|   15:07:40
  דרור אידר  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
עמיטל נדלן מתקדמת לקראת רכישת בניין נוסף בבוקרשט!
קבוצת ירדן
כך עזר עוד ניר ליסטר להוריד פרופיל מקרבי בשביל מיונים טכנולוגיים
שמחה בזמנים קשים [צילום: דרור אידר]

מעבירים מת מלפני כלה

למרות הקשיים ומורכבות המצב חובה לראות את התמונה הרחבה ולהודות על נס התקומה המדינית ועל היכולת להגן על עצמנו על שמחה בזמנים קשים ועל ה"אף-על-פי-כן" המפורסם של ברנר. טובה הארץ מאוד מאוד
20/05/2024  |   דרור אידר   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות
צו מוסרי
תעודת ישראל להיות "לאור לגויים" מתבטאת גם בקיום הצו המוסרי של ביעור הרע מן העולם והעמידה מול ציר הרשע המבקש לשעבד את העולם החופשי, שרבים בתוכו עדיין לא התעוררו. ישראל הקטנה עומדת מול כל אלה ותוקעת בשופר גדול לחרות העולם.

בליל יום העצמאות ה-76 של מדינתנו הלכתי לבית הכנסת. צורך עז היה בי, דווקא אחרי מאורעות השנה החולפת, לומר תודה על העובדה הלא מובנת מאליה, שזכינו למה שלא זכו דורות רבים: לחיות במדינה יהודית עצמאית היכולה להגן על עצמה. שהרי זה מה שאנו עושים כעת בעיצומה של מלחמת בראשית זו שפרצה ביום שסיימנו את מחזור הקריאה בתורה והתחלנו מחדש. מה נשתנה טבח ה-7 באוקטובר משאר מעשי רציחה וביזה שאירעו באלפי שנותינו בגלות בהיותנו חסרי בית לאומי? שבכל הלילות האדומים האחרים יכולנו על-פי רוב רק להסתתר או לברוח, ואילו בפעם הזאת קמנו והשבנו מלחמה לצוררינו.

אז הלכתי לישיבת הדרום ברחובות, תיכון תורני, והשתתפתי בתפילה מרגשת עד דמעות בליווי מוזיקה וריקודים, שבה אמרנו מזמורי תודה והלל שלם עם ברכה, כמו בליל פסח. למען האמת, יום העצמאות גדול מיציאת מצרים, מכיוון שחזרתנו ארצה בפעם הזאת אירעה לא לאחר כמאתיים שנים אלא כמעט אלפיים שנה, ולא ממצרים בלבד אלא מכל קצווי תבל שאליהם התפזרנו במשך ההיסטוריה, ולא עוד אלא שתקומתנו לתחייה מדינית אירעה שלוש שנים בלבד לאחר שאיבדנו שליש מעמנו, ושרידי החרב של עמנו הצליחו להביס שבעה צבאות שפלשו לארצנו וביקשו להשלים את מלאכת הנאצים, וזאת בזמן שהיישוב פה היה דל ומועט.

ועוד אמרנו תודה על היכולת לקיים את הצו המוסרי של ביעור הרע מן העולם והסרת האיום מעל גבולנו. תעודת ישראל להיות "לאור לגויים" כפי אמר הנביא ישעיהו עוד במאה השמינית לפנה"ס, מתבטאת היום גם בקיום הצו המוסרי של ביעור הרע מן העולם והעמידה מול ציר הרשע של מדינות המבקשות לשעבד את העולם החופשי כולו, שרבים בתוכו עדיין לא התעוררו. מדינת ישראל הקטנה עומדת מול כל אלה ותוקעת בשופר גדול לחרות העולם.
וזה דורש זמן וסבלנות. ההזנחה בת שנים של ישויות הטרור סביבנו, אפשרה להן להתעצם ולבנות מבצרי טרור שהאנושות לא הכירה כמותם. הציבור בישראל ברובו מבין את האיום ודורש הכרעה צבאית, לא כסות מדינית ודיבורים כחול, אלא פשוט לחסל את המחבלים ושולחיהם בכל מקומותיהם על האדמה ומתחתיה. מדוד מלכנו למדנו את השיטה: "אֶרְדּוֹף אוֹיְבַי וְאַשִּׂיגֵם, וְלֹא אָשׁוּב עַד כַּלּוֹתָם. אֶמְחָצֵם וְלֹא יֻכְלוּ קוּם, יִפְּלוּ תַּחַת רַגְלָי". כך נוהג עם עצמאי חפץ חיים.

