|   15:07:40
  יוסי אחימאיר  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מתנות המביעות הערכה: כיצד נבחר את המתנות?
קבוצת ירדן
ההיבטים המשפטיים של חוזה שכירות

ימי בין הגלים

עם בוא הגל השני, עם ההנחיות המחודשות, עם גלי התהיות והדאגות המתחדשות, העיניים נישאות אל מכוני המחקר: נס-ציונה, מכון ויצמן ושאר המוסדות הרפואיים, בתקווה שמאחד מהם תצא בשורת החיסון, שתבלום את האיום הבריאותי. ועד אז כדאי לקחת ברצינות את "ברסי" - ואת המנכ"ל שיחליפו - ולהישמע להוראות
02/06/2020  |   יוסי אחימאיר   |   יומני בלוגרים   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות
בר סימן טוב. לקחת אותו ברצינות

כאשר חשבנו שהקורונה דועכת, שאט-אט החיים חוזרים לשגרה - ניחתה עלינו המכה השנייה. זה קרה כאשר בתי-הספר נפתחו, החופים, המלונות והמסעדות התמלאו, הפארקים קרסו מרוב אדם, חיות הבר שוב חיפשו לעצמן מסתור, סבא וסבתא נפגשו עם הנכדים. החיוך שוב עלה על השפתיים. משרד הבריאות לא יכל לעמוד בלחץ והתיר את הרסן. חג השבועות, אחד היפים ביותר בחגי ישראל, סימן את תחילת השיבה לנורמליזציה, אל מה שהיה...

חשבנו שנשכח סוף-סוף מ"ברסי", הלא הוא משה בר סימן טוב, המנכ"ל מהלך האימים של משרד הבריאות, שבין כה וכה עומד להתחלף בימים אלה בעקבות חילופי השרים. חשבנו שננוח קצת ממופעי הביזאר של הליצן היורם לס, שלא לשכוח את פרופסור-הגרפים גבי ברבש, שכיכב ערב-ערב לצד יונית לוי. סברנו לתומנו שתמה סדרת הנאומים-לאומה של נתניהו. חשבנו ונתבדינו. בתקופת הביניים הכה-קצרה חזרה להופיע על המסכים דמותו חמורת הסבר של כתבנו הצבאי. משמע, הקורונה ויואב אבן - אאוט, רוני דניאל והטרור - אין. אבל במוצאי חג השבועות המתוק חזרה התמונה המדאיגה לקדמותה. שבנו לתקופת האבן - יואב חזר לדווח במלוא הקצב.

דובר על גל שני שצפוי להגיע, הוזהרנו לבל נהיה שאננים מדי, אבל לא תיארנו לעצמנו שהווירוס יכה כה מהר, יחזיר אותנו למציאות העגומה, שהייתה נחלתנו בחודשיים האחרונים. דווקא מהגימנסיה העברית בלב ירושלים יצאה זעקת הקורונה המתפרצת מחדש, לאמור, היא פה כדי להישאר עוד זמן רב. הולכת וחוזרת. באה בגלים. אין היא מבחינה בין שכונה עשירה בלב ירושלים לבין רחוב של מהגרים בדרום תל אביב. צודק בר סימן טוב: אם שאננים, לא נשמעים להנחיות - נדבקים.

