|   15:07:40
  יוסף אליעז  
משפטן, משורר ופובליציסט
דוא"ל בלוג/אתר רשימות מעקב
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
כל מה שרצית לדעת על שירותי אינסטלציה
כתיבת המומחים
האם כדאי להשקיע בנאסד"ק 100?
ארדואן. עושה שריר [צילום: פרנסיסקו סקו/AP]

עצמאות כלכלית וביטחונית

מלחמת חרבות ברזל, בצד מוראותיה, חשפה לנגד עינינו מציאות הטעונה שינוי דחוף אנו חיים בעולם "פתוח", כפי שנוהגים לומר: "כל העולם הוא כפר אחד גדול"
17/04/2024  |   יוסף אליעז   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

האינטרנט פתח ערוצי תקשורת מהירים, זולים ואמינים. התעבורה ביבשה, בים ובאוויר התפתחה מאד. אוניות ענק מעבירות כמויות אדירות של נפט, סחורות ומטוסים עצומים מעבירים מטענים גדולים לאין שיעור מאשר הוטסו עד לא מכבר. המשק האוטרקי - זה המספק לעצמו את צרכיו, כמעט ונעלם. לשם מה ליצר בד ובגדים אם אפשר לקנותם בזול במזרח הרחוק. לשם מה ליצר מטוס אם ניתן לרכוש מטוס מוכן ללא השקעה אדירה במחקר וניסויים. לשם מה לגדל ירקות, תוך הקצאת כוח אדם, שטחי חקלאות ומים אם ניתן לקנותם בזול ולהטיסם ממדינה שכנה. כל מדינה מתמחה בתחומים המיוחדים לה, בהם היא מגיעה להתמחות וליעילות ביצור, מוכרת עודפים ורוכשת סחורה מוכנה הנחוצה לה. לכאורה: עולם אידיאלי, אך לא בדיוק.

ברגע שאתה תלוי ביבוא בלבד אתה מאבד מעצמאותך. אם בגדים מיובאים 'בזיל הזול' מהודו וסין הנה היבוא יוצר לך בעיה. כל תעשיית הבד בישראל חדלה להתקיים. פועלים מפוטרים, מפעלים ויצרנים פושטים רגל. וכך בענפים רבים אחרים.

אם ניקח את טורקכיה כמשל, הרי שאם טורקיה מוכרת ברזל ופלדה בזול לא כדאי לך ליצרם בעצמך. היה לנו מפעל התכה בעכו והא נסגר. מזה שנים ישראל משנעת לטורקיה גרוטאות לסוגיהן, שם הן מותכות לברזל ופלדה ונמכרות לישראל כברזל בניין או פלדה לתעשיות שונות, כולל ליצרניות נשק מקומי. עתה אנו תלויים ברכישת מתכות ממדינה אחרת. הדברים אמורים גם לגבי פירות וירקות, מוצרי עור ומלט. היבוא מטורקיה הביא לסגירה כמעט מוחלטת של מפעלי המלט בישראל. והנה משעלה משטר קיצוני שם לשלטון - ארדואן אוסר על יצוא ברזל ומלט לישראל ומיד צפוי כאן מחסור, הבנייה תואט או תעצר, עובדים יפוטרו ומחיר הדיור ירקיע.

לא פשוט לחזור מיד לייצור או למצוא ספקים אחרים שלא יפקיעו מחירים בניצול ההזדמנות. פיתחנו כאן חקלאות חכמה, עם גידול צמחים וזנים חדשים, יבולים גדולים ושיטות השקאה מופלאות - אולם בשל היבוא הזול חקלאים רבים פשטו רגל. פרדסים ניטשו ושטחים פוריים הוּבְרוּ. כך גם יבוא הנשק. אכן זכינו לחסותה של ארה"ב האדירה. ארה"ב מספקת או מוכרת לנו נשק רב אולם עיקר הייצור נותר בארה"ב ומספק תעסוקה רבה לעובדים שם. מה יקרה אם מחר יוטל אמברגו? כבר היו דברים מעולם. לוותיקים זכורה פרשת ספינות שרבורג שהנשיא שארל דה גול הקפיא בצרפת או טנקי הצנטוריון שהוקפאו בבריטניה. ניסינו לייצר מטוס קרב קטן, יעיל וחסכוני, אך בעקבות רמזים מארה"ב הפרויקט ירד לטמיון ואנו מטיסים מטוסים אמריקניים מצויינים אמנם, אך יקרים להחריד.

