|   15:07:40
דלג
  איתמר לוין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
קבוצת ירדן
כל מה שרציתם לדעת על קנביס רפואי

הקשר בין ההפגנות וכיכר פריז לבין הקורונה ואומן

חוסר סדר, תוהו ובוהו, הפקרות

אלו הן ההגדרות של אברהם אבן-שושן ואיתן אבניאון למילה "אנרכיה" שניהם משתמשים גם בביטוי המקראי "איש הישר בעיניו יעשה", ואבניאון מוסיף: "העדר שלטון וסדרים חברתיים במדינה, הנגרם בדרך כלל בזמן מהפכה מדינית ושינוי משטר" נשמע מוכר? בצדק: אנחנו עמוק בתוך זה והמצב רק ילך ויחמיר
23/08/2020  |   איתמר לוין   |   כתבות   |   כנסת 23   |   תגובות
פרחחים מצד אחד, בריונים מצד שני [צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90]

1. מה שהתחולל אמש (מוצ"ש, 22.8.20) בהפגנות נגד בנימין נתניהו בירושלים היה אנרכיה. אין מילה אחרת. המשטרה קבעה היכן ומתי מותר להפגין, והמתפרעים - כן, זו ההגדרה הנכונה - החליטו שהם עושים מה שבא להם. המשטרה נכנעה להם חלקית ואפשרה להם להפגין בניגוד לחוק, אבל אחר כך היו להם טענות שהיא השתמשה בכוח כדי לפזר אותם. שלא לדבר על ההפקרות המוחלטת בנוגע למגבלות הקורונה.

הפגנה היא זכות יסוד במשטר דמוקרטי, וכמו כל זכות יסוד - יש לאזן אותה מול ערכים לא פחות חשובים: פגיעה בסדר הציבורי, סכנה לשלום הציבור, השלווה והפרטיות של השכנים. רק בשבוע שעבר דחה בג"ץ עתירה של 61 מדיירי אזור מעון רה"מ נגד ההפגנות, והדגיש את חובתם לציית להנחיות המשטרה ולמגבלות הקבועות בחוק. התנועה לאיכות השלטון ומשמר הדמוקרטיה - שני הארגונים העיקריים העומדים מאחורי ההפגנות - התחייבו לציית. מה שהתרחש אמש מלמד על אחת משתיים: או שההתחייבות לא הייתה שווה כלום, או שיש שם פרחחים בלתי ניתנים לריסון. אני נוטה לאפשרות השנייה.

2. המשטרה היא האשמה מספר אחת באנרכיה הזאת. ברגע בו היא החליטה לאכוף את החוק על-פי שיקולים של יחצ"נות, הכיוון היה ברור. כאשר המשטרה לא פינתה נכים שחסמו מסילות וצמתים, היא איבדה את הלגיטימיות של פינוי מפגינים אחרים. ואכן, עד מהרה נחסם שוב ושוב צומת עזריאלי: בידי עובדות סוציאליות ונשים מוכות ואתיופים ומי לא.

המשטרה יודעת היטב לפנות בכוח חרדים מכיכר השבת, למרות שבסופו של דבר הם מפריעים בעיקר לעצמם, כי זה מצטלם טוב ומתקבל בברכה בעיני רוב התקשורת. אבל מי שמונעים בצורה בלתי חוקית את התנועה באחד הצמתים המרכזיים במדינה (המוביל בין היתר לבית החולים איכילוב) - בהם לא נוגעים, כי זה לא יהיה פופולרי. כאשר מאפשרים לקבוצה מסוימת להפגין בצורה בלתי חוקית, נוצרה בעיה קשה למנוע זאת מקבוצה אחרת: אכיפה בררנית. אין פלא, אפוא, שהמשטרה מודיעה כמעט מדי יום על חסימה של צומת או כביש ועל כך שהיא "מכוונת את הנהגים לדרכים חלופיות". היא לא מפנה את פורעי החוק, אלא מזיזה את שומרי החוק. טירוף מערכות מוחלט.

לזה יש להוסיף את האלימות המשטרתית. יש לנו הרבה יותר מדי שוטרים אלימים, שקרנים ואפילו עבריינים; יש לנו פרקליטות שמעניקה גיבוי לשוטרים הללו, גם במחיר של הטעיית בתי המשפט; יש לנו מחלקה לחקירות שוטרים שהיא קודם כל מגרסה אחת גדולה לתלונות נגדם; ויש לנו בית דין משמעתי משטרתי שמטיל קנסות של כמה אלפי שקלים על עבירות פליליות. אז מה הפלא, שהנטייה האינסטינקטיבית היא לחשוד בהודעות המשטרה על "הפעלת כוח סביר" - גם כאשר היא אכן פעלה בצורה ראויה מול מתפרעים.

