|   15:07:40
  עדו נתניהו  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
עו"ד דפנה שגל פודור - הסדרת מעמד בישראל לבני זוג זרים: כל מה שצריך לדעת
קבוצת ירדן
כך עזר עוד ניר ליסטר להוריד פרופיל מקרבי בשביל מיונים טכנולוגיים
נשית הרווארד לשעבר. תשובתה תלויה בהקשר [צילום: מארק שיפלביין, AP]

עולם חדש מופרע

המערב השתנה מול עינינו - לא בשכיחות האנטישמיות שלו, שכן גילוייה תמיד רבו או התמעטו בהתאם לנסיבות - אלא בערכיו ובנורמות שלו. הסיבה לשינוי? בראש וראשונה, התפשטות עקרון המוסר היחסי. הלה הוחדר אלינו זה מכבר על-ידי הפלגים המרקסיסטיים באקדמיה המערבית, כולל הישראלית, התפשט מהם אל כלל האקדמיה והופץ לציבור באמצעים המקובלים - עד שהפך למעין חוק ברזל בתודעה: הכל יחסי
13/01/2024  |   עדו נתניהו   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
הכל יחסי
אל לנו להיות מופתעים, על כן, מתשובתן של שלוש נשיאות של אוניברסיטאות יוקרה לשאלתה של חברת הקונגרס האמריקנית. החובה לגנות קריאה לרצח העם היהודי, השיבו לה, תלויה ב"הֶקשר" שבו נאמרה. ו"הֶקשר", במקרה הזה, הוא מילה נרדפת ל"יחסיות".

יש הבדל מסוים, וכבר הצביעו עליו, בין הנאצים לחמאס. הראשונים ניסו להסתיר את מעשי הרצח שלהם באופן כלשהו - לא רק מהעולם הרחב, אלא גם מהאוכלוסייה שלהם עצמם - בעוד שהאחרונים הפיצו לכל עבר את סרטוני הזוועה שלהם. לא שהגרמנים התנגדו לרצח המוני של יהודים. הם רצו בו, כידוע, אבל גם ידעו שמעשיהם מנוגדים למוסר האנושי המקובל. הם הבינו שהציבור הרחב, תומכים ומתנגדים כאחד, עשוי להירתע מגילויים מסוימים, יפנה את מבטו הצידה בראותו אותם, ואולי אפילו יחוש בושה על כך שהדברים הללו נעשים בשמו. גם אם הגרמנים צילמו הוצאות להורג שלהם, לא היה זה לשם הפצה והתרברבות, אלא מתוך יצר פתולוגי לתעד מעשים כאלה.

הגרמנים כמובן לא היו היחידים, וודאי לא הראשונים, שרצחו יהודים והתעללו בהם בהמוניהם. לאורך ההיסטוריה שלנו בגלות, ומתוך שנאה עזה של העמים אלינו, אנסו את נשותינו וילדותינו לעיני בעלים ואבות, ביתרו כרסים הרות, כרתו גפיים, ושרפו בני אדם בחיים. את כל זאת עשו לנו, ועוד. אבל המבצעים, לפחות לא במאות השנים האחרונות של ההיסטוריה האנושית, לא צהלו וזעקו קבל-עם-ועולם: תראו איזה יופי! תראו איך אני אונס ילדה ועוד נועץ סכין בליבה! הביטו איך אני עורף ראש של תינוק! ולא בישרו לאימם בטלפון: "תתגאי בי, אימא - הרגתי היום עשרה יהודים!" אין השתיקה וההסתרה מצביעות כהוא זה על מוסריות כלשהי מצד מרצחי העבר, אבל לפחות יש בהן כדי להצביע על קיומם של כללים, שהאנושות אמורה לנהוג על פיהם.

מעשיו הבלתי אנושיים של החמאס אינם חדשים לנו, כמו גם תחושות הגאווה של הפלשתינים במעשיהם הברבריים. אבל מה ששונה, ואולי אף מפתיע, הוא ההתגייסות של אנשים מן המערב ללמד זכות על מעשי הזוועה. אומנם בין המתקהלים בככרות-הערים יש השוטים הרגילים, המאמינים שהמעשים לא באמת קרו ושהכל הוא פרי המצאה "ציונית". אבל רבים מבין ילדי האליטות המערביות יודעים היטב מהי האמת. והרי כיצד הם יכולים להתכחש לה, כשהדברים צולמו ב"לייב"? הם יודעים, אבל בו-בזמן קוראים קריאות נלהבות בזכות התקפת החמאס מה-7 באוקטובר ומבצעיה - כלומר, בזכות אותם רוצחים וחוטפים של נשים וטף, כורתי איברים, ועורפי ראשי תינוקות. הם גם יודעים היטב עוד אמת, שהקריאה ל"שחרור פלשתין מן הנהר עד הים" היא קריאה לרצח העם היהודי המתגורר שם. ועדיין, הם תומכים בקריאה זו במודע ובידיעה, בעודם מנופפים בגאון, מול מצלמות הטלוויזיה, שלטים עם הסיסמה.

