|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
תכשיטים לקחת לחופשה בחו״ל בחג הפסח
כתיבת המומחים
הוט, בזק, סלקום, פרטנר סיבים - איזו חברה עדיפה לצרכן?
צורת חשיבה ייחודית - ולא לטובה מושך את עצמו בשערות ראשו

שישה בשישי / האדם החושב לא נמצא בינינו

היגיון? לא בבית ספרנו

ה"היגיון" היחיד שבבחירות נוספות הוא של הנאשם בנימין נתניהו המנסה לחלץ את עצמו בכל מחיר מישהו מוכן לחשוב בהיגיון על תפילות הימים הנוראים? אם תפרו לנתניהו תיק - מוזר שבפרשת הצוללות הוא בכלל לא נחקר פסק הדין בנושא הדפוס והלהט"בים הוא שערורייתי כיצד רשות ניירות ערך מתנהגת כמו הברון מינכהאוזן
21/08/2020  |   איתמר לוין   |   כתבות   |   כנסת 23   |   תגובות


בחירות?!
בגלל גחמות של פוליטיקאים [צילום: מן הטלוויזיה]

משאלי עם בשווייץ נדחו כבר בחודש אפריל, צ'ילה דחתה באותו חודש משאל עם לשינוי חוקתה, וניו-זילנד דחתה מספטמבר לאוקטובר את הבחירות לפרלמנט. רוב המדינות בהן היו דחיות של בחירות ומשאלי עם, הן בעלות משטרים סמכותניים – ודומה שאפילו שליטים אלו לא ששים ללכת לקלפיות בעיצומה של מגיפה קטלנית והרסנית. המדינה היחידה בעולם המדברת על הקדמת בחירות ועל קיומן בעוד הנגיף משתולל ברחובות, היא ישראל

משרד המשפטים קבע שהקורונה איננה "כוח עליון" לעניין דיני חוזים – ואפשר בהחלט להתווכח על ההיגיון מאחורי הקביעה הזאת. אם מגיפה עולמית שגורמת ל-23 מיליון חולים ול-800,000 מתים איננה כוח עליון – מה כן? היגיון עובדתי פשוט ודאי שאין כאן. מה שיש זה סוג של היגיון משפטי (והוכחה שהמשפט והמציאות לא תמיד הולכים יד ביד): אם ייקבע שהקורונה היא כוח עליון, ניתן יהיה להפר חוזים על ימין ועל שמאל, חיי המשק ישותקו ובתי המשפט יוצפו.

לעומת זאת נראה, שבנימין נתניהו ובני גנץ רוצים לשכנע אותנו שבחירות בנובמבר הן כן כוח עליון. הם ומקורביהם מכריזים השכם והערב שאינם רוצים בחירות – וגוררים אותנו לשם. 9 מיליון ישראלים, שרובם נפגעו במידה זו או אחרת מן המגיפה והשלכותיה, נזרקים לתהום בגלל גחמות של כמה פוליטיקאים. אם זה לא כוח עליון, הרי שמדובר באחד הפשעים הכבדים ביותר שחוללו אי-פעם מנהיגינו לבני עמם. כי היגיון כלשהו והגינות כלשהי – לא ניתן לראות כאן אפילו במיקרוסקופ של מפתחי החיסון לקורונה.

אקונומיסט פרסם השבוע סקירה בנוגע להשלכות הקורונה על מערכות בחירות ברחבי העולם. לא פחות מ-35 בחירות ומשאלי עם הושפעו – אבל בכל המקרים מדובר היה בדחיות. משאלי עם בשווייץ נדחו כבר בחודש אפריל, צ'ילה דחתה באותו חודש משאל עם לשינוי חוקתה, וניו-זילנד דחתה מספטמבר לאוקטובר את הבחירות לפרלמנט. רוב המדינות בהן היו דחיות כאלו, הן בעלות משטרים סמכותניים – ודומה שאפילו שליטים אלו לא ששים ללכת לקלפיות בעיצומה של מגיפה קטלנית והרסנית. המדינה היחידה בעולם המדברת על הקדמת בחירות ועל קיומן בעוד הנגיף משתולל ברחובות, היא ישראל.