מדינה חייבת לשמור על כושר ייצור של צרכיה החיוניים גם אם זול יותר לקנות מצרכים כאלו בחו"ל. הממשלה חייבת לסבסד חקלאים, לתחזק מפעלים, לרבות מפעלי נשק. זכור לנו כיצד נותרנו עם מחסנים ריקים בעיצומה של מלחמת יום הכיפורים ואת ההצלה ברכבת האווירית ששלח לנו הנשיא ניקסון עם קיסינג'ר ז"ל לצדו. גם בימינו אלו נותרנו עם מחסנים ריקים, כמו גמר מלאי התחמושת בכלל וטילי כיפות ברזל בפרט. יש להגדיל מאוד את ייצור התחמושת החיונית בישראל ולאחסנה לשעת חירום, לבל נהיה תלויים באספקה דחופה מארה"ב או גרמניה.

אויבינו, האירנים, הבינו זאת היטב ובצד חתירתם לגרעין הם הקימו תעשיית נשק אדירה והם מספקים תחמושת וכתב"מים למעצמה אדירה כמו רוסיה שלא השכילה להצטייד באמל"ח הנחוץ לה בטרם יצאה להרפתקה הנוראה באוקראינה.

לא, אין צורך להקים בישראל משק אוטרקי שיספק לנו את כל ומלוא צרכינו. ההוצאה תהא אדירה ויקרה מאד. לא יהא אסון אם טורקיה למשל תחדל למכור לנו פיסטוק חלבי או פירות יבשים אך אל לנו להיות תלויים בה לחלוטין לאספקת מוצרים חיוניים כמו ברזל ומלט. כן, וגם חשוב לנו שחקלאינו יתפרנסו בכבוד וגם יחרשו ויעבדו את אדמות ישראל גם לאורך גבולותיה.

לפתרון בעיית החטופים

הבעיה נוראה אולם חוששני שהמטפלים בבעיה, בכל הכבוד, אינם רואים נכוחה את המצב. כבר כתבתי כי במצב הנוכחי אין סיכוי שסינוואר יסכים לעסקה של החלפת שבויים (חטופים באסירים פלשתינים). הם כיום חליפת המגן שלו ואם ישחררם תמורת אסירים ישאר ללא חליפת המגן שהם מהווים.

גם האיומים המיותרים על חייו אינם מעודדים אותו לעסקה המוצעת. אין לו יחס לחיי אנשיו, בין אם המחבלים שעדיין בחוץ ובין אם האסירים. מלאי כוח האדם למילוי שורות המחבלים שנפגעו הוא כמעט בלתי מוגבל.

לדעתי אין מנוס מלהחזיר את צה"ל במלוא עוצמתו לרצועה ולכבוש ולטהר את רפיח ממחבלים, לחסום את מנהרות פילדלפיה מבלי לפגוע באוכלוסייה ובעיקר לא בחטופים. המשימה קשה ויקרה מאוד בחיי אדם אך דרך אחרת אין, פרט לאפשרות לאפשר לרוצח זה לצאת בשלום מהרצועה לקטר, או טוניסיה, או לכל מדינה שתסכים לקבלו, כפי שנעשה עם ערפאת בצאתו מלבנון.

עד שהטיהור יתחיל יש להציע פרס לכל מי שימסור מידע על מיקומו של סינוואר, או, להבדיל, על מיקומו של חטוף או חטופה, תוך אזהרה שאוי למי שימצא מחזיק באחד מחטופינו.

תאריך:  17/04/2024   |   עודכן:  17/04/2024
יוסף אליעז
+פיקד על התרגיל שנכשל ומונה לבדוק את מחדלי ה-7 באוקטובר
23:25 17/04/24  |  עידן יוסף
מי שפיקד על בסיס רעים בשבעה באוקטובר, ובפיקודו חדרו לבסיס מחבלים, הוא זה שיתחקר את מחדלי השבעה באוקטובר. זאת, בהתאם למדיניות בצה"ל לפיה מי שאחראי לפקד על הגזרה - הוא זה שיתחקר.