נגד מי אנו נלחמים? נחזור על הראשונות לטובת מי שהספיק לשכוח או להדחיק. אויבינו שחטו את ילדינו, אנסו את בנותינו ולאחר מכן ירו בהן בראש, ערפו את ראשי בנינו, שרפו חיים הורים וילדיהם. הם החריבו קהילות שלוות שהתקיימו עד אז בשכנותם וחטפו מאות, כולל תינוקות. אוי, מה היה לנו. רבים מבין הנרצחים היהודים דאגו לרווחתם של העזתים, מתוך רצון טוב של שכנות טובה: הם עזרו להביא אליהם צינורות מי שתייה וחברות טכנולוגיה גבוהה שתרמו כספים לבניית רצועת עזה. הם הסיעו משם חולים למרכזי הרפואה המתקדמים שלנו, כדי להציל את חייהם. אך ביום פקודה הטובות האלה לא נזכרו; המנוולים רצחו את כולם באכזריות שהתעלתה על אירועים קודמים. זכור! לא תשכח!

אין שלום לרשעים. אין מה לשאת ולתת אתם, מאחר שברור לכל בר דעת שהחטופים החיים משמשים תעודת ביטוח לראשי חמאס, ולכן לא יוותרו עליהם כל זמן שלא התמלאו כל דרישותיהם ובראשן הפסקה חלוטה של המלחמה. לזה איננו יכולים להסכים מכיוון שמשמעות הפסקת המלחמה היא תבוסה לישראל ועידוד החטיפות ומעשי הטבח הבאים.

המסורת היהודית העתיקה יודעת לטפל ברגישות ובחכמה פסיכולוגית עמוקה בתהליך האבל על המתים. אותה חכמה עתיקה מלמדת שבהתקדש השבת או החג, האבלים מצניעים את סימני אבלותם ומתחברים לזמן המיוחד כדי לשמוח בו. זה קשה מנשוא, אבל העובדה שהאבלים הם חלק מהכלל המציין את הזמנים המיוחדים, נוסכת בהם כוח להתגבר על הכאב ולהיות עם הכלל. זו אינה שמחה של קלות ראש, ואין פירושה שכחת הכאב או הדחקתו. "עִבְדוּ אֶת ה' בְּיִרְאָה, וְגִילוּ בִּרְעָדָה" מלמד אותנו משורר תהלים. יש מצבים מורכבים שבהם השמחה מעורבת עם יראה ורעד. שמחה על מה שהשגנו ביחד עם הרגשת כובד האחריות של המשימות המונחות לפתחנו שלא הושלמו.

חכמינו לימדו במסכת כתובות: "מעבירים את המת מלפני כלה". כאשר ישנה שיירה המלווה מת ומולה שיירה המלווה כלה - הלוויה ממתינה עד שתעבור שיירת הכלה. ההסבר לכך מופיע במסכת "שמחות" (לשון חיובית לדיני אבלות): "מפני שכבוד החיים קודם לכבוד המתים". במאה ה-13ביאר הרמב"ן ששתי המצוות (ליווי המת וליווי הכלה) נובעות מכבוד הבריות, ולכן עדיף לעשות למען החיים לפני המתים.

