|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
החשיבות של בטיחות בעבודה
קבוצת ירדן
מנעולן
יעלון. לאחר פסק הדין בבג"ץ הנבצרות [צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90]

עתירה לבג"ץ: לקבוע שנתניהו מצוי בנבצרות

יעלון וחלוץ טוענים: נתניהו ממשיך לקדם את הרפורמה המשפטית, יש לו אינטרס בהתארכות המלחמה לצורך הישרדותו הפוליטית וקיים חשש ממשי שמצבו הבריאותי אינו תקין
01/02/2024  |   איתמר לוין   |   חדשות   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, משה יעלון, והרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, מבקשים מבג"ץ לקבוע (1.2.24), כי בנימין נתניהו אינו כשיר למלא את תפקיד ראש הממשלה. זאת, לטענתם, בשל ניגוד העניינים בו הוא מצוי מול משפטו הפלילי, בשל העדפת האינטרס האישי שלו על פני האינטרס הציבורי במלחמת חרבות ברזל ובשל חשש שמצבו הבריאותי בלתי תקין.

העתירה הוגשה גם בידי אלוף (מיל') נמרוד שפר, לשעבר ראש אגף התכנון; תת-אלוף (מיל') עופר לפידות, שהיה מפקד בית הספר לטיסה; אלוף-משנה (מיל') איתמר יער, שהיה מפקד חטיבת שריון; סגן-אלוף (מיל') אופיר כורזים, לשעבר טייס קרב; ח"כ נעמה לזימי (העבודה); וסופי ברזון-מקאי ורון שפרוני, שורדי הטבח בבארי. היא באה לאחר שבג"ץ קבע, כי חוק הנבצרות - הקובע שניתן להוציא את ראש הממשלה לנבצרות רק בשל סיבות רפואיות - ייכנס לתוקפו בכנסת הבאה, מאחר שחקיקתו כעת נועדה לצרכיו של נתניהו.

לטענת העותרים, ניגוד העניינים המובנה של נתניהו בשל משפטו הפך לוודאות שהוא "עושה שימוש אסור במעמדו כראש הממשלה לשם קידום ענייניו האישיים, בין היתר על-ידי החלשתה של מערכת אכיפת החוק, פגיעה במנגנוני הדמוקרטיה הישראלית וערעור מושג 'שלטון החוק' ויישומו". לדבריהם, נתניהו ממשיך להפר את הסדר ניגוד העניינים, שעל-פי פסיקת בג"ץ היווה תנאי לכהונתו, שכן ממשלתו ממשיכה לקדם את הרפורמה המשפטית - בדמות ההימנעות ממינוי שופטים בכלל ולבית המשפט העליון בפרט.

עוד נטען, כי שורת מעשים ומחדלים לפני ואחרי 7 באוקטובר "מלמדים על כך שהאינטרסים והשיקולים המניעים את מר נתניהו ועומדים בבסיס קבלת ההחלטות על ידו הינם אינטרסים אישיים צרים, בלתי רלוונטיים וזרים לאינטרסים של מדינת ישראל, של
הציבור בישראל, של החטופים ובני משפחותיהם ושל צה"ל, ואף עומדים בניגוד מוחלט להם". זאת, בין היתר, בדמות סירובו לדון ב"יום שאחרי" בעזה מחשש לשלמות הקואליציה והימנעותו מהרחבתה, שכן היא המאפשרת לו לשרוד בשלטון ולהמשיך להשפיע על משפטו.

"סיום המלחמה עלול להביא על מר נתניהו את סיום כהונתו
וכנגד זה הוא פועל", טוענים העותרים. "למר נתניהו אינטרס אישי מובנה במלחמה ובהמשכה באשר היא מעכבת את ניהול משפטו וכן מעכבת באופן ברור את המועד בו תבחן באופן ציבורי שאלת כהונתו כראש ממשלה נוכח מחדל ה-7 באוקטובר".

לבסוף טוענים העותרים, כי "שורה של מופעים, עדויות והתבטאויות שלו עצמו יוצרות אינדיקציה ברורה למצב בריאות בלתי תקין, בעייתי (בוודאי ביחס לדרישות התקופה) או למצער לוט בערפל (ערפל אשר נוצר באופן מכוון ולאורך זמן על-ידי מר נתניהו עצמו). כל אלה מעידים על כך שבריאותו של מר נתניהו אינה תקינה, עד כדי קיומו של חשש כבד לקיומה של נבצרות בריאותית".

