|   15:07:40
דלג
  עידן יוסף  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
לפיד. "יחס מבזה" [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]

לפיד תקף את המבקר; ארבל: "פגיעה בממלכתיות"

יו"ר יש עתיד כינה את אנגלמן "מבקר מטעם" ואמר כי אינו יכול לחקור את מחדל ה-7.10 משרד המבקר מסר בתגובה: גורמים פוליטיים מבקשים לפגוע במוסד מבקר המדינה. המבקר ימשיך לשמור על ענייניות, מקצועיות ואי תלות"
15/01/2024  |   עידן יוסף   |   חדשות   |   כנסת 25   |   תגובות

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תקף בישיבת הסיעה את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ואמר: ״מבקר מדינה מטעם לא יכול לבדוק את המחדל הגדול ביותר בתולדות המדינה״. עוד הוסיף: "מבקר שמונה ע״י נתניהו ולא פרסם שום דוח עם אחריות אישית של נתניהו לא יכול לחקור את המחדל הזה. רק ועדת חקירה ממלכתית".

שר הפנים משה ארבל מסר בתגובה: ״אני נעצב על דברי ראש האופוזיציה ביחסו המבזה למבקר המדינה ולמוסד המבקר על כלל עובדיו משרתי הציבור. על כולנו יחד, חרף הדעות השונות, לכבד את מוסדות השלטון ולנהוג בממלכתיות בעת שגרה וקל וחומר בעת חרום. רק יחד ננצח״.

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "מצער שגורמים פוליטיים מבקשים לפגוע במוסד מבקר המדינה. אין בכוונת המבקר להיכנס לתוך השיח הפוליטי והוא ימשיך לשמור על ענייניות, מקצועיות ואי תלות. מחויבות מבקר המדינה היא כלפי אזרחי ישראל, ולכן כבר ביום השלישי מטבח שמחת תורה 7.10 המבקר סייר בשטח ואף הביע ביקורת נוקבת על הממשלה.

"כמי שרואה חשיבות גדולה בשקיפות כלפי הציבור, כבר לפני למעלה משבועיים המבקר הודיע על פתיחת ביקורת מקיפה ולשם כך הוא גייס את כל חטיבות משרד מבקר המדינה. המבקר אף הודיע מהרגע הראשון כי אין הדבר בא במקום ועדת חקירה ממלכתית, וכי ככל שתקום ייקבעו גבולות הגזרה בינה לבין ביקורת המדינה. יתרה מכך - חוק מבקר המדינה קובע כי על בסיס דוחות המבקר ניתן להקים ועדת חקירה".

תאריך:  15/01/2024   |   עודכן:  15/01/2024
עידן יוסף
+כמו באירופה: הכנסת אישרה הקלות ליבוא טובין
00:59 16/01/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הכנסת אישרה תיקון לפקודת היבוא והיצוא, המקל על יבוא טובין שאינם מסוכנים  ▪  מעתה, לא יידרש אישור מקדים של הממונה על התקינה לצורך שחרור טובין אלו  ▪  היבואן יהיה פטור מפנייה למעבדת בדיקה, אך יידרש להחזיק בידיו הצהרה על עמידה בתקנים
בדומה לתקינה האירופית [בינג AI]
+שר התחבורה יוכל להאריך ב-90 ימים נוספים את תוקפם של רישיונות רכב לזכאים
22:02 15/01/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק לתיקון פקודת התעבורה (מס' 132 - הוראת שעה - חרבות ברזל), התשפ"ד-2024. בהצעה תמכו 9 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים.

החוק שאושר מסמיך את שר התחבורה והבטיחות בדרכים להאריך בצו את תקופת תוקפם של רישיונות רכב שבבעלות קבוצות אוכלוסייה המושפעות ממצב המלחמה והזכאיות לדחיית מועד תשלום אגרת רישיון הרכב לרשות הרישוי, בין היתר, חיילים, חטופים, נעדרים ומפונים.

כיום, השר מוסמך להאריך בצו מטעמים מיוחדים את תקופת תוקפו של רישיון רכב לתקופות שלא יעלו במצטבר על 90 ימים. מוצע כי עבור האוכלוסיות האמורות, יוסמך השר להאריך את תקופת תוקפם של רישיונות הרכבים שבבעלותם בתקופות שלא יעלו על 90 ימים נוספים, כלומר, בתקופות שלא יעלו במצטבר על 180 ימים בסך הכול.
+בקריאה ראשונה: יום אחדות לאומי לקידום הלכידות בחברה
18:51 15/01/24  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק יום האחדות, התשפ"ד-2024. בהצעה תמכו 18 חברי כנסת, ללא מתנגדים או נמנעים, והיא תועבר לדיון בוועדת החינוך, התרבות והספורט.