הרעיון היוצא מחכמה עתיקה זו הוא הראייה האופטימית מלאת האמונה, שגם ברגעים הכי אפלים קיימת התקווה לתיקון ולתקומה מהאבל, לשים פאר תחת אפר. המשמעות היא חיוב החיים על פני המוות, בניגוד לאויבינו שקידשו את המוות. משום כך, אפשר וחשוב לשמוח ביום העצמאות למרות שמתינו מונחים לפנינו וחטופינו עדיין נמצאים בשבי חמאס, מכיוון שהתמונה הכללית טובה לאין שיעור ממה שחווינו רק לפני זמן קצר במונחים היסטוריים.

אם תרצו, יש פה גם משום ה"אף-על-פי-כן" הברנרי המפורסם. הסופר י"ח ברנר הי"ד לא נהג להכביר באמירות שייפו את המצב האמיתי בארץ לנוכח הקשיים שחוו אנשי העלייה השנייה בראשית המאה העשרים. הוא דרש לדווח אמת על המצב כאן. עם זאת, הוא לא הפסיק להאמין בעם הזה ובתקווה לעתיד הטוב המצפה לו. זה "היאוש הפורה". בסיפורו "עצבים" (1910) העוסק בקשיי מסע העלייה ארצה וההתמודדות עם החיים המאתגרים בתוך "הסוכה הדלה" של היישוב היהודי דאז, יש רגע שבו, לקראת הירידה מהספינה, נוכח העיר חיפה שנגלתה להם, המחבר - בן דמותו של ברנר - "נשבר" ומתוודה:

"ובהביטי אל החוף - וַתהי בי הרוח, וָאבין, כי לעת עתה קרוב הוא החוף אשר באתי אליו אני, מאותו שבא אליו ההוא גברא, הנער הזקן, בלונדון הזרה. ומה שנוגע ליופי... שמע-נא, יודע אתה מה שאגיד לך? הן שונאים אנו את הדיבורים היתרים על היופי, אשר אנו שומעים השכם והערב מסביבנו; הן ריקים הם הדיבורים האלה וגורמים לנו לפעמים לכפור בעצם היופי גופא. אולם, אמור מה שתאמר, מלים אין בפי - ואז היה יפה. ו"הים הגדול" אכן הוא ים יפה, ובחוף-חיפה - יפהפה! באותה שעה האמנתי באמת ביופי, ביפי-הטבע, ביפי-היקום. ביופי של מעלה". אכן, טובה הארץ מאוד מאוד.

פורסם בדף הפייסבוק של דרור אידר
תאריך:  20/05/2024   |   עודכן:  20/05/2024
דרור אידר
+ניסו לאסוף מודיעין? רחפנים פלשתינים הורחקו מעמק חפר
21:31 20/05/24  |  עידן יוסף
אנשי מילואים שמוצבים בעמק חפר זיהו בשבוע שעבר שני רחפנים שטסו מאזור טולכרם והכפר הפלשתיני שוויכה לעבר היישוב - מרחק של כ-400-300 מטרים. כוחות צה"ל של פיקוד העורף פתחו באש לעבר הרחפנים - אך החטיאו והרחפנים שבו על עקבותיהם. בצה"ל טוענים - "ניסו לאסוף מודיעין" (חדשות 13).

