|   15:07:40
דלג
  בצלאל סמוטריץ'  
חבר כנסת כנסת ישראל
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
כל מה שצריך לדעת על הפסקת הריון
כתיבת המומחים
פיצוי על אובדן כושר עבודה בשל מחלת כליות תורשתית? יש דבר כזה!
סמוטריץ'. אחים אנחנו [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]

למריבה צריך שני צדדים

הרבה זמן כבר לא חוויתי פער גדול כל כך בין המציאות לסיקור המעוות שלה בתקשורת הישראלית צר לי לקלקל למחרחרי הריב והמחלוקת, אבל מה לעשות, פשוט הייתי שם וזה היה הרבה פחות דרמטי...
28/03/2024  |   בצלאל סמוטריץ'   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

מסיים יום עבודה מלא וגדוש בעיר אילת, לראשונה מאז תחילת המלחמה. המראה מוקדם בבוקר מנתב"ג ועכשיו כותב לכם באוטו בדרך הארוכה חזרה הביתה (אין מקום בטיסה חזור...).

ישיבת עבודה עם ראש העיר ואנשיו על קידום החלטת הממשלה לעידוד התיירות בעיר, להארכת מתווה הפיצויים ולסבסוד הטיסות לתושבי העיר. סיור בקריית החינוך הדתית החדשה שבבנייה בעיר ודיון על קידומה. מפגשי עבודה חשובים עם מנהלי ישיבות ההסדר והגרעינים בשולי כינוס מנהלי הציונות הדתית המתקיים בעיר. השתתפות בכינוס. מפגש שיח והקשבה עם גיבורים מקרית שמונה שמתמודדים בגבורה בבתי המלון בעיר כבר חמישה חודשים. עוד כמה פגישות עבודה, ובין לבין גם ראיון לתמיר סטינמן האלוף בכינוס ועידת הנדל"ן.

האמת, עד עכשיו לא היה לי זמן להסתכל בטלפון ולראות את "הסערה" שפשוט לא הייתה במציאות אבל איך שהוא הופיעה כמו מקהלה מתוזמרת בכל כלי התקשורת החובבנים בישראל. הרבה זמן כבר לא חוויתי פער גדול כל כך בין המציאות לסיקור המעוות שלה בתקשורת הישראלית. צר לי לקלקל למחרחרי הריב והמחלוקת, אבל מה לעשות, פשוט הייתי שם וזה היה הרבה פחות דרמטי... תחשבו רגע כמה זה מדהים וכמה זה מביך וחובבני. אף אחד מכלי התקשורת שהריצו את הפושים האלה הרי לא היה שם. מישהו שהיה שם הוציא כנראה משהו מגמתי ושלח להם, וכולם אצו רצו לפרסם אחד אחרי השני (כי איך אפשר הרי לפספס הזדמנות לעוד קצת אקשן ומריבות...) בלי לבדוק ובלי לשאול האם ומה באמת קרה. קחו בחשבון כשאתם שואלים את עצמכם בפעם הבאה אם להאמין לאיזה פרסום דומה בתקשורת העדר החובבנית שלנו.

ומכאן לעובדות: אז קודם כל, כינוס חשוב ושאפו למארגנים. שוק הנדל"ן, מעבר להיותו אחראי לקורת הגג של כולנו, מהווה גם את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של המשק והוא אכן במשבר לא קל על-רקע המלחמה (מה שמצטרף לקשיים שהיו גם קודם לכן בשל סביבת הריבית הגבוהה). התכנסות לדיונים מקצועיים על הענף הזה בהובלה של בכירי הענף בשוק הפרטי, בממשלה ובשלטון המקומי וחשיבה משותפת על איך מקדמים אותו היא חשובה ומעילה.

וכן, היה מיעוט קטן וקולני בקהל שצעק קצת בהתחלה, הייתה אמירה כואבת שלי שבזמן שהלוחמים הגיבורים שלנו בעזה אני לא בא לריב ולא מתכוון להתנצח עם אף אחד על שום דבר ומוכן לנהל רק שיח ענייני, גם על נושאים שבמחלוקת. בדיוק כמו שמאות אלפי המילואימניקים שלנו נלחמים כתף אל כתף, דתיים וחילונים, ימנים ושמאלניים, אנשי הרפורמה ומפגיני בלפור. הם לא שמו את הדעות שלהם בצד, אבל הם השאירו הרחק מאחור את השנאה ואת המחלוקת ונושאים עבור כולנו רוח של אחדות וערבות הדדית. וזה מחייב את כולנו.