המפקד שיתחקר את אירוע החדירה לבסיס הוא סגן מפקד האוגדה. הוא היה זה שפיקד על תרגיל שנערך בבסיס בשלושה באוקטובר, ארבעה ימים לפני מתקפת הפתע. אותו תרגיל נכשל והאוגדה ספגה חדירות (חדשות 12).

מדובר צה"ל נמסר: "התרגיל לא דימה תרחיש מתקפת פתע על בסיס רעים ומדובר בביקורת שגרתית שבחנה את נוהלי האבטחה במחנה ונהליה יושמו".
+נחשף תיעוד קשה לצפייה: ירדן ביבס נחטף לעזה
22:17 17/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
סרטון חדש מ-7 באוקטובר מציג את הרגעים הקשים בהם נחטף האב למשפחת ביבס, שילדיו אריאל וכפיר ואשתו שירי נלקחו גם הם לרצועה  ▪  הוא נחטף על אופנוע בידי קבוצת פלשתינים  ▪  חלקם התעללו בו, אחרים הצטלמו איתו
ירדן ביבס מובל על אופנוע
+מפוני עוטף עזה וקו העימות בצפון יקבלו עד 5,000 שקל למשפחה לקראת פסח
19:54 17/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
מדובר במענק נוסף על שני מענקים בסכום זהה ששולמו למפונים עד כה. למענקים אלה הוגשו כ-88 אלף בקשות ושולם סכום כולל של כ-181 מיליון שקל
המענק לא יינתן למי שלא פונו על פי החלטת ממשלה [צילום: דוד כהן, פלאש 90]
+חיל-האוויר תקף באזור הבקאע תשתית של מערך ההגנה האווירית של חיזבאללה
18:56 17/04/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו תשתית טרור המשמשת את מערך ההגנה האווירית של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב צפון לבקאע (בעלבכ). כמו-כן תקפו כוחותינו להסרת איום במרחב כאוכבא.
זירת התקיפה
+בתום שבוע אחד: המבצע באזור נוסיראת הסתיים
18:31 17/04/24  |  עידן יוסף
לאחר כשבוע של פעילות במרכז הרצועה - המבצע באזור נוסיראת של אוגדה 162 הסתיים. כוחותינו השמידו בהצלחה מנהרה שחצתה את נחל עזה, ועוד חמישה מתחמי לחימה תת-קרקעיים ושני אתרי ייצור רקטות.

כמו כן, הושלמה בהצלחה הרחבת מסדרון נצרים דרומה ובמהלכה עשרות מחבלים חוסלו.
+ביידן: לא נעמוד מנגד אם אירן תסלים משמעותית את התקיפות נגד ישראל
18:28 17/04/24  |  עידן יוסף
ביידן בראיון ל-WSJ: אם אירן תצליח להסלים באופן משמעותי את התקיפות על ישראל, ארה"ב עלולה להיגרר פנימה. ישראל היא השותפה החזקה ביותר שלנו במזרח התיכון, ולא ייתכן שנעמוד מנגד אם ההגנות שלה ייחלשו ואירן תוכל לבצע את ההרס אליו כיוונה".
+רוב הפצועים בעראמשה לוחמי מילואים; הערכה: תגובה לחיסולים אתמול
17:54 17/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
14 מתוך 18 הפצועים מירי חיזבאלה בצהריים הם לוחמי חטיבת עציוני ששהו במתנ"ס  ▪  על ירי הכטב"ם הייתה התרעה מודיעינית  ▪  הערכה: הפיצוץ שממנו נפגעו אתמול לוחמים בשטח לבנון נגרם כתוצאה מנפל ולא ממטען שחיזבאללה הטמין
קבלת פצועים במרכז הרפואי לגליל בנהריה [צילום: רוני אלברט]
+"נשקיע 19 מיליארד ש"ח כדי להזניק את יישובי עוטף עזה"
15:08 17/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הממשלה תאשר את "תוכנית תקומה" לשיקום יישובי עוטף עזה ▪  נתניהו עדכן כי נפגש עם שרי החוץ של בריטניה וגרמניה והבהיר: "ישראל תשמור על הזכות להגנה עצמית"
[צילום: מרק ישראל סלם/פלאש 90]
+יש שופט בחדרה
14:35 17/04/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
השופט קפלן שחרר את השכל לאחר שהבין שהמשטרה מתאנה להשכל, ובכלל הוא נעצר באזור שהמשטרה ממילא חסמה ולא הייתה בו תנועה
השכל. נעצר על-ידי המשטרה [צילום: פלאש 90]
+ליברמן: ‏חייבים להעיף מיד את חיזבאללה מעבר לליטני
14:25 17/04/24  |  מירב ארד
יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן: ״זה היום ה-194 שקבינט הקונספציה איבד והפקיר את תושבי הצפון שהפכו לברווזים במטווח של חיזבאללה. ‏חייבים להעיף מיד את חיזבאללה מעבר לליטני.״

