|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המקיף לשיפור בריאות מערכת העיכול
קבוצת ירדן
למה כדאי לבחור בפינת זולה
הדיון בוועדה [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

האוצר לא פותר בעיית שיפוי מעסיקים בגין הפרשות סוציאליות למשרתי המילואים

ח"כים מהקואליציה החברים בוועדת העבודה שדרשה ממשרד האוצר להציג פתרון מאיימים: אם לא יימצא פתרון - לא נצביע בעד התקציב יו"ר הוועדה: נגיש הצעת חוק שתחייב את המדינה לשלם
11/12/2023  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

ועדת העבודה והרווחה קיימה (10.12.23) דיון נוסף בנושא שיפוי מעסיקים בגין הפרשות פנסיוניות של עובדים שגויסו למילואים. כיום כזכור, משפה הביטוח הלאומי מעסיק שעובדו גויס למילואים בגובה שכר הברוטו של העובד, אולם השיפוי אינו כולל את התנאים הסוציאליים בהם הפרשות פנסיניות, גמל, פיצויי פיטורין, קרן השתלמות, ימי חופשה, הבראה, מחלה ועוד. לפני כשבועיים קיימה הוועדה דיון בנושא, בו עלה כי גובה ההפרשות הסוציאליות עומד על 36-22 אחוזים משכרו של העובד, מה שמשית הוצאות כבדות על מעסיקים שרבים מעובדיהם גויסו, לעיתים לתקופה ארוכה. בתום הדיון הקודם דרשה הוועדה ממשרד האוצר להגיע עם פתרון לסוגיה בתוך שבועיים, או שיקודם פתרון בחקיקה פרטית.

בפתח הדיון דרש יו"ר הוועדה ח"כ ישראל אייכלר לשמוע את תשובת משרד האוצר לדרישה: "אנשים נמצאים כבר חודשיים בצו 8 והוצאות המעסיקים מצטברות. הצעת חוק מונחת כבר היום על שולחני ואם המענה לא יגיע ממשרד האוצר נעביר אותו בחקיקה".

ח"כ אתי עטייה: אחד הענפים שהכי נפגע הוא ענף האבטחה ש- 20,000 מעובדיו גויסו למילואים. בשבוע הבא אמורות החברות להפריש את הרכיבים הפנסיונים וחלקן כבר אמרו שלא יעבירו אותן כי אין להם איך לשלם. אם יימשך המצב הנוכחי זה יגרום למפוטרים רבים ולתשלום דמי אבטלה למפוטרים".

[צילום: דוברות הכנסת]

ח"כ חנוך מיליביצקי: "מעסיק שמעסיק מילואימניק לא רוצה ולא יכול לפטר אותו, וגם לא להביא לו מחליף ראוי כי איש לא יבוא לתקופה כזאת קצרה ולחוסר ודאות כזה. אם המילואמניק חיוני לעסק זה גם מזיק לתפקוד העסק. אני ח"כ חדש ובהתחלה לקחתי ברצינות את הדברים של משרדי הממשלה, אבל הבנתי שכשרוצים ומתעקשים פתאום יש כסף. אז אני אומר כאן שאם הנושא הזה לא בא לידי פתרון לכל הפחות בשלב א' לגבי המלחמה הזו, כלומר ששום מעסיק לא יצטרך לשאת בעלויות האלה, אני לא אוכל להצביע בעד התקציב". ח"כ עטייה הצטרפה גם היא לקריאה.

[צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

נציג משרד האוצר אמר בוועדה: "אנחנו מבינים שיש פה בעיה וצריך לתת לה פתרון. מאז הישיבה הקודמת היינו בדיונים אינטנסיביים כדי למצוא חלופות ראויות. בחנו מספר גדול של אופציות בהתייחס לגודל המעסיק ורכיבים נוספים, במטרה למצוא פתרון מהיר ויעיל, אולם לא הצלחנו למצוא פתרון שניתן להציגו כעת לוועדה. אני מניח שבזמן הקרוב מאוד נוכל להגיע עם פתרון".

