המלחמה, טיפול במפונים ופיצוי עסקים, עצמאיים ושכירים שנפגעים במלחמה וכך יימשך, כל אמירה אחרת הוא ניסיון לעשות הון פוליטי ופילוג בזמן מלחמה. אני מודה לשר האוצר על גיבוש תוכנית מסודרת לצרכי המלחמה, כולל תקציביה הייעודיים ומקורות הכספיים השונים, שיגיעו חלקם מתקציב המדינה, חלקם מהרזרבות וחלקם מהכספים הקואליציוניים ומקורות נוספים".

מלשכת שר האוצר נמסר בתגובה: "שר האוצר מעולם לא ביקש לעכב העברת שקל אחד למפונים או למלחמה - זהו פשוט שקר. אין שום צורך של המפונים או כל צורך אחר של הלחימה שמתעכב בשל העדר תקציב. העברנו כבר מיליארדים רבים לצרכי המלחמה ולטיפול במפונים ובעורף. כל אמירה אחרת היא שקר מוחלט שפוגע באחדות העם ובמאמצי המלחמה בחזית ובעורף. רק יחד ננצח!".

סוגיית הכספים הקואליציוניים נדונה היום גם בוועדת הכספים. עומר רחמים, יועץ שר האוצר: "זה עלה פה בדיונים קודמים, עוד לפני המלחמה, העולם הזה הקרוי כסף קואליציוני, שאלו למה חלק הולך לשם וחלק לא. אני רוצה לומר איזה דברים קורים היום בניהול המלחמה מהכסף הזה, שקרוי במרכאות קואליציוני, חלק ניכר מהמענה החינוכי במלונות המפונים קורה מכסף קואליציוני, הקמת השכונות הזמניות של המפונים שכולנו מחויבים לתת להם מענה כמה שיותר מהיר, צריכים לקרות מכספי החטיבה היהודית, שחלקם הגדול הוא מהכסף הזה, כולם ראינו את העבודה המופלאה של אנשי זק"א, שר האוצר ביקש להעביר כסף, והתשובה הייתה שאין דרך להעביר להם, אין קריטריון, אז המענה הוא מכסף קואליציוני. אני רק רוצה שנדון בנושא בהקשר שלו, כבר היום חלק מהדברים שקורים בעורף קוראים מתקציבים שמכונים תקציבים קואליציוניים, אז בואו נזיז את הדיון הפופוליסטי, יש כסף קואליציוני שעושה דברים מצוינים, ומסייע לעורף בעת מלחמה, על זה אני מקווה שאין לנו מחלוקת. מי שאומר שנקפיא עכשיו את כל הכספים הקואליציוניים, אומר להקפיא את כל מה שדיברתי עליו.

"דיברתי עם שר האוצר בצורה מפורשת לקראת הדיון, אומר שר האוצר אין בעיה של כסף לא בחזית ולא בעורף. אין צורך שלא יהיה לו מענה, יש הליכים שלוקח להם קצת זמן. עכשיו השאלה היא שאלת המקורות, וכאן אנחנו מגיעים לדיון בהעברות שעל שולחן הוועדה. בתחילת המלחמה שר האוצר הנחה להקפיא את כל הכספים, בין קואליציוניים ובין בבסיס התקציב, אנחנו צריכים לפתוח את כל התקציב ולראות איזה תקציב רלוונטי ואיזה פחות רלוונטי. אנחנו סורקים את כל התקציב, ובעצם בוחנים את המקורות, כי אנחנו צריכים הרבה מקורות, גם לסוגיות הביטחוניות וגם האזרחיות. יש המון כסף שמוזרם פנימה, לדעתי מיליארדים רבים דרך קרן מס רכוש ועוד תהליכים כבר עברו. שר האוצר הנחה בצורה מפורשת שנמצא את כל המקורות, ונאשר תקציב, נעביר סכום גדול שייתן מענה לכל הצרכים, גם לתקציב 23', ואם צריך גם לתקן את תקציב 24'".

"נביא לכאן את המקורות, כי כולם צריכים להזיז מקורות. זאת היית ההנחיה של האוצר. לעניין הפניות שעל שולחן הוועדה, כל פנייה תקציבית מתחילה במילים שר האוצר מבקש, לצערנו הפניות האלה, שתי הפניות האלה שלקחו כסף מאוד מסוים וביקשו להשתמש בו לצרכי מלחמה, היו הפוכות להנחיות השר. לכן אני חושב שנכנסנו לדיון לא רלוונטי. שר האוצר רוצה לייצר מערכה תקציבית חדשה שמתייחסת למה שקורה בחוץ, מחוץ לפלורוסנטים בירושלים, בסוף אנחנו רוצים להביא מענה אמיתי למשק. שר האוצר לא מוכן ואמר את זה ציבורית, שהוא לא מוכן להשתמש בזה בצורה של סכסוך אוכלוסיות. לילד חרדי לא מגיע לקבל מורה או מורה פחות טוב, כי אין לו שכר עכשיו. לכן אמר שר האוצר אני מתכוון לבוא לוועדה עם מענה תקציבי חדש, נאשר את מקורות התקציב ואת שימושי התקציב, אנחנו באירוע חריג, ואי אפשר להתנהל נקודתית".

"יש הערב דיון אצל שר האוצר על המקורות והשימושים שמתאימים את הכספים למצב, נבוא לכאן לוועדה עם כל השינויים, אני מקווה שבשבוע הבא. נראה מה משתנה, מה נשאר, ננהל את הדיון בצורה מקצועית ורלוונטית. אנחנו צריכים לשנות את כל שיטת התקציב שלנו, סדרי העדיפות נקבעים בפה בחדר, וזה יאושר פה בוועדה".

