|   15:07:40
  טובה ספרא  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מהי חרדה דנטלית ואיך מתמודדים איתה?
קבוצת ירדן
האם ניתן לקיים צוואה על בסיס העתק הצוואה?
שיתופי פעולה [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
תחזית אסטרולוגית - ינואר 2023

היכונו לממשלה ביצועיסטית

מועד השבעת הממשלה מראה תחושת שליחות, תמיכה רחבה בעם ויעדים ארוכי טווח. היא תנהיג כלכלה שמרנית שתניב פירות בקיץ 24', היא תהיה נתונה ללחצים אך תצליח לחזק את הקשרים הבינלאומיים. פוטנציאל לשינוי בהרכב הממשלה או להתפרקותה ב-2024
08/01/2023  |   טובה ספרא   |   כתבות   |   ממשלה 37   |   תגובות

לאורך השנתיים האחרונות, חווינו את השפעת הכוכב פלוטו (ירחי) על ציר 4-10, עם הדגש על 4, המסמל את הבית שלנו (במדינה) את הבסיס המעניק ביטחון ושייכות. פלוטו ירחי שעבר במזל גדי למעשה פגע ביציבות שהייתה לנו לאורך שנים.

ברשימות הקודמות ציינתי גם שהמעבר הזה למעשה מעורר את ה"חוויות" שחווינו בשנת 2000. אז התעוררה האינתיפאדה השנייה, הבריחה/נסיגה מדרום לבנון, שאפשרה לחיזבאללה להתנחל שם ולאיים על קיומנו. וגם אירועי אוקטובר 2000, שאז התעורר גל הפגנות ואלימות של ערביי ישראל נושאי תעודת זהות כחולה.

מאז מאי 2021, במבצע שומר החומות, התערערה תחושת הביטחון של אזרחים במדינה, בהסלמה שבה השתתפו אזרחי ישראל הערביים בערים המעורבות, בזמן המבצע הצבאי בעזה.

מאז מרס 2022 ממשיך העימות היומיומי עם הפלשתינים, גם ביהודה ובשומרון, במסגרת פעילות בשם "שובר גלים" שהחלה לאחר שורה של פיגועים שביצעו מחבלים פלשתינים וגם ישראלים. לצערי, הנושא הביטחוני, תחושת אי-השקט, תמשיך ללוות אותנו עוד פרק זמן, עם סיכוי להתפתחות מערכה בדרום (עזה) או בצפון. מקווה שאתבדה, והכל יסתיים במהרה.

אובדן הלכידות החברתית שלנו גם הושפע והקצין "בעזרת" הפלוטו הירחי במזל גדי, והציף רגשות שליליים בדרך שלא הכרנו. לאורך שנים, היו מפלגות שונות במדינה, דעות שונות, אידיאלים שונים, אבל ההתבטאות העיקרית הייתה בקלפי. היינו יושבים באותו החדר, מנהלים שיחות או ויכוחים אבל תמיד בשפה תרבותית וגם בכבוד הדדי.

בשנתיים האחרונות, בעזרת הפלוטו במזל גדי (מזל גדי נחשב שמרן), פרחו הרשתות החברתיות והיד הקלה על המקלדת, ועל כולם מנצחת התקשורת. אנחנו חווים קוטביות לא נעימה. ההקצנה, בעיקר בגלל דעות פוליטיות, מרחיקה חברים ולעיתים גם בני משפחה. למעשה, פלוטו ירחי בציר 4 הציף את מה שבאמת אנשים (מכל גווני הקשת) חושבים. האמת מתחת למסיכה (כן, לכל אדם יש מסיכה שאיתה הוא מופיע בציבור), שחשפה גם את הגזענות במלוא כיעורה. כל המבנה שלנו כחברה (לנו כל היהודים, שהגיעו מכל קצווי תבל - מדרום ומצפון, ממזרח ומערב - אין ארץ אחרת, וזו לא קלישאה או מילים משיר, זו עובדה) התערער. האלימות המילולית חדרה לשפה, לסגנון ולהתבטאות של רבים וטובים, ואנו סופגים יום-יום מילים בלי צנזורה, בלי מחשבה תחילה. כל אחד מרגיש או חושב שמותר להגיד מה שבא לו. חבל שהגענו עד הלום. אולי תעצרו ותחשבו לפני שאתם יוצאים בהצהרות בכתב או בעל-פה? אם אתם אוהבים קפה והשכן אוהב רק תה, או שאחד צמחוני, אחר טבעוני והשלישי אוהב רק בשר לכל סוגיו. האם בגלל זה תריבו ותקללו?

