News1 גאים להציג
מבקרים ייחודיים (Unique Visitors):
אתר - 865,009  סלולר - 756,154
   |   15:07:40
דלג
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
האם זה מורכב להוציא דרכון רומני?
קבוצת ירדן
מה עושים היום בירושלים?
משתתפי הוועידה. הרבה אוויר חם

פסגת הצביעות האיסלאמית וטעות מביכה בערבית

טעות מביכה בשפה הערבית באמצע פסגת המדינות האיסלאמיות שיקפה את הביזיון של עצם כינוסה. הפסגה האיסלאמית מהווה שיעור מאלף לצביעותה של הפוליטיקה המזרח-תיכונית
13/11/2023  |   ירון פרידמן   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

מנהיגיהם של 57 מדינות מוסלמיות התכנסו בריאד בירת סעודיה לדון בדחיפות במלחמה בעזה. האירוע, שהיה אמור להיות הישג חשוב, מענה של העולם המוסלמי אותו מובילה סעודיה, למלחמה בעזה, הסתיים בהצהרת גינוי כללית.

בעולם הערבי לא ידעו באיזה ערוץ ערבי כדאי לצפות בצהרי יום שבת, ה-11 בנובמבר. האם לצפות בשידורים מהוועידה המיותרת בריאד, שתסתיים כרגיל בהצהרה בלתי מחייבת, או בנאומו המתנצל של נסראללה המתחמק מהתערבות רצינית במערכה. למי שבחר לצפות בוועידה המשעממת ציפה לפחות רגע אחד מעניין ומשעשע, של טעות מביכה בשפה הערבית.

במהלך הכנס נראה שר החוץ של סעודיה פייסל בן פרחאן כשהוא נרדם. באחד מרגעי ההתאוששות, קרא למשתתפים לצאת לעשרים דקות הפסקה לארוחת הצהריים, אך מרוב עייפות, אמר את קריאתו כמו נוח בשבע שגיאות.


רגע של ערבית

שר החוץ בן פרחאן אמר בערבית שהוא מעוניין לצאת בהפסקה "לעַשְרוּן דַקוּקַה" ואז תיקן, שוב עם טעות, "לעשרוּן דַקִיקַה". לפי כללי הערבית התקינה היה צריך לומר "לִעְשַרִין דַקִיקַה". זה כאילו היה אומר בעברית שהוא רוצה לצאת להפסקה "לעשרום דקית" במקום עשרים דקות. הטעות, שהופצה ברשתות החברתיות, הפכה לוויראלית.

השגיאה הפכה לסמל בעולם הערבי לביזיון של הכנס בריאד. אגב, למי שמחפש סמליות, המילה שאמר השר בטעות "דַקוּקַה" משמעותה עשב שדורכות עליו בהמות. ברשתות מיהרו לבקר את משתתפי הוועידה העשירים והשבעים, הדואגים לעצמם להפסקה של ארוחת צהריים דשנה, בעוד שבעזה אין לאנשים כמעט מה לאכול. מעבר לרגע המבדח, על מה באמת דיברו בכנס שהיה כל כך דחוף וחשוב?

ועידת הצביעות

יורש העצר מחמד בן סלמאן, שהיה מארח הוועידה, הביע את "התנגדותו למה שמתחולל לאחַיו בעזה". הוא גינה בתוקף את "האסון האנושי", הנובע לדעתו מכישלונה של הקהילייה הבינלאומית. בהמשך אמר בן סלמאן באפולוגטיות: "סעודיה השקיעה מאמצים רבים מתחילת המלחמה באמצעות מגעים, התייעצויות ותיווכים למען הפסקת המלחמה". הוא הוסיף: "אנו מסרבים בתוקף להמשך המתקפה והגליית האוכלוסייה בעזה בכוח. אנו מאשימים את ממשלת הכיבוש באחריות לפשעים כלפי העם הפלשתיני". בן סלמאן סיים במשפט: "הדרך היחידה להשגת הביטחון, השלום והיציבות באזור היא סיום הכיבוש, המצור וההתנחלות והקמת מדינה פלשתינית עצמאית שבירתה ירושלים המזרחית". בן סלמאן לא אמר אף מילה על הצעת הנורמליזציה מלפני המלחמה. אך ידוע שאין בכוונת הממלכה לגנוז אותה אפילו בשעה זו, כפי שגילה שר ההשקעות הסעודי לפני כשבוע.

ברשתות החברתיות טענו רבים כי הסעודים אדישים לחלוטין לסבלם של הפלשתינים. הם התייחסו לפסטיבל הענק "עונת ריאד", שמתקיים כעת בממלכה וכולל פעילויות ראווה רבות, כגון הופעות מוזיקה וריקודים. הגולשים תוהים כיצד לא בוטל האירוע בצל המראות הקשים מהמלחמה בעזה.