עם בוא גל הקורונה השני, חזר גם גל הפטפטת. "מביני דבר" שוב גויסו למלא דקות ארוכות של מידע מבלבל. מהדורות החדשות ארכניות ויגעות, רופאים שוב מתקהלים באולפנים, מומחים מפטפטים את עצמם לדעת לעיני כל העם. כל אחד ועצותיו, כל אחד ואמירתו המשכנעת, ביקורתו הנוקבת. מומחה אחד נגד השני - והצופים בוהים במסכים, מבולבלים, מעולפים, אדישים, אינם מבינים דבר.
לא רק הקורונה - גם הטרור הערבי מגיע בגלים. עם גל המגפה הגואה מחדש, גם ניסיונות הפיגוע, הרצח, הדקירות, מוסיפים ללוות את היומיום שלנו, ואף ביתר שאת. בעוד שאיננו יודעים עדיין מאין צצה הקורונה, בגלגולה הראשון וגם השני, ועדיין אין יודעים בארץ ובעולם איך לבלום מכה גלובלית זו, לא כך הוא הדבר במגפת הטרור המיוחדת לנו. המקור כמובן הוא ההסתה שיוצאת מהמוקטעה ברמאללה, שם מבטל הראיס אבו-מאזן בהבל פה את ההסכמים הביטחוניים, מאותת לפעיליו שעתה היא שעת הכושר לתקוף חיילים ישראלים או סתם ישראלים. אל דאגה: רוני דניאל לא "יקופח", אפוא, גם בימי הגל השני של הקורונה.

ולא רק הוא. גם פרשנינו הפוליטיים עמית סגל ואמנון אברמוביץ, יחד עם עמיתיהם בערוצים האחרים, אינם יושבים בחיבוק ידיים בשעה זו, שהרי גלי הפוליטיקה הגועשת שלנו לא שככו אף הם, עם כינון הממשלה ה-35, ממשלת האחדות והחירום. עוד יעבור זמן רב עד שכל השרים יבינו על מה הופקדו ומה מהות שליחותם. אין שקט בממשלה הזאת, שבה כל שר מרשה לעצמו להתבטא כאוות נפשו, לבקר את העומד בראשה או את השר מן המפלגה היריבה, באין מכלים.
וראו זה פלא: למרות המשפט שנפתח (פוליטי או לא פוליטי - זהו משפטו של ראש הממשלה, לא של כל מחנה הימין), תנועת הליכוד בראשות בנימין נתניהו (והרבה בזכות נתניהו) נוסקת בסקרים. תמיד יש לקחת סקרים בערבון מוגבל, הם נכונים רק למועד עשייתם, אבל אי-אפשר שלא להתפעל, לפחות ברגע קריאתם עתה, מ-41 המנדטים (הווירטואליים?) שמעניק המדגם של סוף השבוע לליכוד, מול צניחת כחול לבן. זו ממשלה מנופחת ללא הצדקה, שבה מכהנים ארבעה שרים שיש להם אפס אחיזה ציבורית: עמיר פרץ ואיציק שמולי, יועז הנדל ואורלי לוי-אבקסיס.

ובחזרה לעיקר - לקורונה: עם בוא הגל השני, עם ההנחיות המחודשות, עם גלי התהיות והדאגות המתחדשות, העיניים נישאות אל מכוני המחקר: נס-ציונה, מכון ויצמן ושאר המוסדות הרפואיים, בתקווה שמאחד מהם תצא בשורת החיסון, שתבלום את האיום הבריאותי. ועד אז כדאי לקחת ברצינות את "ברסי" - ואת המנכ"ל שיחליפו - ולהישמע להוראות. ובאשר לבחורינו המצוינים אשר על המסך - עבודה לא תחסר להם לעת הזאת, כל אחד בתחומו: לא ליואב אבן במגפה, לא לרוני דניאל בביטחון ולא לעמית סגל בפוליטיקה. כל אחד מהם ירכב על הגל שלו, ולוואי ונגיע יחדיו לחוף מבטחים.