נשים את האצבע במדויק: האשם המרכזי וכמעט היחיד הוא בנימין נתניהו, שדורש להפר הסכם עליו הוא חתום ושרוצה להתערב ברגל גסה במינוייהם של מי שיכולים לחרוץ את גורלו האישי. ההיגיון היחיד המדריך את נתניהו הוא הישרדותו, וכל השאר – משני, אם בכלל יש לו חשיבות כלשהי.

מגבלות הקורונה
לפצל למניינים רבים [צילום: פלאש 90]

עוד משהו קטן
האם מישהו באמת חושב שאפשר לדבר בהיגיון לרבבות הנוסעים לעיר אומן? הרי מלכתחילה מדובר במשהו שהדעת אינה קולטת: סוג של עבודת אלילים (תפילה על קבר) שבא על חשבונם של האישה והילדים, דווקא כאשר כל כך חשוב להיות יחדיו, לעזור בבית ולהעביר מסרים חינוכיים. אני הייתי מודיע, שכל מי שנוסע לר' נחמן בראש השנה – יישלח עם שובו לשבועיים בידוד במחנה חולות, כולל ביום הכיפורים ובסוכות.

אחד הדברים החשובים ביותר שעשה רוני גמזו כממונה הקורונה הוא להתחיל לדבר עם הציבור בגובה העיניים, לתת נתונים ולספק הסברים. אפילו בלגניסטים כמונו, מוכנים לציית להנחיות כאשר אנחנו מבינים את חשיבותן ואת ההיגיון שמאחוריהן. קחו למשל את חגורות הבטיחות: הן נהוגות אצלנו הרבה יותר שנים מאשר ברוב העולם, כתוצאה של הסברה נכונה.

אחת הבעיות המרכזיות שהובילו לגל השני – לצד העדר משווע של תכנון בריאותי וכלכלי – הייתה אובדן האמון של הציבור במנהלי המשבר. כאשר אין אמון – וגם אין אכיפה מצידה של המשטרה העסוקה כדרכה ביחצ"נות – קשה מאוד לצפות ממיליונים שיגבילו לאורך זמן את חיי היום-יום שלהם ואת זכויות היסוד שלהם.

התוצאה הייתה הנחיות סותרות ומבולבלות, שהשתנו בין ההדלפה הראשונה לבין הדיון בקבינט לבין ההחלטה בממשלה לבין האישור בכנסת לבין היישום בשטח. ביניהן היו גם כמה שזעקו לשמיים מחוסר היגיון: אוטובוסים ללא מזגנים, בתי כנסת מול חדרי כושר, למי מותר להשתמש בבריכה במלון, רכבת שלא הופעלה ועוד. גמזו מנסה להכניס סדר ולהשיב את האמון, והוא ראוי לכל השבחים על מאמציו; השאלה היא כמה זמן יחזיק מעמד מול פוליטיקאים פופוליסטיים ופקידים אימפריאליסטיים.

אך גם גמזו אינו מתייחס לנושא בוער, שהטיפול בו הפוך מן ההיגיון: התפילות בחגי תשרי בכלל וביום הכיפורים בפרט. מדובר על ימים בהם בתי הכנסת הומים במאות מתפללים, והדבר היחיד שאנחנו שומעים הוא על אפשרות של סגר כזה או אחר. זו תהיה גזירה שהציבור – כולל רבים מן החילוניים – לא יוכל לעמוד בה. ההיגיון מחייב לפעול כבר עכשיו כדי להעמיד כמה שיותר מקומות תפילה למניינים מצומצמים של 20-10 איש: בבתי ספר, במרכזים קהילתיים, במתנ"סים, באולמות ספורט. זה לא קורה, פשוט לא קורה. איפה ההיגיון? כנראה מאושפז בטיפול נמרץ.

