|   15:07:40
  אפרים הלפרין  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת הממחים
מעוניינים לשדרג את הבית אבל חסר לכם הון עצמי? בואו לשמוע מה יש למשכנתה הפוכה להציע עבורכם!
כתיבת המומחים
מרפאת כאב תל אביב - מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?
[צילום: איסאם רימאווי/פלאש 90]

לא לחסל את החמאס

החמאס מציל אותנו מפני עצמנו בלעדיו אכלנו והיינו ממשיכים לאכול איש את רעהו חיים זו לגמרי לא חוכמה להקשיב לשיבוט גנטי של עצמך, האתגר הוא בהקשבה למקורות אשר חולקים עליך בדעתם
19/05/2024  |   אפרים הלפרין   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

בואו נחזור 2200 שנה לאחור, לממלכת חשמונאים, או בכינויה ציונות א', הציונות שהקדימה את הציונות שלנו, ציונות ב'. ציונות א' הייתה דומה מאוד לציונות שלנו, היא קרתה בציון, ליהודים הייתה אז ישות מדינתית חזקה, יציבה, משגשגת, מבוססת, יהירה, הכל מכל כל - שתי טיפות מים.

שלהי ציונות א'

ציונות א' חיה 77 שנה. היא התפרקה כאשר שני הבנים של שלומציון המלכה קיבלו ממנה את השלטון, והריב ביניהם ובין קבוצות התומכים/מתנגדים שלהם, הפרושים והצדוקים הרס את הממלכה. כאשר האחים הגיעו למבוי סתום הם קראו למצביא הרומי לפשר ביניהם או לחסל את הממלכה, והא בלי להניד עפעף וללא הפעלת כוח סגר להם את הבאסטה.

קדמו להכתרתם תשע שנות מלוכה של שלומציון המלכה, תשע שנים של ביצור הגבולות ללא כיבושים, שקט, שגשוג. כנראה שתחת הכיסא שלה בניה רבו אך הריבים שלהם לא הגיעו לקדמת הבמה, ועם הכתרת הבנים הכל פרץ החוצה וציונות א' הלכה קאפוט. וישמן ישורון ויבעט באשתו.

ציונות ב'

ציונות ב' היא ממש COPY של ציונות א', עם הבדל אחד, לציונות א' לא היה חמאס על הראש, ולכן היא הפסיקה להתקיים. ציונות א' הבינה כי הגיעה בימי שלומציון אל המנוחה והנחלה, והיה זה הסכסוך בין בניה של המלכה אשר אכל אותה מבפנים, הרומים לא תקפו, לא העירו את אינסטינקט החיים של אבותינו, אלא פשוט באו לירושלים ולקחו את כל הקופה.

כמה טוב שיש לנו את החמאס שיציל אותנו מפני עצמנו, ולכן אסור לנו לחסל אותו, חובה לצמצם אותו, דרסטית, אבל באופן שאם נשוב למצב שהיינו בו בתחילת 2023, שיתקוף שוב, שיכה בנו, כי בלעדיו איננו שווים דבר.

מילים קשות

קשה מאוד לומר את המילים האלה בימים בהם רבים ורבות נוספים ונוספות למשפחת השכול, קשה מאוד לומר את הדברים האלה בשנה בה נוספו אלפי הרוגים פצועים ומאות חטופים, אך הדברים חייבים להיאמר כי אפילו אם לא נחסל את החמאס, החמאס הוא ארגון בן מוות נקלה ולכן הוא יחסל את עצמו ובגלל שהוא כה חיוני לחיינו, אנו נתחסל יחד עמו.

למה?

אנו חיים בעולם הרבה יותר מתקדם מאשר בימי ציונות א', התקשורת מתקדמת, הידע זמין ומשותף, מכונות עוזרות לנו ביום יום, ממשלוח מכתבים דרך ניקוי הבית ועד שטיפת כלים, תנועה, ייצור מצרכים חיוניים.

