|   15:07:40
דלג
  מרטין שרמן  
מייסד ומנהל המכון הישראלי למחקרים אסטרטגיים (IISS)
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
בנט ולפיד. היה גרוע יותר [צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש 90]

הקואליציה הנוכחית: הערכת החלופות

על אף שאין ספק שהקואליציה הנוכחית לוקה בפגמים לא-מעטים, המצב יכול להיות גרוע יותר - ולאחרונה אף היה
26/02/2024  |   מרטין שרמן   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

הקואליציה הנוכחית בראשות בנימין נתניהו ספגה את דברי הגנאי החריפים ביותר - כמעט ללא הפוגה - מרגע הקמתה - ואף לפני כן, בשלבי הרכבתה.

הפרה חסרת תקדים של יסודות הממשל הדמוקרטי

היא הואשמה - לרוב על בסיס רעוע ביותר - בכל פגם שניתן להעלות על הדעת כמעט - מהעדר כשירות מוחלטת, דרך שחיתות מופקרת ועד מעילה חסרת בושה בכספי ציבור. הנכון הוא שהממשלה המכהנת, כמו כל אלו לפניה, אינה נטולת פגמים. אולם היא רחוקה למדי מהדימוי הדמוני שיוחס לה על-ידי ה"אליטה" האנטי-נתניהו האובססיבית והעיתונות הממסדית המוטה. יתרה מכך, בכל השוואה הוגנת היא מהווה בהחלט שיפור מוחשי לעומת קודמתה על-פי כל קנה מידה כמעט.

אכן, בהתחשב ב"כיסוי" התקשורתי (תרתי משמע) המלטף ומפרגן לו היא זכתה, קל לשכוח כיצד נוצרה קואליציית בנט-לפיד וכיצד היא נשמרה. זו הייתה קואליציה שקמה כתוצאה משבירה חסרת תקדים של מרכיבי היסוד של ממשל דמוקרטי וריסוק בעזות מצח של ההתחייבות האלקטורלית - החמור ביותר בתולדות הפוליטיקה הישראלית. נכון, בעבר פוליטיקאים נבחרים הפרו הבטחות לבוחרים לאחר שנבחרו או התנערו מהתחייבויות אותן השמיעו במסעי הבחירות שלהם לאחר זכייתם בתפקיד. אבל מה שנפתלי בנט עשה היה שונה בתכלית וחמור שבעתיים.

בעוד שבעבר מעשי המרמה מצד נבחרי ציבור, שלא כיבדו את התחייבויותיהם לאחר שנבחרו - בין אם בגלל שהמציאות לאחר הבחירות הפכה את מימושן לבלתי אפשרי ובין אם משום שהתנאים ששרו טרום הבחירות השתנו, והפכו כיבוד הבטחות קודמות לבלתי ישים. אולם במקרה של בנט, הוא רמס עד עפר את אבני היסוד הבסיסיות ביותר של מצע סיעתו ואת המסד האידיאולוגי שהגדירו את זהותה של מפלגתו - לא לאחר הזכייה בתפקיד הנכסף, אלא על-מנת לזכות בו.

בנט: "יש ספין שנקים ממשלה עם לפיד - זה שקר מוחלט"

כך, ערב הבחירות ממש, התייצב בנט באולפני ערוץ 20 (כיום ערץ 14), שם התחייב: "לעולם לא אתן את ידי להקמת ממשלה בראשות יאיר לפיד, לא בצורה רגילה או רוטציה. הטעם הוא פשוט, אני איש ימין והוא איש שמאל ואני לא פועל נגד הערכים שלי". בהפגנתיות, הוא נפנף בפני הצופים בהכרזה כתובה, עליה חתם מול המצלמות ובה הוא התחייב: "1.לא אאפשר ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה - גם לא ברוטציה" ו-"2. לא אקים ממשלה על קולותיו של מנסור עבאס מהתנועה האיסלאמית".