תאריך:  02/06/2020   |   עודכן:  02/06/2020
יוסי אחימאיר
+הממשלה אישרה שלושה תיקונים בתקש"ח
23:32 02/06/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
יחס הטובלים במקווה גברים יהיה זהה ליחס הרוחצים בבריכות השחייה  ▪  השרים גנץ ועמיר פרץ יצורפו לוועדה הקובעת איזה אזורים יוגבלו
(גנץ ופרץ. כוחם יגדל [צילום: עדינה ולמן/דוברות הכנסת])
+סיוע ב-200 מ"ש למפעלי תרבות
22:21 02/06/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
חבילת הסיוע כוללת, בין היתר, סיוע למוסדות תרבות בסך 200 מיליון שקל, תגבור קרן הסיוע לאמנים במצוקה, סיוע לתעשיית הקולנוע, הוצאת קול קורא לעידוד להפקות מסחריות ואיחוד מוסדות
(השרים כ"ץ וטרופר בפגישתם)
+200 מיליון שקל סיוע למוסדות התרבות
19:56 02/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
בפגישה בין שר האוצר לשר התרבות הוחלט על שורת צעדי סיוע למוסדות תרבות הכוללים תגבור תקציבי המוסדות, עידוד ההתייעלות שלהם, הבטחת השלמות הפקות קולנוע והכפלת קרן הסיוע לאומנים
(מבחני תמיכה על פי הכנסות [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90])
+שיעור האבטלה יישאר על כ-10%
18:56 02/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מנכ"ל שירות התעסוקה מעריך כי למרות מגמה של חזרת עובדים מחל"ת לשוק העבודה, יישארו אחרי הקיץ כ-400 אלף מובטלים בישראל  ▪  ביממה האחרונה התקבלו 18,010 דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 1,341 דורשי עבודה חדשים
(מגמות מקבילות והפוכות [צילום: שירות התעסוקה])
+יותר מידי סיסמאות ופחות מידי מעשים
17:48 02/06/20  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
קטונתי מלהבין את כל ההשלכות הרפואיות והכלכליות של המגיפה  ▪  הסבל שלי ממנה הוא קטן יחסית, אני ממילא עובד מהבית גם בלעדיה  ▪  אך התחושה שהחזרה לשגרה מרובה בסיסמאות וחסרה במעשים לא מרפה ממני
(הסברים פשוטים [צילום: יוסי אלוני/פלאש 90])
+מתקפת-נגד על אנטישמיות הקורונה
17:07 02/06/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
קורא "לתקוף את האנטישמיות בכלי התקשורת ההמוניים, שהם מעוניינים רק בדולרים. להקים אתרים ובהם לתקוף את האנטישמיים ולהגיד: אתם נאצים! אתם הורסים לא את היהודים, אלא את החברה שסביבכם"
(אנטישמיות על רקע הקורונה)
+הגימנסיה העברית, הקורונה עושה לנו בית ספר
16:04 02/06/20  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
זה לא קשור רק לירדן ולאזור, ולא רק למזג האוויר, ולא רק לגיל, זה קשור בעיקר לעובדה שהקורונה מתפשטת בקצב מטורף היכן שמגיע מקור והיכן שאנשים מתקרבים איש לרעהו
(הגימנסיה העברית [צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90])
+נהגו של ח"כ אבו שחאדה נשא קורונה
15:40 02/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
נהגו האישי של ח"כ סמי אבו שחאדה נמצא חיובי לקורונה  ▪  אבו שחאדה וכל אנשי לשכתו נכנסו לבידוד ביתי  ▪  החקירה האפדימיולוגית נמשכת
([צילום: פלאש 90])
+ספק אם פעילות הרכבת תתחדש ב-8 ביוני
14:32 02/06/20  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נציגת משרד הבריאות אומרת בוועדת הכלכלה כי לנוכח התגברות התחלואה, כלל לא בטוח שהרכבת תיפתח במועד  ▪  במשרד התחבורה הופתעו ולדרישת יו"ר הוועדה יוצג מתווה שינסה לאפשר חידוש השירות במגבלות
היו"ר מרגי וסגן השרה מקלב
ראש רשות התחבורה הציבורית אמיר אסרף
+הקורונה במערכת החינוך: 31 בתי ספר נסגרו; אלפים בבידוד
14:31 02/06/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
13 בתי ספר נוספים נסגרו בעקבות איתור של חולים  ▪  11 חולים נוספים בקורונה התגלו מאז אתמול  ▪  שר הבריאות: "ההתניה להעדר סגירת העסקים ובתי הספר היא שלא יהיה זינוק חד בקורונה"
(סגירת בי"ס בהתאם לאיתור החולים [צילום: דוד כהן/פלאש 90])
+אדלשטיין: "ההתניה להעדר סגירת בתי הספר היא שלא יהיה זינוק חד"
14:07 02/06/20  |  מירב ארד
שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין נפגש (יום ג') עם מנכ"לי ארבע קופות החולים. בפדשיה ציין השר אדשלטיין כי "ההתניה להעדר סגירת העסקים ובתי הספר היא שלא יהיה זינוק חד בקורונה. כדי שלא נחזור לכך, על כל האזרחים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסיכות, ריחוק והיגיינה".