פלוטו חשף את האמת בכל המישורים. חשף אותנו כחברה משוסעת, חשף אותנו כחברה פגיעה (ביטחון אישי). האם מי מכם שנתן לשנאה להוליך את אצבעותיו על המקלדת, או הפיץ דברי שנאה בראיונות, הבין ששנאה מעוורת את עיניו? שלמציאות יש גם צבעים אחרים? זה תפקידו של פלוטו, שכל אחד כאן במדינה, כאזרח המדינה, שאכפת לו באיזו חברה/תרבות הוא חי יעמוד מול הראי, יתבונן בעצמו ויבין שצריך לשחרר, לנקות את הבוץ שדבק בו בפנים, כי הוא אינו שונה משכנו, מחברו לעבודה, או מנהג הרכבת. הוא בשר ודם כמו כולם גם אם הוא פוגש מולו פרופסור באוניברסיטה או עורך דין. איש אינו מורם מעם, לכל אחד יש איכויות, שכולן ביחד תורמות לחברה האנושית.

אני מאמינה בטוב, שנחזור להבין ש"כל אחד הוא אור קטן (ייחודי) וכולנו ( רק ביחד) אור איתן". רק כולנו ביחד נוכל לגרש את החושך.

במהלך 2024-2023, התחושה של מוגבלות ביטחונית תמשיך ומצבים אפורים ימשיכו להתקיים. פוטנציאל החיכוכים יתמתן ויהיה חשוב לא לאבד את הראייה האסטרטגית כשמתרחשים שינויים.

בתוך המדינה, נרגיש בפער בין המצג החיובי ובין חוסר הרמוניה, מה שיוצר מתח. עדיין יהיה קשה ליצור יציבות. יהיה עלינו לתת מקום למחשבה אחרת, או להערכה מחדש לגבי מה שיכול להביא גם לשינויים שאינם צפויים. זהו מעין מבחן ללכידות ולשותפות במערכות היחסים בינינו. תופתעו כמה מהר מסתגלים לתנאים משתנים המשפיעים על סדרי העדיפות שלנו כאזרחים במדינה.

מעניין לראות את האורנוס על ציר 6-12 בחודשים ינואר -מרס 2023. האורנוס מציג לנו שינוי כללי המשחק במערכת הנורמות הקיימת.

כידוע, הממשלה החדשה קמה על בסיס גישה של שינויים בהתנהלות, יצירת נישות שיאפשרו מימוש ההבטחות לציבור שבחר בה.

במעגל המייצג מציאות שאותה אנחנו חווים, תהיה תחושה שהאיזונים חוזרים לחיינו מפברואר 2023 עד 2024. המציאות שאינה תלויה בנו מציגה תהליך ארוך טווח, שבו כל אחד ירגיש מ-2024 שיש לו למעשה מרחב תמרון לפעול, ליצור ולבטא את עצמו בדרך הנראית לו, בתוך חברה עם נורמות חברתיות שאיתן כולם מזדהים ויש עליהן קונצנזוס.

אולי זה יחזיר אותנו לשפיות כחברה, בתוך מדינה שבה כל אחד ירגיש את המקום שלו במרחב האישי, החברתי כחלק מהעם כולנו ביחד, חברה שבה כל אחד וכולנו ביחד נרגיש בעיקר חוסן חברתי. אז נזכה להיות ביחד "אור גדול".