מצה"ל נמסר למועצה האזורית עמק חפר כי ביום חמישי האחרון, שני רחפנים חשודים נעו במרחב התפר בחטיבת מנשה. מרגע זיהוי הרחפנים על-ידי הכוחות, נוהל מעקב רציף עד שכוחות צה"ל ירו לעברם והרחפנים הורחקו. צה״ל פועל בדרכים רבות, באופן גלוי וסמוי להתמודדות עם התופעה ולמיגורה". ראש המועצה האזורית עמק חפר גלית שאול דורשת מהצבא למנוע כל התקרבות של גורמים עוינים או לא מזוהים לאזור ודורשת הוספה של כוחות ביטחון במרחב, וכן הקמת אזור חיץ מעבר לחומה, שימנע התקרבות אל קו התפר.
+נתניהו לתובע בהאג: "חצוף, הניסיון לכבול את ידינו ייכשל"
19:55 20/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה נתניהו על הצווים בהאג: ״צו אבסורדי ושקרי של התובע בהאג שמכוון נגד מדינת ישראל כולה. דוחה בשאט נפש את ההשוואה בין ישראל הדמוקרטית לבין רבי-המרצחים של חמאס"  ▪  "עיוות מוחלט של המציאות. כך נראית האנטישמיות החדשה, היא עברה מהקמפוסים במערב לבית המשפט בהאג"
נתניהו. אנטישמיות חדשה [צילום: לע"מ]
+חייל צה"ל נפצע קל משיגור רקטה למרחב בירנית בצפון
19:37 20/05/24  |  עידן יוסף
כוחות יחידה 869 זיהו מוקדם יותר היום מחבלים נכנסים למבנה צבאי במרחב אל עדייסא, זמן קצר לאחר הזיהוי מטוסי קרב תקפו את המבנה בו שהו המחבלים.

מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו משגר של ארגון חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב, ממנו זוהו שיגורים אל עבר מרחב בירנית במהלך היום.

במהלך היום זוהו מספר שיגורים משטח לבנון שחצו לעבר מרחבים שונים בצפון הארץ.
+ביידן: בקשת התובע הכללי בהאג - שערורייה
19:37 20/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
שר החוץ האמריקני בלינקן: דוחים את הצהרת התובע נגד ישראל; התובע הכללי ביטל ברגע האחרון ביקור בישראל  ▪  מדינות נוספות גינו את החלטת התובע  ▪  משרד החוץ פתח בבליץ מדיני להדוף את המתקפה
ביידן ובלינקן. גיבוי לישראל [צילום: מנואל סנטה, AP]
+פיקוד העורף דורש לסגור את הר מירון הרמטית
19:01 20/05/24  |  עידן יוסף
פיקוד העורף דורש לסגור את הר מירון באופן הרמטי, למעט שלוש הדלקות מיוחדות שבהן יורשו להשתתף עד עשרה אנשים. מעבר לכך, ההר יהיה סגור לכניסת מבקרים. במהלך היממה הציון ישהו וילמדו בהר אברכים תושבי היישוב מירון.
+משרד החוץ יקים חמ"ל מיוחד להאבק בהחלטת התובע בהאג
18:51 20/05/24  |  עידן יוסף
שר החוץ ישראל כ"ץ הודיע על הקמתו המיידית של חמ"ל מיוחד במשרד החוץ, כדי להאבק בהחלטת התובע הכללי של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. הוא הודיע כי ישוחח עם עמיתיו בעולם על-מנת לבקש מהם שלא יאכפו במדינותיהם את הצווים. "אף כוח שבעולם לא ימנע מאיתנו להשיב את כל חטופינו ולמוטט את שלטון הטרור של החמאס", דבריו.
[צילום: מרדכי גורדון, משרד החוץ]
+‏חיזבאללה הודיע על 5 הרוגים בשורותיו היום מאש צה"ל
18:03 20/05/24  |  עידן יוסף