אחרים עושים את מלאכתם

אחרי בן סלמאן, נאם בכנס ראש הרשות הפלשתינית אבו מאזן, שקרא לעצור את "מלחמת ההשמדה" שמבצעת ישראל לדבריו. הוא סיים בקביעה, כי עזה תהיה חלק ממדינת פלשתין בכל פתרון שיושג בעתיד, מעין רמז לכך שהוא שואף לשלוט בעתיד ברצועה. אבו מאזן לא יאמר זאת בפומבי, אך הוא לא יצטער כלל אם יושמדו יריביו מתנועת חמאס, אלה שרצחו את פעילי הפתח וזרקו אותם מגגות בניינים בהפיכה נגד הרשות בעזה ב-2007.

מסתפקים בגינוי

מלך ירדן האשים את ישראל בפשעים נגד אזרחים, בהם הרעבה ומניעת תרופות. אך הוא לא איים בביטול הסכמי השלום, כפי שדורשים המוני המפגינים בממלכה והפרלמנט הירדני. גם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי גינה את ישראל. הוא אף קרא לעריכת חקירה בינלאומית לפשעים, כלשונו, שביצע צה"ל בעזה. הוא גם הזהיר מהתרחבותה של המלחמה לזירות נוספות באזור. אולם כמו מלך ירדן, לא הזכיר א-סיסי במילה את הסכמי השלום עם ישראל. גם נשיא טורקיה ארדואן האשים את ישראל בפשעים נגד עזה, אך לא דיבר כלל על ניתוק היחסים הענפים, בעיקר במישור הכלכלי, שמנהלת ארצו עם ישראל.

הטרוריסט המצפוני

האמיר של נסיכות קטר, תמים בן חמד, המשמש פטרון של חמאס וארגוני טרור נוספים באזור, קרא בחוצפתו להפסקת התוקפנות נגד האזרחים בעזה, במיוחד הפצצת בתי חולים ומקלטים. "מי דמיין שבמאה ה-21 יופצץ בית חולים לאור היום? עד מתי תמשיך הקהילייה הבינלאומית להתייחס לישראל כאילו היא מעל החוק?", כך דיבר מי שמממן את הטרור, מנהיג שבבירת ארצו מתארחים מנהיגי הדסק המדיני של חמאס.

שכחו את הפלישה של סדאם?

צבוע במיוחד היה יורש העצר של כוויית משעל אל-אחמד א-צבאח, שקרא להקמתה של מדינה פלשתינית בגבולות 1967 ותאר את "פשעיה של ישראל הנוקטת עונש קולקטיבי". למרות התמיכה בתקשורת הכווייתית בפלשתינים, הדור המבוגר לא יכול לשכוח את התמיכה של הפלשתינים בסדאם חוסיין מנהיגה של עירק. סדאם כזכור כבש את הנסיכות ב-1991, וחייליו ביצעו פשעים נגד האנושות. לאחר סילוק הצבא העירקי בסיוע ארה"ב וקואליציה ערבית, גורשו כל העובדים והפליטים הפלשתינים מכוויית.

הרוצחים והטרוריסטים מטיפים מוסר

שיא השיאים של הצביעות, התבטא בשני נאומים, הראשון של נשיא סוריה בשאר אל-אסד והשני של נשיא אירן אבראהים ראיסי. רבים ברשתות החברתיות בערבית תיארו את נאומו של אסד כ"רוצח המונים הקורא להפסיק רצח המוני", אזכור לפשעי נשיא סוריה במלחמת האזרחים לפני כעשור. ראיסי, שארצו תמכה ועודדה את חמאס לצאת למלחמה, קרא לעולם להפעיל את מצפונו כלפי העם הפלשתיני. שני הנשיאים הללו, של סוריה ושל אירן, התקיפו את ארה"ב, האחראית לטענתם למלחמה בעזה ומסייעת כל הזמן לישראל.

מספר מדינות בוועידה דרשו לנתק כליל את היחסים עם ישראל ואף לגנות את ארה"ב, אך להחלטה זו היו מתנגדים, מנהיגים החתומים על הסכמי שלום והסכמי אברהם וגם סעודיה המקיימת קשרים קרובים עם ארה"ב.

לסיכום, הוועידה הערבית-איסלאמית של 11.11.2023 תיזכר כעוד ועידה מיותרת המסתיימת בהצהרה כללית בלתי מחייבת.

זוהי ועידה המסתירה מידה רבה של צביעות. אין מדובר אך ורק במפגן של ידידות מזויפת בין מדינות שיש ביניהן יריבות ושנאה תהומית (למשל סעודיה ואירן, מצרים וקטר, טורקיה וסוריה), אלא גם הטלת האשמה על מה שקורה בעזה אך ורק על ישראל, במטרה להרגיע את העולם המוסלמי ולשמור על הלגיטימיות של המשטרים. חלק גדול מהמשתתפים בכנס הינם מנהיגים שהשקיעו מאמצים אדירים במלחמה נגד הטרור האיסלאמי. יש להניח כי אותם מנהיגים מייחלים ליום שבו תחסל ישראל את חמאס, אחד השרידים האחרונים לתנועת "האחים המוסלמים" באזור.