המצב הכלכלי

המגמה הראשית על מפת המדינה היא 2-8, שמירה על הקיים.

אנחנו בתוך תקופה, שהחלה כבר לקראת סוף 2021, בה הניסיון להתפתחות בכוונה להביא לצמיחה מאכזב במבחן התוצאה (נזכור את המצב הכלכלי ברחבי העולם, שיש לו גם השפעה ישירה או עקיפה על המציאות הכלכלית שלנו כאן). הכוכבים ממליצים לבנות את המערכת הכלכלית, כך שתשמור על מה שכבר קיים, להשקיע בהורדת האינפלציה (הנמוכה אצלנו יחסית לארה"ב ואירופה), לנקוט פעולות שיתנו תוצאות בהדרגתיות, כולל גם השקעות חדשות.

לקראת קיץ 2024, יחזרו ההזדמנויות שישפיעו על צמיחה כלכלית, אומנם זה יתרחש בגלים, אבל הן יביאו לפריצת דרך שתיתן הרגשה שקל יותר לנשום (הכל יחסי כמובן), תחושה משחררת אחרי תקופה פחות נוחה. התהליך יביא לשיפור עם פוטנציאל להשקעות ארוכות טווח. נידרש לסבלנות, מאחר שהשינויים בכלכלה העולמית, תמיד יטפטפו גם עלינו.

הממשלה

מאז יום הבחירות, כוכב מארס היה בנסיגה במזל תאומים, ולמעשה אם אתם רוצים להאשים מישהו בסחבת, בהסכמים הקואליציוניים המפורטים, האשימו את כוכב מארס בנסיגה במזל תאומים. תאומים מסמל תקשורת, גם מילולית. המארס בנסיגה "חופר" כל נקודה ונקודה שאותה הוא פוגש בדרכו, כך שבמבחן התוצאה, אם ברצונכם להפנות את החיצים שלכם, לוח המטרה נמצא לידכם עם המארס במרכזו, מארס בנסיגה.

הממשלה ה-37 יצאה לדרך ב-29.12.2022 בשעה 16:32.

מפת ההשבעה של בנימין נתניהו מסמלת את תחילת תפקידו כראש הממשלה של מדינת ישראל. במפה עצמה, כוכב יופיטר נמצא על מעלה אפס טלה. מעלה שיש לה השפעה על העולם כולו. נתניהו מופיע כמנהיג בעל השפעה עולמית (המוניטין שלו כמנהיג ברחבי העולם הוכח כבר בשנות כהונתו מאז מרס 2009 עד יוני 2021). כנראה גם לממשלה תהיה השפעה ברחבי העולם.

כוכב נפטון שמשי צמוד לרום שמיים מעיד על תחושת שליחות, גם של ראש הממשלה וגם של חבריו לממשלה החדשה.

הכוכבים מראים את גודל האחריות, את הרצון לעשות הכל בשלמות מירבית (מרקורי ירחי ברום שמיים על מעלת הקארמה). חברי הממשלה אוספים מידע כדי לדעת מה המציאות בפניה הם עומדים, לפני שהם מתחילים לפעול. השמש בבית 7, ושיתופי הפעולה חשובים בין כל השותפים לממשלה.

מבנה המפה מעיד גם על הצורך בשליטה על מהלך האירועים. הוא מראה עמדות שקשה לזוז מהן, וגם יכולת השפעה על האוכלוסייה. אם כי פה ושם יתקבלו פשרות המבוססות על נסיון העבר.

המארס בנסיגה בבית 12 מעיד על תשומת לב לפרטים, אבל גם על מצבי התמודדות עם לחץ. תישמר תפישה ריאלית לצד ניהול מאבק כדי לקבל לגיטימציה, לא תמיד בהצלחה. בסופו של דבר שרי הממשלה הביצועיסטית יתקדמו רק עם מה שאפשר לשנות ובעיקר להיות נוכחים בפתרון הבעיות שחשוב לטפל בהן.