פרשות נתניהו
איפה תיק 3000? [צילום: קובי גדעון, לע"מ]

עוד משהו קטן
בנימין נתניהו טוען שיש איומים על חייו ושרה נתניהו טוענת שהיא אישה מוכה. בהינתן העובדה שהם חיים באחד המתחמים השמורים ביותר במדינה ובחודשים האחרונים כמעט ואינם יוצאים ממנו, תבינו לבד מה המשמעות ההגיונית האירונית של הטענות הללו.

תפרו תיק לבנימין נתניהו – זו הטענה העיקשת של ראש הממשלה ותומכיו. לפי הטענה הזאת, שי ניצן ואנשי הפרקליטות החליטו בכל מחיר להפיל את ראש הממשלה מן הימין, ולכן הדביקו לו עבירות שלא ביצע או שאיש לפניו לא הואשם בהן. אלא שלטענה הזאת, מעבר לכך שאיש מעולם לא הציג לה שמץ ראיה, יש שתי בעיות של היגיון. האחת: מאות חוקרים ופרקליטים עסקו בתיקי נתניהו. האם כולם, כולל כולם, שונאיו? האם כולם, כולל כולם, יישרו קו עם הנחיות מלמעלה? האם כולם, כולל כולם, נאלמו דום ולא הדליפו ולא התפטרו את דבר הקנוניה חסרת התקדים?

השנייה: כתב האישום הוא בפרשות 1000, 2000 ו-4000. מה חסר בסדרה? תיק 3000 – פרשת הצוללות. על פניו, זו הייתה פרשה חמורה פי כמה מכל האחרות יחדיו: האפשרות שראש הממשלה קיבל החלטות סופר-אסטרטגיות במיליארדי דולרים כדי להיטיב עם מקורביו, היא בלתי נתפסת; ואם הוא גם נתן אור ירוק למכור את אותו נשק שובר שוויון לאויב אפשרי של ישראל – זה כבר גובל בבגידה. אבל דווקא בפרשה הזאת, אביחי מנדלבליט החליט שאין צורך אפילו לחקור את נתניהו. אם הוא רצה לתפור לו תיק – מדוע סגר בכזו נון-שלנטיות את מה שהוצג כפרשה חסרת תקדים בחומרתה ובמשמעויותיה?

ימין ושמאל
משטרת מחשבות [נועם רבקין-פנטון, פלאש 90]

ההישג התקשורתי-ציבורי הגדול ביותר של בנימין נתניהו, אולי אי-פעם ולבטח על-רקע משפטו, הוא יצירת המשוואה המוחלטת לפיה נתניהו=ימין. כבר ציינתי שהוא אומר את זה במפורש ובגלוי: "זהו מסע להפיל אותי ואת הימין", "מנדלבליט רוצה להפיל אותי ואת הימין". כאילו לא היה ימין לפני בנימין נתניהו (מנחם בגין, יצחק שמיר, ראובן ריבלין, אריאל שרון, דוד לוי – זוכרים?) וכאילו לא יהיה ימין אחרי בנימין נתניהו.

בקרב הגרעין הקשה של תומכיו, נתניהו הוא הימין ואין בלתו – והימין הוא נתניהו ואין בלתו. בראייה שלהם, מי שאינו תומך בנתניהו – הוא שמאלן, נקודה. הם לא מסוגלים לתפוס שאדם יכול להחזיק בעמדות ימניות ולא לרצות את נתניהו בראשות הממשלה. למשל: החתום מטה. סיפרתי שוב ושוב שכל ימי חיי הצבעתי (ובעזרת ה' אצביע) למפד"ל ויורשיה, ושגם הייתי חבר בבית היהודי. אני מציג עמדות מדיניות ימניות, עמדות כלכליות קפיטליסטיות, עמדות משפטיות שמרניות – אם כי, בעוונותי הרבים, אני מוכן לפעמים לומר שהשמאל, הסוציאליסטים והאקטיביסטים צודקים בנקודה מסוימת. אבל כל זה מתגמד לעומת החטא הבל-יסולח שלי: אני חושב שנתניהו צריך ללכת, כי כיום נזקו גדול בהרבה מאשר תועלתו.

