|   15:07:40
  יוסי אחימאיר  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
מרפאת כאב תל אביב - מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?
כתיבת הממחים
מעוניינים לשדרג את הבית אבל חסר לכם הון עצמי? בואו לשמוע מה יש למשכנתה הפוכה להציע עבורכם!
סוניה מקגינס [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]

מכתב גלוי לשגרירת אירלנד

רעיון המדינה הפלשתינית משמעו אחד: הפיכת הגדה המערבית לעזה שנייה, תחת שלטון חמאס, ולניסיונות חוזרים ונשנים לתקוף את ישראל המצומקת, לבתר ולהשמיד אותה
27/05/2024  |   יוסי אחימאיר   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

שלום לשגרירת אירלנד בישראל, גב' סוניה מקגינס,

קראתי ביום חמישי מאמר בעיתון הארץ. את, כבוד השגרירה, חתומה עליו. כותרתו: "למה נכיר במדינת פלשתין". מצאת לנכון לפרסם אותו - בוודאי בהנחייה מדבלין - כדי להרגיע אותנו, הישראלים, ולהסביר כמה פתרון שתי המדינות טוב גם לנו. חלק מקוראי הארץ, העיתון העברי הפרו-פלשתיני בוודאי יסכימו עימך, אך לא רוב אזרחי ישראל שחששם הגדול ביותר הוא מפני מדינה פלשתינית בתחומי יהודה ושומרון, 15 ק"מ מעיר החוף נתניה.

את מרעיפה עלינו מילים יפות על הידידות שלכם כלפינו, על מה שטוב כביכול לישראל, וזאת מנקודת מבט של מדינת אי-כה רחוקה מהמזה"ת, מוקפת ים מכל צידיה, ירוקה ושלווה. למרבה הצער, רחוקה גם מאהדה לישראל, שאף היא מעין מדינת אי, מוקפת בים ערבי עויין המייחל לחיסולה. עלי לדייק: בצפון מדינתכם שוכן חבל צפון אירלנד. זוהי אוטונומיה המסופחת לממלכה המאוחדת. דומני שכבר השלמתם עם ההפרדה הזאת ביניכם, לאחר שנים של מאבקי דמים שעוד עלולים לשוב ולהתפרץ.

גבירתי, את מביעה את סלידת אירלנד מהחמאס, אבל בעצם מעניקה פרס לחמאס. מדינה פלשתינית, את כותבת, "זה אימוץ של חזון ההגדרה העצמית הפלשתינית" ועם הקמתה ישראלים ופלשתינים יחיו בשלום. את רצינית? וכי החמאס רוצה באמת מדינה? הרי הייתה לו למעשה בעזה ממנה ישראל יצאה באופן חד-צדדי ב-2005. במקום להפוך אותה למדינה משגשגת, פורחת, הפכו אותה ליעד חפור ומבוצר, תקפו באכזריות את ישראל בניסיון להשמידה. כלום לא הספיק לכם טבח 7 באוקטובר כדי להבין שאתם מעניקים פרס לחיות אדם ברבריות?

הנה כך מברכים אירגוני הטרור הפלשתינים אחרים על המהלך העויין שלכם: "ההכרה האירית, הנורווגית והספרדית במדינת פלשתין הינה אישור ללגיטימיות של התנגדות עמנו בהתייצבותו נגד הפשעים ומעשי הטבח של הכנופיות הציוניות שכובשות את ארצנו. זוהי תפנית איכותית בעמדה האירופית, שהחלה להבין את האמת לגבי הישות הציונית הקולוניאליסטית". ואני שואל אותך, כבוד השגרירה: ממתי היה עם פלשתיני? מתי התקיימה אי-פעם מדינה פלשתינית? מדוע לא הייתה לה עצמאות תחת הכיבוש של מצרים ברצועת עזה ושל ירדן ביהודה ושומרון?