אפשר לראות את תפיסת המותר והאסור המתקיימת בעבודת הממשלה, כללים שלא מתווכחים עליהם. כאן אולי אפשר לראות את ההשפעה של המפלגות החרדיות והדתיות בעניין ערכים שעליהן הן נלחמות.

הכוכבים על ציר 5-11 מעידים על מטרות חברתיות ולא אישיות, ממשלה שיש לה ולפעולותיה תמיכה רחבה גם בעם. מיקומו של הירח מעיד על הקשרים שימשיכו עם מדינות חברות ברחבי העולם.

זו מפה המעידה על ממשלה עם עניין בכל מה שחדש ומתקדם, עם מקוריות ויצירתיות.

זו ממשלה שיש לה דעה ברורה ועצמאית. היא תעסוק בדברים גדולים, ויהיה לה חופש פעולה במרחב עשייה גדול. האווירה תהיה של פעילות וחשוב לא פחות מכך, להתעדכן כל הזמן.

מפת הממשלה המשותפת (קומפוזייט) עם מדינת ישראל

מבנה הכוכבים הראשי הוא על הצירים 4-10, 5-11 וגם 2-8, ו-3-9 - שילוב המעיד על תוכניות לטווח ארוך, מטרות מוגדרות שעוזרות לייצב מרחב התפתחות, סטטוס יציב, לצד הפעלת מנופים כלכליים (5-11), בשיתוף פעולה עם גורמים שונים.
ציר 2-8 תמיד ממליץ על שמירה על הקיים. תכנון כלכלי יהיה חייב להיות שמרני.

הממשלה תפעל על-פי כללי המשחק, עם דינמיקה של מימוש וגם בדרך של זיהוי פוטנציאלים כלכליים עתידיים.

לקראת אוקטובר 2024, כוכב אורנוס (ירחי) יגיע לרום שמיים, וימשיך לטייל במקום הזה לסירוגין גם לאורך 2025. אורנוס לא מבטיח שקט, ובשלב מסוים עלול להצביע על מיצוי, ועל צורך לשנות.

כדאי לזכור, שמפת ההשבעה של בנימין נתניהו לתפקיד ראש הממשלה למעשה מציגה גם את הממשלה כולה. במפה, כוכב מרקורי בנסיגה. המשמעות היא שבשלב מסוים, יהיו שינויים בהרכב הממשלה. אולי זו הרוטציה שעליה הוחלט מראש, או אירועים אחרים שיגרמו לשינוי.

בכל מקרה אורנוס ירחי ברום שמיים אחרי שיגיע למוקד, יכול להעיד גם על סיום דרכה של הממשלה. אבל אני משאירה זאת גם בסימן שאלה בגלל שבאותה העת, נפטון/פלוטו ימשיכו להיות נוכחים על ציר 4-10 (בסיס ויציבות), נקודת ביניים של הכוכבים שכבר קיימת מאז ההשבעה ב-29.12.2022 מה שמעיד שאע"פ שהיו קשיים בדרך המו"מ היינו עדים להתגבשות עבודת הממשלה והם ימשיכו להשפיע עד 2025 כולל.

נפטון/פלוטו על ציר 4-10 מעידים על התגבשות בדרך-לא-דרך למציאות חיובית יציבה וברורה. מבנה זה גם משפיע על כולנו ביחד במדינה.

התמיכה בממשלה (5-11) תתחזק במהלך 2023 עד 2025 כולל.