ח"כ ולדימיר בליאק: "לפני 3 שבועות פניתי לשר האוצר ויו"ר הוועדה, ביקשתי לדעת מה סכום ההסכמים הקואליציוניים שנכון ל-7 באוקטובר טרם הוקצה וטרם מומש, עד עכשיו לא קיבלתי מענה. זה הפך לסוד מדינה. אמרתי שלא מספיק לעצור ולהקפיא את ההסכמים האלה, אלא לשחרר ולהפנות את ההסכמים האלה לצרכי החזית וצרכי העורף. זה גם המענה למה שאמרת, כל שקל שמשחררים לטובת החזית והעורף אנחנו נאשר. לגבי 2 ההעברות שהגיעו לכאן יום רביעי, על 1.3 מיליארד שקל, כולל כספים לבתי המלון שמארחים את המפונים, ולא פגשתי בעל מלון אחד שקיבל שקל מהמדינה, ומאות מיליונים למפונים ומאות מיליונים למנהלת העוטף. הסיבה היחידה שהעברות האלה לא מאושרות היא שחלק מהמקורות, באים מהכספים הקואליציוניים של המפלגות החרדיות, זו הסיבה ואין סיבה אחרת. הכסף הזה חייב לעבור, כי אנחנו במלחמה והגיע הזמן שיפול לכם האסימון".

ח"כ אורית פרקש הכהן: "אני שמחה שאנחנו מקבלים מענה ראשון בסוגיה, שלא נעשתה עדיין העבודה של החישוב של הצרכים, שעושים את העובדה הזו יש לקחת בחשבון שיש לנו עוד שרים וסגני שרים מיותרים, משרדים מיותרים ועוד מיליוני שקלים למשרד למשימות לאומיות, העברות פה בסכום של מעבר למיליארד שקל, תתחילו לזוז, כל התקציבים לאברכים זה לא התפקיד של הכספים".

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "אני נגד כל הדיונים האלה, אני יודע שאם היו עוצרים משכורת של מורה בשדרות מה היה קורה. יש הסכם עם ארגון המורים העל יסודיים, אופק חדש נכנס לתוך המערכת, זה משנה את השכר של המורים והמורות, זה נכנס בתקופה הזו, המורים החרדים עשו את אותו הסכם, יש מורה בשדרות שהיא מורה ברשתות החרדיות, ועכשיו היא מקבלת משכורת יותר נמוכה. אם זה היה קורה במקום אחר, הייתי שומעים את הצעקות על הדבר הזה. אמרתי לפינדרוס ולינון שאני מציע שלא נעלה את זה, כי מיד זה יהיה אברכים, אני לא מדבר על זה שמזמן לא משלמים. המורה בנתיבות שמקבלת פחות כי החליטו שזה הסכם קואליציוני. ידעתי שלא נקבל סעד, מישהו אחר היה צריך להעלות את הדבר הזה, למה עוצרים למורים ולמורות במשכורת שלהם? אני יותר ויותר משוכנע שלא אקבל סעד ציבורי לעניין הזה. הרי כל אופק חדש זה פיקוח, לפני עשור היו רבנים שלא הסכמנו בגלל הפיקוח, כעת הסכימו, לומדים שם ליבה, איפה היושר שלכם, שהמורה חוזרת הביתה ומקצצים לה בשכר?"

ח"כ יצחק פינדרוס: "כי הם חרדים".

ח"כ חמד עמאר: עוזר שר האוצר לא שכנעת אותי, אם הייתה מביא ניקוי מקלטים ובנות שירות במלונות וארגוני נוער, וזק"א, איש לא יגיד לך שלא מעבירים, למה אתה מביא את הדוגמאות האלה? אני לא רוצה שמשפחה שהתפנתה שאמורה לקבל מענק, לא מקבלת מענק כי אתה שר האוצר לא הביא את ההעברה הזו. גפני, אתם החלטתם שזה כסף קואליציוני, למה לא הכנסתם את זה לבסיס התקציב? כולם רוצים לתת למורה, אבל יש דברים בהסכמים הקואליציוניים שצריך להוריד".

ח"כ גפני: "ח"כ לזימי, היינו שותפים למלחמות על מניעת עוולות, למאבקים מכל מיני סוגים, הייתי בטוח שבחלק הזה לא תשאירי אותי עם התקפות נגדי, בכל אופן מדובר על שכר עובדים ועובדות, אני חוטף ממך את ההתקפות, הרמתי ידיים".

ח"כ נעמה לזימי: "את שמך אף פעם לא ציינתי, דיברתי על כספים קואליציוניים, אתה זה שכל פעם מתנגח אישית ואני מגיבה לזה, הדברים ענייניים, גם בהקשר של אופק חדש, יש לנו מחלוקת לא על הצורך של מורות לקבל שכר, ובוודאי שאני מסכימה על זה, צריך שקיפות ושיהיו מוגנות, אבל לא כמו שזה מובא. אפשר לעשות את זה כמו שצריך, אבל כנראה שלא היה את הוויכוח ללא המצב החריג שקשור לכל סוגיית הכספים הקואליציוניים, ממה שהבנו יש פה בין 7-8 מיליארד שאפשר להעביר למאמץ המלחמתי. אז העברות התקציב שיסבירו מה לצורך לאומי נצביע, כי אני הצבעתי בעד לפני שבועיים עם המאמץ המלחמתי. אין שום קשר בין לזה לבין זה שלא עבר שקל למפונים".