לסיום, כמחווה דרמטית, קרא בנט תיגר על נתניהו לחתום על התחייבות דומה. זאת ועוד, ימים ספורים קודם לכן חבר בכיר ב"ימינה" סיעתו של בנט, מתן כהנא, מתח ביקורת קשה על הליכוד בשל אי-השתתפותו בהצבעה על פסילת השתתפותם של מספר רשימות ומועמדים ערביים בבחירות לכנסת, כולל רע"ם, מפלגתו האיסלאמיסטית של מנסור עבאס, המהווה זרוע של האחים המוסלמים.

לדברי כהנא, המקורב מאוד לבנט, הימנעות הליכוד מהצבעה בכנסת על פסילת עבאס ורשימתו "אפשרה למחבקי מחבלים להיות חברי כנסת". הוא רטן שאנשי רע"ם "ביקרו ועודדו משפחות מחבלים. מנסור עבאס עצמו ביקר את משפחת ... המחבל שביצע פיגוע בצומת מירון באינתיפאדה השנייה". במלים חריפות, גינה כהנא את "בריחת הליכוד מההצבעה על פסילתם של רע"ם ובל"ד [כ]שפל מוסרי וכתם ערכי..." והכריז, שלאנשי רע"ם "אין מקום בכנסת ישראל". לסיכום קבע, "ראש הממשלה והליכוד צריכים להתבייש בעצמם..."

ערעור המסד הדמוקרטי והמסורת הציונית

אולם, שבועות מעטים לאחר מכן, למרות הרטוריקה הימנית הנחרצת והנחישות האידיאולוגית המוצהרת, זה בדיוק מה שבנט ומקורביו אכן עשו - וסללו את הדרך לכהונתו (אם כי הקצרה למדי) של יאיר לפיד כראש ממשלה באמצעות הסכם רוטציה, שליישומו בנט לא היה מחויב כלל באותה עת. לפיכך, החלטתו לבגוד באמון בוחריו לא נעשתה בכפייה, אלא ברצונו החופשי. בתור שכזו הייתה זו הפרה כפולה של התחייבויותיו המוצהרות לקראת בחירות (א) לא לאפשר למפלגה האיסלאמיסטית, האנטי-ציונית לכהן בעמדות ממשל; ו-(ב) לא לאפשר מינוי ראש ממשלה מהשמאל.

לפיכך, כתוצאה מרדיפתו חסרת המעצורים אחרי כוח וכיבודים, לא זה בלבד שבנט ריטש את העיקרון הבסיס של ממשל דמוקרטי - האמון המזערי בין נבחר לבין בוחריו - אלא שהוא גם חתר חמורות תחת מרכיב חיוני שבלב המסורת הציונית - ממשל יהודי במדינת הלאום היהודית.

זו איננה השמצה מרושעת חסרת בסיס. אחרי ככלות הכל, קואליציית בנט-לפיד הייתה תלויה לחלוטין בתמיכתה של שלוחת האחים המוסלמים, רע"ם, לקיומה; ובקבלת "הכשר" ממועצת השורא האיסלאמיסטית להקמתה ולשרידותה. זאת ועוד, על-אף הופעתו החביבה של יושב הראש שלה, מנסור עבאס, רע"ם הוא גוף אנטי-ציוני מובהק, שאף אילץ את ממשלת בנט-לפיד להשהות מהלך של נטיעת עצים - פעילות ציונית מסורתית בת למעלה ממאה שנה, כתוצאה מההתנגדות הערבית.

כמובן, אין לשכוח שכדי לאפשר השתתפות האחים המוסלמים בקואליציה המוזרה שלו נדרש בנט להבטיח לרע"ם עשרות מיליארדי שקלים - שמתוכם הוקצבו בפועל כ-4 מיליארד בשנה הראשונה לכהונתה.

קואליציית הטלאים הזאת, רוויית הניגודים, שנרקמה במרמה על-ידי אדם בעל עזות המצח במטרה לעמוד בראש הממשלה, שזכה ב-5% בקושי מקולות הבוחרים, עד מהרה החלה לגלות את המבנה הרעוע שלה ואת אופיה הביזארי.