היינו אמורים להיות הרבה יותר מתואמים, עם התחשבות רבה יותר בזולתנו, אבל הפלא ופלא הכל הולך הפוך, ככל שטכנולוגיית התקשורת מתקדמת, התקשורת הבין אישית הפורה נסוגה, ככל שהעולם שמסביבנו נעשה יותר גמיש ונוח, אנו מקשיחים יותר את עמדותינו וממאנים לזוז מהן.

איפה ה-CATCH

ה CATCH הוא בעובדה שהכמות העצומה של ערוצי המידע היא מעל ומעבר למה שאנו מסוגלים לעכל, ולכן אנו בפועל מתחברים לערוצי מידע מאוד ספציפיים, ולאיזה ערוצי מידע נתחבר? אנו נתחבר לאלה שהולמים אותנו ביותר, אלה שמקבלים את עמדותינו, אלה שמחמיאים לנו על עמדותינו, ודאי לא לאלה שמציגים עמדות שונות.

יתרה מכך, מאחורי כל ערוץ מידע מתחבא אינטרס, אינטרס חיובי, אינטרס שלילי, אינטרס נכלולי, ומרגע שחיברנו אותו לווריד שלנו והתרגלנו אליו, האינטרס הוא זה שעושה בנו כרצונו.

לכל הרוחות והשדים, איך יוצאים מזה, האם רק החמאס הוא פתרון?

חלילה, כל עוד נשמת אדם באפנו, ואף אם אנו מאוד לא מרוצים מהמצב שלנו הרי שהתבונה האנושית היא מתת אל, היא לחלוטין "להשתמש בהם" ודאי שלא "לראותם בלבד". רק אם נפעיל נכון את התאים אפורים שבמוחנו, נשתחרר סוף-סוף מהתלות המוחלטת בחמאס.

ומהם העקרונות אם כן אשר יעלו אותנו על דרך המלך? מהם כללי האצבע?

א) מודעות - היו מודעים לכך שהמידע שמתרוצץ ברשתות שאנו קשורים אליהן לאו-דווקא בא מאהבת מרדכי אלא בא אולי מאינטרסים זרים שאיננו בקיאים בהם ומשכך חובתנו להפעיל ביקורת כפולה ומכופלת טרם אנו מאמינים לנאמר.

ב) גיוון - מחובתנו להקשיב למקרות מגוונים, גם כאלה שלא מקובלים עלינו, אולי נאתר שמץ של הבנה או הסכמה.

ג) קשב - זו לגמרי לא חוכמה להקשיב לשיבוט גנטי של עצמך, האתגר הוא בהקשבה למקורות אשר חולקים עליך בדעתם, בייחוד כאלה שאתה רוצה לחיות עמם בשלום. הקשב חייב להיות בלב שלם ובנפש חפצה - קשב מן הפה ולחוץ מתאים להצגות באולפני הטלוויזיה

ד) נכונות לפשרות - בין השחור ללבן יש אין סוף גווני אפור.

ה) אל תדון אדם עד שתגיע למקומו - ריבוי דעות הוא דבר מקסים, אינך חייב להסכים עם עמיתך לשיח, אינך חייב להתפשר אתו, אך אתה חייב להביט על העולם גם מנקודת מבטו, ואז יהיה לך מאוד ברור המקור לחילוקי הדעות, וכמעט בכל מקרה, גילוי השורשים פורץ את הדרך לפתרון.

ו) אפסן את האגו במחסן - אגו אינו דבר רע, כמו שאינטרס אינו דבר רע, השימוש בהם יכול להיות רע. לאגו אין תפקיד מרכזי בחקר הפערים בינך ובין שותפיך לשיח, שים את האגו בצד, האגו יזיק הרבה יותר לשיח מאשר יועיל.

ז) היפוך תפקידים - שחק עם עמיתך משחק, החליפו תפקידים, במשחק הוא יגן על עמדותיך בחירוף נפש, ואתה תגן על עמדותיו בחירוף נפש, לפני המשחק למד היטב את עמיתך, קח בחשבון שהוא ילמד עליך, והוא עלול לאכול אותך בלי מלח.