עומר רחמים, יועץ שר האוצר: "האם אנחנו רוצים שיהיה כסף למה שיהיה כסף, אני חושב שהמטרה המשותפת שכולנו מסכימים שיהיה כסף למה שצריך, איפה שיש בעיה גם אני באופן אישי אענה ואפתור בעיה עד האחרון שבה, לא נשאיר אבן על אבן עד שכל הבעיות יפתרו. השאלה אם יהיה כסף היא השאלה החשובה, מה מקור הכסף תשאירו לנו, יהיה מקור תקציבי לכל דבר".

ח"כ ינון אזולאי: "אם היינו מביאה בימים כתיקונם 3 מיליון לזק"א היו זועקים על זה, אחרי המלחמה נביא 300 מיליון ויסכימו עם זה".

תאריך:  07/11/2023   |   עודכן:  08/11/2023
עידן יוסף
+משפחת קוץ נרצחה - מפעל כפרית בכפר עזה חזר לעבודה
12:59 08/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
חמאס רצח ב-7 באוקטובר את הדירקטור אביב קוץ ומשפחתו, את הסמנכ"ל נדב גולדשטיין ואת העבודה דורית בר-אילן  ▪  העבודה חודשה על-פי הנחיותיו של צה"ל
משפחת קוץ [צילום: זק"א]
+ביידן מגלה את מגבלות ההשפעה בישראל ובאוקראינה
12:36 08/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ישראל דוחה את הלחץ האמריקני להפוגות הומניטריות, אוקראינה נקלעת למבוי סתום - וניו-יורק טיימס אומר שלוושינגטון אין יכולת של ממש להכתיב את המהלכים
האמריקנים יעצו: פצצות יותר קטנות [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
+ליברמן: לא יכול להיות שהמפונים והעסקים הקורסים יהפכו לבני ערובה של המשחקים הקואליציוניים
11:47 08/11/23  |  מירב ארד
יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן: "לא יכול להיות שהקורבנות ששרדו את הזוועות של השבת השחורה, המפונים והעסקים הקורסים יהפכו לבני ערובה של המשחקים הקואליציוניים בין יו"ר ועדת הכספים לשר האוצר. הכספים הקואליציוניים והתקציבים של כלל משרדי הממשלה המיותרים צריכים לעמוד לרשות הצבא והעורף כחלק מהתגייסות של כל המדינה לטובת המאמץ המלחמתי. חבל שבכנסת יש עדיין מי שחיים את הפוליטיקה הקטנה שלפני ה- 7 באוקטובר."
+שמאל חולה
11:18 08/11/23  |  זלמן שובל   |   לרשימה המלאה
בעקבות זוועות החמאס והתרסקות חלק גדול מ"האני מאמין" של השמאל בישראל בנושא הפלשתיני ומפח הנפש מהשמאל בעולם שמזדהה עם החמאס, יש בשמאל ניצנים של התפכחות
ניצנים של התפכחות [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+במהלך הלילה הכוחות עצרו 37 מבוקשים; בביר זית אותרו ציוד רב ומיצגים של החמאס
11:13 08/11/23  |  מירב ארד
במהלך הלילה הכוחות עצרו 37 מבוקשים, מעל 10 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס. בביר זית איתרו הכוחות ציוד רב ומיצגים של החמאס המשמשים את תאי הסטודנטים לתהלוכות והפגנות צבאיות. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה מעל 1,430 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, למעלה מ-900 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.