תאריך:  13/11/2023   |   עודכן:  13/11/2023
ירון פרידמן
+טול כרם: חוסלה חוליית מחבלים שהשליכה מטענים
08:23 14/11/23  |  מירב ארד
כוחות צה"ל פעל הלחלה במחנה הפליטים בטול כרם. הפלשתינים מדווחים על שישה הרוגים. כטב"ם תקף חוליית מחבלים שהשליכה מטענים.
+בצל המלחמה: בצה"ל נערכים למזג אוויר סוער בגבול הצפון
08:17 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בוצעה עבודה מאומצת בתחומי התשתיות, סופקו אוהלים מבודדים, תאורה, מקלחות, שירותים, כיסויים לגשם, מיטות שדה, מזרנים ועוד
[צילום: דובר צה"ל]
+כביש סלאח א-דין, עדות ראייה
08:09 14/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
פלשתינים המגיעים לדרום הרצועה מקבלים הגנה של צה"ל מפני נסיונות של חמאס לפגוע בהם  ▪  "זה קורע, אך זוהי מלחמה על עצם קיומנו", אומר הסמח"ט גלעד פסטרנק לעיתונאים
המסדרון ההומניטרי בכביש סלאח א-דין [צילום: פטימה שביר, AP]
+הותר לפרסום: שני לוחמים נוספים נפלו בקרבות בעזה
08:09 14/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
רס"ר במיל' רז אבולעפיה וסמ"ר רועי מרום נפלו בקרבות בעזה  ▪  שני לוחמים נפצעו קשה מפגיעת טיל נ"ט בגבול לבנון  ▪  עד כה נמסרו הודעות למשפחותיהם של 365 חללי צה"ל שנפלו במלחמה
[צילום: דובר צה"ל]
+שעת המבחן של המערב
07:46 14/11/23  |  אהוד רוזן, שחר עילם   |   לרשימה המלאה
ההפגנות בעד הפלשתינים ונגד ישראל הן חלק ממסע נרחב החותר תחת הסדר הדמוקרטי-ליברלי, במסווה של מאבק לזכויות אדם ומיעוטים . לכן זהו נייר לקמוס לשמירה על הערכים ההומניים-ליברליים של העולם הנאור
רומא. "מהים עד הנהר" [צילום: אנדרו מדיצ'יני, AP]
+לא להכיל את איום החות'ים
07:45 14/11/23  |  ד"ר עומר דוסטרי   |   לרשימה המלאה
רחוקים ככל שיהיו מישראל, החות'ים בתימן מהווים סיכון שאין להשלים עימו - הן לישראל והן לדרכי השיט אליה  ▪  אחרי 7 באוקטובר חייבת ישראל להגיב בתקיפות על כל איום
באב אל-מנדב. מעבר חיוני בדרך לאירופה ולישראל
+המשק יצטמק ב-5% ברבעון, הגרעון יזנק, התוצר לנפש יצנח
05:36 14/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
צופה צמיחה שלילית לנפש השנה ובשנה הבאה; התוצר לנפש יירד עד סוף 2024 ב-15% לעומת ערב השבעת הממשלה הנוכחית; סיכוי להורדת דירוג האשראי בשנה-שנתיים הקרובות
השפעה על מחיר גיוס ההון [צילום: סאנג טאן, AP]
+זוהתה גופתה של ויואן סילבר מקיבוץ בארי
01:41 14/11/23  |  עידן יוסף
זוהתה גופתה של ויואן סילבר ז"ל הי"ד מקיבוץ בארי שהוגדרה נעדרת. היא נרצחה על-ידי מחבלים בביתה בשבת השחורה. במשך שנים היא הייתה חברה בארגון "נשים עושות שלום" וחברותיה מספרות עליה שהייתה "אישה של חמלה ואנושיות עם מחויבות אין-סופית לשותפות יהודית ערבית".
+יורט שיגור מלבנון לעבר מוצב באזור מלכיה
01:37 14/11/23  |  עידן יוסף
מספר שיגורים זוהו משטח לבנון לעבר מוצב צה"ל סמוך לגבול במרחב מלכיה. אחד השיגורים יורט על-ידי לוחמי ההגנה האווירית והשאר נפלו בשטחים לא מאוכלסים.