ח) חפש תחילה את המשותף - לך ולעמיתך יש הרבה מן המשותף, על-אף שבנושא מסוים או בנושאים מסוימים אתם חלוקים בדעותיכם, מבסיס מוצק משותף קל הרבה יותר לגשת לנקודות המחלוקת, ומאותו בסיס קל הרבה יותר ליישב את המחלוקות.

ט) אל תמכור את מכורתך בנזיד עדשים
י) תרבות דיבור - שמור על רמה סבירה של תרבות דיבור, בייחוד אם אינך מכיר את הצד השני ואינך יודע מה רגישותו לתרבויות שיח שונות.

יא) בסס את השיח על אינטרס משותף - אם השיח מתקיים על אינטרס משותף, אשר לשניכם תפקיד משלים בו (ממכירת אופנים משומשות ועד הסכם אי-לוחמה בין המעצמות) מתהפך מייד דיסקט במוח, והוא עובר למצב "משא-ומתן". שאל כל מוכר בייגאלאך או תירס בשוק מה נדרש למשא-ומתן והוא ישלוף לך מהמותן את הרשימה שהזעתי עליה למעלה משעה.

יב) הווה מתלמידיו של אהרן אוהב שלום, ורודף שלום.


העצות לעיל, וודאי נוספות שלא העליתי בחכתי, ביחד ולחוד, בכל הרמות, מהרמות האישיות הנמוכות ביותר ועד הרמות הלאומיות והבין לאומיות הבכירות ביותר, מהוות תחליף מאוד כדאי לחמאס, בואו נחסל את החמאס בכל זאת ובמקביל, נאמץ את כללי האצבע ונביא שלום על ישראל - פנימה.

תאריך:  19/05/2024   |   עודכן:  19/05/2024
אפרים הלפרין
+האשפה המילולית, והדיון העקרוני על היום שאחרי
22:29 19/05/24  |  שמואל רוזנר   |   לרשימה המלאה
גם אם גלנט ונתניהו מונעים ממניעים פוליטיים, ישראלים רבים תומכים בעמדותיהם החלוקות לגבי "היום שאחרי" בעזה  ▪  ייתכן שהשאלה מי צודק בנוגע לעזה תהיה נושא מרכזי בבחירות הבאות
לפנות את האשפה
+גנץ תוקע ללוחמים סכין בגב
21:59 19/05/24  |  בצלאל סמוטריץ'   |   לרשימה המלאה
ביקורתו הפומבית של יו"ר המחנה ה"ממלכתי" על ניהול המלחמה פוגעת במלחמה ובלוחמים כאשר בשל שיקולים פוליטיים הוא מאיים להפיל את הממשלה. על גנץ להתאחד מאחורי העם, להילחם עד הניצחון ולא לנטוש
גנץ. אוסף קלישאות [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+נתניהו לראשי רשויות בצפון: "אני לא הולך להגיד לחיזבאללה מה אנחנו הולכים לעשות"
21:39 19/05/24  |  עידן יוסף
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (א') עם ראשי הרשויות של קו העימות בצפון, במשרד ראש הממשלה בירושלים. הוא את בקשותיהם ועל הפערים הקיימים בהחלטה לתוכנית הצפון. נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו ומנכ"ל משרד האוצר לשבת עם ראשי הרשויות על-מנת לגשר על הפערים המינוריים שנותרו ולהציג לו מחר תוכנית מוסכמת שתובא בהמשך השבוע לאישור הממשלה.

בסוף הדיון, אמר נתניהו: "כרגע נפתור את הדברים שהעלתם. אם נעמוד בכל הדברים האלה הצפון יפרח, זה הולך לקרות בדרום וזה יקרה גם בצפון. יש לנו דד-ליין של 48 שעות להחלטה ואנחנו נסיים את זה מיד.