כאן ההיגיון מפסיק לפעול ובמקומו נדלק הטורבו של "ביבי מלך ישראל". הנה דוגמא. השבוע כתבתי מאמר שתמך לחלוטין בגישת הימין בנושא המינויים הבכירים, אבל אז אמרתי שאסור לתת לנתניהו להתערב במינויים בצמרת מערכת האכיפה. התגובות, כצפוי, היו שאני סמולן (כך אוהבים בימין לכתוב את זה), שאין לי מה לחפש ב-News1 ושמקומי בעיתון הארץ. זה שהבעתי דעות הנטועות עמוק בימין, היה חסר כל חשיבות; ברגע שהתבטאתי נגד נתניהו – אני אויב העם. כי אין כאן שום היגיון בריא ושום חשיבה עצמאית: נתניהו העביר רבים מתומכיו לטייס אוטומטי. ואתם יודעים מה? זו עוד סיבה שבגללה ייטב לכולם – כן, גם לימין – שהוא יפנה את מקומו. אין מקום במדינה דמוקרטית למשטרת מחשבות.


אריאל ואגו
מיעוט צעקני ומוחצן [צילום: סבסטיאן שיינר/AP]

ואגו יכול היה וצריך היה לקבל את הערעור מטעמים של מדיניות משפטית: לא לאפשר התגרויות מכוונות שכל מטרתן להוציא פיצויים ואשר יציפו את בתי המשפט. זהו בהחלט שיקול לגיטימי שנעשה בו שימוש, למשל כאשר בתי המשפט למשפחה דחו בצורה שיטתית תביעות על הפרת חוזה בגין בגידה

במשך עשרות שנים אמרתי, שאם חלילה ייווצר מצב בו אצטרך לבחור בין השולחן-ערוך לבין חוקי המדינה – אאלץ לבחור בשולחן-ערוך. דיני שמיים קודמים לדיני בשר ודם. תמיד הוספתי, שאני לא מאמין לרגע שזה יקרה במדינת היהודים, חילונית ככל שהיא. השבוע התברר לי שטעיתי. אריאל ואגו, שופט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אמר במפורש, שהחוק לאיסור הפליה – במקרה זה על-רקע מיני – דוחה את ההלכה.

ואגו דחה השבוע את ערעורם של בעלי דפוס דתיים בעיר, שסירבו מנימוקים הלכתיים לבצע עבודות עבור האגודה לזכויות הפרט – ארגון הלהט"בים – וחויבו בפיצוי המירבי הקבוע בחוק: 50,000 שקל. ואגו כמובן שילם מס שפתיים לחשיבותו של חופש הדת, אך למעשה חזר על הססמה ההרסנית של היהודים הרפורמיים בגרמניה של המאה ה-19: "הֱיֵה יהודי בביתך ואדם בצאתך". אדם יכול לבחור שלא להכניס מאן דהוא לביתו, קבע ואגו, אך כאשר הוא פותח עסק – אסור לו להפלות איש. הוא גם אמר כי לדעתו חוק איסור ההפליה נועד דווקא להיאבק במי שמפלים מסיבות אידיאולוגיות או דתיות.