רעיון המדינה הפלשתינית משמעו אחד: הפיכת הגדה המערבית לעזה שנייה, תחת שלטון חמאס, ולניסיונות חוזרים ונשנים לתקוף את ישראל המצומקת, לבתר ולהשמיד אותה. לא רק החמאס ותומכיו בעולם אינם מסתירים את כוונתם בדבר "פלשתין מן הנהר עד הים", אפילו סגנית שר החוץ הספרדי מדברת על ה"חזון" הזה, כלומר השמדת ישראל. זוהי ספרד שממאנת להעניק עצמאות לחבלי קטלוניה והבאסקים.

אני כופר בכנות אמירתך על ידידותכם לישראל. הייתם אחת משלוש האירופיות הראשונות שהכירו ב"פלשתין", אבל לקח לכם לא פחות מחמש-עשרה שנה להכיר בישראל, ב-1963. וכי מה פלא? יש לכם, לא ברור לי למה, היסטוריה של עויינות לעם היהודי. שערי אירלנד היו סגורים בשנות מלחמת העולם השנייה בפני פליטי שואה יהודים. חוצות דבלין נכבשו על-ידי מפגינים פלשתינים ותומכיהם בקריאות "אללהו אכבר" ו"מוות לישראל". האנטישמיות באירלנד גואה. בהזדמנויות רבות נציגיכם מצביעים באו"ם ומוסדותיו נגד מדינתנו.

הכרתי את השגריר האירי שקדם לך, ברייפן או'ריילי. פגשתיו ב-2010 בעת שערך ביקור במכון ז'בוטינסקי. התנצל באוזניי על העיכוב בכינון יחסים דיפלומטיים כשהוא תולה זאת ב"לחצי הוותיקן" ובעובדה שלארצו לא היו אינטרסים כלכליים מיוחדים עימנו. בשיחה הועלתה דמותם של דה-ואלרה, ראש ממשלתכם דאז, אשר אירח בדבלין בינואר 1938 את זאב ז'בוטינסקי, ושל רוברט בריסקו חבר הפרלמנט שפעל למען העם היהודי. הזכרנו את הרב הראשי של אירלנד, הרב יצחק הלוי הרצוג, אביו של נשיא ישראל השישי חיים הרצוג וסבו של יצחק הרצוג - כיום נשיא ישראל.

אכן, היו גם ימים טובים ביחסי שתי האומות. לוחמי המחתרות שלנו שאבו השראה מהמאבק האירי להשתחרר מהשלטון הבריטי. כמוכם, נאבקנו כאן בשלטון הזר הבריטי כדי לכונן מדינה יהודית במולדתנו ההיסטורית. זוהי מטרת הציונות מאז ומתמיד - בית לאומי לעם היהודי ובו שוויון זכויות למיעוטים שיכירו בכך. באשר לערביי יו"ש - כך הסכימו ראשי הממשלה מהימין, מנחם בגין ויצחק שמיר - תינתן להם אוטונומיה. לא מדינה עם צבא ויחסי חוץ, שתהיה מטרד לישראל ולשלום העולמי ותמשיך את החזון החמאסי - השמדת ישראל וה"כופרים" היהודים.

כבוד השגרירה, חבל שלא קראת את אמנת החמאס טרם שפירסמת את מאמרך ה"מתקתק", ואז היית מבינה טוב יותר למה מתכוונים החמאס, אש"ף ושאר הארגונים בדרישתם ל"מדינה פלשתינית". על אפכם וחמתכם, נמשיך להתנגד לכינונה, נאבק על צדקתנו ועצם קיומנו, עם או בלי תמיכת אירלנד השאננה.