״תחושת הביטחון תלויה בביטחון. בניגוד למה שאולי שגור אצלם, אני לא הולך להגיד לחיזבאללה מה אנחנו הולכים לעשות. אני לא משתף אויב מושבע שלנו בתאריכים ואיך בדיוק נעשה את זה. בתחבולות תעשה לך שלום וביטחון, אבל גם מלחמה. אנחנו מחויבים להחזיר את הביטחון, ואנחנו נעשה את זה״.
+נתניהו נזף בצוות: "ככה לא מנהלים משא-ומתן לשחרור חטופים"
21:34 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
עימות פרץ בקבינט המלחמה בין ראש הממשלה נתניהו לשרי המחנה הממלכתי  ▪  נתניהו אמר כי הצעותיהםל אלון וברנע חותרות לסיום המלחמה והשרים גנץ ואיזנקוט תקפו אותו וטענו שהוא מקשה על המשא-ומתן ולא רוצה להגיע להסכם
כינוס קבינט המלחמה [צילום: לע"מ]
+צה"ל מצא תיעוד של אלה בת 8 ששוחררה בעסקה
21:08 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בסרטון נראית אלה אליקים בעזה, מספר ימים לאחר שנחטפה מבית אביה בנחל עוז ב-7 באוקטובר  ▪  אלה סיפרה שמחבלי חמאס הכריחו אותה לקרוא את התסריט, להחליף את בגדייה ולצלם שוב ושוב את הסרטון המבעית
דפנה ואלה אליקים [צילום: חמאס]
+צה"ל יירט מטרה חשודה שנעה לעבר אצבע הגליל
20:35 19/05/24  |  עידן יוסף
בהמשך להתרעות שהופעלו באצבע הגליל מחשש לחדירת כלי טיס עוין, מטוסי קרב של חיל-האוויר יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שעשתה את דרכה לישראל משטח לבנון.
+כוחות מיוחדים ומטוסי קרב: צה"ל תרגל תרחיש טרור קיצוני ביו"ש
20:27 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אוגדת יהודה ושומרון ערכה תרגיל התמודדות עם אירועי טרור ותרחישי קיצון, תוך תרגול ניהול מספר אירועים במקביל  ▪  האוגדה תרגלה גיוס כוחות בזמן קצר ותיאום בין כוחות יבשה ואוויר וכוחות מיוחדים
מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל יקי דולף [צילום: דובר צה''ל]
+ביידן: "פלשתינים חפים מפשע נקלעו למלחמה - איזה זכויות יהיו להם ביום שאחרי חמאס?"
19:24 19/05/24  |  עידן יוסף
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נשא נאום בפני בוגרי מכללת מורהאוז באטלנטה: "מה שקורה בעזה ובישראל שובר את הלב. חמאס פתח במתקפה והרג חפים מפשע, ומחזיק חטופים. פלשתינים חפים מפשע נקלעו לתוך כל זה. מה יקרה בעזה? מה יקרה ביום שאחרי חמאס? איזה זכויות יהיו לעם הפלשתיני? בזמן שאנחנו מדברים, אני עובד מסביב לשעון על עסקה לפתרון שתי המדינות".

ביידן קטע את חופשתו ושב לבית הלבן לטובת עידכונים בעקבות התקרית עם מסוקו של הנשיא האירני.
+צה"ל תקף מבנה צבאי בדרום לבנון שבו שהו מחבלים
18:32 19/05/24  |  עידן יוסף
יחידה 869 זיהתה מחבלים נעים בסמוך למבנה צבאי במרחב מרון א-ראס, שבדרום לבנון. זמן קצר לאחר מכן, מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו את המבנה ואת המחבלים.

במהלך היום זוהו כעשרה שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב מלכיה והר דב, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו את מקורות הירי.