+יוסי כהן החל במרוץ לראשות הממשלה
10:53 08/11/23  |  יוני בן-מנחם   |   לרשימה המלאה
הטיפול בנושא שחרור החטופים שבידי חמאס הוא שערורייתי, ראש המוסד לשעבר יוסי כהן נדחף לנושא ומנהל מו"מ במקביל לראש המוסד דוד ברנע שהוסמך רשמית לתפקיד. להערכת גורמים פוליטיים, יוסי כהן פתח בקמפיין לראשות הממשלה מתוך הנחה שבסיום המלחמה נתניהו יירד מהבמה הפוליטית
יוסי כהן. תאווה לשררה פוליטית [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+ההתרעה שהופעלה במרחב ערב אל ערמשה: מדובר בהתרעת שווא
10:33 08/11/23  |  מירב ארד
צה"ל מעדכן כי בהמשך להתרעה שהופעלה במרחב ערב אל ערמשה, לאחר בדיקה מדובר בהתרעת שווא.
+אזעקה הופעלה בערב אל-עראמשה בגבול הצפון
10:13 08/11/23  |  
אזעקה מפני ירי טילים הופעלה בערב אל-עראמשה שבצפון.
+האידיאולוגיה הפלשתינאצית: להשלים מה שלא
09:50 08/11/23  |  מנחם רהט   |   לרשימה המלאה
הנשיא יצחק הרצוג: "מה שראינו ב-7 באוקטובר, זה לא מייצג את האיסלאם. האיסלאם היא דת עם הרבה כבוד ורגישות ואהבה ואחווה  ▪  ספר את זה, אדוני הנשיא, לכל אותם פלשתינאצים מן החמאס, שהשמידו במיתות אכזריות משונות, שאין הדעת סובלת את מידת רשעותן, כ-1,400 ישראלים במרחץ דמים אכזרי ובצייד אדם ביישוב עוטף עזה
מרחץ דמים אכזרי [צילום: אריאל שליט/AP]
+בג"ץ מעביר מסר ברור: המלחמה מחייבת הפעלת כלי הרתעה קשים
09:34 08/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מינץ: קדושת החיים היא ערך יהודי עליון ומדובר בנקיטת פעולה הרתעתית שהיא בבחינת הכרח בל יגונה בימים אלו  ▪  מצטט בהסכמה את סולברג משנת 2014: לשעת סכנה ומלחמה נועדו דינים מיוחדים, ובחסוּתם אין מניעה מוחלטת מפני פגיעה סביבתית
זירת הפיגוע, עלי, יוני 2023 [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+המחדל הגדול של אוקטובר 2023 הוא התעלמות ממסמך ליברמן מ-2016
09:07 08/11/23  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
שיחת עומק שנייה עם אל"ם בדימוס ד"ר חנן שי, בעל צל"ש רמטכ"ל ממלחמת יום הכיפורים ומרצה לאסטרטגיה צבאית באוניברסיטה העברית. על המחדלים האמיתיים במלחמת יום הכיפורים ובטבח 7 באוקטובר 2023 בעוטף עזה
אביגדור ליברמן [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+עד היום זוהו 843 חללים אזרחים אשר נרצחו במלחמה
09:00 08/11/23  |  מירב ארד
בפעילות משותפת של משטרת ישראל, צה"ל, משרד הבריאות, המכון הפתולוגי לרפואה משפטית, וארגוני מתנדבים בתחנת ריכוז החללים במחנה שורה, נמשך מאמץ הזיהוי של קרבנות הרצח ההמוני מתחילת הלחימה. עד היום זוהו בתחנת ריכוז החללים במחנה שורה 843 חללים אזרחים (שאינם חיילים) אשר נרצחו במערכה וגופותיהם הובאו לזיהוי במחנה.
+חוסל ראש מחלקת התעשיות ואמצעי הלחימה בחמאס
08:38 08/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מחסן אבו-זינה הוא אחד ממובילי ייצור האמל"ח של ארגון הטרור חמאס ומתמחה בייצור אמל"ח אסטרטגי ורקטי עבור מחבלי חמאס
מחסן אבו-זינה. חוסל [צילום: דובר צה"ל]
+כוחות הביטחון הרסו את בית המחבל שביצע פיגוע הדקירה במעבר מחנה הפליטים שועפט
08:35 08/11/23  |  מירב ארד
כוחות הביטחון הרסו הלילה את בית משפחת המחבל בן ה-14 מוחמד זלבאני, שביצע את פיגוע הדקירה במעבר מחנה הפליטים שועפט בירושלים שבו נפל לוחם מג"ב רס"ל אסיל סואעד בפברואר השנה.
+אקונומיסט: גובר החשש מפני אינתיפאדה ביו"ש
08:31 08/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
העיתון מצביע על אלימות המתנחלים השוברת שיאים מאז 7 באוקטובר, לצד פעולות צה"ל וחולשתה של הרשות הפלשתינית ומזהיר: השטח על סף רתיחה
ג'נין לאחר פעילות צה"ל [צילום: מג'די מוחמד, AP]
+שני חיילים נוספים נהרגו: 33 חללים מתחילת הכניסה הקרקעית
08:05 08/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הותר לפרסום כי רס״ל יונתן חצור, בן 22 מקציר, לוחם ביחידת שלדג, נפל בקרב בצפון הרצועה  ▪  קודם לכן פורסם שמו של חלל נוסף - לוחם השריון רס"ל (מיל') יעקב עוזרי נפל בקרב בעזה  ▪  בנוסף, עודכנו משפחותיהם של שלושה לוחמים שנפצעו אמש באורח קשה בלחימה בצפון הרצועה
רס"ל יונתן חצור ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
+אבל גם בצד השני
07:58 08/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

מוות בכל מקום [צילום: פטימה שביר/AP]
+פתרון חריג בעליון בשל גיוס אנשי שירות המבחן
07:54 08/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
רונן קבעה שבית המשפט המחוזי יבחן בעצמו חלופת עבודה שהציע נאשם, שכן שירות המבחן הודיע שיוכל להגיש תסקיר רק בסוף חודש דצמבר
רונן. עומס כבד עוד יותר [צילום: לע"מ]
+צרור מבזקים
07:42 08/11/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
כמה עלוב בנימין נתניהו, שבבואו לקדם את מסע הבחירות שלו במחנות צה"ל נוטלים מן החיילים את כדורי העופרת
נתניוה. מפחד מהחיילים [צילום: אביר סולטן]
+כיבוש מחודש של רצועת עזה
07:14 08/11/23  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
הניו-יורק טיימס: נתניהו מקרב את ישראל לכדי מצב של "כמעט כיבוש מחודש של הרצועה  ▪  מתריעים מפני האפשרות כי ההרס ברצועה שגורמות ההפצצות מן האויר, עלולות לגרום לעליתו של ארגון חדש
כיבוש מחדש [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+בית הנבחרים גינה נציגה על תמיכה בקריאה להשמדת ישראל
06:25 08/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
רשידה טלייב, הפלשתינית היחידה בקונגרס, לא הסתייגה מהקריאה "לשחרר את פלשתין מהים עד הנהר"  ▪  הגינוי - ברוב של 234 מול 188; ציר דמוקרטי יהודי הגן על טלייב בטענה לחופש הביטוי
טלייב בהפגנת תמיכה בפלשתינים, 18.10.23 [צילום: אמנדה אנדרייד-רודס, AP]
+סעודיה תארח פגישות פסגה של מדינות ערביות, איסלאמיות ואפריקניות
03:53 08/11/23  |  עידן יוסף
שר ההשקעות הסעודי: סעודיה תארח בימים הקרובים פגישות פסגה של מדינות ערביות, איסלאמיות ואפריקניות כדי לדון בסכסוך הישראלי-פלשתיני.
+צעד משמעותי להקמת יישוב קהילתי חדש בחבל התקומה
03:41 08/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בישיבת המועצה הארצית לתכנון ובנייה אושרה הפקדת תוכנית להקמת היישוב "חנון" במועצה האזורית שדות נגב  ▪  היישוב יהיה קהילתי, דתי וחילוני, ויכלול כ-500 משפחות  ▪  הקמת היישוב החדש נחשבת לצעד משמעותי בחיזוק ההתיישבות בחבל התקומה ובתוכנית המשמעותית לשיקום האזור
שר הבינוי גולדקנוף בביקור בדרום
+7,262 פצועים הגיעו בחודש המלחמה לבתי החולים
02:49 08/11/23  |  עידן יוסף
משרד הבריאות מעדכן כי 7,262 פצועים הגיעו בחודש המלחמה לבתי החולים - 1,933 נשים ו-5,330 גברים.