המערב השתנה מול עינינו - לא בשכיחות האנטישמיות שלו, שכן גילוייה תמיד רבו או התמעטו בהתאם לנסיבות - אלא בערכיו ובנורמות שלו. הסיבה לשינוי? בראש וראשונה, התפשטות עקרון המוסר היחסי. הלה הוחדר אלינו זה מכבר על-ידי הפלגים המרקסיסטיים באקדמיה המערבית, כולל הישראלית, התפשט מהם אל כלל האקדמיה והופץ לציבור באמצעים המקובלים - סרטים, ספרים, תוכניות הטלוויזיה, הצגות תיאטרון, אמנות פלסטית ועוד - עד שהפך למעין חוק ברזל בתודעה: הכל יחסי.

אל לנו להיות מופתעים, על כן, מתשובתן של שלוש נשיאות של אוניברסיטאות יוקרה לשאלתה של חברת הקונגרס האמריקנית. החובה לגנות קריאה לרצח העם היהודי, השיבו לה, תלויה ב"הֶקשר" שבו נאמרה. ו"הֶקשר", במקרה הזה, הוא מילה נרדפת ל"יחסיות". נשיאות אלו יודעות היטב שהמרצים, כמו גם הסטודנטים במוסדות שלהן, התחנכו על ברכי התורה שלפיה אין מוסר אובייקטיבי כלשהו. המוסר תלוי ומשתנה על-פי גורמים רבים, שהעיקרי שבהם הוא לא טיב המעשה אלא זהות מבצעו. וכיוון שב-7 באוקטובר היו אלה פלשתינים (קרי: עולם שלישי מדוכא) שרצחו יהודים (קרי: עולם מערבי מדכא), והם אלה שגם קוראים עכשיו להשמדתם, הרי מעשים אלה שלהם אינם בהכרח בלתי צודקים. אז "גינוי" מצידנו? סליחה, גברתי חברת הקונגרס הנכבדה, לא תצליחי להוציא מאיתנו את המילה הזאת. בשום אופן לא.

כך נראות אוניבסיטאות מכובדות באמריקה. תשובות נשיאותיהן משקפות את הרפיסות המוסרית הנוראה שאחזה במערב ואת הריקבון האידאי שפשה בו - ריקבון שאם לא יוסר, יביא לקריסתו הוודאית. כשאין היתר להאמין בצדקת הדרך, וכשהמתגונן מפני רוצחים, בעצם מעשי ההגנה שלו, מוגדר על-ידי אינטלקטואלים מובילים של החברה כרוצח נורא (והרי לשיטתם, הרוצח האמיתי כלל אינו רוצח, והמתגונן, בשום מקרה, אינו צודק), אזי כיצד תוכל אותה חברה לקיים את עצמה? לא ניתן כך לא להיאבק למען זכויותיך ולא לשמר שום דבר - גם לא את החיים עצמם.

כבר שנים עומדת ישראל בחזית המאבק באיסלאם הפונדמנטליסטי המאיים להוריד חשיכה ואפילה על העולם. במקביל, במעשיה, וביתר שאת מאז ה-7 באוקטובר, היא נמצאת במאבק להגנה על ערכי המוסר הבסיסיים ביותר שלנו. יש לקוות ולראות אם המערב, ובראש וראשונה הגופים המובילים שבו, ישנה במשהו את אופני הסתכלותו על החיים, הן האישיים והן הלאומיים, ויחזור אל אותם ערכי היסוד שהיהדות הפיצה לאנושות מאז ימי קדם.