העותרים מבקשים לחלופין להורות ליועצת המשפטית, גלי מיארה, לתת חוות דעת בנוגע לנבצרותו של נתניהו ולהנחות את הממשלה כיצד לפעול. עוד הם מבקשים להורות לנתניהו למסור ללא דיחוי הצהרת בריאות מלאה ומפורטת, ולמיארה - לקבוע נהלים להצהרה שכזאת. העותרים גם מבקשים לקבוע דיון בעתירה בפני הרכב בהקדם האפשרי, בנימוק שמדובר בסוגיות חיוניות ודחופות. העתירה הוגשה באמצעות עוה"ד איריס ויסבורט (ורדי), גל לברטוב ומורן סבוראי.
סופי ברזון-מקאי, משה יעלון, דן חלוץ ואח' נ' בנימין נתניהו, היועצת המשפטית לממשלה ואח' / עתירה למתן צו על תנאי
עתירה בבקשה לקבוע שבנימין נתניהו מצוי בנבצרות

תאריך:  01/02/2024   |   עודכן:  01/02/2024
איתמר לוין
+ארה"ב: בית הנבחרים אישר מניעת אשרת כניסה ממי שהשתתף בטבח ה-7.10
23:34 01/02/24  |  עידן יוסף
בית הנבחרים האמריקני אישר את הצעת החוק האוסרת קבלת אשרה או הגירה לארה"ב על כל אדם שהיה מעורב "בביצוע, בתכנון, במימון או בתמיכה במתקפת 7 באוקטובר". הצעת החוק, שמרחיבה את המגבלות הקיימות, תכיל לראשונה הגבלות גם על כל חברי אש"ף.

ההחלטה התקבלה ברוב של 422 קולות מול שתי מחוקקות דמוקרטיות הצביעו נגד: נציגת מדינת מישיגן, הפלסטינית רשידה טליב, וחברתה ל"סקווד" הפרוגרסיבי, נציגת מדינת מיזורי קורי בוש.
+צה"ל החליט לצמצם ממחצית מאנשי הייעוץ המשפטי בצפון
23:10 01/02/24  |  עידן יוסף
צה"ל החליט לצמצם ממחצית מאנשי הייעוץ המשפטי בצפון שגוייסו ב-7 באוקטובר וליוו את הלחימה. תפקידם הוא לאשר פעולות בהתאם לחוקי המלחמה (כאן חדשות).

+תיק אונרא: "אלפים מעובדי הארגון מעורבים עמוקות בטרור"
22:14 01/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר החוץ ישראל כ"ץ הציג למשלחת השגרירים באו"ם את 'תיק אונרא' שהוכן במשרד החוץ ואמר כי: "אונרא לא יכולה להיות חלק מהיום שאחרי בעזה - היא הפכה לחלק ממכונת הרצח של חמאס"  ▪  ירושלים מאשימה את אונרא במעורבות עמוקה בחמאס, תוך הצגת ראיות לשגרירים ודורשת מראש אונרא להתפטר  ▪  16 מדינות השעו את המימון ובארגון אומרים כי בסוף פברואר ייאלצו להפסיק להתקיים
ארדן וכ"ץ עם משלחת השגרירים [צילום: סיון שחור/לע"מ]
+ברקע העסקה: שר החוץ האירני שוחח עם חמאס, הג'יהאד האיסלאמי, מצרים והאיחוד האירופי
21:37 01/02/24  |  עידן יוסף
ברקע המגעים לעסקה: שר החוץ של אירן חוסין אמיר עבדאללהיאן ערך שיחות טלפון עם ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמעיל הנייה, מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי זיאד נח'אלה, שר החוץ של מצרים סאמח שוכרי וגם שר החוץ של האיחוד האירופי ג'וזפ בורל.
+הרמטכ"ל בצפון: "נחזיר את התושבים רק כשיהיה פה בטוח"
20:31 01/02/24  |  עידן יוסף
הרמטכ"ל קיים הערכת מצב בגבול לבנון, יחד עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין ומפקד אוגדה 91, תא"ל שי קלפר, ושוחח עם מפקדי גדודים בסדיר ובמילואים התופסים קו בגזרה מתחילת המלחמה.

רא"ל הרצי הלוי הביע את הערכתו הרבה לעשייתם ולהישגים המבצעיים של הכוחות: "אנחנו נחזיר את התושבים רק כשיהיה פה בטוח. זה דורש מאיתנו מקצועיות, מוכנות ואורך רוח".