פסק הדין המקומם הזה חסר היגיון מכל כך הרבה זוויות, שקשה לדעת מאיפה להתחיל. האם ניתן לכפות על אדם פרטי לתת שירות? הוא מוכן להפסיד את ההכנסה; בעיה שלו. לא ייתכן שעל עסק פרטי יחולו כללים מתחום המשפט הציבורי. וגם אם נניח שאפשר לכפות מתן שירות – חייב להיות הבדל בין שירותים ומוצרים חיוניים (למשל תרופות) לבין כאלו שאינם חיוניים (כמו עבודות דפוס). חייבת להיות אבחנה בין הפליה הנובעת מטיבו של השירות (כמו פליירים לתא הגאה באוניברסיטת בן-גוריון) לבין כזו שאין לה שום קשר לשירות עצמו (כמו הגשת מזון במסעדה). אין דינו של עסק בודד בעיר קטנה כדינו של עסק אחד מני רבים בעיר גדולה. עם כל הכבוד, אידיאולוגיה כזו או אחרת אינה שווה לפסיקת הלכה, כי אין דמיון בין השקפת עולם וולונטרית לבין מערכת חוקים וערכים מחייבת. חוץ מזה, גם שומרי המצוות בכלל והחרדים בפרט הם מיעוט; מה עם הזכויות שלהם? אגב: בית המשפט העליון בארה"ב, שנדרש בדיוק לאותה סוגיה, פסק שזכותו של העוסק לסרב לתת שירות כאשר הדבר נוגד את ערכיו הדתיים.

הדבר אולי הכי בלתי הגיוני בפסק הדין הזה, הוא שנפתח כאן פתח למאות תביעות מדי שנה. על-פי פסיקת המחוזי – שיש לה מעמד מנחה כלפי בתי משפט השלום – יכול כעת כל להט"ב לגשת לעסק חרדי, להזמין דווקא אצלו שירות הקשור במישרין לזהותו המינית, ואז לתבוע אותו על הפליה ולקבל עשרות אלפי שקלים, רק משום שהעוסק ירצה לדבוק באמונתו ובמצוות דתו. ואגו יכול היה וצריך היה לקבל את הערעור מטעמים של מדיניות משפטית: לא לאפשר התגרויות מכוונות שכל מטרתן להוציא פיצויים ואשר יציפו את בתי המשפט. זהו בהחלט שיקול לגיטימי שנעשה בו שימוש, למשל כאשר בתי המשפט למשפחה דחו בצורה שיטתית תביעות על הפרת חוזה בגין בגידה.

ואגו לא עשה את כל אלו. ההיגיון לא שיחק שום תפקיד בפסק הדין שלו. ואגו עשה את מה שעושים רבים המכנים עצמם "ליברלים": הם מאוד מתחשבים בדעתו של האחר – כל זמן שהיא זהה לזו שלהם. הם מאוד מכבדים זכויות אחרות – כל זמן שאינן מתנגשות בזכויות שהם מקדמים. את הפסיקה הזאת צריך להביא לבית המשפט העליון, ובמקביל – לשנות את החוק, כך שיתן הגנה לא רק למיעוט צעקני ומוחצן, אלא גם למיעוט שקט שכל רצונו לחיות על-פי אמונתו.

רשות ניירות ערך
היגיון מאלף או מתעלף [צילום: מן הטלוויזיה]

מה שהרשות "שכחה" להגיד היה, שהעונשים מוטלים בידי ועדת האכיפה המינהלית הפועלת במסגרתה ושלרוב מדובר בענישה מוסכמת שהיא עצמה שותפה לה. והנה לנו המשיכה בשערות הראש: רשות ניירות ערך מביאה ענישה מקלה לגוף השייך לה, ואז אומרת שזוהי הוכחה לכך שהענישה המירבית איננה מעשית

באחד מסיפוריו מגולל הברון מינכהאוזן את הצלתו ההירואית מביצה בה שקע: הוא הושיט את ידו, תפס בשערות ראשו ומשך את עצמו החוצה. הסיפור הזה הפך למשל לאדם המנסה להוכיח את טענתו על-ידי שימוש באותה טענה עצמה – מין תנועה מעגלית שלשיטתו תוביל אותו למחוז חפצו.

זה בדיוק מה שעשתה השבוע רשות ניירות ערך, אחד הגופים היותר מקצועיים במחוזותינו – מה שמלמד שתארים אקדמיים מתקדמים אינם ערובה לחשיבה הגיונית, במיוחד כאשר פקידים רוצים לבצר את מעמדם. הרשות פרסמה מסמך להבניית שיקול הדעת בענישה במסגרת הליכי האכיפה המינהלית שהיא מפעילה נגד תאגידים ציבוריים ונושאי משרה בהם, בעיקר על עבירות דיווח.