בנוסף, מטוסי קרב תקפו אתמול (ב') בשעות הערב תשתיות טרור של חיזבאללה בשטח לבנון, זאת בתגובה לירי שהתבצע לעבר שטח ישראל לפני כן. במהלך התקיפה הושמדו מספר מפקדות צבאיות בהן פעלו מחבלי הארגון.
[צילום: דובר צה´ל]
+האוצר: כרגע אין צורך בהגדלת מכסות העובדים הזרים
01:12 14/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
כיום יש בארץ כ-20 אלף עובדים זרים בלבד, וחסרים 20 אלף עובדים זרים  ▪  משרד האוצר הודיע על הקלות בתשלום האגרה עבור פועלים זרים בישראל  ▪  יו"ר ועדת הכלכלה: "רשות האוכלוסין וההגירה צריכה לפתוח את הראש שלה לפתרונות יצירתיים במצב המלחמה
דוד ביטן ואליהו רביבו [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+S&P הורידה את תחזית דירוג האשראי של ישראל
23:53 13/11/23  |  עידן יוסף
סוכנות הדירוג S&P הורידה את תחזית דירוג האשראי של ישראל מיציבה לשלילית.בדוח המתייחס לדירוג האשראי של ישראל בעקבות מלחמת חרבות ברזל. לפני כשבועיים הודיעה הסוכנות על אישור מחדש של דירוג האשראי של מדינת ישראל על רמה של AA- ועל שינוי תחזית הדירוג מ"יציבה" ל"שלילית". החברה צופה כי התוצר הלאומי הגולמי של ישראל צפוי להתכווץ ב-5% עקב המלחמה, ושהצמיחה בארץ תעמוד על 0.5% בשנת 2024.
+סופית: תוארך תקופת השהייה של ילד הנמצא באומנת חרום
23:06 13/11/23  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הארכת תקופות, הוראת שעה - חרבות ברזל, אומנה לילדים, התשפ"ד-2023. בקריאה השלישית תמכו 9 חברי כנסת ללא מתנגדים.

נקבע כהוראת שעה, כי בתקופה מיום 7 באוקטובר 2023 ועד 6 בינואר 2024, יוכל המפקח הארצי על האומנה, בהתייעצות עם גורמי המקצוע ומטעמים מיוחדים שיירשמו, להאריך את תקופת השהייה של ילד הנמצא באומנת חירום לתקופה נוספת שלא תעלה על שולשה חודשים, ובתנאי שהיום האחרון להחלטה הקודמת להארכת השהייה לילד באומנת חירום חל בתקופה האמורה. כל זאת בלי לגרוע מחובת המפקח הארצי על האומנה לפעול במהירות הראויה בהתאם לנסיבות העניין.
+אחרי שמונה חודשים: אות חיים מהחטופה הישראלית בעירק
22:48 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בסרטון שפרסם ערוץ טלוויזיה עירקי, התייחסה אליזבט צ'ורקוב למלחמה בעזה  ▪  החוקרת הישראלית נחטפה בידי חמושים ממיליציה פרו-אירנית בבגדד בחודש מרס
[צילום: ערוץ הטלוויזיה העירקי "א-רבאעה"]
+הוסר החשש מפני חדירת כלי טיס עוין לגליל
22:36 13/11/23  |  עידן יוסף
התרעה הופעלה ביישובים יראון, דוב"ב, מתת, סאסא, ברעם ואביבים. כעבור דקות אחדות הוסר החשש והיישובים חזרו לשגרה.
+חמאס פרסם סרטון שבו נראית השבויה נועה מרציאנו
22:34 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הסרטון מציג את התצפיתנית שנחטפה מבקשת להפסיק את הפצצות צה"ל  ▪  בארגון הטרור הציגו גופה ונטען כי מדובר בגופתה ושמותה נגרם מהפצצות צה"ל ב-9 בנובמבר
נועה מרציאנו
+חטופים ישראלים הוחזקו מתחת לבית החולים רנתיסי
21:44 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הותר לפרסום: בישראל מעריכים שבמהלך השהות בשבי אישה בחודש הריון מתקדם ילדה תינוק  ▪  שייטת 13 וצוות קרב מחטיבה 401 פשטו על בית החולים "יש סימנים שבבית החולים הוחזקו חטופים ישראלים. יש הוכחות מוצקות שחמאס משתמש בבתי החולים כחלק מהמלחמה"
פתח מנהרה מתחת להגריסות בביה"ח [צילום: דובר צה''ל]
+ביידן על פעילות צה"ל בבתיה"ח: "אסור שתהיה הרסנית-פולשנית מדי"
21:40 13/11/23  |  עידן יוסף
נשיא ארה"ב ביידן אומר שבתי החולים בעזה חייבים להיות מוגנים. "אסור שתהיה שם פעילות הרסנית-פולשנית מדי". ביידן אמר את הדברים לאחר שהמודיעין האמריקני אישר כי מתחת לבתי החולים שוכנות מפקדו החמאס.

