|   15:07:40
דלג
  עדנה ויג  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
החברה המצויינת למוצרי CBD כבר בישראל
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
בארי [צילום: משה שי/פלאש 90]
שבת "זכור" תשפ"ד

"זכור כיום"

בשבת נקום ונגיד: 'אנחנו גאים להיות יהודים!" זִרמו איתי, בואו נביא מאה אלף יהודים לשמור שבָּת פעם ראשונה, כמוני נראה לאויבים שלנו איזה עם אנחנו
21/03/2024  |   עדנה ויג   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
להכחיד את עמלק [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]

גיא הוכמן, קומיקאי, סטנדאפיסט ואושיית-רשת, קרא ליהודים שטרם שמרו שבת אֵי פעם לשמור שבת "זכור" זו. הוא אמר: "לשבָּת אחת, מחשיכים את המסכים. לא ניתן לאף אחד לפלֵג בינינו שוב. בשבָּת רצחו אותנו כי אנחנו יהודים, בשבָּת נקום ונגיד: 'אנחנו גאים להיות יהודים!" זִרמו איתי, בואו נביא מאה אלף יהודים לשמור שבָּת פעם ראשונה, כמוני. נראה לאויבים שלנו איזה עם אנחנו - "זָכוֹר אֵת אֲשֶׁר עָשָׂה לְךָ עֲמָלֵק".

מלחמת עמלק

השבת נקרא בתורה על מלחמת עמלק שהייתה אירוע הלחימה הראשון בו השתתפו בני ישראל, זמן קצר אחרי יציאת מצרים (שמות י"ז, ח'-ט"ו). משה שלח את יהושע לאסוף אנשים להילחם בעמלק, ובעצמו עלה לראש גבעה סמוכה. בכל פעם שהרים משה את ידיו ישראל גברו על עמלק, וכאשר הוריד את ידיו - עמלק גברו. כאשר כבדו ידיו של משה הוא התיישב על אבן, ואהרן וחור תמכו בידיו, כדי שיחזיק אותן כלפי מעלה.

שאלה למחשבה: מדוע משה הרים את ידיו במשך כל זמן המלחמה? במשנה מוסבר שהרמת הידיים של משה היוותה סימן לבני ישראל שעליהם להתפלל לאלוקים: "וכי ידיו של משה עושות מלחמה או שוברות מלחמה? אלא לומר לך: כל זמן שהיו ישראל מסתכלים כלפי מעלה ומשעבדין את לבם לאביהם שבשמים - היו מתגברים, ואם לאו - היו נופלין" (מסכת ראש השנה, פרק ג', משנה ח').

עמלק כַּיוֹם

כיום אנו רואים בעינינו את עמלק שקם עלינו לכלותנו. עלינו לזכור "אֵת אֲשֶׁר עָשָׂה... עֲמָלֵק" לנו, אך ורק בגלל שאנו יהודים. עַם ישראל צֻוָּה לזכור את מעשה עמלק: "זָכוֹר אֵת אֲשֶׁר עָשָׂה לְךָ עֲמָלֵק בַּדֶּרֶךְ בְּצֵאתְכֶם מִמִּצְרָיִם. אֲשֶׁר קָרְךָ בַּדֶּרֶךְ וַיְזַנֵּב בְּךָ כָּל הַנֶּחֱשָׁלִים אַחֲרֶיךָ וְאַתָּה עָיֵף וְיָגֵעַ וְלֹא יָרֵא אֱלֹקִים" ואנו זוכרים גם את שעשה עמלק לעמנו לאורך ההיסטוריה. עלינו למחות אותו "תִּמְחֶה אֶת זֵכֶר עֲמָלֵק מִתַּחַת הַשָּׁמָיִם" (דברים כ"ה, י"ז- י"ט) ולהתפלל לאלוקים אשר לו "מִלְחָמָה... בַּעֲמָלֵק מִדֹּר דֹּר" (שמות י"ז, ט"ז).

רבים מתפללים, אומרים מזמורי תהילים בכל שעות היממה ומבקשים הצלחת עם ישראל וחזרתם של החיילים לשלום. החיילים עצמם מבקשים ציצית ותפילין ומבקשים שאנו נתפלל ונתחזק בקיום מצוות, כי הם חשים שֶׁאֵלוּ הדברים שנחוצים ועוזרים להם במלחמה.