התפלגות גילי הפצועים:
0-5: 97
5-10: 82
10-20: 639
20-30: 3,194
30-40: 1,365
40-50: 629
50-60: 402
60-70: 286
מעל 70: 593בבתי החולים מאושפזים כעת 342 פצועים, מתוכם 51 במצב קשה ו-152 במחלקות שיקום.
+גלנט: לפנינו מלחמה ארוכה - לא שבוע-שבועיים
02:28 08/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון במהלך ישיבת ועדת החוץ והביטחון: "לישראל יישמר חופש פעולה מוחלט לפעול בכל מצב שיתקיים בו איזשהו איום ברצועת עזה"  ▪  יו"ר הוועדה: "ניכר כי נעשית עבודה יסודית ורצינית לפי התוכנית. אנו דנים כיצד מגיעים באופן מעשי למטרות שאותן הציב הקבינט - השמדת חמאס והחזרת החטופים"
יולי אדלשטיין ויואב גלנט [צילום: אלעד מלכה]
+ליד גלגל ענק ואוניברסיטה: פירי מנהרות בעיי בית הכנסת בנצרים
01:32 08/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
במהלך הלחימה ברצועת עזה, צה"ל ממעט במסירת מידע, אך מספק הצצה לשימוש שעושה חמאס במקומות דת ושעשוע  ▪  במהלך הפעילות, נמצאו מנהרות תת-קרקעיות ומרכזי לחימה רבים  ▪  מבצעים מיוחדים ופשיטות של שייטת 13 ומטוסי קרב תקפו מפקדות צבאיות ומתחמים צבאיים
גלגל הענק [צילום: דובר צה''ל]
+ארה"ב נגד כיבוש ממושך בעזה; ביידן לוחץ להפוגה של 3 ימים
23:51 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מתנגדת לכיבוש ארוך-טווח של הרצועה בידי ישראל  ▪  ממשל ביידן מגביר את הלחץ על ישראל להסכים להפסקת אש, גם בלי קשר לשחרור החטופים  ▪  נתניהו מסרב: "חמאס לא יעמוד במילתו"
נני משפחות החטופים בעצרת תפילה בכותל המערבי [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+נפצע בעזה והעז לתקוף את חמאס
23:23 07/11/23  |  עידן יוסף
דובר צה"ל בערבית מפרסם תיעוד בו צעיר עזתי שנפצע תוקף את דובר משרד הפנים של חמאס.
+צה"ל תקף חוליית נ״ט והשמיד מטרות של חיזבאללה
22:30 07/11/23  |  עידן יוסף
מטוסי קרב של צה"ל תקפו מטרות של חיזבאללה ביניהן מחסן אמצעי לחימה, עמדות שיגור, תשתיות להכוונת טרור ואתרים בהם מוקמו אמצעים טכנולוגיים של ארגון הטרור. התקיפה בוצעה בתגובה לירי משטח לבנון מוקדם יותר היום.

כמו-כן, כוחות צה"ל תקפו מוקדם יותר היום חוליה שניסתה לשגר טילי נ"ט משטח לבנון לעבר ישראל.
+הרצוג להאריס: "חזרתם המיידית של החטופים היא דאגתנו המרכזית"
22:16 07/11/23  |  עידן יוסף
נשיא המדינה הרצוג שוחח עם סגנית נשיא ארה"ב קמלה האריס. הנשיא ציין כי השבתם המיידית והבלתי מותנית של החטופים היא דאגתה המרכזית של מדינת ישראל. האריס חזרה על תמיכתה בזכותה של ישראל להגן על עצמה.
+הבונדס: גייסנו למעלה ממיליארד דולר למען ישראל
21:44 07/11/23  |  עידן יוסף
שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ מסר כי ארגון הבונדס גייס מיהודי העולם למעלה ממיליארד דולר למען מדינת ישראל ולחיזוק הכלכלה הישראלית. "‏יהודי התפוצות והעם בישראל עומדים יחד במערכה לניצחון האור על החושך", דברי סמוטריץ'.