מוצע בה לקבוע יום אחדות לציון וקידום הלכידות החברתית והערבות ההדדית בחברה הישראלית ובעם היהודי בארץ ובתפוצות. יום האחדות יתקיים ביום א' בסיוון מדי שנה, ויצוין בישיבת ממשלה, בבית הנשיא, במליאת הכנסת, בוועדת החינוך של הכנסת, וכן במערכת החינוך, בתנועות הנוער, ביחידות הנוער של הרשויות המקומיות ובצבא ההגנה לישראל.
+רת"א תאריך בחודשיים את הפטור לרישוי מפעילי כטב"מים בכיתות הכוננות ברשויות
15:15 15/01/24  |  מירב ארד
בעקבות דרישת ועדת הכלכלה והיו"ר ביטן ועל רקע המלחמה - הודיע היום מנכ"ל מנכ"ל רשות התעופה האזרחית (רת"א), שמואל זכאי, שיאריך בעד חודשיים את הפטור לרישוי מפעילי כטב"מים בכיתות הכוננות ברשויות. זכאי ציין בדיון כי התקנות שנועדו להקל על הליך הרישוי והרישוי, ולהפחית אגרה ל-39 שקלים בלבד, הונחו היום על שולחן הוועדה והם הפתרון ההולם.
+אושר לקריאה שנייה ושלישית: יוארכו ב-90 ימים נוספים תוקפם של רישיונות רכב לזכאים
12:25 15/01/24  |  מירב ארד
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה (יום ב') לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את פקודת התעבורה והסמיך את שרת התחבורה, בהוראת שעה עקב המלחמה, להאריך ב-180 יום את תוקפם של רישיונות רכב לאוכלוסיות זכאיות לרבות חטופים ונעדרים. כיום מוסמכת השרה להאריך את תוקף רישיונות הרכב, בצו ומטעמים מיוחדים, לתקופה של עד 90 ימים, וכעת אושרה להסמיכה להכפיל את זמן ב-90 ימים נוספים.
+האוצר לא מכיר בזכויות החטופים לקבל תחליף שכר
12:07 15/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מדובר במתווה שביקשה ועדת החוקה, כדי לסייע לחטופים עצמם ולבני משפחותיהם הסמוכים על שולחנם, שמשמעותו תשלום קצבה, חלף שכר, לוודא שחובותיהם אינם תופחים בתקופת השבי, שמשכנתאותיהם משולמות, שבני משפחותיהם שנסמכו על משכרותיהם ממשיכים לקבל מענה, וכדומה  ▪  עו"ד רז נזרי, מהייעוץ המשפטי למטה המשפחות: מדובר על סכומים קטנים. אדם שחטוף מאז אוקטובר אין הכנסה לתא המשפחתי
עו"ד נזרי. "ממש אבסורד" [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אברהם בניהו בצלאל / Avraham Benayahu  Bezalel   אוהד טל   אופיר כץ / Ofir  Katz   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   אושר שקלים / Osher  Shekalim   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   אליהו דלל / Eli Dallal   אליהו רביבו / Revivo Eliyahu    אלמוג כהן / Almog  Cohen   ארז מלול / Erez  Malul   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז ביסמוט / Boaz  Bismuth   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   גד איזנקוט / Gadi  Eisenkot   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   גלעד קריב / Gilad Kariv   דבורה ביטון / Dvora  Biton   דוד  ביטן / David Bitan   דן אילוז / DAN Iluz   דני בן יוסף דנון / Dani Danon   ואליד אל הושלה / Waleed  El Hawashla   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חמד עמאר / Hamad Amar   חנוך דב מילביצקי / Hanoch Dov Milwidsky   טלי גוטליב / Tali  Gottlieb   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יונתן משריקי / Yonatan Mishraki   יוסף עטאונה / Youssef  Atauna   יוסף חיים שפירא   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   ינון אזולאי / Yinon  Azoulay   יסמין פרידמן / Yasmin Fridman   יעקב אשר / Yakov  Asher   יצחק קרויזר / Kroizer Yitzhak    יצחק שמעון סרלאוף    ירון לוי / Yaron Levi   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   לימור סון הר-מלך / Limor  Son Har-Melech   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מבקר המדינה / The State Comptrollr   מטי צרפתי הרכבי / Matti  Sarfati Harkavi   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מיכה לינדנשטראוס   מירב בן-ארי / Meirav  Ben-Ari   מירב כהן / Meirav  Cohen   מנסור עבאס / Mansour Abbas   