+גולני במועצה המחוקקת של חמאס
21:12 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+דיווח מג'בלייה: עשרות הרוגים ופצועים בהפצצת צה"ל
21:01 13/11/23  |  עידן יוסף
כלי תקשורת ערביים מדווחים על 31 הרוגים ותשעה פצועים בהפצצה ליד מועדון בג'בלייה מאש צה"ל.לדבריהם, תקף הצבא 12 דירות במתחם מגורים באזור "נאדי חדמאת" ג'באליא בצפון הרצועה. התקיפה אירעה מעט לפני השעה 20:00.
+הרמטכ"ל: נערכים בצורה חזקה עם תוכניות פעולה לצפון
20:38 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בעוד צה"ל ממשיך לפגוע ביכולות עתידיות של חיזבאללה, רא"ל הלוי אישר את תוכניות ההגנה וההתקפה להמשך המלחמה בצפון  ▪  מפקד פיקוד הצפון: "המצב הביטחוני לא יוותר באופן שבו תושבי הצפון לא ירגישו בטוחים לחזור לבתיהם"  ▪  ראש הלשכה המדינית של חמאס שוחח עם ראש ממשלת לבנון
רא"ל הרצי הלוי ואלוף ואלוף אורי גורדין [צילום: דובר צה''ל]
+אזעקות הופעלו בשפלה ובמרכז הארץ; בית בחוף אשקלון נפגע מרקטה
20:03 13/11/23  |  עידן יוסף
אחרי יממה שקטה יחסית, התחדש הירי לטווחים ארוכים. רקטות נורו מהרצועה לעבר מרכז הארץ. גם לעוטף עזה התחדש הירי רק בשעות האחרונות. יירוטים נצפים בשמי מרכז הארץ. שיגורים גם לעבר אשקלון ויישובי האזור. בית ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון ניזוק מפגיעת רקטה.
[צילום: דוברות והסברה חוף אשקלון]
+משרד המשפטים בוחן: פוליגרף למשתתפי הקבינט כדי למנוע הדלפות
19:19 13/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המשרד בודק אפשרות לחקיקה שתעגן בדיקות פוליגרף קבועות למשתתפי הדיונים הרגישים  ▪  מיארה להנגבי: לאסוף מסמכים מסווגים מזמן המלחמה שהופצו בניגוד לנהלים; להקפיד על הנהלים לתיעוד הדיונים, שמירת המסמכים והגבלת העיון בהם
נתניהו והנגבי. הנוהל חל גם על ראש הממשלה [צילום: מרק ישראל סאלם]
+חזרה לשגרה: הוסר החשש לחדירה מגבול ירדן
19:12 13/11/23  |  עידן יוסף
תושבי הישובים אשדות יעקב איחוד, אשדות יעקב מאוחד, מסדה, שער הגולן, אפיקים ובית זרע שבעמק הירדן להיכנס לבתים בעקבות חשד לחדירה בגבול ירדן. לפני זמן קצר עצרו כוחות הביטחון מספר חשודים שחדרו את הגבול. ככל הנראה מדובר במסתנני עבודה ואין חשד ביטחוני.

+סופית: שר הביטחון יוכל להכריז גם על אדם זר כפעיל טרור
19:02 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה

+ליקויים קשים במענה האזרחי מחייבים טיפול מיידי
18:48 13/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
משרד המבקר יערוך ביקורת מקיפה של הכשלים בכל הדרגים שקדמו למלחמה  ▪  בין הכשלים כעת: הסיוע הכלכלי, הטיפול במפונים, מיגון מערכת הבריאות והמקלטים ביישובי העימות
אנגלמן בביקור אצל מפונים באילת
+צה"ל תקף עמדות שיגור ומחבל בגבול הצפון
18:46 13/11/23  |  עידן יוסף
כוחות צה"ל תקפו עמדות שיגור ומחבל שלקח חלק בביצוע ירי לעבר שטח ישראל. בנוסף, טנק של צה"ל תקף חוליה שניסתה לשגר טילי נ"ט לעבר מרחב שתולה היום (ב'). במהלך היום מחבלים ירו לעבר מספר מוקדים בגבול הצפון. כוחות צה"ל השיבו בירי ארטילרי לעבר מקור הירי.
+בקריאה ראשונה: אזרחות כבוד לחלל מערכות ישראל שאינו ישראלי
18:45 13/11/23  |  עידן יוסף
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק אזרחות כבוד לחללי מערכות ישראל, התשפ"ד 2023. 29 חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים והיא תועבר לוועדת הפנים.