+נתניהו: אין מקום לצעדים של ביידן
20:25 01/02/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר כי אין מקום לצו שמתכנן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נגד "מתנחלים הנוהגים באלימות כלפי פלשתינים. בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה נכתב: "רוב מוחלט של המתיישבים ביהודה ובשומרון הם אזרחים שומרי חוק. רבים מהם נלחמים בימים אלה בסדיר ובמילואים למען הגנת ישראל. ישראל פועלת נגד כל מפירי חוק בכל מקום, ולכן אין מקום לצעדים חריגים בנידון".
+עימות בין מצדדי המשך הלחימה הנוכחית ברצועת עזה לבין הסבורים שהיא נכשלה ויש לשנותה - לצאת מהרצועה ולכתרה
20:15 01/02/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שני של דיון עומק על מלחמת "חרבות ברזל", שבו נערך עימות חריף בין מצדדי המשך הלחימה הנוכחית ברצועת עזה, שטענו כי הפסקת הלחימה הנוכחית תביא לתוצאות מסוכנות מאוד, לבין אלוף בדימוס יצחק בריק וד"ר חיים אסא, הסבורים שהיא נכשלה ויש לשנותה, לצאת מהרצועה, לכתרה ולתקוף מבחוץ בפשיטות
[צילום: דובר צה''ל]
+אלישע מדן, שנפצע אנוש בעזה, לרה"מ: "חשוב לנו להמשיך להלחם"
19:45 01/02/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר במרכז השיקום האורטופדי במרכז הרפואי שיבא תל השומר. במהלך הביקור, נפגש עם אזרחים ולוחמי צה״ל שנפצעו באירועי ה-7 באוקטובר וכן בלחימה ברצועת עזה. הוא שמע מהלוחמים שנפצעו על הקרבות העזים שניהלו מול מחבלי החמאס, ועל תהליך השיקום ומצבם הרפואי. נתניהו אמר ללוחמים כי הוא נפעם מהאופטימיות ותעצומות הנפש שלהם, ושיבח את הגבורה שהפגינו בקרבות.

״אני רואה את הכוח שלכם ואני רואה גם שאתם תומכים זה בזה. אתם הגיבורים שלנו. רק שתהיו חזקים, ותדעו לכם שכל העם עומד מאחוריכם״, אמר ראש הממשלה והוסיף כי נפילת חבריהם לנשק לא הייתה לשווא, וכי המלחמה תימשך עד לניצחון המוחלט על חמאס. לביקור התלוו ראש הסגל צחי ברוורמן, המשנה למנהל שיבא פרופ׳ ארנון אפק ומנהל מח׳ שיקום אורטופדי הד״ר אורן ברזל.
+קטר: אישור ראשוני חיובי מחמאס למסגרת העסקה
19:43 01/02/24  |  עידן יוסף
ערוץ אל-ג'זירה מצטט את דובר משרד החוץ הקטרי כי ישראל הסכימה על הצעת הפסקת אש וקטר קיבלה אישור ראשוני חיובי מצד חמאס. מדובר על מסגרת העסקה ולא על פרטיה. גורם ישראלי אמר: לא קיבלנו עידכון רשמי. משכך, יש לקחת את הדברים בערבון מוגבל. אחרי שברפיח החלו חגיגות, הבהירה קטר כי אין עדיין הסכם ובסך-הכל מדובר בכך שחמאס קיבל באופן חיובי את ההצעה.