+שני מטחי רקטות למרכז ולשפלה; פגיעה ישירה בסביון
21:38 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אזעקות הופעלו במרכז הארץ ובשפלה  ▪  בכל המקרים לא היו נפגעים בגוך, אך נגרם נזק לרכוש בסביון  ▪  שיעור היירוטים המוצלחים בכיפת ברזל - 86%, ובקלע דוד - 100% הצלחה  ▪  דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי: "דרך ארוכה לפנינו, אין הפסקת אש"
נזקי הפגיעה בסביון [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+נרות לזכרם
21:20 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

החזירו את החטופים [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+נתניהו: לא תהיה הפסקת אש בלי החזרת החטופים מעזה
20:39 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה: "חמאס מגלה שאנחנו מגיעים למקומות שלא חשב שנגיע אליהם"  ▪  שיגר מסר מאיים לחיזבאללה: "אם יבחר להיכנס למלחמה, הוא יעשה את טעות חייו"
נתניהו. הצהרה ללא שאלות [צילום: לע"מ]
+ארכיאולוגים משתתפים במאמצי הזיהוי בבתים שרופים בעוטף
20:31 07/11/23  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
ארכיאולוגים של רשות העתיקות משתתפים במאמצי הזיהוי של צה"ל בבתים שרופים בעוטף וגילו עשרות עדויות אושיות נוספות  ▪  עד כה זוהו ודאית בדרך זו לפחות עשרה נספים
קורע לב [צילום: אסף פרץ, רשות העתיקות]
+המבקר אנגלמן נפגש עם מפונים במלונות בירושלים
20:29 07/11/23  |  יפעת גדות
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן נפגש היום (7.11.23) עם מפונים מהצפון השוהים בבתי מלון בירושלים. במהלך הביקור השתתף מבקר המדינה בטקס למען החטופים במלון דן ירושלים.

במפגש עם המפונים שמע המבקר על הפערים שעדיין קיימים, חודש לאחר תחילת המלחמה, ועל הקשיים הרבים איתם הם מתמודדים כשהם הרחק מביתם. הפערים שעלו התייחסו להעדר תוכנית כלכלית, למתן מענה מצומצם למסגרות חינוך לילדים, ולקשיים בהתנהלות היומיומית.
+מאות דגלי ישראל סביב המשכן החדש של הספרייה הלאומית
20:25 07/11/23  |  יפעת גדות
במלאת חודש ימים לפרוץ המלחמה ולמתקפת הטרור הנוראית, הוצבו מאות דגלי ישראל סביב המשכן החדש של הספרייה הלאומית, השוכן בקריית הלאום אל מול משכן הכנסת ובסמוך למוסדות השלטון.

דגלי ישראל מבטאים בתקופה הקשה הזאת את האחדות, הגאווה והגבורה של מדינת ישראל והם מסמלים יותר מכל את הרוח הישראלית, את הניצחון ואת האמירה - "ביחד ננצח".

משכנה החדש של הספרייה הלאומית נפתח רק לפני שבוע לציבור הרחב, בעיצומה של המלחמה, ועד כה כבר פקדו אותו אלפי אנשים שנותנים ביטוי מוחשי לניצחון הרוח של התרבות היהודית והישראלית.
+הערות על המצב
20:23 07/11/23  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
בלי רשות הטרור הפלשתינית ובלי או"ם, בלי אחריות לאזרחי עזה, בלי ציוצים מיותרים ומזיקים, בלי אתנן לארגוני הטרור השונים  ▪  ומנגד: קיצוץ דחוף במשרות ובתקציבים של כלומניקים לענייני כלום ובהוצאות מיותרות אחרות, והעברת הכספים לשיקום נפגעי מלחמת שמחת תורה  ▪  וגם תודות
מיד אחרי המלחמה [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+קהילת דוברי הרוסית גייסה 663,000 דולר בתוך 15 שעות
19:57 07/11/23  |  יפעת גדות
השבוע (5.11) התקיים מרתון התמיכה הגדול בישראל לקהילת דוברי הרוסית. האירוע שארך 15 שעות, התקיים בהובלת המרכז לאימפקט יהודי וארגונים יהודיים נוספים מכל רחבי העולם, שגייסו בהתנדבות עשרות אומנים מהשורה הראשונה מעולם המוזיקה הרוסי, כדי לתרום למדינת ישראל במשדר התרמה ענק. בין האמנים גם דוד דאור, ארקדי דוכין, אנדריי מקרביץ', ועוד רבים נוספים. לאחר 15 שעות של הופעות ממיטב האומנים, גויסו 663,000 דולר, שתרמו 7,800 תומכי ישראל ממעל ל-30 מדינות. הסכום במלואו יעבור למגוון פרויקטים לטובת הציבור הישראלי שנפגע במלחמה.