+הערכה בצה"ל: המלחמה תימשך עד 2026; מלחמה בצפון בתוך 4 חודשים
18:01 20/05/24  |  עידן יוסף
הערכה בצה"ל: המלחמה תימשך עד שנת 2026, החזית הצפונית תיפתח לכל המאוחר בספטמבר הקרוב.
+גופות ארבעת החטופים שהושבו חולצו ממנהרה בג'בליה
17:39 20/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
בתוך המנהרה שבה אותרו גופות החטופים אותר מטען רב עוצמה, שחמאס תכנן ככל הנראה לפוצץ על הכוחות שיגיעו למנהרה  ▪  ההערכה: סינוואר עדיין שוהה בשטח רצועת עזה, ולא נמלט למדינה אחרת  ▪  כ-950 אלף פלשתינים התפנו מרפיח למרות שלא התבקשו
משפחתה וחבריה של החטופה שני לוק בלווייתה בשריגים [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+הנשיא הרצוג דורש ממנהיגי העולם החופשי לגנות את הצו
16:45 20/05/24  |  עידן יוסף
הנשיא יצחק הרצוג נגד הצו בהאג: "אנו מצפים מכל המנהיגים בעולם החופשי לגנות על הסף את הצעד הזה ולדחות אותו בתוקף". ראש הממשלה נתניהו בסיעת הליכוד "זו שערוריה. זה לא יעצור אותי או אותנו".
+ראש ממשלת צ'כיה: "בקשת התובע בהאג מזעזעת ובלתי קבילה"
16:36 20/05/24  |  עידן יוסף
ראש ממשלת צ'כיה פטר פיאלה: "בקשת התובע בהאג מזעזעת ובלתי קבילה. עלינו לזכור מי פתח במלחמה ומי אחראי לה".
+יו"ר הכנסת: במוסדות המשפטיים הבינלאומיים איבדו את המצפן המוסרי שלהם
16:11 20/05/24  |  עידן יוסף
יו"ר הכנסת, ח"כ אמיר אוחנה, תקף את החלטת התובע הכללי בבית הדין בהאג, ואמר בפתח ישיבת המליאה הראשונה לכנס הקיץ: "לא אוכל לפתוח את הישיבה מבלי להתייחס להחלטה השערורייתית של התובע בבית הדין הפלילי הבינלאומי ששם בכפיפה אחת את מדינת ישראל, תהא הנהגתה אשר תהא, יחד עם ארגון הטרור הרצחני חמאס שחטף, עינה, שרף, שחט ורצח יהודים בשל יהדותם וישראלים בשל ישראליותם.

בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג הוכיח לעולם כי איננו לגיטימי, מוסד שלא מסוגל להבחין בין התוקפן לבין המתגונן, בין דמוקרטיה המכבדת זכויות אדם לבין ארגון טרור המוקדש להשמדתה בשם ערכי האיסלאם הקיצוני והקנאות הרצחנית – מהווה סכנה לאנושות. החלטתו של התובע חאן תיזכר לשמצה כנקודת המפנה בה המוסדות המשפטיים הבינלאומיים איבדו את המצפן המוסרי שלהם. ההחלטה כמוה כהחלטה השוללת את זכות ההגנה העצמית ואני קורא לכל העולם ולחברות ולחברי הכנסת להתנגד לה".
[צילום: ערוץ כנסת]
+גנץ: עיוורון מוסרי; סמוטריץ': מופע של צביעות ושנאת יהודים
15:04 20/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
שר החוץ כ"ץ: "הנחיתי להקים מיד חמ"ל מיוחד במשרד החוץ, עם כל הגורמים המקצועיים  ▪  ראש האופוזיציה לפיד: מדובר באסון מדיני וערכי. זה בלתי נסלח  ▪  אביגדור ליברמן: עשינו טעות כשניגשנו לשם בפעם הראשונה  ▪  ח"כ סער: עדות לפשיטת רגל של מוסדות המשפט הבינ״ל
[צילום: הדס פרוש/פלאש 90]
+השר בן-גביר: "להתעלם מהתובע האנטישמי בהאג ולהגביר את המתקפה נגד חמאס"
14:42 20/05/24  |  מירב ארד
השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "הצהרת התובע הראשי בהאג, שמעמידה בשורה אחת את רה"מ ושר הביטחון עם ראשי החמאס, מלמדת ששליחת נציגי ישראל לדיון בבית הדין האנטישמי היתה טעות חמורה מלכתחילה. ראש הממשלה ושר הביטחון חייבים להתעלם מהתובע האנטישמי של בית הדין האנטישמי, ולהורות על הגברת המתקפה נגד חמאס, עד הכרעתו המוחלטת".
+"אל-ג'זירה" בשוויץ
14:35 20/05/24  |  יוסי אחימאיר   |   לרשימה המלאה
אנשים בבזל לא בדיוק מבינים את פשר מלחמתנו בטרור  ▪  הם, כמו בית הדין האנטישמי בהאג ניזונים בערוצי הטלוויזיה ממראות ההרג וההרס בארץ החמאס
הכל רגוע? [צילום: קלווין חאן/AP]
+ח"כ דנון על הצהרת התובע הראשי בהאג: תאטרון בובות שרוקד לפי הוראות מחבלים
14:33 20/05/24  |  מירב ארד
ח"כ דני דנון על החלטת התובע הראשי בהאג: בית דין ששם באותה קטגוריה ראש ממשלה ושר בטחון של מדינה דמוקרטית יחד עם ראשי ארגון טרור שיזמו מתקפת טרור בה נשחטו, נטבחו ונאנסו אלפי אזרחים, לא יכול להיקרא בית דין. זהו תאטרון בובות שרוקד לפי הוראות של מחבלים. מצפה מדמוקרטיות אמיתיות לגנות את ההחלטה האנטישמית הזו.
+ליברמן בישיבת הסיעה: "לא נצטרף לממשלה - אין שום סיכוי"
14:25 20/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
הזהיר: "מנסים לגרור את מדינת ישראל מלחמת התשה. מוכרחים להפסיק את זה גם במחיר של הסלמה דרמתית"  ▪  על הממשלה אמר: ריכה להניח את המפתחות. זאת ממשלת הכישלון הכי גדולה שהייתה פה
ליברמן. "אין לממשלה מסוגלות להביא להכרעה" [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+ח"כ אילוז: הצהרת התובע הראשי בהאג - פשיטת רגל מוסרית
14:21 20/05/24  |  מירב ארד
ח"כ דן אילוז בתגובה להצהרת התובע הראשי בהאג: "ההצהרה של התובע הראשי בבית הדין הבינלאומי על בקשתו לצווי מעצר נגד מנהיגי ישראל היא מעשה מביש של פשיטת רגל מוסרית. השוואת ישראל - דמוקרטיה שמוקירה ומגינה על חיי אזרחים - למחבלי חמאס שמבצעים זוועות ומפארים את המוות, היא עיוות שערורייתי ומביש של הצדק. הצהרה זו מתעלמת בבוטות מהמציאות האכזרית של טבח ה-7 באוקטובר על ידי חמאס, בו נרצחו יותר מ-1,100 ישראלים, כולל ילדים ואזרחים זרים, באכזריות קרה.

להשוות בין מדינה שמגנה על אזרחיה לבין טרוריסטים שמבצעים מעשי זוועה היא לגלוג גס על העובדות ועיוות חמור של הצדק. יש לגנות את הביזיון הזה בכל תוקף ולא ניתן לו לעבור ללא תגובה חריפה".