חמאס מסר לערוץ אל-ערביה: אנו עדיין בשלב ההתייעצות בין מפקדי הארגון בעזה ומחוצה לה סביב עסקת החילופים, אין הסכמה סופית מצידנו בנוגע למתווה. גם בכיר חמאס אוסמה חמדאן אמר כי המגעים עדיין בתחילת הדרך.
+פיקוד העורף: ניתן לשוב וללמוד בחלק מעוטף עזה
19:10 01/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
התקהלות מותרת עד 100 איש בשטח פתוח ו-300 בשטח סגור  ▪  פעילויות חינוכיות חוזרות לפעילות, כפוף למרחב מוגן תקני  ▪  10 יישובים חריגים עם הגבלות התקהלות (50 איש בשטח פתוח, 100 איש בשטח סגור)  ▪  ההנחיות נוגעות בעיקר ליישובים שתושביהם הורשו לחזור אליהם
טנק בגבול רצועת עזה [צילום: אריאל שליט/AP]
+ביידן פרסם צו נגד "מתנחלים הנוהגים באלימות נגד פלשתינים"
16:58 01/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ממשל ביידן מכחיש כי שקל להטיל עיצומים גם על השרים איתמר בן-גביר ובצלאל סמוטריץ', אך לבסוף החליט להשאיר אותם מחוץ לרשימה  ▪  הרשימה כוללת רק 4 מתנחלים  ▪  נתניהו: אין מקום לצעדי ביידן  ▪  סמוטריץ': "חבל שממשל ביידן קמפיין BDS אנטי מוסרי שהופך את הקרבן לתוקף ומתיר את דמם של המתיישבים"
ביידן. האם מדובר בהחלטה הצהרתית? [צילום: מארק שיפלביין/AP]
+מטוס קרב תקף מבנה צבאי של חיזבאללה בטיר חרפא
15:56 01/02/24  |  מירב ארד
מטוס קרב של צה"ל תקף מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה בטיר חרפא. במהלך היום זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל למרחבים מטולה וקריית שמונה. צה"ל תקף את מקורות הירי, אין נפגעים.
+"אונרא איבדה-לגיטימציה להתקיים במתכונתה הנוכחית"
14:53 01/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון יואב גלנט אירח משלחת שגרירים לאו"ם ושוחח איתם על מעורבות עובדי אונרא בטבח וכן על הלחימה ובדרום ובצפון
גלנט עם שגרירים מהאו"ם [צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון]
+מחבל ניסה לדרוס לוחמי צה״ל בפעילות סמוך לחברון; המחבל נעצר
14:51 01/02/24  |  מירב ארד
דובר צה"ל מעדכן (יום ה') כי מחבל ניסה לדרוס לוחמי צה״ל בעת פעילות יזומה סמוך לחברון שבחטיבת יהודה לפני זמן קצר. הכוח הגיב בירי, המחבל נפגע, נעצר והועבר לחקירת כוחות הביטחון. כוחות צה״ל פרוסים במרחב ואין נפגעים לכוחותינו.
+אזעקה בקריית שמונה ובמרגליות
14:01 01/02/24  |  מירב ארד
חזית הצפון: אזעקות נשמעו בקריית שמונה ובמרגליות.
+דיווחים במצרים: משלחת חמאס בראשות הנייה הגיעה לקהיר
13:48 01/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מעיתון הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי ישראל תפסיק את הליחמה לשישה שבועות  ▪  בשלב הראשון ישוחררו אזרחים חולים וילדים. בשלב השני - שחרור 150 מחבלים תמורת כל חיילת  ▪  חמאס דורשים שחרור מחבלים כבדים בהם מרוואן ברגותי אחמד סעדאת
הנייה. דורש שחרור מחבלים כבדים [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+תא"ל שי טייב ממשהב"ט: סדירניקים יחוו תקופות מאוד ארוכות של לחימה
11:34 01/02/24  |  מירב ארד
תא"ל שי טייב ממשרד הביטחון בדיון בכנסת על מה שעתיד על פעילות צה"ל בתקופה הקרובה: "העומס על הסד"כ בסדיר הולך להיות עומס מאוד משמעותי - קרי, תקופות מאוד ארוכות של לחימה". הוסיף: "לחימה יותר אינטנסיבית ממה שהתרגלנו לפני 6 באוקטובר"
+השר פרוש: "נדרש הקדמת גיוסם של 1,300 כשירי לחימה נוספים למרס 2024"
11:05 01/02/24  |  מירב ארד
השר מאיר פרוש מיהדות התורה השיב מטעמו של השר גלנט על גיוס לצבא: "החליטה מערכת הביטחון בראשותי, בראשותו של השר גלנט, על הקדמת גיוסם של תלמידי מכינות, תלמידי ישיבות הסדר, תלמידי ישיבות ציוניות גבוהות ומתנדבי ש"ש. "נדרש הקדמת גיוסם של 1,300 כשירי לחימה נוספים למרס 2024".
+נמשכת המגמה של הוצאות גבוהות באשראי לעומת הממוצע טרום המלחמה
10:51 01/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בשבוע ה-16 של מלחמת "חרבות ברזל" ההוצאות של הציבור הגיעו לסכום של 9.191 מיליארד ש"ח - עלייה של 1.1% לעומת שבוע ממוצע ב-2023  ▪  בשבוע שעבר נמשכה גם מגמת ההתאוששות בענפי התיירות, ונמשכו העליות בהוצאות בענף הפארמה וענפי המזון