תאריך:  27/05/2024   |   עודכן:  27/05/2024
יוסי אחימאיר
+נתניהו נערך לפירוק קבינט ניהול המלחמה
01:50 28/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
קבינט המלחמה, שהוקם לדרישת המחנה הממלכתי, יפורק בעקבות פרישתם הצפויה של גנץ ואיזנקוט מהממשלה  ▪  נתק בין ראש הממשלה לשר הביטחון לאחר שהשניים לא נפגשו מאז מסיבת העיתונאים שבה דרש גלנט מנתניהו להכריז שישראל לא תקים ממשל צבאי בעזה
נתניהו. ההכרעה תעבור לקבינט המורחב [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+אזעקות הופעלו באילת וסביבתה בעקבות חדירת כלי טיס עויינים
23:33 27/05/24  |  עידן יוסף
המיליציות הפרו-אירניות בעירק הודיעו כי שיגרו לעבר אילת 3 כטב"מים. מעיריית אילת נמסר כי בהמשך להתרעות שהופעלו בעיר, שתי המטרות החשודות עשו דרכן לכיוון אילת יורטו בהצלחה מעל המפרץ.

מדובר צה"ל נמסר: "בהמשך להתרעות שהופעלו במרחב אילת, מטוס קרב יחד עם לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה שני כטב"מים שעשו את דרכם לשטח הארץ מכיוון מזרח. אין נפגעים. נדגיש כי הכלים לא חצו לשטח הארץ".
+כטב"ם שחדר מלבנון יורט באזור שלומי
22:51 27/05/24  |  עידן יוסף
לוחמי ההגנה האווירית יירטו הערב בהצלחה כלי טיס בלתי מאויש שחצה משטח לבנון לעבר מרחב הגליל המערבי באזור שלומי. במקביל, זוהה כלי טיס בלתי מאויש נוסף שחצה משטח לבנון ונפל במרחב הגליל המערבי. האירוע מתוחקר. התרעה על ירי רקטות וטילים הופעלה במרחב צפון הארץ מחשש לנפילת שברי יירוט.
+המשטרה עצרה תושב עזה שהטריד מינית אשת צוות רפואי בבי"ח ברזילי
22:30 27/05/24  |  עידן יוסף
במרכז הרפואי ברזילי מאושפז תושב עזה שפונה לפני מספר ימים למרכז הרפואי ונותח. הערב, במהלך טיפול בו על ידי מתמחה תורנית הוא ליטף את שערה ופניה. המתמחה הנסערת ברחה מהחדר וסיפרה לצוות.

בית החולים עירב את האחראית על תלונות מגדריות, את האחות הכללית ואת צוות הביטחון, תוך טיפול ברופאה והרגעתה.