מוצע בה לקבוע כי שר הפנים, בהמלצת שר הביטחון, יעניק אזרחות כבוד של מדינת ישראל לחלל מערכות ישראל שבמועד פטירתו לא היה אזרח ישראלי. עוד מוצע לקבוע כי אם הורה, בן זוג, ילד או אח של חלל שהוענקה לו אזרחות כבוד יגיש בקשה לשר הפנים לבטלה, שר הפנים יעשה כן כך שיראוה כאילו לא ניתנה כלל.
+שלוש תחנות רכבת שנסגרו בעקבות המלחמה ייפתחו מחדש
18:16 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רכבת ישראל ממשיכה בפתיחתן מחדש של תחנות: מיום ראשון תחודש התנועה במרבית תחנות הנגב המערבי (למעט שדרות)  ▪  הסעיות משלימות רכבת בין נתיבות ואשקלון לטובת רציפות תחבורתית  ▪  תיפתח גם תחנת יקנעם כפר יהושע בקו העמק
תחנת הרכבת בנתיבות [צילום: יח"צ]
+צה"ל ושב"כ חיסלו שני בכירים בחמאס
17:56 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
המחוסלים הם אחראי מערך הנ"ט בחטיבת חאן יונס וראש המודיעין הצבאי לשעבר של ארגון הטרור שהיה מעורב בפיגוע במכינת עצמונה בשנת 2002 שבו נרצחו חמישה תלמידים
המחבלים שחוסלו
+שר החוץ קצב שעון-חול מדיני למלחמה - וחזר בו
17:35 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אלי כהן אמר כי הוא מזהה לחץ הולך וגובר על ישראל בעקבות המלחמה בעזה  ▪  הוא העריך שחלון הזמן המדיני לפעולה צבאית מוגבל לשבועיים-שלושה, וכי דיון ב'יום שאחרי' יגביר את הלחץ על ישראל  ▪  כעבור שעה קלה חזר בו מדבריו
כהן. דגש על הנושא ההומניטרי [צילום: יוסי אלוני/פלאש 90]
+חיזבאללה הודיע על מחבל נוסף משורותיו שנהרג
17:24 13/11/23  |  עידן יוסף
חיזבאללה הודיע על מחבל נוסף משורותיו שנהרג - ה-74 מתחילת המלחמה.
+נתניהו במסר לנסראללה: אש תיענה באש חזקה יותר
17:23 13/11/23  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו במסר לנסראללה: "אש תיענה באש חזקה יותר. שלא ינסו אותנו". השר בני גנץ בביקור בדרום: ״אני אומר לאויבינו מדרום וגם מצפון - יומכם הגיע. אנחנו פועלים בקו הגבול ובעומק השטח כדי להסיר כל איום״.
+בקריאה ראשונה: יוארכו תקופות ויידחו מועדים בהליכי מס שונים
17:18 13/11/23  |  עידן יוסף
הצעת חוק הארכת תקופות ודחיית מועדים, הוראת שעה - חרבות ברזל, הליכי מס ומענקי סיוע, התשפ"ד-2023. 17 חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים והיא תועבר לוועדת הכספים.

מוצע בה להאריך תוקפן של תקופות קצובות בזמן שנקבעו בהליכי מס שונים. לפי המוצע, אם מועד תחילת ביצוע הפעולה חל לפני תום התקופה הקובעת (תקופה של שלושה חודשים שתחילתה ביום 7 באוקטובר 2023) ומועד סיום ביצוע הפעולה, חל במהלך התקופה הקובעת או בחודשיים שאחריה, תקופה זו לא תבוא במניין הימים לביצוע הפעולה. כמו-כן, מוצע להוסיף ימים למניין התקופות בעניין מכירת דירת מגורים מזכה לפי חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963.
+אירוע ירי טיל נ"ט נוסף בצפון
17:06 13/11/23  |  עידן יוסף
אירוע נוסף בצפון: מחבלים ירו טיל נ"ט לעבר מוצב צה"ל סמוך לברעם שבגליל העליון. אין נפגעים, צה"ל מגיב בירי ארטילרי.
+הותר לפרסם: שני מחבלים נתפסו בת"א לפני ביצוע פיגוע
17:05 13/11/23  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
השניים, נערים מאום אלפחם, הגיעו ללב תל אביב עם תיקי בית הספר  ▪  שוטרים שחשדו בהם מצאו ברשותם סכינים  ▪  בחקירתם הודו שתכננו לדקור חיילי צה"ל
רגע הנחת הטיקים [צילום: מצלמת אבטחה]
+חוסלה חוליית מחבלים שפעלה במרחב בית החולים "אל-קודס"
15:41 13/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הכוחות הצליחו לזהות בין האזרחים חולית מחבלים עם שני משגרי RPG  ▪  הכוח ביצע ירי אל עבר המחבלים  ▪  באירוע חוסלו כ-21 מחבלים, אין נפגעים לכוחותינו
[צילום: דובר צה"ל]
+מטוסי קרב של צה"ל תקפו ואתרים צבאיים של ארגון חיזבאללה
15:06 13/11/23  |  מירב ארד
מטוסי קרב של צה"ל תקפו לפני זמן קצר מספר תשתיות טרור ואתרים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה, זאת בתגובה לשיגורים ביממה האחרונה. בין המטרות שנתקפו, תשתיות טרור, מתחמים בהם אוחסנו אמצעי לחימה שונים ומפקדה מבצעית בשימוש הארגון.
+אושר לשנייה ושלישית: אפשרות להארכת אמנת חירום ב-3 חודשים נוספים בשל המלחמה
14:46 13/11/23  |  מירב ארד
עדת העבודה והרווחה אישרה (יום ב') לקריאות שניה ושלישית הצעת חוק ממשלתית, המאפשרת למפקח הארצי על האומנה להאריך ב-3 חודשים נוספים את תקופת שהייתו של ילד באומנת חירום בשל המלחמה. ההוראה תחול על ילדים שתום תקופת אמנת החירום המירבית שלהם חלה מה-7 באוקטובר ולמשך 3 חודשים.