שערוריית השוחד הפוליטי הגדול ביותר

כך למשל, האיש שמונה לנהל את אוצר המדינה היה לא אחר מאשר שר האוצר אביגדור ליברמן, שבמפלגתו, ישראל ביתנו, אירעה אחת מפרשיות השוחד/שחיתות הפוליטיות החמורות בתולדות ישראל, שהביאה על כמה מאנשיו הבכירים והמקורבים ביותר עונשי מאסר נוקשים. אולם, למרבה הפלא, למרות שליברמן ניהל את מפלגתו ביד ברזל תוך שליטה הדוקה על כל שהתרחש בה, הוא לא הוזמן כלל לחקירה - ולו כעד - שלא לדבר על חשוד. (לפרטים נוספים ראה כאן). לכן, קיימות שתי אפשריות בלבד: או שליברמן ידע על העבירות או שלא. אם הוא אכן ידע אזי הוא מעורב במעשה שחיתות ענקית; אם הוא לא ידע, הוא לוקה בחוסר כשירות מזעזעת.

כמובן, הייתה שם גם שרת התחבורה לשעבר מרב מיכאלי, שכשלוש שנים לפני בחירתה לכנסת קראה לאימהות ישראליות לא לשלוח את בניהם לשרת בצה"ל, והכריזה - וזאת עוד בתחנה הצבאית, גלי צה"ל: "אני חושבת שאימהות לא צריכות לשלוח את הילדים שלהם לצבא... כשיש כיבוש למעלה מ-40 שנה והשלטון בישראל לא עושה מאמצים לפתור את זה בדרכים אחרות, אז צריך להפסיק להיות מוכנות לשלוח את הילדים ככה לצבא בלי חשבון".
מעט קודם לכן, פרסמה מיכאלי מאמר, שבה הציעה לשנות את מילות ההמנון הלאומי, כדי שינעימו יותר לאוזני האוכלוסייה הערבית, שהיא ברובה הגדול אנטי-ציונית. ראוי לציון שהצעות השינוי של מיכאלי התבססו על מרשם של מוחמד ברכה, שדגל בביטול מעמדה של ישראל כמדינה יהודית והפיכתה למדינה של כל אזרחיה ושהזדהה עם מדינות אויב ואף ביקר בחלק מהן.

זאת ועוד, בביקור בחו"ל היא אף התעלתה על עצמה והמליצה על ביטול המשפחה הגרעינית, שאותה ראתה כמבנה הכי לא-בטוח לילדים בעולם, והציעה להעביר את האחריות לטיפול בילדים מההורים למדינה! האין גבול לטרלול?

הצדקת האנטישמיות של ה-ICC

כמו-כן, היה גם שר הבריאות, ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ, שזמן קצר לפני שהצטרף לממשלה בראשות בנט, הצדיק חקירה מצד בית הדין הפלילי הבינלאומי (ICC) לגבי פעולות של חיילי צה"ל. ראויה לציון הייתה תגובתה הזועמת של מי שהייתה אז מספר שתיים של בנט, איילת שקד, שהצהירה: "לא נשב עם מרצ. אמירתו של ניצן הורוביץ שמצדיקה את פעילותו הפוליטית והאנטישמית של בית הדין בהאג ורדיפתו אחרי חיילי צה"ל היא חרפה לכנסת ישראל".

אולם, כפי שהתברר, לא נדרש זמן רב כדי שזעמה האידיאולוגי התקרר מספיק כדי לאפשר לה אכן לשרת (כשרת הפנים) יחד באותה ממשלה עם הורוביץ, שעד לפני רגע ממש היה הפסול רעיונית כשותף פוליטי עבורה. אחרי ככלות הכל, איזה העיקרון יכול לעמוד בפני פיתויי הכוח או תאוות הכיבודים?

כך גם אין לשכוח את סגן שר הכלכלה מטעם מרצ בממשלתו של בנט, יאיר גולן, שטען בתזמון האומלל ביותר שניתן להעלות על הדעת (בטקס יום השואה) - שהוא מזהה תחילתו של פשיזם מתהווה בחברה הישראלית וסימנים מעידים לתחילתם של תהליכים המזכירים את אלה שהולידו את גרמניה הנאצית. כמובן, בכך הוא העניק, כפרי בשל, בדיוק את האישור הנדרש על-ידי שונאי ישראל הרעילים ביותר כדי להצדיק את הכזבים הארסיים שהם מפיצים נגד מדינת היהודים.