חברי כנסת ונציגי המעסיקים שנכחו בדיון זעמו על תשובת משרד האוצר וסברו כי מדובר בזלזול בדרישת הוועדה ובצרכי המעסיקים.

עו"ד חנן פוטרמן מהביטוח הלאומי חזר ואמר כי אם תתקבל החלטה לשלם את התנאים הסוציאליים, יוכל לעשות זאת באופן המהיר ביותר אם יקבע שיעור קבוע מהתגמול ולא באופן פרטני לכל מעסיק על-פי גובה התשלום בפועל. ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים הזכיר כי בעת משבר הקורונה שילמה המדינה 25% תוספת קבועה למעסיקים על ימי בידוד של עובדים בגין הוצאות אלה והוסיף: "יש צדק טבעי שאומר - נטלת- תחזיר. כך אני מתנהל כבעל עסק וכך אני מבקש ממדינת ישראל להתנהל".

[צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]

עו"ד פזית תדהר ממשרד הביטחון: "הייתה בקשה לחייב את המדינה לשלם את התנאים הסוציאליים באמצעות הכרזה על שירות חירום. ברגע ששר הביטחון מכריז על שירות חירום אנחנו מחויבים להתחיל לשלם מקדמות בסכומים מאוד נמוכים ולכן הבנו שלא נכון להפעיל אותו, כי משרתי המילואים יקבלו מקדמות נמוכות בהרבה ממה שמגיע אליהם. משרד הביטחון והצבא תומכים בכל צעד שיתן פתרון לסוגיה באופן שייפשר למשרתים לקבל את מלוא התגמולים להם הם זכאים".

אופיר טל, עמותת משרתי המילואים: "מבחינתינו לא משנה איך יעשו את זה, כל עוד זה יעשה. אפשר לעשות הוראת שעה לתקופת המלחמה הזאת בלבד וכך אין צורך להיכנס לחישובים מורכבים ולהבחנות בין סוגי מעסיקים. ההפסד היום של המעסיקים הוא הפסד גדול מאוד, תנו 25%, זה המינימום".

במהלך הדיון ביקשו נציגים של משפחות החטופים להעלות שוב את הנושא על סדר יומה של הוועדה ולהדגיש את חשיבות השבת כל החטופים הביתה. יזהר ליפשיץ, בנם של יוכבד ליפשיץ ששוחררה ועודד ליפשיץ שעודנו בשבי חמאס אמר: "הגיעו עדויות קשות ממה שקורה בשבי, החטופים שלנו במצב מאוד קשה ונגמר לנו הזמן. קבוצת המבוגרים מידלדלת, הם לא אוכלים ולא מקבלים תרופות וחלקם כבר לא איתנו. כל אחד כאן צריך לראות את זה כאילו הילדים והבנות שלו נמצאים שם. שיזכרו אותנו ואת הכאב של כל האבות, האימהות, החטופים עצמם שעוברים שם דברים קשים מאוד ברגע הזה".

בתום הדיון אמר יו"ר הוועדה כי לאור העובדה שמשרד האוצר לא הציג פתרון כנדרש, יקדם את הפתרון לסוגיה בחקיקה פרטית שתחייב את המדינה לשאת בעלויות.