תאריך:  13/01/2024   |   עודכן:  13/01/2024
עדו נתניהו
+משרד האוצר: העלות המסתמנת של המלחמה - 150 מיליארד ש"ח
22:15 13/01/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
מלחמת חרבות ברזל גובה מהמשק מחיר כלכלי עצום  ▪  הגרעון יגדל בשל המלחמה ב-2.3% בשנת 2033 וב-4.4% בשנת 2024  ▪  משרדי ממשלה מיותרים ייסגרו  ▪  מינואר 2025 יועלה המע"מ ב-1%  ▪  תוכנית הממשלה להפחית את המיסוי תיגנז, בשלב זה  ▪  מספר התקנים לעבודה יצומצם במשרדי הממשלה  ▪  הממשלה תפעל למניעת עישון ולמען קידום אורח חיים בריא
נתניהו, סמוטריץ. תקציב גרעוני [צילום: עמית שבי/פול/פלאש 90]
+אדלשטיין: לוקחים ברצינות כל התראה של השב"כ
21:09 13/01/24  |  יואב יצחק
יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין, אמר בתגובה על הפרסום בדבר התראת השב"כ באשר לסיכונים שגברו מצד ארגוני טרור ביהודה ושומרון: "אנחנו לוקחים כל התראה, אם היא מונחת על שולחננו, ברצינות הראויה. עם זאת, הימים של קניית שקט נגמרו. מי שיקום על מדינת ישראל - מדינת ישראל תרמוס אותו. האויבים שלנו צריכים לדעת את זה וכוחות הביטחון צריכים לבצע את זה".
[צילום: יולי אדלשטיין/פלאש 90]
+נתניהו: אנחנו ממשיכים במלחמה עד הניצחון; איש לא יעצור אותנו, לא האג ולא אף אחד אחר"
20:26 13/01/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה הדגיש: נמשיך במלחמה עד חיסול חמאס, השבת חטופינו ונבטיח שעזה לא תהווה איום על אזרחינו לעולם  ▪  לגבי ציר פילדלפי: עוד לא החלטנו איך נסגור את ציר פילדלפי, אבל דבר אחד כן החלטנו: ציר פילדלפי ייסגר  ▪  הבטיח להגיש תקציב מוגדל לצה"ל ולתעשיות הביטחוניות, "כדי שלא נהיה תלויים באף אחד"
נתניהו. לא נעצור עד השגת המטרות [צילום: משרד ראש הממשלה]
+הרמטכ"ל: אנחנו נלחמים על זכותנו לחיות כאן בביטחון
19:53 13/01/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
בהצהרה לתקשורת מסר הרמטכ"ל: המלחמה תימשך עד להשגת המטרות  ▪  אישרנו לפיקוד דרום תוכניות מבצעיות נוספות, ובמיוחד להשבת החטופים: "אנחנו פועלים בכל האמצעים, ברובם חשאיים, על-מנת להשיבם וכך נוסיף לעשות עד שנחזיר את כולם"
הרצי הלוי. אישרנו תוכניות מבצעיות נוספות [צילום: דו"צ]
+רס"ר (מיל׳) דן ווידנבאום נהרג בקרב במרכז רצועת עזה
18:11 13/01/24  |  יואב יצחק   |   לרשימה המלאה
קצין במילואים מגדוד 7155 נפצע קשה ביום ו'  ▪  לוחם במילואים מעוצבת שועלי המרון וקצין מגדוד ההנדסה נפצעו ביום חמישי באורח קשה
רס"ר (מיל') דן ווידנבאום ז"ל. נהרג [צילום: דובר צה"ל]
+ביידן מגלה: העברנו מסר חשאי לאירן על התקפות החות'ים
17:42 13/01/24  |  יואב יצחק
נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, מגלה בשיחה עם עיתונאים בקמפ דיוויד כי ממשלו העביר לאירן מסר בדבר התקפותיהם של החות'ים בתימן על ספינות סוחר בים סוף. "העברנו להם בחשאי מסר בנושא", אמר. "יש לנו ביטחון ואנחנו ערוכים היטב". ביידן רואה בהנהגת אירן כמי שאחראית למתקפות של החות'ים, בשל זאת שאירן מעניקה לחות'ים גיבוי מדיני וצבאי ומספקת להם נשק ותחמושת - המשמשים לפגיעה באוניות ובמיכליות של מדינות המערב המפליגות בים סוף.