()
+פרופ' גרוטו: "נכון לעכשיו מתווה פתיחת גני האירועים יישאר על כנו"
13:59 02/06/20  |  מירב ארד
המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו: "נכון לעכשיו ואם לא יחולו שינויים גדולים בקצב ההדבקה, מתווה פתיחת האולמות וגני האירועים יישאר על כנו מה-14 לחודש: מקומות ברישיון עד 200 איש יוכלו לפתוח במספר זה, רישיונות במספר גבוה יותר של אנשים עד 85% מעל 200 איש לפי הרישיון. האצטדיונים זה כבר סיפור אחר ולכן בגלל ההתעוררות החדשה, טרם גיבשנו לגבי זה עוד מתווה פתיחה קרוב".
+בנט: "להימנע מסגר רחב, לעבור מפטיש לפינצטה"
13:56 02/06/20  |  מירב ארד
ח"כ נפתלי בנט כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "‏עוד מעט, תוך ימים או שבועות, נראה מסיבת עיתונאים בשעה 20:00 של ראש הממשלה ושרים חמורי סבר,שיגידו לציבור: ״לא הייתם בסדר, המגיפה התפרצה שוב, אין לנו ברירה אלאל להטיל סגר מחדש. העסקים והעצמאים ייאלצו להיסגר, והפעם זו תהא מכת מוות עבורם. שקר. יש ברירה. לא צריך סגרים רחבים. ‏צריך לעבור מפטיש לפינצטה. פטיש=סגירת עסקים, לימודים, פעילות. פינצטה=איתור נשאים, שליפתם החוצה לבידוד יעיל; קטיעת שרשרת הדבקה. משק ממשיך כרגיל. הנה פרופ׳ גרוטו אומר שהם יכולים לבצע 40,000 בדיקות ביום. אז למה, למען השם, אתם מחכים??".
+פרופ' גרוטו: "אנחנו במצב של יכולת ל-14,000 בדיקות ביום"
12:54 02/06/20  |  מירב ארד
מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו אמר בדיון תמונת מצב עדכנית על הקורונה בוועדה המיוחדת בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון: "אם יהיו 100 חולים ליום שאינם קשורים לאותו מוקד התפרצות אחד, אז נצטרך לחזור לאחור מבחינת ההגבלות. כרגע שזה במוקד התפרצות אחד יש לנו תכנית למניעה שאינה כוללת את כל האזרחים". הוסיף: "אנחנו בעלייה של בדיקות: רק אתמול בוצעו 7,837 בדיקות קורונה. אנחנו במצב של יכולת ל 14,000 בדיקות ביום. ומעכשיו יש עוד 2 מעבדות שהגענו איתם להסכם ויחד איתם יש לנו יכולת להגיע לעד 40,000 בדיקות ביום. אבל כרגע לא שולחים סתם אנשים לבדיקות".
+ועד עובדי רש"ת: השדה יעבוד במתכונת יום כיפור"
12:46 02/06/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
העובדים דרושים לגבש מתווה לחזרת הטיסות בהקדם  ▪  מאיימים: "כל עובדי רש״ת יצאו לחל״ת ביום א׳ הקרוב. המשמעות היא שחברות התעופה לא יקבלו שירותים"
(מתכונת יום כיפור [צילום: אריאל שליט/AP])
+מעלה אדומים: מורה בבי"ס אמי"ת לבנות התגלתה כחיובית לקורונה
11:58 02/06/20  |  מירב ארד
מעלה אדומים: מורה בבית הספר אמי"ת בנות התגלתה כחיובית לקורונה לאחר שככל הנראה נדבקה בגימנסיה. בית הספר נסגר, וכל התלמידות והצוות נשלחו לבידוד ולבדיקת קורונה.