+הותר לפרסום: מת מפצעיו קצין צנחנים שנפצע בשבוע שעבר
18:13 19/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
רב-סרן גל שבת (24) מקציר, מפקד פלוגת חץ בגדוד 202, נפגע בהיתקלות בצפון הרצועה  ▪  מתחילת התמרון הקרקעי ברצועת עזה נהרגו 282 חיילים, ונפצעו 1,745 מהם 348 באורח קשה ו-577 בינוני
רס"ן גל שבת. נפצע קשה ביום רביעי
+משהו עובר עליהם
15:47 19/05/24  |  עדו נתניהו   |   לרשימה המלאה
השינוי אינו מסתכם רק ביחס לישראל ובהכרה שחדרה אליהם עם מי בעצם יש לנו, הישראלים, עסק כל השנים, אלא הוא מתבטא גם בהבנה שאמריקה עצמה צריכה להשתנות, ובעיקר להתנער מן ה"פרוגרס" ההרסני שהשתלט עליה
ביטלה את המנוי [צילום: ג'וליו קורטז/AP]
+תיעוד: חיסול מוביל במחלקת האספקה של ארגון הטרור חמאס
14:34 19/05/24  |  מירב ארד
כלי טיס של חיל-האוויר בהכוונה מודיעינית של אגף המודיעין ופיקוד הדרום תקפו וחיסלו אתמול את המחבל עזמי אבו-דקה, פעיל בארגון הטרור חמאס אשר שימש כגורם מוביל במחלקת האספקה של ארגון הטרור חמאס וקידם העברת אמצעי לחימה וכספים שמיועדים לטרור ברצועה
+צק"ח 7 נלחם בלב ג'באליא: חיסלו חוליות RPG והשמידו משגרים
14:33 19/05/24  |  מירב ארד
כוחות צוות הקרב של חטיבה 7 נלחמים באופן עצים ומנהלים קרבות עם מחבלים בלב העיר ג'באליא.
לוחמי יחידה 636 ומכלול האש של חטיבה 7 מזהים חוליות מחבלים חמושות ומכוונים תקיפות לחיסולן, ומכוונים עשרות תקיפות לסיוע לכוחות הפועלים בקרקע.