+מטוסי קרב של חה"א תקפו חוליית מחבלים של חיזבאללה שהייתה בעמדת שיגור
14:16 20/05/24  |  מירב ארד
לפני זמן קצר חטיבת האש של אוגדה 91 זיהתה חוליית מחבלים של ארגון חיזבאללה במרחב מיס אל ג'בל, מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו את החוליה. חוליית המחבלים היו בעמדת שיגור ממנה זוהו שיגורים אל עבר הארץ בימים האחרונים. מוקדם יותר היום מטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו מחסן אמצעי לחימה ומבנה צבאי של הארגון במרחב א- נקורה שבדרום לבנון, במהלך התקיפות זוהו פיצוצי משנה המעידים על הימצאות אמל"ח במקום. בנוסף בוצע ירי להסרת איום במרחב א-נקורה.
+התובע בבית הדין בהאג מבקש צווי מעצר נגד נתניהו וגלנט
14:06 20/05/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כרים חאן מייחס לנתניהו וגלנט פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות במלחמה מאז 8 באוקטובר  ▪  מבקש לעצור גם את סינוואר, הנייה ודף בשל עבירות דומות
נתניהו וגלנט. סכנת מעצר בחו"ל [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+אני פוחד מהצפוי לנו בשנה ה-77 לעצמאותנו
13:30 20/05/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני פוחד מהיהירות המשיחית, שהגביהה לשחקים משכרים, כשראש הממשלה הולך לעבר עימות עם ארה"ב, הנכס הביטחוני הגדול ביותר שלנו, שעצם הישרדותנו כמדינת עולם ראשון תליה בו
נתניהו. יהירות משיחית [צילום: חיים גולדברג/פלאש 90]
+כבוד השר, אזרח מהשורה
13:09 20/05/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
שלושה או חמישה ימים לפני תאריך היעד לפקיעת האולטימטום בנימין נתניהו יחריף את העימות בגליל העליון ממנו נסוג בבושה ובבושת פנים ובחרפה
גנץ. תום לב [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+דיווח: הרוגים בתקיפת צה"ל בא-נאקורה שבדרום לבנון
12:23 20/05/24  |  מירב ארד
דיווח: מחבלים חוסלו בתקיפת צה"ל בא-נאקורה שבדרום לבנון.
+תיעוד פעילות עוצבת הקומנדו במזרח רפיח: חוסל מחבל אשר התכונן ליציאה מתוך פיר
12:22 20/05/24  |  מירב ארד
לוחמי עוצבת הקומנדו, ביניהן יחידות מגלן, אגוז וסיירת נח"ל בפיקוד אוגדה 162 נלחמים במזרח רפיח. הלוחמים פושטים בהכוונה מודיעינית על תשתיות טרור, מחסלים אויב ומאתרים עשרות פירים. צוות הרחפנים של יחידת מגלן מסייע באיתור פירים ומחבלים אשר מהווים איום לכוחות צה"ל. במסגרת הפעילות במרחב, אותר מחבל אשר היה לקראת יציאה מפיר תת-קרקעי, לאחר הזיהוי, הכווינו הכוחות כלי טיס של חיל האוויר שחיסל את המחבל ואת הפיר בו שהה. מכלול האש של עוצבת הקומנדו נותן סיוע ארטירלי ואווירי לכוחות המתמרנים ומשמיד מחבלים, תשתיות טרור ומבנים צבאיים רבים. בנוסף, לוחמי יחידת אגוז איתרו אמצעי לחימה ומצלמות אשר היו תפורים בתוך כריות.
+"מחויבים להרחבת הפעולה ברפיח עבור פירוק החמאס והשבת החטופים"
11:50 20/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
שר הביטחון נפגש עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב  ▪  השניים דנו בהתקדמות המלחמה ברצועת עזה ובמאמצים השונים להשבת החטופים
[צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון]
+המדריך הכלכלי למילואימניק העצמאי
10:48 20/05/24  |  עובדיה אביצור   |   לרשימה המלאה
בחצי השנה האחרונה, מילואימניקים רבים נקראו לדגל ורבים מהם התייצבו מיוזמתם עם פרוץ הקרבות מתוך תחושת שליחות והגנה על הבית
עזבו הכל [צילום: אייל מרגולין/פלאש 90]
+ח"כ בן-גביר על חזית הצפון: חייבים לעשות את המלחמה בשביל הדורות הבאים
10:45 20/05/24  |  מירב ארד
יו"ר עוצמה יהודית השר לביטחון לאומי ח"כ איתמר בן גביר בראיון לרדיו צפון 104.5FM על מצב המלחמה בצפון: "נראה דשדוש, שלא לומר הפקרות, הם מחריבים לנו ערים שלמות". עוד מתח ביקורת על הקבינט הביטחוני: "קבינט הקונספציה השבוי בקונספציה". השר איתמר בן גביר , אמר עוד: "חייבים לעשות את המלחמה בשביל הדורות הבאים"