+הקמעונאים בארה"ב פותחים - וסוגרים
11:42 02/06/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
שורה של רשתות כבר קרסו, וההערכה היא שמספר פשיטות הרגל במגזר הקמעונאי בכלל ובתחום ההלבשה בפרט ילך ויגדל  ▪  וושינגטון פוסט מתאר תמונה של מלאי התקוע במחסנים, מצוקת אשראי חריפה וחוסר ודאות לקראת עונת החגים  ▪  לא משנה מה הקמעונאים יעשו - הם יפסידו
הסחר הקמעונאי בארצות הברית, 1.6.20 / אל-ג'זירה
מתחננים לקבל ערבויות ומימון [צילום: מרי אלטפר, AP]
1.2 מיליון עובדים נשלחו הביתה [צילום: ג'ון מינצ'ילו, AP]
+מד"א מסייע לגורמי הרפואה בקונגו להקים מתחם "היבדק וסע"
11:29 02/06/20  |  מירב ארד
מגן דוד אדום מסייע לגורמי הרפואה בקונגו להקים מתחם "היבדק וסע". אנשי מד"א הכינו מערך הדרכה המשלב סרטונים ונהלים כתובים, אשר הועבר לאנשי הרפואה שיפעילו את המתחם במדינה. במתחם "היבדק וסע" שנפתח בסוף חודש מאי ביקרו שר הבריאות של קונגו ד"ר אתני לונגונדו ומנכ"ל המשרד מר סילביאן יומה רמזאני שהודו למגן דוד אדום על שיתוף הפעולה.