3. כאן נכנסת לתמונה מגיפת הקורונה. גם בהקשר זה הרושם הברור מפעילות המשטרה הוא של שיקולי יחצ"נות הגוברים על הצרכים האמיתיים. שני חרדים המשדרים תפילת חג מופתעים בידי שוטרים המשתלשלים מגג הבית למרפסת דירתם כדי להפסיק בכוח את התפילה. מתקהלים בגלידריות ובקיוסקים ברחוב דיזנגוף באותם ימים ממש - הללו לא רואים אפילו את צילו של שוטר אחד. בכניסה לערים ולשכונות חרדיות יש מחסומים של המשטרה (ושולחים את צה"ל לתגבר אותה). בחופים מצטופפים מאות בני אדם ואין פוצה פה ומצפצף.

גם כאשר המשטרה פועלת, היא מפגינה חוסר אונים שהפך לאין-אונות. היא התגאתה בכך שנערכה מראש לקראת דרבי הכדורגל באצטדיון בלומפילד - ולמרות זאת הגיעו למקום מאות פרחחים (המכונים משום מה "אוהדים"); במקום לפזר אותם, המשטרה רשמה להם דוחות על אי-עטיית מסיכות. בהקשר הזה, המשטרה דווקא שוויונית לגמרי: בדיוק אותו דבר היה בחתונה השערורייתית של בעלז. המשטרה ידעה מראש, אך לא מנעה את הגעת הפרחחים (המכונים משום מה "חסידים"); ובמקום לפזר אותם, היא רשמה ארבעה דוחות למארגנים. תארו לעצמכם ששוטר יגלה מכונית יורדת בהר הקסטל בלא בלמים, ירשום לנהג דוח ויאפשר לו להמשיך בדרכו; זה בדיוק אותו הדבר.

4. במבט רחב יותר, האחריות מוטלת במידה רבה על הדרג הפוליטי - משני הצדדים. אי-אפשר לדבר על שיח ציבורי, כי הן הימין והן השמאל מוכנים לשמוע רק את עצמם. הן הימין והן השמאל כופרים בעצם הלגיטימיות של הבעת דעה הפוכה משלהם. זה התחיל דווקא במחנה המכנה את עצמו "ליברלי", הסותם באופן קבוע את פיותיהם של מי שמביעים דעות שמרניות; נסו להגיד בקול רם משהו נגד זכויות להט"בים ותראו כיצד יתנפלו עליכם בחרפות וגידופים. ואילו בימין התפיסה כיום היא, שאסור להגיד מילה נגד בנימין נתניהו, ושאם איש ימין אומר אותה - אזי הוא או בוגד או מסתנן.

במחנה השמאל קובעים שנתניהו איננו ראש ממשלה לגיטימי, ובמחנה הימין קובעים שההליכים הפליליים נגדו אינם לגיטימיים. במחנה השמאל כופרים בתוצאות הבחירות, ובמחנה הימין כופרים בזכות להפגין למרות תוצאות הבחירות. במחנה השמאל דורשים שכתב אישום יהווה גם גזר דין, ובמחנה הימין מהלכים אימים על רשויות האכיפה ובתי המשפט. איש אינו מנסה אפילו להגיד לעמיתיו למחנה: חבר'ה, תירגעו. החיים אינם שחור-לבן, גם לצד השני מותר לדבר. יש לנו רק מדינה אחת וכולנו חייבים לחיות בה ביחד, ויש אתגרים ואיומים שרק בכוחות משותפים נוכל להתמודד איתם ולנצח אותם.

5. הדרג הפוליטי כמובן מחמיר עוד יותר את המצב. בנימין נתניהו, בני ביתו, מקורביו ומלחכי פנכתו מחרפים ומגדפים את מתנגדיהם בכלל ואת המפגינים בפרט. יאיר לפיד, משה יעלון, אהוד ברק ועמיתיהם קוראים להפגין בכל הכוח, ולא אומרים אפילו חצי מילה על החובה לעשות זאת אך ורק במסגרת החוק והנחיות המשטרה. יעקב ליצמן ואריה דרעי מבקשים לאפשר לרבבות תמהונים לנסוע לעיר אומן, למרות הסכנה הברורה לציבור כולו, משום שהם מעדיפים להיכנע ללחצים פופוליסטיים מאשר לעמוד על משמר החוק והבריאות. אתם יודעים איך קוראים לכל זה במילה אחת? אנרכיה.