באירוע הוירטואלי צפו מעל ל500,000 צופים מכל רחבי העולם, שפתחו את הכיס והלב. מההפקה נמסר כי כל ההופעות ששודרו בלייב ישודרו בלינק האירוע עד ה-20.11 ועד אז ניתן להמשיך ולתרום. הסכום הסופי והנתונים המדויקים יפורסמו ב-20.11 באתר הרישמי של האירוע. www.supportisrael23.com.
+גלנט: סינוואר מנותק קשר, שרשרת הפיקוד שלו הולכת ומנותקת
19:56 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון: "הפוגה הומניטרית זה קודם כל החטופים שלנו, זה הומאניטרי. זה קודם כל האנשים שנמצאים בעזה"  ▪  השר גנץ: "נעשה הכל כדי להביא את החטופים הביתה - בכוח ובמעשה מדיני. נילחם במי שצריך, ונדבר עם כל מי שאפשר"
גלנט. הלחצים יילכו ויגברו [צילום: אריאל חרמוני]
+המיליציות: תקפנו בסיס אמריקני במזרח סוריה
19:38 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+מיארה ואיסמן: חקירה נרחבת ביותר של פשעי חמאס
19:11 07/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מגיבים לביקורתו של העיתונאי רונן ברגמן: החקירה מנוהלת בידי גורמי הביטחון והפרקליטות, וכוללת את איסוף כל הראיות כדי להעמיד לדין את האחראים בכל מקום בו יהיו
חורבות קיבוץ בארי [צילום: אדי ישראל, פלאש 90]
+גרסת ישומון פיקוד העורף מתעדכנת: ייתכנו שיבושים באייפון
19:07 07/11/23  |  עידן יוסף
לצורך שדרוג ייזום של יישומון פיקוד העורף ייתכן שבשעות הקרובות ועד לזמינות הגרסה החדשה בחנות ההורדות, לא יתקבלו התרעות ביישומון למשתמשי iPhone.
לרשות האזרחים שני אמצעי התרעה נוספים: צופרי פיקוד העורף והמחשב האישי אותו ניתן להפוך לאמצעי התרעה ע״י בחירת מיקומכם בפורטל החירום הלאומי.

כמו כן, בעת אירוע אמת ניתן יהיה להתעדכן בהתרעות פיקוד העורף גם באמצעות ערוצי הטלוויזיה והרדיו וערוצי המידע של פיקוד העורף בטלגרם. הודעה על השלמת הליך השדרוג וזמינותו להורדה בחנות ההורדות תועבר בהתאם.
+הנשיא במכתב חריג: "אירועי הקמפוסים - איום על האנושות עצמה"
18:27 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נשיא המדינה שלח מכתב חרום לנשיאי 700 אוניברסיטאות ומכללות בארה"ב בעקבות עלייה באירועי אנטישמיות בקמפוסים, בעקבות טבח ה-7 באוקטובר  ▪  הרצוג דורש טיפול מיידי במי שתומכים במעשי חמאס וקורא להקמת צוותי משימה ייעודיים למאבק באנטישמיות  ▪  "אידיאולוגיות מרושעות אשר מכוונות כלפי יהודים תמיד מאותתות על קריסה אינטלקטואלית רחבה"
הרצוג. גינוי ראשי המוסדות האקדמיים הכרחי [צילום: אורן בן-חקון/פלאש 90]
+הנחיות פיקוד העורף בעקבות המצב הביטחוני
18:21 07/11/23  |  
בשל המצב הביטחוני, פיקוד העורף קבע את ההנחיות הבאות מיום שלישי, 7 בנובמבר 2023, בשעה 18:00, עד ליום רביעי, 8 בנובמבר 2023, בשעה 18:00:

פעילות מצומצמת - עוטף עזה, מערב הנגב, מערב לכיש
    פעילויות חינוכיות- אין לקיים פעילויות חינוכיות.
  • מערב הנגב - קיימות החרגות לקיום פעילויות חינוכיות.
התקהלויות ושירותים- ניתן לקיים בהגבלה של עד 10 אנשים בשטח פתוח ועד 50 אנשים במבנה. החופים סגורים לציבור.
    מקומות עבודה- ניתן לקיים פעילות במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.
  • עוטף עזה - ניתן לקיים פעילות במקומות העבודה בכפוף להנחיות המופיעות בצו אלוף פד"ם.

פעילות חלקית - מרכז הנגב, לכיש, חלק מיישובי גולן דרום (קצרין, מוא"ז גולן), גולן צפון, קו העימות (בכפוף להנחיות פיקוד צפון)
פעילויות חינוכיות - ניתן לקיים פעילויות חינוכיות במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.
  • קו העימות- ניתן לקיים פעילויות חינוכיות בתוך מרחב מוגן תקני בלבד.
התקהלויות ושירותים - ניתן לקיים בהגבלה של עד 30 אנשים בשטח פתוח ועד 300 אנשים במבנה. החופים סגורים לציבור.
מקומות עבודה - ניתן לפעול במבנה או במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.

פעילות מלאה - השפלה, דן
פעילויות חינוכיות - ניתן לקיים פעילויות חינוכיות במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.
התקהלויות ושירותים - ניתן לקיים התקהלויות עד 1,000 אנשים.
מקומות עבודה - פועלים ללא הגבלות.

פעילות מלאה -שאר הארץ
פעילויות חינוכיות - ניתן לקיים פעילויות חינוכיות ללא הגבלות.
התקהלויות ושירותים - ניתן לקיים התקהלויות עד 1,000 אנשים.
מקומות עבודה - פועלים ללא הגבלות.

על כל אחד ואחת מאיתנו לוודא כי אנחנו ערוכים ויודעים כיצד לפעול כדי להגן על חיינו ועל יקירינו. בקבלת התרעה, יש להיכנס למרחב ולשהות בו 10 דקות.
יש להמשיך ולעקוב אחר ההנחיות שמפרסם פיקוד העורף באמצעי ההפצה הרשמיים.
+בן-גביר לשב"ס: "אפס סובלנות מול אסירי הנוח'בא; הם חיות אדם"
17:26 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
השר לביטחון לאומי הורה לשב"ס לפעול נגדם עם הכי הרבה כוח שאפשר  ▪  על יתר האסירים הביטחוניים אמר: "הייתה טעות בקונספציה שנים רבות. יש הזדמנות לשנות סדרי עולם מול המחבלים, לא רק למלחמה אלא לשנים קדימה"
בן-גביר עם צמרת שב"ס [צילום: תקשורת השר]
+אזעקה נשמעת באשדוד ובניצן
17:01 07/11/23  |  עידן יוסף