היה רגע קצר שבו ירדתי מהבמה, פשוט כי למריבה צריך שני צדדים ובשמחת תורה קיבלתי על עצמי בלי נדר לעולם לא להיות אחד מהם. זה לקח כמה דקות עד שהרוב הדומם לקח את המושכות, המארגנים עשו סדר, חזרתי והראיון נמשך כרגיל. דיברתי מהלב ובכאב גם לאלה שכעסו וצעקו בהתחלה, ונדמה לי שדברים שיצאו מן הלב נכנסו אל הלב, לפחות של רובם. העובדה היא שהראיון התנהל בכבוד ובנימוס עם לא מעט הסכמות והרבה פחות מחלוקות. כמעט בלי קריאות ביניים.

אנשים אחים אנחנו. יחד ננצח אינה סיסמה. יחד נתווכח, יחד נבנה, יחד נפתח, יחד נתמודד עם אתגרי הכלכלה, יחד לא ניתן לתקשורת ולשוליים קטנים וקיצוניים לסכסך בינינו שוב, יחד נילחם ויחד בעזרת השם ננצח.

תאריך:  28/03/2024   |   עודכן:  28/03/2024
בצלאל סמוטריץ'
+צה"ל חיסל בשיפא את אחד מעשרת הבכירים בחמאס
20:31 28/03/24  |  
צה"ל חיסל בפעולה בבית החולים שיפא עזה את ראאד תאבת, ששימש כראש חיל האספקה וכוח האדם של הזרוע הצבאית של החמאס. לדברי דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, תאבת "היה בעשירייה ראשונה" של חמאס, והיה "מקורב לסינוואר, דף ועיסא". לדברי הגרי, "בביה"ח שיפא היו 1,250 אנשים, בהם 900 חשודים - מתוכם זיהינו 513 מחבלים. אנחנו עדייין מעריכים שנגלה שיש עוד בכירים ויש עוד מחבלים - אנחנו נגיע לכולם".
+צה"ל ערך תרגיל פתע של מלחמה כוללת בצפון
20:26 28/03/24  |  
צה"ל ערך (28.3.24) תרגיל פתע של מלחמה כוללת בצפון, בהנחיית הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי. התרגיל כלל את כל פיקוד הצפון והזרועות הרלוונטיות: חיל האוויר, אגף המודיעין והלוגיסטיקה. התרגיל דימה את כל התרחישים והתכניות המבצעיות של צה"ל למלחמה כוללת בלבנון, בהם תרחיש שבו חיזבאללה יוזם מתקפה ותרחיש שבו ישראל פותחת בלחימה.


+"את המו"מ עם החמאס מנהלים אנשים לא מתאימים"
20:04 28/03/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
חלק שני של דיון עומק שבועי של מומחים צבאיים, בהנחייתי, על המצב האסטרטגי בישראל, באזור ובעולם היום. את החלק הזה פתח מנתח מערכות צבאיות, יוסי בלום הלוי, שקבע ש"את המו"מ עם החמאס מנהלים אנשים לא מתאימים!"

הפגנה למען החטופים בתל אביב [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+ביה"ד בהאג: להכניס מייד סיוע הומניטרי לעזה
19:11 28/03/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הורה לישראל להבטיח אספקה מלאה של מזון, חשמל, דלק ועוד, להבטיח שאינה מפרה את האמנה למניעת רצח עם ולדווח לו בתוך חודש  ▪  דחה את בקשת דרום אפריקה להפסקת אש מיידית
בית הדין בהאג. החמרה בצעדים [צילום: פיל ניג'יוס, AP]
+נתניהו התקפל: משלחת תצא לוושינגטון בשבוע הבא
14:41 28/03/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
אחרי שהודיע על ביטול יציאת השר דרמר וראש המל"ל הנגבי לפגישות תיאום בארצות הברית בנושא רפיח אישר ראש הממשלה בפני שרי הקבינט שהמשלחת תצא בשבוע הבא
תגובת יתר לצעד האמריקני במועצת הביטחון [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90]
+הרצוג נפגש עם חברי קונגרס דמוקרטים
13:09 28/03/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הפגישה - על-רקע המשבר בין נתניהו לבין ביידן, גם הוא איש המפלגה הדמוקרטית, ולמחרת פגישתו של נתניהו עם הסנאטור ריק סקוט המקורב לטראמפ
הרצוג. "הברית חזקה כתמיד" [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+נתניהו לקבינט המלחמה: משלחת לוושינגטון - בשבוע הבא
12:12 28/03/24  |  
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע (28.3.24) לחברי קבינט המלחמה, שיוציא בשבוע הבא משלחת לוושינגטון לדיון על מבצע ברפיח. גורמים מדיניים אמרו ל-ynet, כי "נתניהו הבין ששגה" כאשר ביטל השבוע את צאתם של השר רון דרמר וראש המל"ל, צחי הנגבי, בעקבות הימנעותה של ארה"ב מהטלת וטו על החלטת מועצת הביטחון שקראה להפסקת אש מיידית ולשחרור החטופים.