מלחמת דוד בעמלק

דוד המלך, שֶׁאַף הוא נלחם בעמלק (וגם בעמים נוספים), אמר: "אֶרְדְּפָה אֹיְבַי וָאַשְׁמִידֵם וְלֹא אָשׁוּב עַד כַּלּוֹתָם" (שמואל ב' כ"ב, ל"ח) ובדומה לכך: "אֶרְדּוֹף אוֹיְבַי וְאַשִּׂיגֵם וְלֹא אָשׁוּב עַד כַּלּוֹתָם" (תהלים י"ח, ל"ח). הוא רדף אחרי העמלקים לאחר שהם שרפו את העיר צקלג, בה שהה בבורחו מפני שאול המלך. בזמן שדוד ואנשיו לא היו בה, העמלקים שרפו את העיר, לקחו רכוש, חטפו ולקחו לשבי "מִקָּטֹן וְעַד גָּדוֹל" (שמואל א', ל', ב'). כשדוד ואנשיו באו לצקלג ראו את האסון: "וְהִנֵּה שְׂרוּפָה בָּאֵשׁ וּנְשֵׁיהֶם וּבְנֵיהֶם וּבְנֹתֵיהֶם נִשְׁבּוּ" (שמואל א', ל', ג'). דוד והעם בכו מאוד. העם רצה לסקול את דוד על שעזב את העיר צקלג בלי אנשי חייל להגן עליה ואירע מחדל נורא.

מה עשה דוד?

א. "וַיִּתְחַזֵּק דָּוִד בַּ-ה' אֱלֹקָיו" (שמואל א', ל', ו') - אמר דברי אמונה וחיזוק לעצמו כדי לאזור כוחות לפעול כראוי.

ב. אמר לאביתר הכהן "הַגִּישָׁה נָּא לִי הָאֵפֹד" (שמואל א', ל', ז') ושאל: האם לרדוף אחרי הגדוד של העמלקים? האם יצליח להשיגו? התשובה שקיבל הייתה: "הַשֵּׂג תַּשִּׂיג (את הגדוד העמלקי) וְהַצֵּל תַּצִּיל (את האנשים)" (שמואל א', ל', ח').

ג. דוד יצא לתפוס את העמלקים עם 600 אנשים. 200 מהם התעכבו בהליכתם, ודוד השאירם לשמור על הכלים והמשיך עם 400 מאנשיו.

אכזריות העמלקים

אנשי דוד מצאו בשדה איש מצרי שהיה תשוש ומיובש. הם נתנו לו לחם ומים ועוד מאכלים. דוד תחקר אותו "לְמִי אַתָּה (שייך) וְאֵי מִזֶּה אָתָּה (מהיכן אתה)?" (שמואל א', ל', י"ג) האיש השיב שהוא נער מצרי, עבד של העמלקים והם השאירו אותו כי היה חולה. לנו ברור ש"לא משאירים פצועים (או חולים) בשטח", אך באכזריותם של העמלקים הם השאירוהו לבד בשדה חולה בלי אוכל ומים.

דוד שאל את הנער המצרי אם ייקח אותו אל הגדוד. הנער לקח את דוד ואנשיו והם ראו את העמלקים חוגגים "בְּכֹל הַשָּׁלָל הַגָּדוֹל אֲשֶׁר לָקְחוּ..." (שמואל א', ל', ט"ז) ואוכלים ושותים. דוד ואנשיו לחמו והרגו את העמלקים (הצליחו להינצל רק 400 עמלקים שברחו). הצילו את כל האנשים שנלקחו בשבי ואת כל השלל שנבזז.

לימוד לימֵינוּ

הסיפור על מלחמת דוד בעמלק לא נכתב רק כסיפור היסטורי. ה"הרגשה בפרשה" שלי היא שעלינו ללמוד מסיפור זה כיצד עלינו להילחם נגד אויבינו שהם בבחינת עמלק ולשחרר את החטופים. אנו עַם שאינו שָֹש לקרב, אך אנו נתונים עתה ב"מלחמת אין-ברירה" עִם עמלק ששונא אותנו. כמו בזמן דוד החמאס שרף, חטף אנשים ומחזיקָם בשבי, לקח רכוש מבתי האנשים אותם התקיף, ומאיים על חיינו ועל קיומנו בארצנו.