במעגל הקארמה, מבנה הכוכבים על הצירים הוא 4-10, 5-11 ו-6-12. המשמעות גם כאן: מרכיב של יציבות, מטרות ארוכות טווח, כולל זיהוי פוטנציאלים כלכליים, השקעות לטווח ארוך. 6-12 מציג גישה השונה מהנורמות, עם עצימת עיניים לגבי נושאים שאינם חשובים מספיק. למעשה, 6-12 מציג גם את המפלגות שהצטרפו לממשלה על בסיס אידיאולוגיה ודת, המבדילים אותן משאר חלקי המערכת. זה שילוב מעניין המעיד על הערכה הדדית למרות הבדלי מנטליות ותרבות. נראה שיש יכולת לפתח שיתופי פעולה גם עם אנשים שחושבים אחרת מהם (ירידה מהעצים/ציפיות? הסבלנות והסובלנות ללמוד גם דברים אחרים).

"עמנו הוא העם האחד אשר קיומו ההיסטורי-לאומי נושא בחובו שחר דתי-מטאפיזי" (ש.ה. ברגמן)

תאריך:  08/01/2023   |   עודכן:  08/01/2023
טובה ספרא
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  ממשלה 37
אלפי פעילי שמאל, יהודים וערבים, הפגינו (מוצ"ש, 7.1.23) בכיכר הבימה בתל אביב נגד ממשלת הימין. מקצתפ פתחו בצעדת לפידים לעבר מצודת זאב במחאה על "ההפיכה המשפטית של הממשלה החדשה", כלשונם. רחובות אבן-גבירול, מרמורק ושאול המלך, הסמוכים לכיכר, נחסמו לתנועה. חלק מן המפגינים ניסו לחסום גם את נתיבי איילון באזור מחלף השלום.
07/01/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
שר המשפטים יריב לוין מגיב (מוצ"ש, 7.1.22) למתקפה נגדו מצד נשיא בית המשפט העליון בדימוס, הפרופסור אהרן ברק, שהתראיין לערוצים 11, 12 ו-13, ואמר כי הוא מצר מאוד על מינויו של לוין לשר המשפטים. לדבריו, "אם הרפורמה תתממש במלואה - שופטים צריכים להתפטר".
07/01/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
בית המשפט העליון אינו בסכנה, ואיש אינו מאיים להרוס אותו, או לפגוע בדמוקרטיה, כפי שטוענים סוכני ההפחדה למיניהם. ההפך הוא הנכון: המהפכה המשפטית מלפני כ-30 שנים היא שפגעה בדמוקרטיה, על-ידי הפרת מערכת הבלמים והאיזונים החיונית בין שלוש הרשויות.
07/01/2023  |  רון בריימן  |   יומני בלוגרים
עד לרגע זה לא ברור כיצד הצליח איתמר בן-גביר לשכנע את בנימין נתניהו להעביר אליו את ראשות הממשלה. בן-גביר הערמומי והציני ניצל עד תום את הפחד שתקף את הציבור כתוצאה מהעדר המשילות בדרום ובצפון, וכך גרף לכיסו מנדטים יקרים ומשקשקים מפחד.
07/01/2023  |  יוסי דר  |   יומני בלוגרים
אחת הסוגיות המרכזיות העומדת על סדר היום היא יחסי דת ומדינה, או בשפה התקשורתית היומיומית: החרדים.
06/01/2023  |  שלמה פילבר  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
חיים רמון
חיים רמון
גלנט מתנגד בתקיפות לפתרון הישים של ממשל צבאי זמני, ותומך בתוכניות הזויות שלא יתממשו לעולם    אני חושב שהנזקים שגרמה התנגדותו לממשל צבאי העבירו את גלנט על דעתו ולכן הוא מעלה טיעונים ...
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
במאי 1940 בצרפת וב-7 באוקטובר 2023 בישראל, מקצועיות בתחום המלחמה והטרור הכריעה אספסוף חמוש, צרפתי וישראלי; מפקדים שאינם מבינים מה קורה בשדה הקרב משגרים דיווחי שקר; אופנוענים גרמנים...
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
המדיניות הישראלית הנוכחית כלפי חיזבאללה, מאז ה-7 באוקטובר 2023, מצטיירת מהבחינה האסטרטגית כמושכלת, בהינתן הנסיבות המתקיימות מאז לאורך גבול הצפון
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il