(0)
+תלמיד בתיכון בשדרות אובחן כחולה קורונה
11:15 02/06/20  |  מירב ארד
תלמיד בתיכון בשדרות אובחן היום (שלישי) כחולה בנגיף הקורונה. החולה נמצא בבידוד מיום שישי האחרון בשל חשיפתו לבן משפחה חולה בקורונה ולכן לא שהה השבוע בבית הספר. ארבעה תלמידים נוספים הלומדים בחטיבת הביניים ובתיכון לא חשים בטוב עם תסמינים של קורונה ולכן בהתאם להנחיות משרדי הבריאות והחינוך למנהל בית הספר, כלל המקיף הכללי, כולל המורים והעובדים, נכנסים לבידוד מיידי עד ה-10.6. התלמידים והעובדים יישלחו לבדיקות.
+יצומצמו זכויות נוסעים שטיסותיהם בוטלו
10:33 02/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק המבקשת לקבוע כי נוסעים שהונפק להם כרטיס טיסה לא יהיו זכאים לפיצוי כספי בשל ביטול טיסתם ותצומצם זכאותם להחזר כספי או לקבלת כרטיס טיסה חלופי
([צילום: משה שי/פלאש 90])
+החרות, החופש, העצמאות והקורונה
08:31 02/06/20  |  עמנואל בן-סבו   |   לרשימה המלאה
ימי מגיפת הקורונה, ימים בהם התבודדנו איש איש בביתו, עם משפחתו, עם הרהוריו ומחשבותיו, איש, איש לנפשו, לחרותו, להחלטותיו, ימים אלה, נדמה כי היו אמורים להיות ימים של "בואו חשבון", של קבלת החלטות, של הטבת האנושות
(ימי הקורונה [צילום: נתי שוחט/פלאש 90])
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
בעקבות מגיפת הקורונה הפסקנו לספור את הנרצחים, הפסקנו לספור את הרוגי תאונות הדרכים, הפסקנו לספור את המתים באתרי הבנייה, הפסקנו לספור את האיומים, הפסקנו לספור את המובטלים, את הקורסים, את החיים.
הארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית (ICAO) פרסם רשימה ובה 72 מדינות בעולם, שפרסמו את מועדי פתיחת נמלי התעופה שלהן. למרות שמדינת ישראל כלולה ברשימות של הארגון, ירושלים טרם פרסמה את מועד חידוש הטיסות לנתב"ג.
01/06/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
הריחוק החברתי הוא אחד ההיבטים הקשים ביותר של הקורונה. האדם הוא יצור חברתי, אשר מטבעו שואף למגע אנושי – כך שכללי הריחוק מנוגדים לכל מהותו. האם יש דרך בטוחה לפגוש משפחה וחברים? – שואל טיים. אין פתרון קסמים, משיב פרופ' ג'ייסון פארלי מבית המשפט לרפואה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס.
01/06/2020  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
ועדת הכספים אישרה (יום ב', 1.6.20) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק-יסוד: משק המדינה (תיקון מס' 10 והוראת שעה לשנת 2020 (תיקון). ההצעה מאפשרת את הגדלת תקציב המדינה לשנת 2020, מעבר לתקציב ההמשכי, וקובעת כי יתוקן החוק שאושר לפני כחודשיים, הקובע בין היתר תוכנית כלכלית ובה חבילת צעדים לשמירה על יציבות המשק בעקבות משבר הקורונה. זאת, מכיוון שהתוכנית הוכנה בתנאי אי-ודאות הן לגבי ההגבלות המוטלות לצורך צמצום ההדבקה בנגיף הקורונה והן לגבי ההשפעות הכלכליות שלהן והתפשטות הנגיף בעולם.
01/06/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
עסקי המשקאות החריפים גלגלו בשנים האחרונות 1.5 טריליון דולר בשנה, ובקבוקי ויסקי נמכרו ב-100 דולר ויותר. מכירות השמפניה הגיעו אשתקד לשיא, ואפילו יינות נישתיים זכו לקהל אוהדים רחב. בעוד בעולם המערבי הצריכה ירדה, יצרנים רבים הצליחו לשכנע את הצרכנים לרכוש מותגים יקרים יותר – וכך ההכנסות עלו.
01/06/2020  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
צבי גיל
צבי גיל
במערכה על חופש הביטוי הממסד הזה הוא אויב שאי אפשר לנהוג "ניטרליות" לגביו    בשלטון הזה אין שום בלם שיעצור את המפלצת ההרסנית שמנסה להרוס כל מקור של מידע ראוי שחושף את השחיתות השלטוני...
דן מרגלית
דן מרגלית
יש להעמיד להכרעה בבג"ץ את השאלה אם אזרחים מחויבים עדיין לקבל את מרות המשטרה שאוסרת מפגינים על לא עוול בכפם ומכה אותם
יוסי אחימאיר
יוסי אחימאיר
הימים הבאים הם קריטיים לישראל שעלולה להיקלע למלחמת אין ברירה עם מחירים קשים בכל רחבי המדינה    במלחמת העולם הזאת אנחנו נהיה במוקד
אפרים הלפרין
אפרים הלפרין
הממשל האמריקני מבטיח לצחי הנגבי שלא ימנע תחמושת אם מדינת ישראל תזדקק לה למלחמה בצפון    הממשל האמריקני מאלץ אותנו להמתין עד אשר החיזבאללה יפתיע אותנו ומונע מאתנו יציאה למתקפת פתע מק...
עמית דובקין
עמית דובקין
כל אחד מאיתנו יודע גם יודע שללא אליטה כלכלית משמעותית אין תוחלת ליציבות כלכלית בכל מדינה
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il