אולם, ייתכן ש"גולת הכותרת" במצעד האיוולת של ממשלת בנט-לפיד שחשפה באופן מוחשי ביותר את אופיה הקלוקלת - הזלזול שלה בנורמות של ממשל דמוקרטי, קלות הדעת שלה כלפי ביטחון המדינה ושיקול הדעת הפגום שלה - התגלה זמן קצר לפני סיום כהונתה.

כסילות, כזבים או ... עושק?

הדבר אירע כשראש הממשלה החליפי הליצני, יאיר לפיד, פעל במהירות בלתי-הולמת להעביר שטח ימי שבמחלוקת, בעל פוטנציאל כלכלי ניכר לידי מדינת אויב שנשלטת לגמרי על-ידי ארגון טרור ברוטלי הנתון למרותה המוחלטת של אירן - כל זאת כשהיא מכהנת כממשלת מעבר בשלהי תקופת כהונתה, תוך כדי רמיסה של מוסכמות דמוקרטיות, עקיפה בוטה של הכנסת ושיתוף פעולה הדוק של היועצת המשפטית לממשלה הצייתנית, גלי בהרב-מיארה.

לא פחות מטרידים הם הכזבים השקופים שהוצגו "כרציונל" כביכול עבור המהלך ועבור החיפזון, שבו בוצע - היינו שזה מהלך שיפעל להרגעת החיזבאללה ולשימור היציבות בצפון. כמובן, תחזית זו התבררה ככישלון קולוסלי והופרכה באופן דרמטי שעות ספורות בלבד לאחר 7 באוקטובר, כשהלחימה, שהעברת השטח הימי אמורה הייתה למנוע, פרצה בכל עוזה על גבולה הצפוני של המדינה.

למעשה, קשה לדעת מה מדאיג יותר - אם ההנהגה דאז אכן האמינה בהבלים שהיא האכילה את הציבור; או האם, למרות שידעה שדבריה מופרכים לגמרי, היא בכל זאת בחרה, בכוונה ובמודע, להוליך אותו שולל. על כן, קוראים יקרים, נכון שהקואליציה הנוכחית איננה נטולת פגמים, אך זכרו, דברים יכולים להיות גרועים יותר. אדרבה, הם כבר היו כך.

תאריך:  26/02/2024   |   עודכן:  26/02/2024
מרטין שרמן
+ביידן: אני מקווה שעד יום שני הבא תהיה הפסקת אש
06:27 27/02/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
לא אמר האם כוונתו להשגת הסכם או להתחלה בפועל של הפסקת האש; עד כה דובר על כך שהיא תתחיל לקראת 10 במארס  ▪  וושינגטון פוסט: ישראל הולכת וסוגרת על סינוואר, שכנראה מתחבא במנהרות מתחת לח'אן יונס, אך נראה שהוא מוקף בחטופים וספק אם ניתן יהיה לחסל אותו
ביידן הלילה. "זה עדיין לא גמור" [צילום: אנדרו הרניק, AP]
+כישלון מודיעיני והתראה מאוחרת - כך לא צפו את מתקפת הענק מעזה
22:55 26/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
גופי המודיעין איתרו כרטיסי סים ישראלים מופעלים בעזה לפני המתקפה, אך לא הבינו שמדובר בהיערכות רחבה  ▪  המידע המדאיג הגיע לפיקוד הדרום והשב"כ בלילה לפני המתקפה, אך כוחות לא גויסו ולא התארגנו  ▪  בצה"ל סירבו לקרב מסוקי קרב, חששו לחשוף מקורות מודיעיניים  ▪  מזכ"צ ראש הממשלה עודכן רק 20 דק' לפני המתקפה, צה"ל היה בעמדת נחיתות מול אלפי המחבלים
פריצת אחת הגדרות [צילום: עבד אל רחים ח'טיב/פלאש 90]
+מטוסי קרב תקפו את אתר השיגור ממנו בוצעו השיגורים לרמת הגולן
20:58 26/02/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב תקפו בשעות האחרונות מבנים צבאיים של חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון. מטוסי קרב קפו את אתר השיגור במרחב כאוכבא, ממנו בוצעו לפני מספר שעות עשרות שיגורים לעבר מרחב רמת הגולן.