כוחות הביטחון בודדו את המטופל המטריד, ומשטרה שהוזעקה למקום עצרה אותו. מבית החולים ברזילי נמסר: "הפעילות נעשתה במעורבות מנהל המרכז הרפואי ואנו ממשיכים בסיוע הנדרש לסטאז'רית המעורבת".
+נתניהו: "רוצים דכדוך - תקשיבו לאולפנים, עוצמה - תקשיבו ללוחמים"
19:36 27/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה: "קיבלתי 5 פניות של צוות המשא-ומתן אלי להרחיב את המנדט ולהגמיש את התנאים ונעניתי לכל הבקשות"  ▪  "לפיד וחבריו לא מעלים על דעתם שיש אפשרות לקבל החלטות בניגוד ללחצים מבחוץ"  ▪  ראש האופוזיציה: "כל מה שיש לך להגיד זה 'לא חמאסטן ולא פתחסטן', כי מה שנשאר ממך זה חרוזים"
נתניהו. גיבורינו לא נפלו לשווא [צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת]
+100 מיליון ש"ח מענקים למילואימניקים: הבשורה של ועדת הכספים
18:39 27/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ועדת הכספים אישרה הקמת קרן במימון הבנקים בסך 100 מיליון ש"ח, שתעניק מענקים לאנשי מילואים עצמאים ובני זוגם שנפגעו כלכלית. היוזמה זכתה לתמיכה רחבה בוועדה והבנקים התחייבו להעביר את הכספים במהירות דרך הסוכנות היהודית
בשור למשפחות הלוחמים
+לוחם מילואים נפצע קשה בהיתקלות בצפון רצועת עזה
18:04 27/05/24  |  עידן יוסף
הותר לפרסום: לוחם במילואים בביה״ס ללוט״ר, חטיבת המרום, נפצע אמש (א') באורח קשה בהיתקלות עם מחבלים בצפון רצועת עזה.
+כ-35 שיגורים נורו לעבר מרחב מירון
17:38 27/05/24  |  עידן יוסף
צה״ל על האזעקות במרחב מירון: זוהו כ-35 שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר המרחב שנפלו בשטחים פתוחים, אין נפגעים. צה"ל תקף בירי ארטילרי במרחבים אלחיאם, חולא ושובא שבדרום לבנון.
+בהוראת הפצ"ר: התקיפה ברפיח תתוחקר במנגנון התחקור המטכ"לי
16:59 27/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
צה"ל תקף מטרות חמאס ברצועת עזה, לאחר שננקטו אמצעי זהירות להימנע מפגיעה באזרחים  ▪  הפלשתינים טוענים שהתקיפה היא שגרמה נזק לאזרחים, אך צה"ל מכחיש זאת
אינפוגרפיקה
+קוגל: ראיות חזקות מאוד לפשעים נוראים של חמאס
16:35 27/05/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
מנהל המכון לרפואה משפטית: ההתעללות באזרחים זרים הייתה רוע צרוף, משהו הרבה יותר עמוק מאשר סכסוך בין שני עמים  ▪  יוצא נגד מי שדורש ראיות דנ"א למעשי האונס של חמאס: זה לעשות לנו דווקא
קוגל. "אצלנו מאוד קשה" [צילום: ליאב פלד, לשכת עוה"ד]
+תקרית חריגה במעבר רפיח: חילופי אש בין צה"ל לצבא מצרים
16:35 27/05/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
אין נפגעים לכוחותינו אך חייל מצרי נהרג  ▪  בצה"ל בודקים את פרטי האירוע  ▪  מצרים מסלימה את הרטוריקה מול ישראל בעקבות פעילות צה"ל ברפיח וחששותיה מאובדן הכנסות כתוצאה מפגיעה בתעשיית ההברחות
מעבר רפיח [צילום: שימוש לפי סעיף 27א]
+לאחר ירי הרקטות: שריפה גדולה פרצה בשטח פתוח סמוך קריית שמונה
15:54 27/05/24  |  מירב ארד
שריפה גדולה בשטח פתוח כתוצאה מירי רקטי במרחב קריית שמונה. 8 צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן בסיוע כיתת הכוננות של העיר פועלים במקום לבלום את האש מלהתקרב לבתי מגורים. בשלב זה אין שליטה על הלהבות.

+מנדלבליט: דבריהם של שרים גרמו נזק כבד לישראל
15:16 27/05/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
קורא להקים ועדת חקירה ממלכתית, שתבדוק גם את מדיניות הממשלה לאורך המלחמה  ▪  אומר שהסירוב בתחילת המלחמה להכניס סיוע הומניטרי היה שגוי  ▪  "העולם רואה שמנסים לפגוע במערכת המשפט"
מנדלבליט. שיתוף הפעולה היה נכון [צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90]
+ח"כ סער בישיבת הסיעה: היום כולם מבינים את מה שכבר אמרנו - המלחמה מנוהלת באופן שגוי
15:15 27/05/24  |  מירב ארד
יו״ר הימין הממלכתי ח״כ גדעון סער בפתח ישיבה הסיעה: "כשהרתענו נגד הדשדוש, שהצבענו על הטעויות, כשאמרנו - המלחמה מנוהלת באופן שגוי והתפטרנו מהממשלה בסופו של דבר בחודש מרץ - היינו בבחינת קול קורא במדבר. היום כולם מבינים את מה שאמרנו לפני חודשים."