+18 פצועים מפגיעה ישירה בערב אל-עראמשה
14:02 17/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
פצוע אחד אנוש, שניים קשה, אחד בינוני והשאר קל  ▪  חיזבאללה לקח אחריות: "הירי בוצע באמצעות נ"ט וכטב"מים"  ▪  מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי בו שהו מחבלים של חיזבאללה בעייתא א-שעב שבדרום לבנון
הפגיעה בערב אל עראמשה [צילום: שימוש לפי סעיף 27א']
+אחרי איזי ג'ט: אייר קנדה מבטלת את טיסותיה לישראל
13:52 17/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
החברה הקנדית הודיעה כי הטיסות לישראל יתחדשו בתחילת חודש יוני  ▪  גם יונייטד איירליינס האריכה את הפסקת הטיסות לפחות עד השבוע הבא
[צילום: אייר-קנדה]
+הצי האירני ילווה ספינות בים סוף; המשמעות: איום על נמל אילת
13:16 17/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בלוג המודיעין של ישראל "אינטלי טיימס" מדווח כי הוחלט באירן ללוות ספינות מטען אירניות בים סוף עד הכניסה לתעלת סואץ
נמל אילת [צילום: משה מילנר/לע"מ]
+כ"ץ לשרי החוץ של גרמניה ובריטניה: "להכריז על משמרות המהפכה ארגון טרור"
12:09 17/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
"אירן מסכנת את היציבות האזורית"  ▪  השרים קיבלו סקירה מקיפה על פרטי הסיוע ההומניטרי לעזה
שר החוץ ישראל כץ עם שרת החוץ של גרמניה אנאלנה ברבוק [צילום: סיון שחור, לע"מ]
+צה"ל הרס בכפר בני נעים את בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע ברעננה
11:31 17/04/24  |  מירב ארד
כוחות צה"ל, מג״ב ושב״כ הרסו הלילה בכפר בני נעים את בתי המחבלים של מחמוד עלי זיידאת ואחמד מוחמד זיידאת, שביצעו את הפיגוע ברעננה ב-15.1.2024 בו נרצחה עדנה בלושטיין ז"ל, ונפצעו כעשרים אזרחים נוספים בדרגות פציעה שונות. בנוסף, הלוחמים תחקרו חשודים נוספים במרחב. במקביל, כוחות צה"ל שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר שישה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון.
+נשיא אירן: המבצע הוכיח שכוחו של המשטר בישראל הוא כמו קורי עכביש
11:11 17/04/24  |  מירב ארד
סוכנות הידיעות האירנית תנסים מדווחת (יום ד') כי הנשיא אברהים ראיסי התייחס למתקפה על ישראל ואמר כי "המבצע ניפץ את מיתוס המשטר הישראלי הבלתי מנוצח והוכיח שכוחו של המשטר הוא כמו קורי עכביש".
+יונה יהב המליץ להתקין טלפונים קוויים - ומאז הביקוש מזנק
10:33 17/04/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עלייה של 364% בבקשות לחיבור לטלפונים קוויים של בזק בחיפה  ▪  באזור הצפון נרשמה עלייה שבועית ממוצעת של 193% להתקנת טלפונים קוויים של בזק ובשאר הארץ עלייה ממוצעת של 168%
יהב. ישקול הסבה לשיווק? [צילום: יוסי אלוני/פלאש 90]
+כלי טיס תקפו יותר מ-40 מטרות טרור במרכז הרצועה
10:18 17/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
כלי טיס חיסלו ביממה האחרונה מספר מחבלים והשמידו תשתיות טרור  ▪  באחת התקיפות, כלי טיס תקף חוליית מחבלים שהפעילה רחפן חמוש לעבר הכוחות שפעלו במרחב
[צילום: דובר צה"ל]
+הרהורים לעת מצוקה
10:11 17/04/24  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
"ביבי נקלה, ביבי נבל, ביבי מושחת, ביבי שקרן, ביבי מאוס, ביבי תחמן"... כך נפתח ביום שלישי מאמר בעיתון ה"הגון", שופר הפלשתינים - הארץ
נתניהו. אחראי למחדל אך לא להצלחה [צילום: אוהד זוויגנברג/AP]
+צה"ל תקף במהלך הלילה מטרות של חיזבאללה בדרום לבנון
10:04 17/04/24  |  מירב ארד
מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו במהלך הלילה שורת מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, אתרים צבאיים ומבנים צבאיים של חיזבאללה במרחבים אל-חיאם, אל מנצורי, עלמא א-שעב ויעטר שבדרום לבנון.