תאריך:  11/12/2023   |   עודכן:  11/12/2023
עידן יוסף
+כ-20 אלף בקשות להוצאת רישיון לנשק נדחו
11:01 11/12/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מתחילת השנה התקבלו 25 פניות המעלות חשש לסיכון שעשוי להישקף ממחזיקי נשק  ▪  לפי נתוני המשרד לביטחון לאומי יש כיום 265 אלף בקשות  ▪  למשרד הרווחה אין כיום תפקיד מובנה בבדיקת בקשות לרישיון נשק  ▪  ח"כים שהגישו את הבקשה לדיון מהיר: "עלינו לוודא שנשים וילדים לא ייפגעו"  ▪  יו"ר הוועדהלביטחון לאומי: "אזרחי ישראל מרגישים צורך להגן על עצמם"
ח"כ צביקה פוגל [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+הדיון במליאת הכנסת נמשך 8 דקות
09:17 11/12/23  |  עידן יוסף
הדיון במליאת הכנסת הסתיים היום אחרי 8 דקות ובתום שני נאומים בני דקה של חברות הכנסת שלי טל מירון ושרון ניר. במליאה נכחו שלושה חכי״ם והשר מטעם הממשלה.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר טל /  "   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
האוצר לא פותר בעיית שיפוי מעסיקים בגין הפרשות סוציאליות למשרתי המילואים
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
עדת הבריאות אישרה (יום ה') תיקון לחוק זכויות החולה, שיאפשר חוקית למכון לרפואה משפטית לבקש ולקבל מקופות ובתי החולים, מידע שיאפשר זיהוי גופות וחלקי גופות. יו"ר הוועדה ח"כ יוני משריקי הדגיש כי התיקון - שאושר היום לקריאה שנייה ושלישית - שומר על פרטיות וכבוד הנפטר, מייעל ומזרז את עבודת הזיהוי.
07/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה (6.12.23) בקריאה ראשונה את הצעת חוק תקציב נוסף לשנת הכספים 2023 התשפ"ד 2023. 62 חברי כנסת תמכו בהצעה לעומת 53 שהתנגדו והיא תועבר לוועדת הכספים. מפלגת המחנה הממלכתי הצביע נגד, השר ני רר ברקת נעדר והשר יואב גלנט התקזז.
06/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכספים אישרה (יום ג', 5.12.23) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הפחתת הגירעון והגבלת ההוצאה התקציבית (תיקון מס'), התשפ"ד-2023 - הרחבת מגבלת ההוצאה ומגבלת הגירעון אשר על פיהן גובשה הצעת חוק התקציב הנוסף לשנת 2023, לשם מימון הוצאות צבאיות ואזרחיות סביב מלחמת חרבות ברזל. במסגרת הדיון נדחו רביזיות שונות.
05/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
ועדת הכלכלה קיימה (יום ג', 5.12.23) ישיבה משותפת עם הוועדה למיזמים ציבוריים, שדנה בהנגשת מקורות הון לגופים חוץ בנקאיים, במטרה להרחיב את האפשרות למתן הלוואות לציבור המצוי בקשיים בעקבות המלחמה.
05/12/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
בכיר ראשון בליכוד קורא תיגר בצורה ברורה נגד נתניהו בימי מלחמה אלה. השר ניר ברקת מדבר בשיחות סגורות בימים האחרונים על כוונתו להתמודד על ראשות הליכוד אחרי המלחמה. בכאן חדשות נחשף (4.12.23) כי ברקת פגש בשבוע שעבר מספר פעילי ליכוד בחנות אופניים בקריית גת ושוחח איתם על היום שאחרי המלחמה.
04/12/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
איתמר לוין
איתמר לוין
השופט אסף הראל מסייע לשני תובעים נגד הביטוח הלאומי שאינם מיוצגים, תוך איזון מרשים בין סבלנות רבה לבין מגבלותיו כשופט. גם כאבי הגב אינם מונעים ממנו לנהל למופת את הדיונים
דן מרגלית
דן מרגלית
שר החינוך - רק בתוארו הכפוי עלינו, לא באמת - יואב קיש הוא איש ציבור נאלח    מצאתי אותו בהפגנה בעד גיוס חרדים שיזם יאיר לפיד, ולאחר מכן בשורות בנימין נתניהו ואחר כך עם גדעון סער ושוב...
יואב יצחק
יואב יצחק
מה קורה בחברת הפיננסים ‘נטו’ שמפקחת על 24 מיליארד שקלים כספי פנסיה וגמל? בעליה מתמרנים את המשקיעים להעביר כספים לקרן הבעייתית שבבעלות וולת’סטון?    מנהלי החברה פועלים תוך ניגוד עניי...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il