[צילום: ג'ני קיין, AP]
+שני טילי נ"ט נורו לעבר מוצבי צה"ל בחרמון ובהר דב - אין נפגעים
10:40 01/02/24  |  מירב ארד
חזית הצפון: שני טילי נ"ט נורו לעבר מוצבי צה"ל בחרמון ובהר דב - אין נפגעים
+דוקטרינת ביידן: תקיפות מול אירן, מדינה פלשתינית, ברית ביטחונית אמריקנית-סעודית
10:11 01/02/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
פרידמן מסביר, כי 7 באוקטובר גרם לממשל להבין שחובתו לחשוף כעת את הבלופים של נתניהו והאייתולות כאחד  ▪  האסטרטגיה המתגבשת תכלול תגובה צבאית נגד אירן ושלוחיה, התקדמות מיידית למדינה פלשתינית מפורזת שלא תסכן את ביטחון ישראל ונורמליזציה ביחסי ישראל-סעודיה
אם יצליח - וזהו "אם" גדול [צילום: אוון ווצ'י, AP]
+מישור אדומים: מאות פועלים פלשתינים נכנסו ללא בידוק בשל תקלה במערכת
09:53 01/02/24  |  מירב ארד
מאות פועלים פלשתינים הצליחו להיכנס הבוקר (יום ה') לאזור התעשיה במישור אדומים לאחר שמערכת הבידוק בכניסה לאיזור התעשייה לא פעלה בשל תקלה. מהמשטרה נמסר: "בהמשך לסרטון שהופץ הבוקר בו נראים פועלים פלשתינים בכניסה לאיזור התעשייה במישור אדומים, נעדכן כי בעקבות קריסת מערכת הבידוק בכניסה לאיזור התעשייה, נוצר עומס של פועלים. כוחות משטרה ומג"ב הגיעו למקום ומבצעים בידוק ידני של הפועלים הנכנסים. האירוע בשליטה".
+מערב ח'אן יונס: מטוס קרב השמיד משגר טילים ארוכי טווח
09:44 01/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בצפון הרצועה לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 ממשיכים לפשוט על מבנים צבאיים של החמאס ולחסל מחבלים
[צילום: דובר צה"ל]
+הגנה מקומית: בקו התפר חוששים ודורשים כיתות כוננות
08:06 01/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
 ▪  תמיכה ממשלתית: גורמים רשמיים מציעים המשך שימוש בכיתות הכוננות להגנה זמנית עד שיוחלפו במשטרה
 ▪  חששות מימון: המשטרה מבקשת תקציב נוסף להדרכה, ציוד וכוח אדם
 ▪  ויכוח על פתרון ארוך טווח: צה"ל מדגיש את תפקידו בהגנה על הגבולות תוך הכרה בערך הכיתות המקומיות
ראשי מועצות בקו התפר [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אביגדור מעוז   אביחי מנדלבליט / Avichai Mendelblit   אופיר סופר / Ofir  Sofer   אורי מקלב / Uri Maklev   אורית מלכה סטרוק / Orit Malka Struk   אילן ישועה / Ilan Yeshua   איריס ניב-סבאג   איתמר בן-גביר / Itamar  Ben Gvir   ארי  הרו / Ari Haro   ארנון מוזס / Arnon  Mozes   ארנון מילצ'ן   בועז בן-צור   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   בצלאל סמוטריץ' / Bezalel  Smotrich   ג'יימס פאקר   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלית דיסטל אטבריאן / Galit  Distal Atbaryan   דוד אמסלם / David Amsalem   דן חלוץ   ז'ק חן   חיים כץ / Haim Katz   יהודית תירוש / Yehudit Tirosh   יואב בן צור / Yoav Ben Tzur   יואב גלנט / Yoav Galant   יוני תדמור / Yonni Tadmor   יעקב טסלר / Ya'akov  Tessler   יעקב מרגי / yaakov Margi   יצחק גולדקנופ / Yitshak  Issaschar Goldknop   יצחק שמעון סרלאוף    יריב לוין / Yariv Levin   ישראל כץ / Israel  Katz   ליאת בן-ארי שווקי / Liat  Ben-Ari Shwekey   מאי גולן / May  Golan   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכל רוזן-עוזר   מיכל מרים וולדיגר / Michal Miriam  Woldiger   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   ממשלת ישראל / Israel Government   משה אבוטבול / Moshe Abutbul   משה ארבל / Moshe Arbel   משה בר-עם   נוית נגב   ניר ברקת / Nir  Barkat   ניר חפץ   נמרוד שפר   עודד שחם   עידית סילמן / Idit  Silman   עמיחי אליהו / Amichay  Eliyahu   עמיחי שיקלי / Amichai Chikli   עמית חדד / Amit Hadad   רבקה פרידמן-פלדמן / Rivka Fridman-Feldman   רון דרמר / Ron Dramer   שאול אלוביץ / Shaul Alovich   שלמה פילבר / Shlomo Filber   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עתירה לבג"ץ: לקבוע שנתניהו מצוי בנבצרות