+לקיים מצוות פדיון שבויים
14:25 27/05/24  |  איתן קלינסקי   |   לרשימה המלאה
מצער, שאת המחיר המכאיב לא שלמנו ביום הראשון, כולל הדרישה להפסקת המלחמה ושחרור מספר לא מבוטל של רוצחים נפשעים מבתי הכלא בישראל רק כדי להציל את ילדינו-חיילנו מעינויי התופת בגיהנום של החמאס
לשלם כל מחיר [צילום: יונתן זינדל/פלאש 90]
+שישה מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יהודה ושומרון
12:51 27/05/24  |  מירב ארד
לוחמי צה"ל שב"כ ומג"ב עצרו הלילה שישה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, שניים מהם משוייכים לארגון הטרור חמאס. כמו כן אותר והושמד רכב ובו מטענים בפעילות סמוך לג׳נין. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-4,000 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,700 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.+עם הפנים לצפון: כוחות המילואים תרגלו תמרון בלבנון
12:47 27/05/24  |  מירב ארד
בשבועות האחרונים אוגדה 146 וחטיבת השריון במילואים 205, קיימו תרגיל אוגדתי וחטיבתי המדמה תמרון בלבנון. התרגיל דימה תרחישי לחימה בזירה הצפונית, פריסת כוחות מהירה בשטח, תפקוד מפקדות האוגדה והחטיבה ומוכנות הכוחות להתקפה.