+חיל האוויר חיסל מחבל שהיה בכיר במשטרת חמאס
09:10 20/05/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
צה"ל ושב"כ חיסלו את המחבל זאהר חולי, שהיה בכיר במשטרת חמאס במחנות המרכז  ▪  בתקיפה אווירית נוספת חוסל ראמי חליל פאקי, שהיה גם הוא בזרוע הצבאית של החמאס ובמשטרת חמאס במרחב נוציראת

חיסול ראמי חליל פאקי יחד עם ארבעה מחבלים נוספים [צילום: דובר צה"ל]
+מחדל של משטרת ישראל
06:18 20/05/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
אני קושר את הנרפות והעלמת העין של משטרת ישראל ממעשי ההצתה וביזת הרכוש עם משנת השר לביטחון לאומי, הדורש להתייחס לתושבי עזה על-פי הוראת הצווי המקראי לגבי העם העמלקי - להשמידם מעולל ועד יונק
משאיות סיוע [צילום: עבדל כרים האנה/AP]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ הותקף וחוסל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר (יום א', 19.5.24) המחבל זאהר חולי המכונה "אבו חאמד", אשר במקביל לתפקידו בזרוע הצבאית שימש כבכיר במשטרת חמאס במחנות המרכז.
20/05/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
שתי משאיות, שהכילו סיוע הומניטרי, הוצתו באש בידי מפגינים סמוך למעבר תרקומיא. תכולתן של משאיות אחרות שהיו בשיירה נבזז. משום מה משטרת ישראל לא עצרה את המציתים ואת הבוזזים, שביצעו בפרהסיה מעשים פליליים. המעשה הפלילי בוצע ללא כל תגובה של אנשי הביטחון שלנו המוצבים במעבר.
צריך לפנות הרבה ערימות של אשפה מילולית ורעיונית כדי להגיע לעיקר.
19/05/2024  |  שמואל רוזנר  |   יומני בלוגרים
מה שבני גנץ עשה במוצ"ש זה הרבה מעבר לחוסר אחריות, זה ממש גובל בפשע. כשמיטב הלוחמים והמפקדים שלנו מחרפים נפשם וחלקם נהרגים במלחמה, הוא תוקע להם סכין בגב, מחליש אותם ואת המלחמה ובעצם אומר להם שהם מתים סתם, כי המלחמה הלכה לאיבוד. וכל זה כדי להחליש את ראש הממשלה רגע לפני שהיועץ לביטחון לאומי של ארה"ב נוחת כאן בניסיון לפתור או לפחות לצמצם את חילוקי הדעות בינינו.
עימות קשה התקיים (מוצ"ש, 19.5.24) בקבינט המלחמה בין ראש הממשלה וחלק משרי הקבינט סביב סוגיית המשא-ומתן לשחרור החטופים. ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח ביקורת חריפה על התנהלות צוות המשא-ומתן - לדברי כמה מקורות, נתניהו נזף באלוף ניצן אלון ובראש המוסד דדי ברנע על ההצעות שהוצגו בפניו לקידום מתווה חדש למשא-ומתן. ‏
19/05/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
לוד הייתה הצומת החשוב ביותר בארץ ישראל בתקופת המנדט בו נפגשו קווי הרכבת - יפו ירושלים שחצו את הארץ לרוחב וקווי הרכבת חיפה - קנטרה שחצו את הארץ לאורך וקישרו אותה למצרים
דן מרגלית
דן מרגלית
רק ההיסטוריונים יקבעו בעתיד - וגם אז תהיה מחלוקת - מה היה נכון ממה, אך הפור נפל ומבחינה רגשית הוא בוודאי עונה על ציפיותיי
עידן יוסף
עידן יוסף  |  
שיעור היירוט של כטב"מים נמוך משמעותית משיעור יירוט הרקטות. במערך ההגנה האווירית הודפים את הטענות כאילו לא נערכו מראש לאתגר ומסבירים זאת במורכבות - גודל הכטב"מים, משך המעוף הקצר, הט...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il