נילָחֵם באופן פיסי עִם חיילים ונשק, ועם זאת נתאחד, נתאמץ להיות טובים זה לזה ולהרבות את זכויותינו. נתחזק באמונה ובביטחון באל ובכוחות שנתן לנו, נתפלל ונייחל לשובם של כל החטופים, לשלומם של החיילים ולהצלחת עם ישראל בעזרת ה', וכמו בימי דוד הַשֵּׂג נשִּׂיג וְהַצֵּל נצִּיל את החטופים ונמחה את עמלק.

תאריך:  21/03/2024   |   עודכן:  21/03/2024
עדנה ויג
+מאחורי גבו של נתניהו? בכירים בישראל נפגשו בחשאי עם פתח לדון בעתיד עזה
23:57 21/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בכירים בצה"ל ובשב"כ נועדו עם גורם בכיר בפתח ודנו איתו בשאלת "היום שאחרי"  ▪  בכיר בפתח אמר: "אנו יכולים לנהל את הרצועה ברמה המקומית בטווח הזמן המיידי והרחוק"  ▪  הדרג המדיני עודכן על פרטי הפגישה ותוכנה לאחר קיומה

+פיגוע בגוש-עציון: מטען חבלה הושלך לעבר אוטובוס
23:33 21/03/24  |  עידן יוסף
מטען חבלה הושלך על-ידי מחבלים לעבר אוטובוס עם נוסעים בכביש 3157 סמוך לצומת ה-T בגוש-עציון, אין נפגעים בגוף, צוותי מד"א טיפלו בשלוש נפגעות חרדה.

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית מסר בעקבות הפיגוע: "זו לא הפעם הראשונה בה אוטובסים ונהגי אוטובוס מותקפים. האוטובוסים הם סמל שלטון ובשל כך מותקפים שוב ושוב. ראוי שכל מי שתוקף את הנהגים יישב מאחורי סורג ובריח. הגיע הזמן לקדם את אבטחת האוטובוסים לאלתר. אסור שדם הנהגים והנוסעים יהיה הפקר".
[צילום: ארגון נהגי האוטובוסים]
+התרעה לחדירת מחבלים ביישוב עמיחי בשומרון
23:17 21/03/24  |  עידן יוסף
התרעה על חדירת מחבלים ביישוב עמיחי בבנימין הופעלה בעקבות דמות חשודה שזוהתה עולה לכיוון היישוב. כיתת הכוננות וכוחות רבים הוקפצו לנקודה. לפי שעה אין ממצאים.
+71% מהפלשתינים: חמאס צדק כאשר תקף ב-7 באוקטובר
21:17 21/03/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
סקר שערך חליל שקאקי, הסוקר המוביל בין הפלשתינים, מלמד על המשך התמיכה הנרחבת בחמאס - הן בניהול המלחמה והן כשליט המועדף ברצועה אחריה
סינוואר. 69% תמיכה [צילום: ג'ון מינצ'ילו, AP]
+"שרה נתניהו: לא אמרו תודה על החזרת החטופים"
20:43 21/03/24  |  
שרה נתניהו אמרה בשבוע שעבר לחברת כנסת מן האופוזיציה, בהתייחסות לעצמה ולראש הממשלה, בנימין נתניהו: "ראית כמה חטופים החזרנו? אפילו לא אמרו לנו תודה". כך דווח (21.3.24) בחדשות 12. עוד נמסר, כי נתניהו אמרה דברים ברוח זהה בשבוע שעבר לגורמים נוספים בפורום אחר.