האנרכיה הזאת תימשך ותחמיר כל עוד גורמי היסוד שלה יתקיימו: זלזול בסיסי בחוק, בוז תהומי לדעותיו של האחר, משטרה חובבנית מצד אחד ובריונית מצד שני, פוליטיקאים מסיתים ומתסיסים. אנחנו קרובים מאוד לאלימות פיזית - לא רק של אזרחים נגד שוטרים, שזה חמור מאוד, אלא גם של אזרחים נגד אזרחים, שזה חמור ביותר. ואין בסביבה שום מבוגר אחראי שימנע זאת.


תאריך:  23/08/2020   |   עודכן:  23/08/2020
איתמר לוין
+ועדת הכספים מכינה לקריאה שנייה ושלישית את דחיית התקציב
22:15 23/08/20  |  עידן יוסף
ועדת כספים מקיימת ישיבה לילית להכנה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ צבי האוזר לדחיית מועד אישור התקציב. בישיבה נוכח שר האוצר ישראל כ"ץ.
+ניסנקורן: המסע המתוזמן של הסתה ושקרים לא ירתיע אותי
22:07 23/08/20  |  עידן יוסף
שר המשפטים אבי ניסנקורן הגיב לדברי נתניהו נגדו: "נתניהו, התבלבלת. המסע המתוזמן של הסתה ושקרים לא ירתיע אותי. אני אמשיך לשמור על שלטון החוק ועל הדמוקרטיה הישראלית. אם מישהו שם צריך עוד תזכורת: אני עובד אצל אזרחי ישראל, לא עבור אף אחד אחר".

ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) תקף את ניסנקורן: "שר המשפטים חושב שהציבור מטומטם ולא רואה איך צעד אחר צעד מרגע שנכנסו לממשלה, כל מה שהם עשו זה לבצר את עצמם מול זרועה של מערכת האכיפה והמשפט, במסווה של ביצור הדמוקרטיה. הקומבינות עם מנדלבליט לא יעזרו. לא לאבי, לא לגבי ולא לעוד כמה. סוף האמת להתגלות".
+נתניהו: החלטתי לקבל פשרת האוזר
20:37 23/08/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
"זה הזמן לאחדות וזה לא הזמן לבחירות וצריך להפסיק עם הממשלה בתוך הממשלה"  ▪  ההצהרה מתייחסת לנושא הקורונה ולנושא האפשרות להקדמת הבחירות  ▪  המו"מ בין המפלגות נסוג אחור  ▪  בליכוד הודיעו על עוצר ראיונות
(נתניהו. הצהרה לאומה [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90])
+משבר במו"מ: הליכוד מפר את כל ההבנות בהסכם הקואליציוני
19:53 23/08/20  |  איציק וולף
מפלגת כחול לבן זועמת על מפלגת הליכוד במה שנראה כמשבר משמעותי במגעים בין המפלגות בנושא תקציב המדינה שאמור להיות מאושר עד מחר בחצות. גורמים בכחול לבן טענו כי הליכוד מפר את כל ההבנות שבהסכם הקואליציוני.