לוחמי ומפקדי חטיבת חצי האש (551) נלחמו בעצימות ברצועת עזה, וכעת מבצעים תעסוקה מבצעית בגבול לבנון. במקביל, התקיים תרגיל חטיבתי, בהובלת המרכז הלאומי לאימונים ביבשה (מל"י), במתאר הצפוני שכלל נהלי קרב, תיקוף תוכניות התקפה בחזית הצפונית, גיוס והצטיידות, למידה על אתגרי לבנון ומודלים מבצעיים ביום ובלילה בשטח סבוך שמדמה ככל הניתן את הלחימה בעומק לבנון. בנוסף, הכוחות תרגלו את המעטפת הלוגיסטית והתקשובית בעומק, תנועה בשטח סבוך, התקדמות בציר הררי, הפעלת אש רב מדרגית ולחימה בשטח בנוי כחלק מהגברת הכשירות בגזרה הצפונית.
+הסניגורית הציבורית: פגיעה בזכויות יסוד בחסות המלחמה
11:52 27/05/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
ענת מיסד-כנען יוצאת נגד דרישות המשטרה לקבלת אמצעים נוספים ולאפשר הטלת מגבלות מינהליות על אזרחים  ▪  טוענת שמח"ש אינה ממלאת את תפקידה ואין בישראל מענה לאלימות שוטרים
מיסד-כנען. "זה יגיע אל כולם"
+דרום לבנון: חוסל מחבל באזור שממנו בוצעו שיגורים לעבר מרחב מלכיה
11:51 27/05/24  |  מירב ארד
כלי טיס תקפו וחיסלו הבוקר במרחב עינתא שבדרום לבנון מחבל שזוהה במרחב ממנו בוצעו שיגורים לעבר מרחב מלכיה. בנוסף, מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב עיתרון שבדרום לבנון.
+מיארה: מתחוללת רפורמה שקטה כהמשך לרפורמה המשפטית
11:37 27/05/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
אומרת שהממשלה ניסתה להעניק לעצמה ייעוץ משפטי פרטי בנושא גיוס החרדים  ▪  מתריעה מפני התקפות על עובדי ציבור שמטרתן להרתיע אותם משיקולים פוליטיים  ▪  תוקפת בחריפות את העדר החקיקה המבטיחה את הא-פוליטיות של המשטרה
מיארה. תוקפת את חאן [צילום: מרים אלסטר, פלאש 90]
+משרד החקלאות יתמוך במתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים בהיקף של 20 מלש"ח
10:58 27/05/24  |  מירב ארד
שרד החקלאות יתמוך בקבוצות מתנדבים הפועלים ביישובים כפריים המקיימים פעילות חקלאית משמעותית באזורי עדיפות לאומית, בהיקף של 20 מיליון ש"ח בשנת 2024. התמיכות יוענקו למוסדות ציבור שפועלים באזורי עדיפות לאומית בעבור השתתפות במימון הכשרות והדרכות למתנדבים או לסגל בפעילויות ההתנדבות השונות, השתתפות בהוצאות נסיעה, מימון מגורי מתנדבים, רכישת ציוד והוצאות נוספות בהתאם לנוהל.תקציב זה מצטרף לתמיכות בהיקף של 50 מיליון ש"ח נוספים שחולקו בשנים 2023-2022 לקבוצות מתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים על פי החלטת הממשלה ונוהל החירום בעקבות מלחמת חרבות ברזל.
+לוחמי אוגדה 98 הרחיבו את פעילותם למזרח ג'באליה
10:45 27/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
במהלך היממה האחרונה, כלי טיס ומטוסי קרב של חיל-האוויר תקפו והשמידו יותר מ-75 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה
[צילום: דובר צה"ל]
+המועמדת לנשיאות ארה"ב לשעבר ניקי היילי מסיירת בקיבוץ ניר עוז
10:32 27/05/24  |  מירב ארד
המועמדת לנשיאות ארה"ב לשעבר ניקי היילי הגיעה לסיור בקיבוץ ניר עוז עם ח"כ דני דנון.
+חציית קו אדום
10:21 27/05/24  |  חיים רמון   |   לרשימה המלאה
במחאה נגד הרפורמה, קמה קבוצה מאורגנת של קצינים מיל' שאמרו "אנחנו משתמשים בכוחנו הצבאי ונסרב לשרת אם לא ייענו לתביעותינו"  ▪  דבר כזה לא היה בתולדות מדינת ישראל. וכל ראשי המחאה, בהם רמטכ"לים, שרי ביטחון וראשי ממשלה לשעבר, הכשירו את השרץ
שני צדדים למטבע [צילום: תומר נויברג/פלאש 90]
+יומן אישי: משטר בניטו-בנימין
09:48 27/05/24  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
גרוע מיאיר - אביו  ▪  חלפו שעות ארוכות עד שלשכתו פרסמה מין הודעה צמחונית-חלבית, שהיא כלום בריבוע ואינה מזכירה לגנאי אפילו את הבן יאיר
בנימין נתניהו ויאיר נתניהו. לסטים [צילום: ניקולסקי אלכסיי/POOL AP]
+כלי טיס מאויש מרחוק מסוג "רוכב שמים" נפל הבוקר בשטח לבנון
09:37 27/05/24  |  מירב ארד
כלי טיס מאויש מרחוק מסוג "רוכב שמים" נפל הבוקר בשטח לבנון. האירוע מתוחקר ואין חשש לדלף מידע
+ישראל מדינה במלחמה
09:30 27/05/24  |  יוסף אליעז   |   לרשימה המלאה