לשכת ראש הממשלה הכחישה: "מסתבר שמשיחה בארבע עיניים אפשר להגיד כל מה שרוצים, כולל שקרים והמצאות מופרכות". עוד נטען, כי חברת הכנסת אמרה כמה "דברים מעניינים" שאם ייחשפו לציבור יעוררו תדהמה במערכת הפוליטית.
+צה"ל נערך לפלישת חמאס בערב יום הכיפורים
19:59 21/03/24  |  עידן יוסף
בערב יום כיפור הצבא נערך בכוחות מתוגברים לפלישת חמאס, אולם הפסקת פעילות חמאס הובילה להורדת הכוננות (הארץ).
+ד"ר זארו נעצר בחברון בחשד להסתה נגד ישראל
19:01 21/03/24  |  עידן יוסף
בפעילות מעצר של לוחמי מג"ב איו"ש בהכוונה מודיעינית של פיקוד מרכז נעצר בחברון ד"ר ראשד אל זארו בחשד להסתה חמורה נגד מדינת ישראל. זארו משמש כמנתח בכיר בבית החולים בחברון והיה בעל רישיון עבודה בישראל שנשלל על-ידי המנהל האזרחי. בעבר השתתף אל זארו בפרוצדורות רפואיות בבית החולים איכילוב בתל אביב (INN).
+הכותל המערבי "רעד" בתפילה להשבת החטופים
18:59 21/03/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
הסתיימה תפילה וקריאת "שמע ישראל" משותפת בה השתתפו אלפים ברחבת הכותל, לצד 300 מוקדים ברחבי העולם  ▪  תפילה התקיימה גם למען הצלחת החיילים, רפואת הפצועים ואשכבה לחללים
מתאחדים בקריאת שמע [צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי]
+ברנע עדכן את נתניהו על התקדמות המגעים לעסקה ומחר יטוס לקטר
18:44 21/03/24  |  עידן יוסף
ראש המוסד דוד ברנע נפגש עם ראש הממשלה ועדכן אותו על התקדמות המגעים לעסקת חטופים. ברקע: לחץ אמריקני אדיר על המתווכות להתחיל להתקדם יותר במהירות.

ברנע ייצא מחר למפגש בקטר עם ראש ה-CIA וויליאם ברנס. מחר בבוקר ינחת בארץ שר החוץ של ארה"ב ויטוס לקריה. ב-11:00 ייפגש בלינקן בארבע עיניים עם נתניהו, ב-12:15 מתוכננת לו פגישה עם קבינט המלחמה וב-15.00 - פגישה עם משפחות החטופים. ישיבת הקבינט המורחב שתוכננה להתקיים הערב נדחתה לאחרי פורים.
+צה"ל תקף חוליית מחבלים, תשתיות טרור ומבנים צבאיים של חיזבאללה
18:38 21/03/24  |  עידן יוסף
מסוק קרב תקף חוליית מחבלים במרחב ט'יר חרפה. בנוסף, מטוסי קרב תקפו שלוש תשתיות טרור במרחבים יארון, יארין ועייתא א-שעב, לצד שלושה מבנים צבאיים במרחבים מיס אל ג'בל וכפר חולא.

במהלך השעות האחרונות זוהו מספר שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר מרחבים שונים בצפון הארץ. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי.
+ההגנה האווירית יירטה מטרה אווירית חשודה בדרכה מעל ים סוף
18:36 21/03/24  |  עידן יוסף
לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה לפני זמן קצר מטרה אווירית חשודה שעל פי החשד עשתה את דרכה לשטח ישראל ממרחב ים סוף. המטרה לא חצתה לשטח ישראל והאירוע הסתיים.
+אחד העצורים בשיפא - ראש אגף המבצעים בחמאס
16:35 21/03/24  |  איתמר לוין, עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראא'ד סעד נחשב אחד מששת הבכירים ביותר בזרוע הצבאית של חמאס  ▪  הגרי: צה"ל לכד עד כה 550 מחבלים בבית החולים; הבכירים מחזיקים מודיעין חשוב  ▪  גלנט לתצפיתניות: הפעולה הפתיעה את המחבלים  ▪  בלינקן: הפערים במו"מ עם חמאס הצטמצמו; התקדמות בשיחות על נורמליזציה ישראל-סעודיה
ראא'ד סעד (מוקף בעיגול)
+בלומברג: החות'ים יאפשרו מעבר בטוח לספינות מסין ורוסיה
15:15 21/03/24  |  מירב ארד
סוכנות בלומברג מדווחת (יום ה') כי סין ורוסיה הגיעו להסכמות עם המורדים החות'ים בתימן על מעבר בטוח של ספינותיהן באזור ים סוף ומפרץ עדן.
+3 טילי נ"ט נורו למרחב מטולה; אין נפגעים
14:57 21/03/24  |  מירב ארד
3 טילי נ"ט נורו למרחב מטולה; אין נפגעים, נגרם נזק. צה"ל הגיב בירי ארטילרי. בנוסף, מספר פצמ"רים נורו לעבר אזור דובב שבגליל המערבי.
+"הקרב של דניאל וחבריו, קשה יותר מהקרב בעמק הבכא"
14:39 21/03/24  |  איילת שקד   |   לרשימה המלאה
הם לא בחרו לעמוד על איזו גבעה ולירות. הם שעטו לעבר נחילי המחבלים, הרגו הרבה מהם, ולמעשה הצילו חיים רבים של תושבי נחל עוז והסביבה
סרן דניאל פרץ ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
+השר גדעון סער מציג את רעיון "הכניעה וההגליה״ לסיום המלחמה
13:46 21/03/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
יו״ר הימין הממלכתי, השר גדעון סער הבמקש להצטרף לקבינט המלחמה מציע להגלות שארית הזרוע הצבאית של חמאס למדינות שכנות כולל אירן - כצעד מסדר לסיום המלחמה בעזה
סער. מהלך דומה לגירוש אש"ף [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+מטוסי קרב תקפו מבנים צבאיים של חיזבאללה בשטח לבנון
13:21 21/03/24  |  מירב ארד
לפני זמן קצר מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב כפר כילא. בנוסף, אמש (ד') הותקף מבנה צבאי נוסף של הארגון במרחב א- דהירה. במהלך הלילה, זוהה שיגור שחצה משטח לבנון לעבר מרחב יפתח, כוחות צה"ל תקפו את מקור הירי.