זה היה מסמך מדהים. תחילה הודיעה הרשות, בלי למצמץ, שהעונשים המירביים שקבע המחוקק אינם מעניינים אותה ולא יהוו את הרף העליון לקביעת מתחם העונש, כי הם חמורים מדי. אחר כך היא פנתה לבסס את טענתה: העונשים המוטלים בפועל במסגרת האכיפה המינהלית רחוקים בהרבה מהעונשים המירביים, מה שמוכיח שהללו אכן בלתי מציאותיים.

מה שהרשות "שכחה" להגיד היה, שהעונשים מוטלים בידי ועדת האכיפה המינהלית הפועלת במסגרתה ושלרוב מדובר בענישה מוסכמת שהיא עצמה שותפה לה. והנה לנו המשיכה בשערות הראש: רשות ניירות ערך מביאה ענישה מקלה לגוף השייך לה, ואז אומרת שזוהי הוכחה לכך שהענישה המירבית איננה מעשית. ממש כך. לפקידים ומשפטנים המנהלים את המדינה כראות עיניהם, זהו היגיון מאלף; לאדם מן היישוב זה יכול לגרום להתעלף.


תאריך:  21/08/2020   |   עודכן:  22/08/2020
איתמר לוין
+ניסנקורן בתגובה לליכוד: "עלובי נפש"
17:34 21/08/20  |  עידן יוסף
השר ניסנקורן בטוויטר בתגובה להודעת הליכוד: "לכל מי שמנסה להפיץ שקרים מופרכים ולהמציא פרשה, לא תרתיעו אותי לרגע מהגנה על שלטון החוק. עלובי נפש, המתקפות שלכם רק מחזקות אותי".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב: "יש לי הרבה מחלוקות עם אבי ניסנקורן, אבל אין לי ספק קל שבקלים לגבי היותו איש ישר. הודעת הליכוד כלפיו היא נבזות צרופה ואין אדם במדינה שקונה את הסיפור המכוער הזה".
+הליכוד רומז: ניסנקורן רקח עסקה סודית עם מנדלבליט
16:06 21/08/20  |  עידן יוסף
הליכוד פרסם הודעה התוקפת את שר המשפטים מכחול לבן. בהודעה נכתב:

האם אבי ניסנקורן גורר את המדינה לבחירות בגלל עסקה סודית עם מנדלבליט שסגר את התיק נגדו?

ניסנקורן מפר את ההסכם הקואליציוני ומסרב להקים ועדה למינוי בכירים בשירות המדינה, לרבות מינויים במשרד המשפטים.

עכשיו מתברר שמנדלבליט סגר תיק פלילי נגד ניסנקורן, וניסנקורן לאחר מכן הדיח את מ״מ פרקליט המדינה דן אלדד שהחל לחקור נושאים משפטיים הקשורים למנדלבליט - ומינה במקומו את מנדלבליט שהפסיק את החקירה נגד עצמו.

הליכוד דורש תשובות מיידיות לשאלות הבאות:

1. מתי החליט מנדלבליט לסגור את התיק נגד ניסנקורן?

2. מדוע הסתירו מנדלבליט וניסנקורן את קיום התיק וסגירתו בפני הציבור, כשמדובר בתפקיד כל כך רגיש כשר המשפטים?

3. מדוע ניסנקורן לא נתן גילוי נאות לגבי קיום התיק וסגירתו לפני מינויו לשר המשפטים ולפני שהחליט למנות את מנדלבליט כמ״מ פרקליט המדינה.