+לשכת מארגני תיירות נכנסת: "יוצאים למאבק"
10:00 17/04/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
בישיבת ההנהלה האחרונה של לשכת מארגני תיירות נכנסת, הוחלט על יציאה למאבק על המשך תמיכה בחברי הלשכה  ▪  בין הצעדים שינקטו: פנייה לאוצר, קמפיין דיגיטלי להעלאת המודעות ופעילות בוועדות הכנסת  ▪  הנהלת הלשכה: "די לנו במעמד של קיבוץ נדבות כפי שמנסים פקידי האוצר לכפות עלינו"
יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות [צילום: רמי חכם]
+"שום טיל אירני לא הופל על-ידי טיל ישראלי בהתקפת הטילים"
09:17 17/04/24  |  אורי מילשטיין   |   לרשימה המלאה
דיון עומק עם המומחה העולמי לטילים נגד טילים, ד"ר מוטי שפר: "שום טיל אירני לא הופל על-ידי טיל ישראלי בהתקפת הטילים ודובר צה"ל בעניין זה משקר או לא מבין את הנושא
טילים מאירן [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
+חטופים ללא גבולות
09:12 17/04/24  |  ראובן דינור   |   לרשימה המלאה
כאשר צבא מוקם להגן על אזרחי המדינה בהגדרתו וזו מטרתו העיקרית, אינו יכול שהגנה זו תיסדק והאזרחים עליהם הוא מגן יחטפו  ▪  ההגנה היא באחריותו ושומה עליו כגוף מבצע למנוע חטיפת אזרחים
[צילום: לירון מולדובן/פלאש 90]
+אין צורך להגיב לפרובוקציה האירנית
08:46 17/04/24  |  אפרים הלפרין   |   לרשימה המלאה
המחשבה שתגובה לפרובוקציה תשנה את ה-דנ"א של אויבנו המוסלמים היא מחשבת סרק  ▪  עלינו ליטול את היוזמה לידיים ולתקוף בהתמדה בנקודות הכי כואבות  ▪  התגובה והנקמה הן נשק של עניים, ואנו לא כאלה
לתקוף בכל הזדמנות [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+הצלחה ישראלית
08:02 17/04/24  |  רפאל בוכניק   |   לרשימה המלאה
גם בשעתה היפה של ישראל, כאשר העולם מוחא לה כפיים והתעשיות הביטחוניות הישראליות זוקפות קומה לנוכח ההצלחות הטכנולוגיות ללא אח ורע, יש בקרבנו כאלה המתעקשים "להשבית שמחות" ולגמד את ממדי ההישג הישראלי
זקיפות קומה [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
+לוחם מיחידת שלדג נפצע קשה בפעילות בצפון רצועת עזה
07:35 17/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
הלוחם פונה לקבלת טיפול בבית חולים ומשפחתו עודכנה במצבו  ▪  מתחילת המלחמה נפצעו 504 חיילים באורח קשה - רובם לאחר תחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה
יחידת שלדג פעלה בצפון רצועת עזה [צילום ארכיון: דובר צה"ל]
+ארה"ב תטיל בימים הקרובים עיצומים כלכליים על אירן
07:23 17/04/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
היועץ האמריקני לביטחון לאומי הודיע על העיצומים ואמר שהממשל האמריקני מצפה מבעלות בריתה של ארצות הברית להצטרף אליה בהטלת העיצומים האמורים להקשות על תוכנית הטילים ועל תוכנית הכטב"מים האירנית