+מבצע חטיבתי בנור א-שמס; כלי טיס חיסל מחבלים שהשליכו מטענים
13:09 21/03/24  |  מירב ארד
לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו הלילה במבצע חטיבתי לסיכול טרור בנור א שמס שבחטיבת מנשה. במהלך המבצע הלוחמים עצרו שלושה מבוקשים וחשפו מטענים מתחת לצירים שיועדו לפגוע בכוחות. במסגרת המבצע כלי טיס של חיל האוויר תקף שני מחבלים שהשליכו מטענים לעבר כוחותינו וחיסל אותם. במהלך הלילה, הכוחות עצרו 18 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון.


+הפרקליטות הצבאית הורתה על פתיחת חקירה בגין ירי חייל בפלשתיני שהתגייר
12:33 21/03/24  |  מירב ארד
דובר צה"ל מעדכן כי לפני זמן קצר במהלך פעילות מבצעית, ביצע כוח צה"ל ירי לעבר פלשתיני אשר עורר את חשדם בצומת אלעזר שבחטיבת עציון, זוהתה פגיעה ובהמשך נקבע מותו של הפלשתיני. מיד עם קבלת הדיווח על אודות האירוע החמור, הורתה הפרקליטות הצבאית על פתיחה בחקירה של המשטרה הצבאית, .
+הסתאבות מערכת הממשל
11:29 21/03/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
שר בישראל העונה לשם דודי אמסלם מתהולל בטברנה באתונה בירת יוון ושרה העונה לשם מירי רגב מטיילת עם הבת בסרי לנקה
אמסלם. חוגג [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+יאיר גולן: "לא תהיה כניסה לרפיח. זו אחיזת עיניים של רה"מ"
11:21 21/03/24  |  מירב ארד
סגן הרמטכ"ל, לשעבר, האלוף (במיל) יאיר גולן מעריךבראיון לגל"צ: "לא תהיה כניסה לרפיח. זו אחיזת עיניים של רה"מ ושר הביטחון שלו. זה לא יקרה מסיבה מאוד פשוטה - צה"ל לא נערך לזה, אין שום הכנות בשטח".
+תביעה נוספת בעקבות העיצומים של ביידן על מתנחלים
10:51 21/03/24  |  איתמר לוין, יצחק דנון   |   לרשימה המלאה
עמותה המגייסת תרומות להנצחתו של קצין צנחנים שנפל בעזה טוענת שבנק הפועלים וחברת הסליקה גמא מסרבים להעביר לה מיליוני שקלים, בשל עיצומים שהטיל ביידן על אחיו של הקצין
הראל שרביט ז"ל. הנצחה בבקעת הירדן
+קרן הלוואות תזרים מאות מיליוני דולרים למשק הישראלי
10:42 21/03/24  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה
הקרן של הפדרציות של צפון אמריקה תזרים בדרך זו מאות מיליוני דולרים למשק הישראלי, נוסף על מאות מיליוני דולר שנתרמו על-ידי הפדרציות מתחילת המלחמה  ▪  "הפדרציות היהודיות ממלאות תפקיד מכריע בתמיכה בישראל במהלך מצב החירום הנוכחי ותמיכה כלכלית היא אחת הדרכים הללו"
פשטות ומהירות [צילום: הדר יואביאן/פלאש 90]
+"זה לעומת זה עשה האלוהים"
08:43 21/03/24  |  מנחם רהט   |   לרשימה המלאה
קידוש השם של הלוחמים הסרוגים, שמקירבם באו כמחצית מנופלי המלחמה, לעומת חילול השם שנוצר מחמת ההשתמטות ההמונית ממצווה מדאורייתא, להצלת ישראל מיד צר  ▪  אבל 'גדול קידוש השם מחילול השם' ● ▪  וכיצד לא נראה אליהו הנביא?
רק לא להתגייס [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+אוסטין שוחח עם גלנט: לשקול חלופות למבצע ברפיח