+כן לאבו מאזן
14:45 13/11/23  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לבין רמאללה התקיים גם בחודשים הקשים מכולם, ואם צה"ל פועל עתה ביהודה ובשומרון נגד מחבלים פלשתינים הרי זה בין השאר מפני שישראל גרמה לדילול בכוחה של הרשות
אבו-מאזן [צילום: פלאש 90]
+"לא מעט מניצולי המסיבה ברעים אושפזו בכפייה"
13:51 13/11/23  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כך חשף עו"ד דניאל רז, מהסיוע המשפטי במשרד המשפטים במהלך הדיון בוועדה  ▪  מנכ"ל משרד הבריאות, משה ברסימנטוב, ציין כי בימים אלו מתואמת תוכנית חוסן נפשי לאומי ויוסדר תקציב ותקנים
מנכ"ל משרד הבריאות בדיון בוועדה [צילום: נועם מושקוביץ/ דוברות הכנסת]
+דניה-סיבוס: הסיוע המתגבש לא עונה לצורכי ענף הבנייה
13:27 13/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מספנות ישראל וגולן פלסטיק: תיתכן השפעה מהותית לרעה על תוצאות הרבעון הרביעי בשל הירידה בפעילות ענף הבנייה
זינוק בהכנסות וברווח בתשעת החודשים הראשונים
+עשרות כלי נשק ואמל"ח אותרו במרחב הימי של עוטף עזה
13:26 13/11/23  |  מירב ארד
במהלך סריקות של היחידה למשימות תת-מימיות של זרוע הים, אותרו מספר רב של אמצעי לחימה ששימשו את מחבלי חמאס בנסיונות הפשיטה לשטח ישראל אשר סוכלו על-ידי כוחות זרוע הים.
+מנופי צמיחה בעקבות המלחמה
13:22 13/11/23  |  רוני מזרחי   |   לרשימה המלאה
המילים במאמר נכתבות, לפרוטוקול, כשענף הבנייה וכלכלת ישראל בכלל עומדים כחוט השערה בין התמוטטות כללית, לבין התייצבות ובהמשך צמיחה
הזדמנות פז [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+העדר תוכנית ליום שאחרי פוגע בתמיכה בישראל
13:12 13/11/23  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
אקונומיסט מדווח, כי למרות התנגדותו של נתניהו להשלטת הרשות הפלשתינית ברצועה - בישראל עובדים בשקט על תוכנית כזאת, מתוך הנחה שנתניהו לא יישאר לנצח בתפקידו
המתנה בתקווה לשחרור חטופים [צילום: גילי יערי, פלאש 90]
+אזעקות בקריות ואזור עכו
12:56 13/11/23  |  מירב ארד
התרעות פיקוד העורף: אזור תעשייה שער נעמןף קריית ביאליק, כפר מסריק
עין המפרץ, עכו - אזור תעשייה, עכו, דישון, מלכיה.
+חשש לחדירת כלי טיס עוין בצפון
12:50 13/11/23  |  מירב ארד
חשש לחדירת כלי טיס עוין: אזעקות נשמעו באביבים, אזור תעשייה רמת דלתון, ברעם, ג'ש - גוש חלב, דלתון, יראון, כרם בן זמרה, עלמה, ריחאנייה.
+הלחימה ברצועה: הותקפו כ-300 פירי מנהרות וכ-3,000 תשתיות טרור
12:41 13/11/23  |  מירב ארד
כוחות צה"ל ממשיכים להילחם ברצועת עזה: במסגרת הלחימה, תקפו כלי טיס של חיל-האוויר והכוחות הקרקעיים 4,300 תקיפות, מאות עמדות שיגור נ"ט, כ-300 פירי מנהרות, תקפו כ-3,000 תשתיות טרור מתוכן יות מ-100 מבנים ממולכדים ומאות חמ"לים של ארגון הטרור חמאס ומטרות פיקוד ושליטה של ארגון הטרור.
+ח"כ בן ברק: קורא לשר הפנים לאסור את כניסתם לישראל של "נטורי קרתא"
12:38 13/11/23  |  מירב ארד
ח"כ רם בן ברק: "בתקופה האחרונה אנחנו רואים ביתר שאת כי ״נטורי קרתא״ מסתובבים בעולם בלי בושה ומפגינים ותומכים בארגון הטרור החמאס ונגד מדינת ישראל.
אני קורא לידידי שר הפנים - משה ארבל לאסור את כניסתם לישראל כפי שמתנהגים לכל תומך טרור.
+36 מבוקשים נעצרו הלילה ביו"ש; 14 מהם משתייכים לחמאס
12:35 13/11/23  |  מירב ארד
כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו הלילה 36 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים. 14 מהם משתייכים לחמאס. מתחילת המלחמה נעצרו כ-1,650 מבוקשים ביהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, כ-950 מהם משתייכים לחמאס
+"מהים עד הנהר"
12:24 13/11/23  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
אם תקום מדינה פלשתינית ביו"ש, בגבולות 67 כמובן, יהיה זה נצחונו הגדול של חמאס והאידאולוגיה הרצחנית שלו - למרות הכחדתו בעזה
אמנה רצחנית [צילום: ויסאם השלמון/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
פסגת הצביעות האיסלאמית וטעות מביכה בערבית
תגובות  [ 0 ] מוצגות   [ 0 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
רכבת ישראל ממשיכה בחידוש השירות באזור הדרום, תוך שמירה הדוקה על הנחיות גורמי הצבא והביטחון ושמירה על הנחיות משרד התחבורה. לצד הדרום, ממשיכה הרכבת לפעול לחידוש השירות בתחנות נוספות באזור הצפון.
13/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
במהלך היממה האחרונה צה"ל בהכוונת שב״כ חיסלו את יעקוב עאשור, אחראי מערך הנ"ט בחטיבת חאן יונס של חמאס, באמצעות מטוסי קרב. עאשור היה מפקד גדוד במערך ולאחר מכן ראש מערך הנ"ט בחטיבת חאן יונס. במסגרת תפקידו השתתף בהובלת מתווים התקפיים נגד כוחות צה״ל.
13/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
שר החוץ אלי כהן אמר (יום ב', 13.11.23) בתדרוך לכתבים כי "מבחינה מדינית אנחנו מזהים שהתחיל לחץ על ישראל. הלחץ לא מאוד גבוה אבל הוא במגמת התגברות.
13/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
הותר לפרסם (13.11.23) כי שני תושבי אום אל פאחם נתפסו בתל אביב ב-2 בנובמבר 2023 כשברשותם שני סכינים. שוטרי תחנת לב ת"א שהיו במשמרת הבחינו בשני נערים שהולכים בצורה מחשידה על רחוב דרך נמיר פינת פרשת דרכים, סמוך לתחנת רכבת תל אביב סבידור מרכז. הם ניגשו אליהם והחלו לתשאל אותם לפשר מעשיהם באזור. לאחר תפיסת הסכינים, השניים הועברו לחקירה.
13/11/2023  |  עידן יוסף  |   חדשות
כוחות של צק"ח 188 חיסלו חוליית מחבלים שפעלה במרחב בית החולים "אל-קודס" וירתה לעבר כוחותינו מהכניסה אליו
13/11/2023  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רון בריימן
רון בריימן
ה"קונספציה" מכה בישראל שוב ושוב: 1973, 1993, 2023    חשוב ליצור מערכת אמינה של ניהול סיכונים למניעת "קונספציה" רביעית
אביתר בן-צדף
אביתר בן-צדף
אם אתה מפגין את רצונך לרכוש סחורה מסוימת, הסוחר יעלה מיד את מחירה פי כמה וכמה, וככל שתראה רצון עז יותר, כך גם יאמיר המחיר    המציג ראשון את תנאיו יהיה הצד המפסיד וזה נכון לכל משא-ומ...
מנחם רהט
מנחם רהט
יש 'דעת תורה' חרדית כוזבת שמשווה בעזות מצח חצופה את לוחמי צה"ל לפועלי הזבל, ויש 'דעת תורה' הפוכה הרואה בהם קדושי עליון המוסרים נפשם על עצם הקיום של העם והארץ
יואל גוז'נסקי, אילן זלאיט
יואל גוז'נסקי, אילן זלאיט
קטר הייתה חלק מהקונספציה הישראלית שקרסה ב-7 באוקטובר והיא תומכת מרכזית של חמאס. למרות זאת, לא ניתן יהיה לוותר עליה אחרי המלחמה - בתנאי שתתנער מן הארגון
שאולי הרציק פז
שאולי הרציק פז
עוצמת הפחד ומשכו הארוך של האירוע, סביר שגרמו לכך שהפחד, החרדה והכאב היו עמוקים מאוד ו"נדחסו" בתוך כל תא ותא בגוף
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il