הלוחמים איתרו אמצעי לחימה רבים ובניהם, מטענים, טילי נ"ט, נשקים מסוג קלאצ'ניקובים, רחפנים מטילים ורימונים. כמו-כן, במסגרת הפגיעה ביכולות השיגור של חמאס, הכוחות איתרו משגרי רקטות ומחרטה לייצור אמצעי לחימה.
+ח"כ קריב על הגדלת סכום התגמול החודשי לחוזרים מהשבי: "1,300 זה לא מספק, גם 2,600 לא מספק"
14:10 19/05/24  |  מירב ארד
ח"כ גלעד קריב על הצ"ח שתגדיל את סכום התגמול החודשי לחוזרים מהשבי לכ-2,600 שקלים: "1,300 לא מספק, 2,600 לא מספק. אם הממשלה מסרבת למהלך שעלותו השנתית היא 8 מיליון ש"ח - אז אנחנו לא נסכים להצעת החוק".
+סמוטריץ` על המצב בצפון: "ליצור רצועת ביטחון בדרום לבנון"
13:29 19/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
קרא להציב אולטימטום פומבי לחיזבאללה להפסיק לחלוטין את הירי תוך הסגת כוחותיו עד מעבר לנהר הליטני  ▪  קרא לצאת למתקפת מגן על יישובי הצפון בעומק שטח לבנון  ▪  האשים את "הקונספציה" בשבגללה פרצה המלחמה וטוען כי משמעות הדרישה של גנץ היא עצירת המלחמה
סמוטריץ'. מאשים את הקונספציה שהתחילה באוסלו [צילום: אורן בן חקון/פלאש 90]
+חוששים משליטה ישראלית
13:23 19/05/24  |  עדי ירדן   |   לרשימה המלאה
לפני 19 שנים מדינת ישראל החליטה לעזוב את רצועת עזה, תוך גירוש היהודים מחבל ארץ זה  ▪  במהלך 26 השנים שמאז כיבוש רצועת עזה ועד הסכמי אוסלו, שילמנו מחיר של שלושה הרוגים בשנה
תצפית על עזה [צילום: חיים צח/לע"מ]
+היום שאחרי
12:44 19/05/24  |  רון בריימן   |   לרשימה המלאה
אסור שחיילי צה"ל ישמשו מגש הכסף להשלטת המחבלים "הטובים" של אש"ף - הארגון לשחרור פלשתין (כולה! מן הים עד הנהר!) - על המחבלים "הרעים" של חמאס  ▪  מטרתם זהה.
צבא גדול ויעיל [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+נאום השר גנץ - 10
12:21 19/05/24  |  יעקב אחימאיר   |   לרשימה המלאה
דומה כי גנץ התעמת בנאומו לא רק עם נתניהו - אלא גם עם עמיתו השר יואב גלנט  ▪  אפשר היה להבחין כי אוצר המלים ממנו ינק הפעם גנץ היה הרבה יותר עשיר מנוסח נאומו של השר גלנט
גנץ. לוחץ [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+אזעקות בקרית שמונה ויישובי הסביבה מחשש לחדירת כלי טיס עוין
12:01 19/05/24  |  מירב ארד
אזעקות הופעלו בישובים הבאים מחשש לחדירת כלי טיס עוין: בית הלל, כפר גלעדי, כפר יובל, מטולה, מנרה, מעיין ברוך, מרגליות, משגב עם, קריית שמונה, תל חי, דפנה, הגושרים, ע'ג'ר, קיבוץ דן, שאר ישוב, שניר
+ניסיון פיגוע סמוך לאבו דיס: לוחמי מג״ב ניטרלו את המחבל
11:34 19/05/24  |  מירב ארד
ניסיון פיגוע סמוך לאבו דיס: מחבל ניסה לדקור את הלוחמים במחסום. המחבל נוטרל, אין נפגעים.
+פיקוד העורף: הוסר החשש לחדירת כלי טיס עוין בגליל העליון
10:57 19/05/24  |  מירב ארד
פיקוד העורף עדכן כי בהמשך להתרעות על חשש לחדירת כלי טיס עוין בגליל העליון, כי "האירוע הסתיים"
+האם יחסי ישראל - ארה"ב בצומת מסוכן
10:17 19/05/24  |  רפאל בוכניק   |   לרשימה המלאה
על אף מידת הרגישות המתחייבת בהתייחס לשימור וטיפוח היחסים המיוחדים שבין ארה"ב לבין ישראל, הרי שהדעת נותנת כי למרכיב האינטרסים הלאומיים הישראלים תהיה תשומה עודפת במערכת זו, גם במחיר של משבר דיפלומטי זמני, ובכלל זה "נפנוף" בממד העיצומים, אף בהתייחס לאספקת פריטי חימוש
רפיח [צילום: עבד אל-רחים חטיב/פלאש 90]
+דיווח: בכיר במשטרת חמאס חוסל מהאוויר
10:12 19/05/24  |  מירב ארד
דיווחים בעזה: ישראל חיסלה באמעות כטב"ם את ראש מחלקת החקירות של המשטרה הפלשתינית במרכז הרצועה.
+יאיר גולן מתחבר לסמוטריץ' ולבן-גביר
09:43 19/05/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