ביידן. כרטיס אדום לאירן [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+ליברמן מותח ביקורת על לפיד גנץ ואיזנקוט שלא חתמו על הדרישה להדחת ח"כ כסיף מהכנסת
17:27 13/01/24  |  יואב יצחק
יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, מותח ביקורת על ראש האופוזיציה יאיר לפיד, ועל השרים בני גנץ וגדי איזנקוט שטרם חתמו על הפניה להדחת ח"כ עופר כסיף מהכנסת. ״תמוהה בעיני העובדה שעד עכשיו רה"מ, ראש האופוזיציה, והשרים גנץ ואיזנקוט טרם חתמו על הדרישה להדיח את ח"כ עופר כסיף מהכנסת. ההתנהלות וההתבטאויות של ח"כ כסיף לאורך השנים בגנות מדינת ישראל וחיילי צה"ל וההצטרפות שלו למסע ההשמצות בהאג הוא חסר תקדים ומעניק לגיטימציה לגרועים שבאויבנו. הייתי מצפה מכל חברי הכנסת מהמפלגות הציוניות, בלי יוצא מן הכלל, להצטרף לבקשה להדחתו למען יראו ויראו.״
לפיד, ליברמן. בימים טובים [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+ישראל הודיעה למצרים: נפתח בקרוב במבצע להשתלטות על ציר פילדלפי
17:22 13/01/24  |  יואב יצחק
ישראל הודיעה למצרים כי בכוונתה לפתוח בקרוב במבצע להשתלטות על ציר פילדלפי. אזור זה מהווה ציר הברחה מרכזי לנשק ותחמושת ממצרים לרצועה. על-פי הוול סטריט ג'ורנל, גורמים ישראלים עדכנו את מצרים על מבצע צבאי קרוב. המבצע יכלול ככל הנראה הצבת כוחות ישראלים באזורים ברצועת עזה שצמודים לגבול עם ישראל ומצרים. העיתון ציטט גורמים בכירים ממצרים ומישראל שאישרו מידע זה.
ציר פילדלפי [צילום: AP]
+זוהו וחוסלו מחבלים חמושים במפקדה של ארגון הטרור חמאס
12:13 13/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הלוחמים הכווינו כלי טיס של חיל-האוויר שחיסל המחבלים, והשמיד את המפקדה  ▪  צוות הקרב של חטיבה 646 פשט על חמ"ל פעיל של ארגון הטרור חמאס ואיתר עשרות אמצעי לחימה, מחשבים, וחומר מודיעיני
[צילום: דובר צה"ל]
[צילום: דובר צה"ל]
+מסוק קרב של חיל האוויר תקף אמש חוליית מחבלים בדרום לבנון
12:03 13/01/24  |  מירב ארד
מסוק קרב של חיל האוויר תקף אמש חוליית מחבלים במרחב מרווחין שבדרום לבנון.
כמו כן, כוחות מיוחדים וכוחות ארטילריה של צה"ל ירו לעבר חוליית נ"ט במרחב יארון.
+ליברמן על הדיונים בהאג: חייבים לגבות מחיר מדרום אפריקה
11:56 13/01/24  |  מירב ארד
יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן התיחס לדיונים בבית הדין הבינלאומי בהאג: "על הפארסה האנטישמית המתקיימת כרגע בהאג, ביוזמת דרום אפריקה, חייבים לגבות מחיר ובראש ובראשונה לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם מדינה התומכת בארגוני טרור בעולם ובפרט בחמאס ובחיזבאללה. במקביל מדינת ישראל חייבת לקרוא ליהודים בדרום אפריקה לעלות לישראל ולא לחכות לפרץ אנטישמיות שיכלול רדיפה ופגיעה ביהודים, כפי שההיסטוריה לימדה אותנו".