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
כנניהו המיסר
1/02/24 22:59
2
אמונחטאפ III
3/02/24 11:46
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בשבוע ה-16 של מלחמת "חרבות ברזל" (21 עד ה-27 בינואר), נרשמה עליה בשיעור של 1.1% בהיקף ההוצאות לעומת הממוצע השבועי בשנת 2023, לפני תחילת המלחמה. כך עולה מנתונים שמפרסמת (יום ה', 1.2.24) חברת שב"א
01/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
הנשיא ג'ו ביידן מעצב מדיניות כוללת חדשה למזרח התיכון, אשר אף עשויה להיות כה משמעותית עד שניתן יהיה לכנותה "דוקטרינת ביידן". היא תכלול שלושה מרכיבים מרכזיים: עמידה תקיפה מול אירן, קידום מיידי של הקמת מדינה פלשתינית וברית ביטחונית אמריקנית-סעודית שתכלול גם נורמליזציה ביחסי ישראל-סעודיה. כך מדווח (1.2.24) טום פרידמן, פרשן בכיר בניו-יורק טיימס ומי שמקורב מאוד לביידן וממשלו.
01/02/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
לוחמי אוגדה 162 ממשיכים בלחימה בצפון ובמרכז הרצועה ופועלים במרכז העיר עזה. הלוחמים חיסלו ביממה האחרונה עשרות מחבלים. במרכז הרצועה פועלים לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח"ל. לאחר זיהוי בשטח של חוליית מחבלים, מכלול האש של החטיבה הכווין כלי טיס שתקף וחיסל מספר מחבלים במרחב.
01/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
ועדת החוץ והביטחון התכנסה (31.1.24) לדיון בעקבות הצעה לדיון מהיר בנושא: "הקמת כיתות כוננות בעוטף יהודה ושומרון". את ההצעה הגישו חברי הכנסת מאיר כהן, אוהד טל, מתן כהנא, יצחק פינדרוס ואברהם בצלאל.
01/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
לוחמי יחידת האיסוף 414 של חיל הגנת הגבולות באוגדת עזה, פועלים בעומק הרצועה. מתחילת התמרון, לוחמי היחידה איתרו למעלה מ-100 פירי מנהרות, השמידו כ-200 תשתיות אויב, עשרות משגרי תמ״ס ובשילוב תאי התקיפה האוגדתיים תקפו מחבלים וחוליות נ״ט באמצעות רחפני תקיפה וכלי חיל-האוויר.
31/01/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
רשימות נוספות   /   מלחמת חרבות ברזל  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   ממשלה 37  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   משפט נתניהו  /  מי ומי  
הותר לפרסום שמו של קצין צה"ל שנפל ברצועה  /  עידן יוסף
נתניהו דחה בקשה להגדיר את השבת החטופים כמשימה הראשונה במעלה  /  עידן יוסף
עתירה נגד הכרזת מעבר כרם שלום כשטח צבאי סגור  /  איתמר לוין
הים אכן אדום   /  זלמן שובל
שתי פנים ל"יום שאחרי"  /  אפרים הלפרין
רוקדים על הדם  /  איתן קלינסקי
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
בנימין נתניהו התבונן הלילה בתוצאות הסקר שהציג ירון אברהם בערוץ-12 וידע כי האינטרס האישי שלו הוא להצית את החזית ברפיח    סיום הלחימה יהיה טוב לישראל אבל רע להארכת שלטונו
עידן יוסף
עידן יוסף  |  
מערכון הדפיקה בדלת של ארץ נהדרת עורר מחלוקת, אך תפקיד הסאטירה הוא לטלטל ולגרום לאנשים לחשוב. ישנם אנשים שנפגעו מהמערכון, אך זוהי מטרת הסאטירה - להאיר נושאים ציבוריים רגישים
מנחם רהט
מנחם רהט
קוראי עיתון הארץ זוכים למנה גדושה של קורת רוח בזכות דיווחיו קורעי הלב על המצוקה העזתית    כמו בבדיחה על היהודי שקרא ברכבת את השטירמר: הארץ חוקר וחושף את גודל המהלומה שחטפו העזתים, ע...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il