הנה הסעיפים בהסכם הקואליציוני שניסנקורן הפר ברגל גסה:

סעיף 3ג:
״במשך 100 ימים, כל המינויים הזמניים יוארכו״

(מייד עם כניסתו לתפקיד שר המשפטים ניסנקורן הפר סעיף זה כשלא האריך את כהונתו של דן אלדד ומינה את מנדלבליט במקומו)

סעיף 3ד:
״מעבר ל-100 ימים, צוות שוויוני של הליכוד וכחול לבן יגבש בהסכמה כללים לביצוע מינויים בכירים בשירות הציבורי הטעונים אישור הממשלה. כל החלטה שתתקבל בוועדה טעונה הסכמה של שני ראשי הוועדה משני הגושים והוועדה תסיים את עבודתה עד תום 100 הימים״.

(אנחנו נמצאים כ-100 ימים אחרי כינון הממשלה וניסנקורן מסרב אפילו להקים את הוועדה, תוך הפרה ברורה של ההסכם הקואליציוני).

האם יש פה סגירת תיק תמורת מינוי ומינוי תמורת סגירת תיק? מנדלבליט וניסנקורן חייבים תשובות לציבור - ומייד", לשון ההודעה.
+שס השיקה באופן לא רשמי שידורי תעמולה
15:37 21/08/20  |  עידן יוסף
במפלגת שס משיקים את תוכנית 'שידורי המהפכה' - תעמולת בחירות בהנחיית ישי לפידות שתציג את העשייה, חוקים והחלטות החברתיות של נציגי המפלגה בכנסת וברשויות המקומיות. בתוכנית הבכורה (מוצאי שבת 21:00) יציגו "ראיון" של יו"ר התנועה השר אריה דרעי.
+גנץ כלל בגיבושון את העבודה
12:43 21/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ברקע הנתק בין הליכוד לכחול לבן, בכפר המכבייה התקיים אירוע גיבוש לחברי הכנסת של כחול לבן והעבודה, ללא מרב מיכאלי  ▪  בכיר בליכוד: האירוע נועד למנוע חתרנות מצד גבי אשכנזי
חברי הכנסת של כחול לבן והעבודה בצילום משותף
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אביחי מנדלבליט / Avichai Mendelblit   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אילן ישועה / Ilan Yeshua   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איריס ניב-סבאג   איתמר גרוטו / Itamar Groto   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   ארי  הרו / Ari Haro   אריאל ואגו / ARIEL  VAGO   אריאל שרון / Ariel Sharon   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   ארנון מוזס / Arnon  Mozes   ארנון מילצ'ן   בועז בן-צור   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גבי ברבש   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   ג'יימס פאקר   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   דוד לוי / David Levi   דוד לוי / David Levy   דוד לוי   דוד לוי   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   ז'ק חן   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יהודית תירוש / Yehudit Tirosh   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוני תדמור / Yonni Tadmor   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   יצחק שמיר   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   ליאת בן-ארי שווקי / Liat  Ben-Ari Shwekey   מאי גולן / May  Golan   מאיר בן שבת / Meir Ben-Shabat   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מיכל רוזן-עוזר   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מנחם בגין / Menachem Begin   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה בר סימן טוב   משה בר-עם   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   נוית נגב   ניסים ואטורי   ניר חפץ   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סיגל סדצקי   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודד שחם   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   עמית חדד / Amit Hadad   עפר שלח / Ofer  Shelah   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רבקה פרידמן-פלדמן / Rivka Fridman-Feldman   רוני גמזו / Ronny Gimzu   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שאול אלוביץ / Shaul Alovich   שי ניצן / Shai Nitzan    שלמה פילבר / Shlomo Filber   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
היגיון? לא בבית ספרנו
תגובות  [ 30 ] מוצגות   [ 30 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
עובד 1
21/08/20 13:57
2
ביביסט
21/08/20 14:12
3
חחחחחש
21/08/20 15:03
4
קורא ומעיין
21/08/20 15:17
5
עוד סתם אחד
21/08/20 15:57
6
באום
21/08/20 16:59
 