+ה-CIA מסייע לישראל במידע מודיעיני על בכירי חמאס והחטופים
10:24 13/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הניו-יורק טיימס מדווח כי לאחר מתקפת ה-7 באוקטובר הורה היועץ לביטחון לאומי, ג'יק סאליבן, להקים כוח משימה מיוחד לאיסוף מודיעין מוגבר על הבכירים בהנהגת חמאס
סאליבן. הורה לסייע באיסוף מידע על הנהגת חמאס [צילום: ג'קלין מרטין/AP]
+ארה"ב ובריטניה תקפו פעם נוספת את החות'ים בתימן
09:47 13/01/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בוצעו 73 תקיפות לעבר 30 מטרות  ▪  התקיפות בוצעו מהאוויר ומהים  ▪  הותקפו בין השאר מחסני אמל"ח וטילים בליסטיים, כטב"מים ומסלולי המראה  ▪  החות'ים מדווחים על 5 הרוגים ו-6 פצועים
המשחתת האמריקנית קארני [צילום: AP]
+סין מול החות'ים: שתיקה החושפת משענת קנה רצוץ
09:17 13/01/24  |  אורי סלע, אסף אוריון   |   לרשימה המלאה
למרות שהתקפות החות'ים פוגעות גם באינטרסים חיוניים שלה, בייג'ינג מנסה - בציניות רבה - לגלגל לכתפי ארה"ב את האחריות לשמירה על ביטחון השיט בים סוף  ▪  סין היא היצואנית הגדולה בעולם והיבואנית השנייה בעולם
הצי האמריקני במיצרי באב אל-מנדב [צילום: AP]
+ "אין אלוף שמתמנה לתפקידו לפני שהממשלה מקבלת אישור מארה"ב"
06:39 13/01/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שני של דיון עומק על המלחמה בעזה ברמה הטקטית, אופרטיבית, האסטרטגית ובינלאומית, בהנחייתי, בהשתתפות צוות מומחים: יוסי בלום הלוי, ירון שחר, אלכסנדר פפקוב, יואב נצר ואביתר בן צדף
[צילום: חיים צח, לע"מ]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
עולם חדש מופרע
תגובות  [ 4 ] מוצגות   [ 4 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
בני בנקר
13/01/24 13:46
2
אנדרומדה
13/01/24 14:58
3
בני בנקר
13/01/24 19:57
4
עפרב
14/01/24 09:47
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
לוחמי אוגדה 99 התייצבו למילואים ביום שבת השבעה באוקטובר, מאז מבצעים הלוחמים משימות הגנתיות והתקפיות. בימים אלו פועלת אוגדה 99 במרחב מחנות המרכז שברצועת עזה.
13/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
סוכנות הביון המרכזית (ה-CIA) אוספת מידע על הבכירים בהנהגת חמאס ועל מיקומם של בני ערובה בעזה, ומספקת את תוצרי המודיעין לישראל שנלחמת ברצועת עזה. כך דיווחו גורמים אמריקנים רשמיים לניו-יורק טיימס.
13/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
כוחות ארה"ב תקפו הלילה (יום ו', 13.1.24) פעם נוספת את המורדים החות'ים בתימן בתגובה להתקפות שביצעו נגד כלי שיט בים סוף. המתקפה החלה בשעה 01:40 בלילה. בערוץ אל ג'זירה דווח כי הותקפו, בין השאר, מחסני אמל"ח וטילים בליסטיים, כטב"מים ומסלולי המראה.
13/01/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
לאחר כחודשיים של התקפות חות'ים על ספינות באזור מפרץ עדן ומיצרי באב אל-מנדב, ב-21 בדצמבר השיבה סין לראשונה לשאלה בדבר כוונתה למלא תפקיד אקטיבי יותר בביטחון אזור הים סוף. דובר משרד החוץ הסיני אמר:
13/01/2024  |  אורי סלע, אסף אוריון  |   כתבות
חלק שני של דיון עומק על המלחמה בעזה ברמה הטקטית, אופרטיבית, האסטרטגית ובינלאומית, בהנחייתי, בהשתתפות צוות מומחים: יוסי בלום הלוי, ירון שחר, אלכסנדר פפקוב, יואב נצר ואביתר בן צדף. בחלק זה טוען מנתח המערכות הצבאיות, יוסי בלום הלוי, ש"אין אלוף שמתמנה לתפקידו לפני שממשלת ישראל מקבלת אישור מארה"ב... יש לבנות מחדש את התעשיה הצבאית של ישראל כדי שלא נהיה תלויים בעת מלחמה ברכבת אווירית מארה"ב".
13/01/2024  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
איתמר לוין
איתמר לוין
נתניהו וסמוטריץ' מפקירים את הכלכלה    היבריס שלא ייאמן מול משפחות החטופים    דני דנון אינו מתאים לתפקיד השגריר באו"ם    הרגע בו צריך היה להכריז על שירות כללי לכולם
עידן יוסף
עידן יוסף
רשתות הפארם הגדולות שולטות בחלק גדול מהקניונים המרכזיים דרך חנויותיהן ובעלות משותפת עם רשתות השיווק    הצעת חוק חדשה מבקשת להגביל פתיחת חנויות פארם חדשות בקרבת מקום לחנויות קיימות כ...
דן מרגלית
דן מרגלית
רק ההיסטוריונים יקבעו בעתיד - וגם אז תהיה מחלוקת - מה היה נכון ממה, אך הפור נפל ומבחינה רגשית הוא בוודאי עונה על ציפיותיי
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il