מוקדם יותר היום, טנק של צה"ל תקף מבנה צבאי נוסף של ארגון הטרור חיזבאללה בכפר כילא.
+ישראל הגישה דוח לבית הדין הבינ"ל
20:24 26/02/24  |  עידן יוסף
‏בכיר ישראלי לרויטרס: ישראל הגישה דוח לבית המשפט הבין-לאומי בהאג על צעדים שהיא נוקטת בנוגע למבצע ברצועת עזה.

+מת דוד אדרי, בעלה של רחל מאופקים
19:32 26/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אדרי ואשתו נלקחו כבני ערובה ב-7 באוקטובר בביתם באופקים ובמשך ארבעת החודשים האחרונים "סחב" את הטראומה ובמצבו הרפואי חלה הידרדרות שסופה המר בפטירתו היום
דוד אדרי ז"ל [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+לחץ כנגד לחץ
19:03 26/02/24  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
שמיר דיבר על נוסחת "שלום תמורת שלום" ודחה מכל וכל את הנוסחה "שטחים תמורת שלום"  ▪  הוא שידר נחישות, עוצמה, אמונה שלמה וגם אם נחשב ל"קיצוני", בוודאי בחוגי השמאל בישראל, כיבדוהו כאיש אמת, כמי שאצלו אחד בלב אחד בפה
יצחק שמיר [צילום: יעקב סער/פלאש 90]
+צה"ל חשף מנהרה המחברת בין צפון הרצועה לדרומה
18:36 26/02/24  |  עידן יוסף
כוחות אוגדה 162 בהובלת צוות קרב של חטיבת הנח"ל ובשיתוף עם כוחות יהל״ם וכוחות הנדסה איתרו מערכת של תוואים תת-קרקעיים שמחברת בין צפון רצועת עזה לדרומה. הכוחות השיגו שליטה מבצעית על התוואים, ולאחר חקירתם השמידו חלקים נרחבים מהמערכת.

המערכת מקשרת בין בית החולים הטורקי הגובל במחנות המרכז, לבניין אוניברסיטת אלאסרא, בדרום העיר עזה ומגיעה עד אזור זייתון. מדובר במערכת בין חטיבתית, המשמשת לתנועה של פעילים בין חטיבות שונות ברצועה. התוואיים מחברים בין חטיבת המרכז לחטיבת העיר עזה - ביניהם הגדודים נציראת, צברא וזיתון.
+כ-600 חיילים לוחמים היו בעוטף עזה בבוקר הטבח
18:04 26/02/24  |  עידן יוסף
מחדל השבעה באוקטובר: כ-600 חיילים לוחמים היו בעוטף עזה בבוקר הטבח, אותו סדר גודל של כוחות והיערכות שהייתה משנת 2017 בגזרה ללא שינוי. 60 מוקדי חדירת מחבלים היו באותו בוקר, שמהם פרצו אלפי מחבלים חמושים. במערכת הביטחון מעריכים שכדי לעצור את הפריצה היו נדרשות שלוש אוגדות ומספר טייסות (חדשות 14).
+הריבית נותרה ללא שינוי בשל חוסר הוודאות הניכר סביב המלחמה
16:15 26/02/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
למרות הירידה המשמעותית באינפלציה והחששות הגוברים מפני מיתון בשל המלחמה, החליט בנק ישראל שהריבית תישאר בשיעור של 4.5% לפחות בחודש הקרוב
התאוששות הדרגתית לעומת תחילת המלחמה [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+חיזבאללה תקף ברקטות בסיס בצפון רמת הגולן
16:02 26/02/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
[צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
כ-60 שיגורים יצאו מלבנון, חלקם ליד אוטובוס תלמידים, והיה לפחות יירוט אחד  ▪  הירי בא בתגובה לתקיפת צה"ל בעומק לבנון  ▪  חיזבאללה הודיע על מותו של חסן סלאמה, מפקד הגזרה המזרחית של הארגון
אזור הבסיס שהותקף [צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים]
+מעטפת מענים מיוחדת לשורדי מסיבות הדרום בטבח ה-7 באוקטובר
15:43 26/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
ההחלטה, בה מוקצים 20 מיליון ש״ח נוספים על הפעולות הקיימות, כוללת מענים בהיבטי סיוע רגשי, בריאות הנפש, זיכרון ותרבות, מיצוי זכויות, תעסוקה ויצירת מקומות מפגש ועבודה קבוצתית טיפולית
[צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+נתניהו בראיון לפוקס ניוז: ניכנס לרפיח לפי החלטתנו
15:36 26/02/24  |  מירב ארד
ראש הממשלה נתניהו בראיון לפוקס ניוז: "ניכנס לרפיח לפי החלטתנו, יש לנו תוכנית לפינוי אזרחים ולטיהור גדודי חמאס ברפיח". על המצב מול לבנון אמר נתניהו בראיון: "חיזבאללה תקף אותנו ב-8 באוקטובר ומאז אנחנו מחליפים אש. מטרתנו להשיב את האזרחים שרוצים לחזור לביתם, בדרך מדינית או צבאית".