+חובת פרסום דוח שנתי המפרט את פערי השכר בארגון
15:52 23/08/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הצעת החוק קובעת, בין היתר, כי מעסיק המעסיק יותר מ-518 עובדים, יאסוף נתונים ויערוך אחת לשנה דין וחשבון פנימי, בו יפורט השכר הממוצע של עובדות ועובדים, תוך פירוט פערי השכר הממוצע הקיימים בין גברים לנשים בכל חתך עובדים במקום העבודה
(ועדת העבודה, הרווחה והבריאות [צילום: דוברות הכנסת])
+דיון ועדת הכספים נעצר, וימשך לצורך הצבעות בשעה 21:00
15:48 23/08/20  |  מירב ארד
הדיון בוועדת הכספים נעצר, וימשך לצורך הצבעות, בכפוף להסכמות, בשעה 21:00. מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ יצחק פינדרוס: "נתכנס שוב, עפ"י בקשת יו"ר הכנסת להצבעות בשעה תשע, היה וכחול לבן והליכוד יגיעו להסכמות, נגיע להצבעות על החוק שהצענו כאן. היה ולא יגיעו כחול לבן והליכוד להסכמות, יכול להיות שנבשר לעם ישראל על בחירות. אני מבקש מהחשב הכללי והייעוץ המשפטי לוועדה - אנחנו לא מוכנים לקבל את המצב, שכרגע אחרי הצבעה על החוק הזה, אנחנו עד ה-3 לדצמבר ללא תקציב. אנחנו זקוקים לפתרון. אנחנו דורשים שב-3 חודשים האלה תהייה התנהלות במינימום סבירה כמו ב-2019. תמצאו פתרון משפטי, קחו בחשבון שיכול לקרות שלא יהיה תקציב למדינה בתקופה הזו".
+הדיון בוועדת הכספים נדחה
14:38 23/08/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ח"כ פינדרוס נעל את הישיבה ואמר: "היה וכחול לבן והליכוד יגיעו להסכמות, נגיע להצבעות על החוק שהצענו כאן. היה ולא יגיעו כחול לבן והליכוד להסכמות - יכול להיות שנבשר לעם ישראל על בחירות"
(ועדת הכספים [צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת])
+החרדים: תומכים בחוק האוזר לדחיית פיזור הכנסת
09:43 23/08/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מפלגות ש"ס ויהדות התורה הודיעו כי יתמכו בהצעת הפשרה שמתגבשת בין הליכוד וכחול-לבן, על-פי חוק האוזר לדחייה של פיזור הכנסת, בסיכום על תקציב מאושר וחוק הסדרים בתוך תקופת הזמן שתסוכם בין הצדדים  ▪  "עד אז יפעלו על-פי 1/12 של תקציב 2019 בתוספת אחוזית"
(דרעי וליצמן. תמיכה בחוק האוזר [צילום: נתי שוחט / פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות מי ומי בפרשה
 אבי דיכטר / Avi Dicter   אבי ניסנקורן / Avi Nisankorn   אוסאמה סעדי / Osama Saadi   אופיר אקוניס / Ofir Akunis   אופיר כץ / Ofir  Katz   אורי מקלב / Uri Maklev   אוריאל מנחם בוסו / Uriel Busso   אורית פרקש-הכהן / Orit Farkash-Hcohen   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אורנה ברביבאי / Orna  Barbivai   איילת שקד / Ayelet Shaked   אימאן ח'טיב יאסין / Iman  Khatib Yassin   איתן גינזבורג / Eitan  Ginzburg   אלון שוסטר / Schuster Alon   אלי כהן / Eli Cohen   אמיר אוחנה / Amir Ohana   אסף זמיר / Asaf Zamir   אריה מכלוף דרעי / Aryeh  Machluf Deri   בועז טופורובסקי / Boaz  Toporovsky   בני גנץ / Benny  Gantz   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   גבי אשכנזי / Gavriel  Ashkenazi   גדי דסטה יברקן / Gadi Desta  Yivarken   גדעון משה סער / Gideon  Sa'ar   גילה גמליאל / Gila  Gamliel   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד אמסלם / David Amsalem   דוד  ביטן / David Bitan   ווליד טאהא / Waleed Taha   ולדימיר בליאק / Vladimir Beliak   זאב אלקין / Ze'ev Elkin   חיים כץ / Haim Katz   טור פז משה   יאיר לפיד / Yair  Lapid   יואב גלנט / Yoav Galant   יואב סגלוביץ' / Yoav Segalovich   יואב קיש / Yoav Kish   יואל (יולי) אדלשטיין / Yoel Edlshtein   יוראי להב הרצנו / Yorai  Lahav-Hertzano   יזהר שי / izhar  shay   יעקב ליצמן / Yaakov Litzman   יפעת שאשא-ביטון / Yifat  Shasha-Biton   ישראל אייכלר / Yisrael  Eichler   ישראל כץ / Israel  Katz   מאי גולן / May  Golan   מאיר כהן / Meir  Cohen   מאיר פרוש / Meir Porush   מיכאל  מלכיאלי / Michael Malkieli   מיכאל מרדכי ביטון / Michael  Biton   מיכאל מרדכי ביטון / Michael Mordechai Biton   מירב כהן / Meirav  Cohen   מירי  רגב / Miri Regev   מכלוף מיקי זוהר / Miki Zohar   מרב מיכאלי / Merav  Michaeli   משה ארבל / Moshe Arbel   משה גפני / Moshe Gafni   משולם נהרי / Meshulam Nahari   מתן כהנא / Matan  Kahana   ניסים ואטורי   נפתלי בנט / Naftali  Bennett   סעיד  אלחרומי / Said Elharumi   עודד פורר / Oded Forer   עודה איימן / Ayman  Odeh   עומר ינקלביץ'   עופר כסיף / Ofer  Cassif   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   צחי הנגבי / Tzachi  Hanegbi   ציפי חוטובלי / Tzipi  Hotovely   קארין אלהרר / Karin  Elharar   רות וסרמן לנדה / Ruth Wasserman Lande   רם בן ברק / Ram  Ben Barak   רפי פרץ / Rafi  Peretz   שלמה קרעי / Shlomo  Karhi   שרן השכל / Sharren Haskel 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
חוסר סדר, תוהו ובוהו, הפקרות
תגובות  [ 9 ] מוצגות   [ 9 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
יאקי
23/08/20 08:43
2
ד"ר משה פרץ
23/08/20 08:54
 