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משה רוט / Moshe  Roth   מתן כהנא / Matan  Kahana   מתניהו אנגלמן   נאור שירי   ניר ברקת / Nir  Barkat   סימון  מושיאשוילי / Simon  Moshiashvili   סימון דוידסון / Simon Davidson   עודד פורר / Oded Forer   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמית הלוי / Amit  Halevi   צבי ידידיה  סוכות / Tzvi Yedidia  Sukkot   צביקה פוגל / Tzvika  Foghel   צגה צנגש  מלקו / Tsega  Melaku   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רון כץ / Ron Katz   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   שלום דנינו / Shalom  Danino   שלי טל מירון / Shelly Tal Meron   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרון ניר / Sharon Nir   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
לפיד תקף את המבקר; ארבל: "פגיעה בממלכתיות"
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 25
ועדת החוקה מקיימת (יום ב', 15.1.24) דיון המשך בסוגיות משפטיות הנוגעות למעמד החטופים וזכויותיהם. נציג משל"ט מהלב בפקע"ר, אל"ם מיל' אופיר בר אמר בוועדת החוקה: האוצר לא מכיר בזכויות משפחות החטופים או חטופים לקבל תחליף שכר במודל זהה לחיילי המילואים. הוא דוחה את העמדה המקצועית של השולחן העגול".
15/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
ועדת החוקה אישרה היום (א') לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון ולהארכת תוקפן של תקנות שעת חירום (חרבות ברזל) (פגישה עם עורך דין של עצור בעבירת ביטחון), התשפ"ד—2024.
14/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
השבוע (11.1.24) יצאה ועדת הבריאות של הכנסת למשימה כפולה, וביקרה במרכזים הרפואיים לניאדו בנתניה ומאיר בכפר סבא, כדי להתעמק במאבקיהם ובצרכיהם. שני בתי החולים, למרות שהם נפרדים גאוגרפית, חלקו חוט משותף של אתגרי הצטיידות.
12/01/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בעקבות גל ההתייקרות המשמעותי במוצרי המזון, התכנסה (10.1.24) הוועדה לביקורת המדינה לדיון מעקב בנושא ברקע דוח המבקר מלפני שנתיים וחצי, שמצביע על ריכוזיות ומונופולים בענף. בדוח עלה כי עשרת ספקי המזון הגדולים מחזיקים יחד בנתח שוק המוערך בשיעור של כ-54% בממוצע מכלל ענף המזון ותחום מוצרי הצריכה ושרשות התחרות לא בחנה את השפעתו של החוק על הריכוזיות הגאוגרפית ועל מחירי המצרכים באזורים אלו, היקף בדיקות זעום על המחירים שאינו מאפשר בקרה יעילה על אמינות המידע שהקמעונאים מפרסמים, הפחתות מכסים שלא התגלגלו לצרכן ועוד.
11/01/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
למזכירות הכנסת הוגשה (10.1.24) בקשה של ח״כ עודד פורר להדחת עפר כסיף, לנוכח תמיכתו בהעמדתה לדין בבית הדין הבינ"ל בהאג בגין פשעי מלחמה. על הבקשה חתמו 87 ח״כים - כל חברי מפלגות הימין מלבד ישראל אייכלר, שהביע חשש שמחר ישתמשו בהליך הדחה נגד ח"כים חרדיים, אך לבסוף התרצה וחתם.
10/01/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
ציפי לידר
ציפי לידר
למרבה האירוניה, בתו של פרעה היא שהצילה אותו ובסופו של דבר פרעה בכבודו ובעצמו גידל את משה בארמונו, וסלל את הדרך לגאולה    האדם חושב, והאלוקים צוחק
בעז שפירא
בעז שפירא
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
עידן יוסף
עידן יוסף
כלי תקשורת מסוימים נוהגים לנגח את חברי הכנסת של הקואליציה ואת הממשלה, תוך התעלמות מההקשר הרחב והתמקדות באירועים זניחים    דיווחים מוטים אלה מתעלמים מעבודתן החשובה של ועדות הכנסת בנו...
איתן לסרי
איתן לסרי
ברשימת החומרים שאסר ארדואן: פרופילים וכבלים מאלומיניום, מנחושת, פרופילים מפלדה, חומרים המיועדים לקונסטרוקציות בנייה, כבלים חשמליים, זכוכית המיועדת לבנייה ועוד    ענף הבנייה צפוי לשל...
עדנה ויג
עדנה ויג
משוררים רואים בשירה דרך לבטא את הדיוקן העצמי שלהם ואת חלומם    כאן המשורר מבטא זאת כבר מראשיתו כעוּבּר, שגדל להיות משורר
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il