+צה"ל ושב"כ: נערכנו לאפשרות של יום קרב ב-7.10
15:04 26/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
צבר סימנים מעידים, ביניהם השמשה של עשרות סימים בודדים, הביא לדריכות במערכת הביטחון  ▪  דובר צה"ל: "אירועי הלילה שקדם ל-7 באוקטובר יתוחקרו לעומקם ויוצגו באופן שקוף לציבור"
[צילום: AP]
+איפה המפלגות החרדיות
14:49 26/02/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
יהיה זאת מן התבונה, אם הנציגות החרדית בכנסת היא זו שתעשה את ההערכה המחודשת במיוחד בימים אלו, כשהממשלה והכנסת נדרשות בשבועות הקרובים לדון במקביל בשני חוקי גיוס, שיאריכו את תקופת השירות של חיילי צה"ל בשירות חובה ובשירות מילואים
לומדים תורה? [צילום: יוסי אלוני/פלאש 90]
+אישום: קרא לרצוח את נתניהו בפוסט בטיק-טוק
14:38 26/02/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המדינה: שרון גולן פרסם את הקריאה על-רקע המלחמה  ▪  טיק-טוק חסמה את חשבונותיו ובעקבות זאת הוא הטריד טלפונית שני עובדים בחברה ואת היחצ"ן שלה
השתמש בשמו של אדם אחר [צילום: קיצ'ירו סאטו, AP]
+אזעקות בצפון: שתולה, זרעית, שומרה
12:02 26/02/24  |  מירב ארד
ירי רקטות וטילים בשתולה, אבן מנחם, גורן, גורנות הגליל, זרעית, ערב אל עראמשה
שומרה.
+צה״ל תוקף כעת בעומק לבנון מטרות של חיזבאללה
11:44 26/02/24  |  מירב ארד
צה״ל תוקף (יום ב') בעומק לבנון מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה.
+לפיד: לא יכול להיות שציבור שלם לא יישא בנטל
11:17 26/02/24  |  מירב ארד
ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד: "הגישה הזו לא יכולה להימשך. לא יכול להיות שציבור שלם לא ישא בנטל. זה רגע האמת של החברה הישראלית והממשלה צריכה לדאוג שגם הציבור החרדי יתגייס.
+צה"ל תקף את מתחמי מערך ההגנה האווירית של חיזבאללה
10:49 26/02/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
מצה"ל נמסר כי מטוסי קרב תקפו באזור בעלבכ, לראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה  ▪  לפחות שני פעילי חיזבאללה נהרגו  ▪  פצוע קל מירי לשתולה
מטוסי קרב בדרך לתקיפה בלבנון [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
מערכת קלע דוד נכנסה לפעולה [צילום: דוברות משרד הביטחון]
+ראש הממשלה הפלשתיני התפטר מתפקידו
10:36 26/02/24  |  מירב ארד
ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה הודיע שממשלתו הגישה את התפטרותה ליו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס.
+אורי מגידיש חזרה לשירות בצה"ל
10:13 26/02/24  |  מירב ארד
רב"ט אורי מגידיש התצפיתנית שחולצה משבי חמאס חוזרת היום לשרת בצה"ל באגף המודיעין. ההחלטה על חזרתה לשירות נבעה מרצונה האישי ותחושת שליחות לשרת את המדינה.
[צילום: תקשורת שב"כ]
+החברה האזרחית בשירות המדינה
09:52 26/02/24  |  טל עטייה   |   לרשימה המלאה
אומנם ראוי שמדינה תדע לנהל בעצמה אירועים שונים, אך צריך להכיר בכך כי מדינה יעילה ככל שתהיה, אינה מסוגלת לתת מענה לכל דבר ועניין וגם לא בטוח שזה מקומה