העיצומים - בעקבות מתקפת הטילים על ישראל במוצאי שבת [צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 וסוזן וולש, AP]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
דיון עומק עם המומחה העולמי לטילים נגד טילים, ד"ר מוטי שפר: "שום טיל אירני לא הופל על-ידי טיל ישראלי בהתקפת הטילים למרות ששיגרנו כחמש מאות טילי כיפת ברזל. דובר צה"ל בעניין זה משקר או לא מבין את הנושא. התקפת הטילים האירנית הייתה תרגיל עם מעט חומר נפץ שהצליח בצורה יוצאת מהכלל. בחצי השנה האחרונה החיזבאללה שולח לעבר יישובי הצפון מאות טילי קורנט שגרמו לנזק רב ולא הצלחנו לנטרל אותם.
17/04/2024  |  אורי מילשטיין  |   פודקאסטים
סוגיית החטופים היא סוגיה כואבת הקורעת את העם ומציבה בפניו דילמות ערכיות, מוסריות ופוליטיות. לדבר יש ביטוי כמעט יום יומי בקרב הציבור, בקרב מקבלי ההחלטות ובתקשורת על סוגיה השונים השכם והערב. הסוגיה כבר נטחנת עד דק, למעלה מחצי שנה. כל החלטה שלא תתקבל בסוגיה זו היא קשה מנשוא ולומר את האמת כותב שורות אלה לא היה רוצה להיות בין מקבלי ההחלטות בנדון.
17/04/2024  |  ראובן דינור  |   יומני בלוגרים
למדנו במלחמת יום הכיפורים שיכולות אויב אשר מתפתחות תחת עינינו הופכות לכוח הרסני הפועל נגדנו, כי את כוונות האויב אין לנו היכולת לנתח ולצפות, לא חשוב כמה כסף נשקיע בעסק הזה.
המתקפה האירנית הנרחבת על ישראל ב-14 באפריל, הייתה חסרת תקדים בהיקפה במונחים עולמיים, בעוד סיכולה המוחלט כמעט הניב גילויי השתאות והתפעלות בכל רחבי תבל.
17/04/2024  |  רפאל בוכניק  |   יומני בלוגרים
לוחם צה"ל מיחידת שלדג נפצע אתמול (יום ג', 17.4.24) באורח קשה בקרב מול מחבלים בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הלוחם הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים וכי משפחתו עודכנה במצבו.
17/04/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
רפי לאופרט
רפי לאופרט
העולם האנושי הוא הוויה דינמית והתהליכים המתפתחים בו נגזרים מאינטגרציה של מהלכים רוחניים וחומריים עם השפעות מן הטבע שמעצבים במשותף את תנאי הסביבה בהם מתקיימת החברה האנושית - מתפתחת ...
הרצל ובלפור חקק
הרצל ובלפור חקק
על המשוררת טניה הדר, מחווה לזכרה    בשיריה של טניה הדר אנו נסחפים כבמטה קסם אחר המסע הפנימי, הולכים לאן שהולכת הנפש
רון בריימן
רון בריימן
אין צורך בחוק גיוס מגזרי, ובוודאי שאין צורך בחוק השתמטות מקומם    החובה לשרת צריכה לחול על כל בני ה-18 ובנות ה-18, כאשר משך השירות - 3 שנים - והשכר הניתן לחיילי החובה צריכים להיות א...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il