07:00 21/03/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
שר ההגנה האמריקני העלה בפני שר הביטחון הישראלי את הצורך לשקול חלופות למבצע קרקעי רחב היקף בדרום הרצועה  ▪  ישראל העבירה לארה"ב התחייבות שנשק אמריקני לא משמש באופן שמפר את הדין הבינלאומי
גלנט ואוסטין. ייפגשו בוושינגטון בשבוע הבא [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
"זכור כיום"
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
עדנה ויג
24/03/24 15:45
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בימים של מלחמת קיום קשה, בה משלמים בחייהם מאות רבות של יקירים מבני עמנו, בימים של מציאות כלכלית קשה, המחייבת את רוב האוכלוסייה בישראל להתמודדות קשה, שר בישראל העונה לשם דודי אמסלם, מתהולל בטברנה באתונה בירת יוון. גם השרה העונה לשם מירי רגב, לקחה איתה את הבת שלה למסע לסרה לנקה.
בנק הפועלים וחברת הסליקה גמא מסרבים לקבל תרומות להנצחתו של קצין שנפל במלחמת חרבות ברזל, בשל העיצומים שהטיל הנשיא ג'ו ביידן על אחיו. כך טוענת (21.3.24) עמותת חיבורים - בית שאן והעמק, בתביעה שהגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.
"הפדרציות היהודיות ממלאות תפקיד מכריע בתמיכה בישראל במהלך מצב החירום הנוכחי ותמיכה כלכלית היא אחת הדרכים הללו"
21/03/2024  |  יפעת גדות  |   חדשות
נוהג היה רבי צבי יהודה קוק זצ"ל, להסביר את הקביעה הפשטנית לכאורה שטבע התלמוד הירושלמי: "גדול קידוש השם מחילול השם", בדרך זו: וכי דבר זה אינו ברור מאליו? אלא שבעולמנו ייתכן תמהיל אלמנטים של חילול השם לצד קידוש השם. במצב זה, מבהיק פי מיליון הזוהר הבהיר של מעשי קידוש השם, על פני מַאֲפלְיָת חילול השם.
21/03/2024  |  מנחם רהט  |   יומני בלוגרים
שר ההגנה האמריקני, לויד אוסטין, שוחח הלילה (יום ה', 21.3.24) עם שר הביטחון, יואב גלנט, וקרא לישראל לשקול חלופות למבצע קרקעי גדול ברפיח. בשבוע הבא צפויים השניים להיפגש פנים אל פנים בוושינגטון.
21/03/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
הרצל חקק
הרצל חקק
נאבק למען ספרות שביסודה ערכים אנושיים    זכה בפרסים רבים על הישגיו הספרותיים: פרס ראש הממשלה, פרס ברנר, עיטור ההתאחדות הבינלאומית לספרות נוער בברלין, פרס רוטרי ועוד
אורי מילשטיין
אורי מילשטיין
ברית ארוכה בין גרמניה לברית המועצות; המטרה של גרמניה וברה"מ הייתה פולין; יהודי פולין לא הבינו מה מאיים על שרידותם; פיתוח ה"בליץ קריג" הגרמני; הגנרל היהודי גאורגי שטרן מפתח את מלחמת...
עידן יוסף
עידן יוסף
כלי תקשורת מסוימים נוהגים לנגח את חברי הכנסת של הקואליציה ואת הממשלה, תוך התעלמות מההקשר הרחב והתמקדות באירועים זניחים    דיווחים מוטים אלה מתעלמים מעבודתן החשובה של ועדות הכנסת בנו...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il