מתנדבים [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
הקואליציה הנוכחית: הערכת החלופות
תגובות  [ 2 ] מוצגות   [ 2 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
במ
27/02/24 11:42
2
מ. עמיר
28/02/24 14:26
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
הריבית תישאר ברמה של 4.5% גם בחודש הקרוב - החליט בנק ישראל (26.2.24). חלק מן הפרשנים צפו שהבנק יוריד את הריבית, בשל ההאטה באינפלציה ולנוכח נתוני הצמיחה השליליים המלמדים על סכנה ממשית למיתון. אולם, הבנק החליט להותיר אותה ברמתה הנוכחית בשל חוסר הוודאות הניכר סביב מלחמת חרבות ברזל.
26/02/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
חיזבאללה תקף ברקטות ובטילים בסיס בצפון רמת הגולן, ליד מושב שעל. המטח כלל כ-60 שיגורים, ובוצע לפחות יירוט אחד. כעבור כשעה ועשרים נורה מטח נוסף לאותו אזור. הירי הכבד בא בתגובה על תקיפת חיל-האוויר בבקאע מתחמים ששימשו את מערך ההגנה האווירית של ארגון חיזבאללה. זאת בתגובה לשיגור טילי קרקע אוויר לעבר כלי טיס מאויש מרחוק מסוג 'זיק', שנפל מוקדם יותר היום.
26/02/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הממשלה אישרה היום (ב', 26.2.24),, החלטה שתספק מענים לשורדי המסיבות שהתקיימו בדרום במהלך מתקפת חמאס ב-7 באוקטובר 2023, במטרה לפעול לשם מתן מעטפת טיפול ותמיכה מורחבת עבורם ותוך יצירת "כתובת" ממשלתית ברורה.
26/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בצה"ל ובשב"כ התקבל בליל 7 באוקטובר צבר של סימנים מעידים שהצביעו על כוונה מצד חמאס להסלים את המצב ברצועת עזה. בין הסימנים היה השמשה של עשרות סימים בודדים, ולא אלפים כפי שפורסם המוכרים כשייכים לפעילי חמאס והג'יהאד האיסלאמי. זאת, לצד סימנים נוספים שמקורם במגוון כלים ויכולות מודיעיניות שאינם ידועים לציבור הרחב.
26/02/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
אני מתייחס בכבוד רב ל-66 אלף הגברים החרדים הרשומים כיום כתלמידי ישיבות ומקדישים את כל ימיהם ולילותיהם ללימוד תורה ולכן הם פטורים משירות בצבא הגנה לישראל. אני מתייחס בכבוד להסדר הקיים, הנושא את השם "תּוֹרָתוֹ אֱמוּנָתוֹ", לפיו כל הגברים החרדים, הרשומים כתלמידים בישיבות ובכוללים, הם פטורים משירות צבאי.
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלון קוחלני
אלון קוחלני
חוק חדש של ה-EU יחייב קציני הציות בחברות העושות שימוש ב-AI ולנהל סיכוני ציות העולים מרגולציה זו (The Artificial Intelligence Act)
איתמר לוין
איתמר לוין
השופט ליאור גלברד שם לב לכל פרט בדיוני חדלות פרעון, גם כאשר יש הסכמות בין הצדדים, ודוחה בקשה חסרת בסיס לקיים דיון בדלתיים סגורות. חבל שהוא אינו מקפיד על עמידה בזמנים וכך נוצר על הב...
דרור אידר
דרור אידר
רואי השחורות אצו להכריז על השלב הנוכחי כסיום המערכה הצבאית ובדרכם הדהדו את חוסר האחריות ההיסטורי של המפגינים ברחובות    אבל אנחנו רק בעיצומה של המלחמה    עוד לא סיימנו    ומה רוצה ניק...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il