יוסי מ.
22/08/20 08:32
 
בני בנקר
22/08/20 10:18
 
יוסי מ.
22/08/20 19:14
 
בני בנקר
22/08/20 20:48
 
יוסי מ.
22/08/20 23:08
 
באום
22/08/20 11:23
 
יוסי מ.
22/08/20 19:29
 
באום
22/08/20 20:46
 
יוסי מ.
22/08/20 23:20
 
באום
23/08/20 00:52
 
עובד 1
22/08/20 09:38
7
בני בנקר
21/08/20 17:01
8
אישש
21/08/20 17:33
9
יאקי
21/08/20 18:26
10
שפן
21/08/20 18:49
11
בן הארץ
22/08/20 07:37
12
יאקי
22/08/20 08:42
13
אתר מאכזב
22/08/20 18:52
 
עובד 1
22/08/20 21:46
14
יוסי דר
23/08/20 06:31
 
בני בנקר
23/08/20 11:48
 
יוסי דר
24/08/20 10:13
15
יאקי
23/08/20 09:56
16
תתביישו
24/08/20 12:28
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
יו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, תוקף את ראש הממשלה וטוען כי נתניהו עלול להוביל לבחירות איומות למדינת ישראל, בשל סירובו למלא את ההתחייבויות שעליהן חתם בהסכם הקואליציוני.
19/08/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
תוכנית פעולה להעלאת אחרוני הממתינים במחנות בגונדר ובאדיס אבבה הוצגה (יום ד', 19.8.20) בוועדת העלייה והקליטה ע"י שרת הקליטה, פנינה תמנו-שטה. "הגענו לפריצת-דרך. היום הגיעו כל הגורמים למסקנה והבנה, כי את הסוגיה הכואבת הזו צריך לסיים", אמרה. היא הציעה כי 8,000 הממתינים יעלו מאתיופיה עד סוף 2022, מתוכם 4,500 עד סוף 2020, ובתוך שלוש שנים ייסגרו המחנות.
19/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
שר החוץ גבי אשכנזי, מבכירי מפלגת כחול לבן, אמר בשיחות סגורות כי אין להתפשר עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בסוגיית התקציב. נתניהו מעוניין באישור תקציב חד-שנתי וכחול לבן מעוניינת בתקציב דו-שנתי כפי שהתחייב נתניהו לאשר בהסכם הקואליציוני שעליו חתם.
19/08/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
גורם בכיר בליכוד, בסביבת ראש הממשלה, התייחס לאפשרות של פיזור הכנסת וציין כי ייתכן שהיום הוא יום רביעי האחרון של הכנסת ה-23, כלשונו. בכך התייחס לאפשרות של פיזור הכנסת ביום שני בחצות אם לא יאושר תקציב המדינה ואם לא תאושר הצעת החוק שכבר אושרה בקריאה ראשונה לדחיית מועד אישור התקציב ב-100 ימים.
19/08/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
מליאת הכנסת דחתה (יום ד', 19.8.20) בקריאה טרומית את הצעת חוק איסור כספים קואליציוניים, התש"ף-2020 של חבר הכנסת יאיר לפיד וקבוצת חברי כנסת. 21 תמכו בהצעה מול 42 שהתנגדו לה.
19/08/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
גם בשעתה היפה של ישראל, כאשר העולם מוחא לה כפיים והתעשיות הביטחוניות הישראליות זוקפות קומה לנוכח ההצלחות הטכנולוגיות ללא אח ורע, יש בקרבנו כאלה המתעקשים "להשבית שמחות" ולגמד את ממד...
דן מרגלית
דן מרגלית
השופט קפלן שחרר את השכל לאחר שהבין שהמשטרה מתאנה להשכל, ובכלל הוא נעצר באזור שהמשטרה ממילא חסמה ולא הייתה בו תנועה
ירון פרידמן
ירון פרידמן
הדיווחים בעולם כולו על אודות המלחמה בעזה מעדכנים ללא הרף את מספר ההרוגים הפלשתינים בעזה. נראה כי יש סוג של קונצנזוס לגבי המספרים. אך מהי רמת מהימנותם?
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il