סניל
23/08/20 13:26
3
בכיכר
23/08/20 08:57
4
דניאל פריידנברג
23/08/20 09:13
5
יאיר ל
23/08/20 10:02
6
הזוג והצאצא אסון
23/08/20 10:04
7
החוקר
23/08/20 12:04
8
יאקי
26/08/20 13:34
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  כנסת 23
בליכוד נוטים להסכים לפשרה של ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) שלפיה התקציב יידחה בכמה חודשים ומינויי הבכירים במערכת המשפט יוקפאו. האוזר היה מזכיר ממשלת נתניהו וכיום משתייך לגוש כחול-לבן.
22/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
יו"ר כחול לבן, השר בני גנץ, קיים (יום ו', 21.8.20) מפגש חברתי (גיבושון) עם חברי הכנסת של כחול לבן ומפלגת העבודה. לאירוע הגיעו רק השרים, ואילו חברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) לא הוזמנה וצייצה בטוויטר: "'כל כחול לבן', כולל עמיר פרץ ואיציק שמולי, וכולם בשירות ביבי נתניהו. עמיר, איציק: אתם כבר לא מפלגת העבודה. אם אתם באמת אנשים של 'כבוד, יושר וערכים', תפסיקו לרמות את הבוחרים שלכם. עזבו את המפלגה ותנו לשקם אותה".
21/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
ה"היגיון" היחיד שבבחירות נוספות הוא של הנאשם בנימין נתניהו המנסה לחלץ את עצמו בכל מחיר מישהו מוכן לחשוב בהיגיון על תפילות הימים הנוראים? אם תפרו לנתניהו תיק - מוזר שבפרשת הצוללות הוא בכלל לא נחקר פסק הדין בנושא הדפוס והלהט"בים הוא שערורייתי כיצד רשות ניירות ערך מתנהגת כמו הברון מינכהאוזן
21/08/2020  |  איתמר לוין  |   כתבות
יו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, תוקף את ראש הממשלה וטוען כי נתניהו עלול להוביל לבחירות איומות למדינת ישראל, בשל סירובו למלא את ההתחייבויות שעליהן חתם בהסכם הקואליציוני.
19/08/2020  |  איציק וולף  |   חדשות
תוכנית פעולה להעלאת אחרוני הממתינים במחנות בגונדר ובאדיס אבבה הוצגה (יום ד', 19.8.20) בוועדת העלייה והקליטה ע"י שרת הקליטה, פנינה תמנו-שטה. "הגענו לפריצת-דרך. היום הגיעו כל הגורמים למסקנה והבנה, כי את הסוגיה הכואבת הזו צריך לסיים", אמרה. היא הציעה כי 8,000 הממתינים יעלו מאתיופיה עד סוף 2022, מתוכם 4,500 עד סוף 2020, ובתוך שלוש שנים ייסגרו המחנות.
19/08/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
רשימות נוספות   /   כנסת 23  /  מי ומי    / 
רשימות נוספות   /   ממשלה 35  /  מי ומי  
אשכנזי: נתניהו לא רוצה לפנות את בלפור  /  איציק וולף
"אולי זה רביעי האחרון של הכנסת ה-23"  /  איציק וולף
נדחתה הצעה לביטול הכספים הקואליציוניים  /  איציק וולף
יציבות הבית באחריותנו  /  תהלה פרידמן
הדיון בעתירות צריך להימשך עשר דקות  /  איתמר לוין
תקציב חד-שנתי או דו-שנתי  /  משה גביש
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
זה לא היה ביתן "פיצה ותאנים", זה ביתן של מדינה שנלחמת על הישרדותה, לזרוק את האתגר ככה, זה מעשה פחדני    מכיוון שכולם כועסים על ישראל ללא סיבה אמיתית, רק מתוך אנטישמיות, לתת את המתנה...
צבי גיל
צבי גיל
בקטע "דיינו" הנוסח האלטרנטיבי הוא "כמה מעלות רעות לאלוהים עלינו"    מתחילים באיתמר בן-גביר שהוא השר לשגעון הלאומי - דיינו, עוברים לשר האוצר ששודד את הקופה הציבורית - דיינו, ושר המשפ...
בעז שפירא
בעז שפירא
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il