לדבריהם, "רוב שרי הקבינט סברו שזו הייתה טעות לא לשלוח את המשלחת מלכתחילה וסברו שצריך לשלוח את משלחת לשם מהר ככל האפשר". אמש מסר גורם אמריקני שהמשלחת תגיע בשבוע הבא, אך נתניהו הכחיש.
+לא תנותק השרשרת
12:06 28/03/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
היועצת המשפטית קרעה הלילה את מסכת הצביעות והרמייה והשטיקים והטריקים של בנימין נתניהו ושריו ובעיקר החרדים שבהם  ▪  בהרב-מיארי אמרה למאיר פרוש ולמגעילים שעימו כי צריך להגן על האומה ולהתגייס לצה"ל, ואם לאו - סוגרים את הסכר
פרוש. סוגרים את הסכר [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+גנץ: לא אתן ידי למתווה עוקף בג"ץ בעניין הגיוס
11:38 28/03/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
השר בני גנץ אמר כי הצעתו והצעת השר איזנקוט למתווה שירות ישראלי בהסכמה רחבה נמצאת בתוקף גם היום  ▪  "אחרי ה-7.10, גם החברה החרדית חייבת להבין שמשהו השתנה"
גנץ. "פתרון לגיוס - כן, פטור מגיוס - לא" [צילום: לירון מולדובן/פלאש 90]
+צניחה בתמיכת אמריקנים במבצע ברצועה
09:38 28/03/24  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
סקר שבוצע בנובמבר 2023, מורה כי 50% מן הנשאלים צידדו במבצע - לעומת 45% ששללו אותו  ▪  נתונים אלה מתפרסמים ב'וושינגטון פוסט'
משנים כיוון [צילום: צ'יאנג יונג ינג/AP]
+יו"ר מועצת יש"ע: רק פעולה כמו בעזה תחסל את האיומים ביהודה ובשומרון
08:31 28/03/24  |  איציק וולף
יושב-ראש מועצת יש״ע, שלמה נאמן, קורא לממשלת ישראל לפעול נגד הרשות הפלשתינית שמנהלת מלחמה נגד ישראל.

"שוב ניסיון לביצוע טבח בילדים, הפעם מחבל מתועב מבצע ירי על אוטובוס תלמידים בבקעת הירדן. אנחנו שולחים איחולי החלמה לפצועים ומצפים מכוחות הביטחון שיגיעו במהרה למחבלים ויסגרו עימם חשבון", אמר בעקבות פיגוע הירי בבקעת הירדן.

"אנחנו שבים ודורשים, למען ביטחון תושבינו ותושבי כלל מדינת ישראל - הגיע הזמן להפוך את הקערה. הרשות הפלשתינית מנהלת מולנו מלחמה, ורק פעולה בעוצמה בדיוק כמו בעזה תחסל את כלל האיומים בכל רחבי יהודה ושומרון. אנו קוראים לממשלת ישראל ולעומד בראשה, מחד תאפשרו את פיתוח ההתיישבות ללא הגבלות ומאידך צאו למערכה לחסל את האויב השפל. דם יהודי אינו הפקר. ולכל מבקשי רעתנו, אנחנו אומרים גם בבוקר זה, לא ניכנע לטרור שמנסה לשפוך דם יהודי ולגרש אותנו מארצנו. נמשיך לחיות ולהתפתח ללא פחד ומורא", אמר.