נעזוב לרגע את אי-תפקוד המנהיגות האזרחית והצבאית כאחת בחוסר הכוננות המינימלית הנדרשת ומאי-תפקודן בזמן הטבח עצמו; חוסר המנהיגות וחוסר ההיגיון בתפקוד נמשך עד עצם היום הזה
ללא החלטות ברורות [צילום: עבד אל-אחים חטיב/פלאש 90]
+"עוד שלב בסגירת המעגל שלי ושל עם ישראל באויביו"
08:25 27/05/24  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
סיפרה כי ההמחבל הרוצח שוחרר בעסקת שליט וחזר לעסוק בטרור  ▪  הוסיפה: "שחרורו בעסקת שליט אפשר לו לחזור ולרצוח יהודים נוספים. ההשלכות היו חד-משמעיות וברורות, ולוחמנו נאלצו לרדוף את אותם מחבלים, שוב, במרחק של 20 שנה"
ח"כ סון הר מלך עם בעלה ז"ל
+נמשך העיכוב בהעמדה לדין של מחבלי הנוח'בה
08:03 27/05/24  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
המדינה מבקשת עוד שישה חודשים להחזקת המחבלים, ובראשם פושעי 7 באוקטובר, בתנאים מיוחדים בנימוק שהחקירה טרם הסתיימה ויש צורך ב"תקופה נוספת שתאפשר השלמת הליכי החקירה וקבלת החלטה בדבר העמדה לדין"
מצב בעייתי ביותר [צילום: חיים גולדברג, פלאש 90]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
מכתב גלוי לשגרירת אירלנד
תגובות  [ 1 ] מוצגות   [ 1 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
רבקה
28/05/24 12:38
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
הסניגורית הציבורית הארצית, ענת מיסד-כנען, מזהירה בחריפות מפני פגיעה בעקרונות דמוקרטיים ובזכויות יסוד: "בחסות המלחמה נעשית גניבת סוסים", אמרה (27.5.24) בפתיחת כנס לשכת עורכי הדין באילת.
27/05/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
היועצת המשפטית לממשלה, גלי מיארה, יוצאת בחריפות נגד מה שהיא מכנה "הרפורמה השקטה" שהיא לדבריה ההמשך הנסתר של הרפורמה המשפטית. מיארה מצביעה בין היתר על נסיונה של הממשלה להיעזר בצורה נרחבת בעורך דין פרטי בנושא גיוס החרדים ועל נסיונות לפוליטיזציה של השירות הציבורי ובראשם המשטרה. היא דיברה (27.5.24) בפתיחת כנס לשכת עורכי הדין באילת.
27/05/2024  |  איתמר לוין  |   חדשות
לוחמי אוגדה 98 הרחיבו בימים האחרונים את פעילותם למזרח ג'באליה, במהלכה לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 חיסלו מספר מחבלים בהיתקלויות פנים אל פנים ואיתרו אמצעי לחימה רבים בהם רובי קלאצ'ניקוב, פצצות מרגמה, מטענים וציוד צבאי נוסף.
27/05/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
במהלך השנה שעברה, ציינתי בראיונות כי מי שסבור שמדיניות מסוימת של הממשלה היא אסון, יכול לצאת ולמחות בכל האמצעים הלגיטימיים המקובלים במדינה דמוקרטית וגם אם חוסמים פה ושם כביש, זה עדיין בגבול הלגיטימי (אגב, כך חשבתי גם ביחס להפגנות הסוערות שנערכו בתקופת ההינתקות ובתקופת אוסלו). אולם, הסברתי אז, הסרבנות המאורגנת והנרחבת שזכתה לשם המכובס "הפסקת התנדבות", והאיומים בנוסח "בספטמבר נתניהו יישאר בלי צבא", "לא תעצרו, לא תהיה תקיפה באירן" וכדומה, חצו קו אדום.
27/05/2024  |  חיים רמון  |   יומני בלוגרים
אתמול כתבתי פוסט שכותרתו "שתיקת הכבש הביבי". גיניתי את בנימין נתניהו שלא הגיב בשלילה ובמיאוס על סרטון של חייל מילואים אלמוני, שמאיים לשתק את הדמוקרטיה הישראלית ומגלה נאמנות רק לדוצ'ה, למנהיג, הלא הוא ביבי.
27/05/2024  |  דן מרגלית  |   יומני בלוגרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דרור אידר
דרור אידר
חג הקציר ומועד הבאת הביכורים במקרא הוא גם חג מתן התורה, הבשורה המוסרית ששינתה את העולם    כיצד תיארו חכמינו את הבאת הביכורים בזמנם, ושלוש הערות אקטואליות לעשרת הדיברות
איתמר לוין
איתמר לוין
השופטת שרון הינדה מנהלת תיקי חדלות פרעון ברוגע וביעילות, אם כי היו אלו תיקים פשוטים של הסכמות בין הצדדים    היא צוללת לפרטים לפני אישור ההסכמות, אך אינה בקיאה בהם די הצורך בזמן הדיו...
רון בריימן
רון בריימן
תזכורת לבני גנץ: מצב החירום עדיין קיים, ואף מחמיר    מכתבי ההתפטרות של שרי המחנה הממלכתי צפויים להיכנס לתוקף רק למחרת חג השבועות    אם כך, עדיין לא מאוחר מדי לנתניהו ולגנץ - ולא רק ל...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il