+מפקד פיקוד הדרום: "השבת החטופים היא מצפן עבורנו"
16:57 07/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אלוף ירון פינקלמן אומר כי "לראשונה בעשרות השנים האחרונות, צה״ל נלחם בלב ליבה של העיר עזה, בלב ליבת הטרור. לנגד עינינו כל העת החטופים שמוחזקים בשבי החמאס"  ▪  "משימת פירוק החמאס תדרוש זמן ונמשיך ונילחם עד שנשיג אותה לאורך זמן רב, במגוון שיטות פעולה. אנחנו מתקדמים על-פי הקצב המבצעי הנכון"
פינקלמן. מלחמה הלב ליבה של העיר עזה [צילום: דובר צה''ל]
+מאמינים שיגיעו לגן עדן? בשר התותחים של חמאס
16:35 07/11/23  |  ירון פרידמן   |   לרשימה המלאה
עומדים בתור למשימת התאבדות בתוך מנהרת טרור בעזה, ממלמלים תפילות מהקוראן ומשפטים על חיי נצח בגן עדן. הצצה לעולמם של ה"שהידים" מחמאס
מזיעים ולחוצים
+המשטרה: סכנה רבה להסלמה מהפגנות בערים ערביות
16:33 07/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מסבירה בבג"ץ מדוע דחתה בקשות לקיים הפגנות באום אל-פחם וסכנין: נסיון העבר מלמד על סכנה ממשית לפגיעה בשלום הציבור ובטחונו; אין די שוטרים לאבטח אותן
הפגנה בסכנין, אפריל 2022 [צילום: ג'מאל עוואד, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור מעוז   אופיר סופר / Ofir  Sofer   אורי מקלב / Uri Maklev   אורית מלכה סטרוק / Orit Malka Struk   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   דוד אמסלם / David Amsalem   העולם הזה / Haolam Haze   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   חיים כץ / Haim Katz   יואב בן צור / Yoav Ben Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יעקב טסלר / Ya'akov  Tessler   יעקב מרגי / yaakov Margi   יצחק גולדקנופ / Yitshak  Issaschar Goldknop   יצחק זאב פינדרוס / Yitzhak Ze'ev Pindrus   יצחק שמעון סרלאוף    יריב לוין / Yariv Levin   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל מרים וולדיגר / Michal Miriam  Woldiger   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   ניר ברקת / Nir  Barkat   עידית סילמן / Idit  Silman   עמיחי אליהו / Amichay  Eliyahu   עמיחי שיקלי / Amichai Chikli   רון דרמר / Ron Dramer   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
מיארה: כספים קואליציוניים שטרם הועברו מוקפאים ומיועדים לצרכי מלחמה
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
למרות ההחלשות בקצב הירי מרצועת עזה, ממשיכים השיגורים לעבר שטח ישראל. שני מטחי רקטות נורו הערב (יום ג', 7.11.23) בתוך שעה למרכז הארץ ולאזור השפלה ואזעקות הופעלו באזורים נרחבים.
07/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בתמונה: ישראלים רבים נאספו בככר דיזנגוף בתל אביב והדליקו נרות לזכרם של הקורבנות שנרצחו על-ידי רוצחי החמאס ולהחזרת החטופים.
07/11/2023  |  יפעת גדות  |   תמונות מיוחדות
ראש הממשלה בנימין נתניהו משגר מסר מרומז לארה"ב ולמערב ומבהיר (יום ג', 7.11.23) כי לא תהיה הפסקת אש בלי החזרת החטופים בעזה. "חיסלנו אלפי מחבלים מעל הקרקע ומתחת לקרקע", אמר בהצהרה לתקשורת. "חמאס מגלה שאנחנו מגיעים למקומות שלא חשב שנגיע אליהם. לא נעצור עד לניצחון. עזה לא תהווה עוד איום על ישראל".
07/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
מחורבן הבית לפני 2,000 שנה, לחורבן הבתים השרופים בעוטף ישראל: ארכיאולוגים של רשות העתיקות התגייסו למאמץ החיפוש אחר נספים ונעדרים בבתים ובמכוניות שנשרפו בטבח ה-7 באוקטובר.
07/11/2023  |  יפעת גדות  |   חדשות
להלן רשימה חלקית של הערות על המצב שאליו נקלעה מדינת ישראל, ללא סדר עדיפות לטיפול בבעיות הרבות:
07/11/2023  |  רון בריימן  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
זה לא היה ביתן "פיצה ותאנים", זה ביתן של מדינה שנלחמת על הישרדותה, לזרוק את האתגר ככה, זה מעשה פחדני    מכיוון שכולם כועסים על ישראל ללא סיבה אמיתית, רק מתוך אנטישמיות, לתת את המתנה...
רבקה שפק-ליסק
רבקה שפק-ליסק
הלא חרדים מסרבים להיות "חוטבי עצים ושואבי מים" לרבנים, אברכים ופוליטיקאים חרדים    או שהחרדים ימלאו את חובתם האזרחית או שיסתלקו מכאן
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
ברית ארוכה בין גרמניה לברית המועצות; המטרה של גרמניה וברה"מ הייתה פולין; יהודי פולין לא הבינו מה מאיים על שרידותם; פיתוח ה"בליץ קריג" הגרמני; הגנרל היהודי גאורגי שטרן מפתח את מלחמת...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il