+נתיב הדמים של ה-7 באוקטובר
08:29 28/03/24  |  זלמן שובל   |   לרשימה המלאה
מדוע זה קורה לנו כל פעם?  ▪  אסור לשכוח, שאין מבנה ארגוני ומערכתי שיבטיח מעצמו את מניעת ההפתעה, וגם לא טכנולוגיה, חדישה ומתוחכמת ככל שתהיה
נתניהו. בראש הפירמידה [צילום: אוהד זוויגנברג/AP]
+אזעקות נשמעות בגליל המערבי
08:03 28/03/24  |  איציק וולף
אזעקות נשמעות בגליל המערבי. זאת, לאחר שבשעה 7:00 נשמעה אזעקה בראש הנקרה.
+נבדק חשד שהמחבל שירה בכביש 90 לבש מדי צה"ל
07:57 28/03/24  |  איציק וולף
כוחות גדולים של צה"ל פתחו בסריקות אחר המחבל שירה הבוקר לעבר כלי רכב בכביש 90, סמוך לכפר עוג'ה. הכוחות מבצעים חסימות בכבישים באזור. בין היתר נבדק חשד כי המחבל עמד בצד הכביש כשהוא לבוש במדי צה"ל.
פגיעת הקליע באוטובוס הממוגן [צילום: ארגון נהגי האוטובוסים ההסתדרות הלאומית]
+שלושה פצועים בפיגוע ירי בכביש הבקעה
07:52 28/03/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מחבל ירה לעבר כלי רכב ולעבר אוטובוס הסעות ממוגן סמוך לכפר עוג'ה  ▪  שלושת הפצועים פונו לבתי החולים הדסה הר הצופים ושערי צדק בירושלים
[צילום: דוברות מגן דוד אדום
פינוי שניים מהפצועים לבית החולים הדסה בהר הצופים [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
+אקונומיסט: האם ישראל תנצח בקרב ותפסיד במלחמה
07:08 28/03/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ניתוח נרחב במיוחד של אחד העיתונים החשובים בעולם מצביע על ההישגים הצבאיים הניכרים של ישראל, אך מדגיש שהם לא יהיו משמעותיים בטווח הארוך  ▪  המסקנה: איש לא ינצח במלחמה הזאת
התוצאות הצבאיות מוצלחות [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
שלושה בני אדם נפצעו בפיגוע ירי שבוצע לעבר אוטובוס בכביש 90 שבבקעת הירדן, סמוך לכפר הפלשתיני עוג'ה. ממגן דוד אדום נמסר כי מצבו של אחד הפצועים, גבר כבן 30, בינוני עד קשה. גבר נוסף, בן 21 נפצע קל וסובל מפצע ירי בגפיים, ונער בן 13 נפצע קל מפגיעת רסיסים בפניו. הפצועים פונו על-ידי מגן דוד אדום לבתי החולים הדסה הר הצופים ושערי צדק שבירושלים.
28/03/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
"הלוואי שהייתי יכול לומר שיש לנו תוכנית מפורטת", התוודה קצין צה"ל בפני כתב אקונומיסט בימים הכאוטיים שלאחר 7 באוקטובר. מהרגע הראשון היה ברור שיש לישראל שתי מטרות נוגדות: לחסל את חמאס ולשחרר את בני הערובה. היה גם ברור, שפלישה לרצועת עזה על 2.2 מיליון תושביה תהיה קשה מאוד. ותמיד הייתה סכנה שהמלחמה בעזה תתפשט לזירות נוספות.
28/03/2024  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
הותר לפרסום שמו של חלל צה"ל אשר הודעה נמסרה למשפחתו - סמ״ר ניסים כחלון ז"ל הי"ד מחדרה, לוחם בגדוד 435, חטיבת גבעתי. הוא נהרג בקרב בדרום רצועת עזה. בן 21 היה בנופלו.
27/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
מליאת הכנסת אישרה (27.3.24) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק סיוע לסטודנטים ששירתו במילואים (תיקוני חקיקה והוראת שעה), התשפ"ד-2024 מדובר בהצעה ממשלתית אליה מוזגו הצעה של חבר הכנסת מיכאל ביטון וקבוצת חברי כנסת וכן הצעה של חבר הכנסת משה טור פז וקבוצת חברי כנסת. 23 חברי כנסת הצביעו בעד ההצעה, ללא מתנגדים או נמנעים.
27/03/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
באחד מאתרי החדשות נדפס באחרונה דיווח ולפיו שר הבריאות אריאל בוסו, הורה לנהג רכבו לעצור כי לצד הכביש הבחין באדם שרוע, פצוע מתאונת דרכים. דובר מד"א מיהר להפיץ צילום ובו נראה השר בוסו והוא כורע לצד המכונית שהייתה מעורבת בתאונה. המתבונן בצילום יכול היה להחמיא מיד לשר על המחווה האנושית שנועדה לסייע לפצוע. לעומת זאת, במקום אחר בעיתון, במיקום הרבה יותר בולט, עוד צילום של תאונה הזוכה לכותרת בולטת. וגם זו "תאונה", אך פוליטית, שגרתית: צילום דיוקן של השר גדעון סער. סער לא נראה כורע לצד מכונית ולידה פצוע עקב תאונת דרכים.
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
גרורותיה של אירן מעסיקות אותנו, בעוד שהמשטר בטהרן מחכך ידיו בהנאה, כמעט ללא פגע, ועל הדרך ממשיך את תוכנית הגרעין בחסות המהומה
אלי אלון
אלי אלון
כשלושה שבועות לאחר סיום מלחמת ששת הימים, הסתערו עשרות תושבים ערבים מרצועת עזה על מחנה מחסני האספקה והמזון שהיה שייך לכוח האו"ם
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
גם בשעתה היפה של ישראל, כאשר העולם מוחא לה כפיים והתעשיות הביטחוניות הישראליות זוקפות קומה לנוכח ההצלחות הטכנולוגיות ללא אח ורע, יש בקרבנו כאלה המתעקשים "להשבית שמחות" ולגמד את ממד...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il