לצערי הרב, יאיר גולן גילה בימים אלו יהירות משיחית בוטה, גסת רוח ומבהילה בדרישתו, שבנימין נתניהו היה חייב כבר שבוע אחרי 7 באוקטובר 2023 להיכנס לחזית דמים נוספת על קו רכס בדרום לבנון גם אם זה"כרוך בעימות עם האמריקנים"
גולן. יהירות [צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90]
+מענה ל"גזלני הניצחון" של רון בריימן
08:57 19/05/24  |  רפי לאופרט   |   לרשימה המלאה
העולם האנושי הוא הוויה דינמית והתהליכים המתפתחים בו נגזרים מאינטגרציה של מהלכים רוחניים וחומריים עם השפעות מן הטבע שמעצבים במשותף את תנאי הסביבה בהם מתקיימת החברה האנושית - מתפתחת או שוקעת ומתפרקת
אינטרסים [צילום: סקוט אפלווייט/AP]
+הותר לפרסום: נהרגו שני לוחמים בסיירת גבעתי בדרום הרצועה
06:58 19/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
סמ״ר נחמן מאיר חיים וקנין וסמ"ר נועם בטאן נהרגו מפיצוץ מטען חבלה בפיר מנהרה בדרום רצועת עזה  ▪  קצין ושני לוחמים נוספים נפצעו קשה  ▪  לוחם מילואים מגדוד 5832 נפצע קשה
נועם בטאן ונחמן מאיר חיים וקנין ז"ל [צילום: דובר צה"ל]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
יו"ר הציונות הדתית ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' קרא (יום א', 19.5.24)) להציב אולטימטום פומבי לחיזבאללה להפסיק לחלוטין את הירי תוך הסגתה של כל כוחותיו עד מעבר לנהר הליטני. ואם לא ייענה להקים "רצועת ביטחון" בדרום לבנון. לדבריו, על ישראל לצאת למתקפת מגן על יישובי הצפון בעומק שטח לבנון כולל כניסה קרקעית והשתלטות צבאית ישראלית על אזור דרום לבנון.
19/05/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
עזה הייתה עיר פלישתית מקראית. מאֻחר יותר עזה הפכה לעיר יהודית והתקיימה בה קהילה יהודית עד מאורעות תרפ"ט.
19/05/2024  |  עדי ירדן  |   יומני בלוגרים
המושג "היום שאחרי" אינו אלא שם קוד לשיבה אל התפישה ("הקונספציה") שכשלה, השקר של "פתרון" שתי המדינות. אפילו במצב המורכב שאליו נקלעה ישראל במלחמה שנכפתה עליה בשמחת תורה חייב להיות ברור:
19/05/2024  |  רון בריימן  |   יומני בלוגרים
שני שרים בכירים, יואב גלנט ובני גנץ, העזו בימים אלה לשאת נאומים נוקבים, עד כדי הצגת אולטימטום לממונה עליהם, ראש הממשלה בנימין נתניהו. יש לשער, שכותבי מאמרי הדעה יאפיינו את שני הנאומים כמתקפה חסרת תקדים על ראש הממשלה תוך משאלה כי נתניהו יסיים את כהונתו בקרוב. השר גנץ גם קבע מועד למימוש האולטימטום: 8 ביוני. עד למועד זה מאיים השר גנץ, חייב ראש הממשלה להחליט מה יהיה טיבו של הממשל ברצועת עזה לאחר שתימחק נוכחותו של החמאס. אם כן, עלינו להמתין בסקרנות מתוחה מה יחליט ראש הממשלה לפני שיפוג תוקפו של האולטימטום, עד לפרישתו של השר גנץ מן הממשלה, כפי שאיים בנאומו במוצאי שבת.
הביטוי התנכ"י "לא לעולם חוסן" מקבל בימים אלה משמעות כפולה, האחת, בהתייחס לתוחלת הקשרים המיוחדים שבין ארה"ב לבין ישראל, האחרת, משיקה לאורך הנשימה האסטרטגי של ממד ההרתעה הישראלית במזרח התיכון.
19/05/2024  |  רפאל בוכניק  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
"תפסת מחסה מאחורי הסלע מאש האויב, האש עזה, עיני הלוחמים נעוצות בעורפך, אתה קם ומסתער בראשם על עמדת האויב או נשאר לשכב בתקווה שמישהו אחר ייקח את המשימה על עצמו?
רון בריימן
רון בריימן
תזכורת לבני גנץ: מצב החירום עדיין קיים, ואף מחמיר    מכתבי ההתפטרות של שרי המחנה הממלכתי צפויים להיכנס לתוקף רק למחרת חג השבועות    אם כך, עדיין לא מאוחר מדי לנתניהו ולגנץ - ולא רק ל...
עידן יוסף
עידן יוסף  |  
שיעור היירוט של כטב"מים נמוך משמעותית משיעור יירוט הרקטות. במערך ההגנה האווירית הודפים את הטענות כאילו לא נערכו מראש לאתגר ומסבירים זאת במורכבות - גודל הכטב"מים, משך המעוף הקצר, הט...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il