|   15:07:40
  צבי גיל  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
חשיבות התמיכה הרגשית במרפאות שיניים
חברת סאו-ראש
הלוואה חוץ בנקאית למסורבים: פתרון פיננסי מהיר ואפקטיבי
הליכודניקים דוחקים כל תבוסה מן ההכרה שלהם [צילום: גילי יערי/פלאש 90]

ישראל לא לומדת מתבוסות

בנסיבות הקיימות אם "ביום שאחרי" תעלה על סדר היום הלאומי השאלה הפלשתינית - זאת תהיה לפחות ההתחלה
19/06/2024  |   צבי גיל   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

סקרים ובייחוד סקרים תכופים הם לא ספק אינדיקטור פוליטי. בשל הנסיבות המיוחדות הם לא עוסקים אצלנו, או לא במידה ראויה, בנושאים חברתיים, משקיים,תרבותיים ואחרים- תחומים שיש להם השפעה מרכזית על איכות חיינו. אולם אף שהכותרות של הסקרים הן לגבי התנודתיות הפוליטית, עקב אירוע כזה או אחר, וגם לגבי העדפות במועמד לראשות הפירדמידה הפוליטית,לאמור, ראש הממשלה,יש בהם הרבה מעבר לזה אם עוקבים אחר מגמות אחרות בטווחים ארוכים יותר זולת המגמה המיידית.

הבולט במגמות האלה הוא היות העם בישראל בעל אופי שמרני לאומי מובהק. זאת מלמד אותנו כל סקר, יהא מקורו אשר יהיה והרצף שלהם.קחו לדוגמה את מפלגת השלטון בשנים האחרונות- הליכוד. היחודיות שלו לעומת מפלגות כמו "ישראל ביתנו" הוא שזאת רוצה למנוע את השתלטות הדת על החברה כולה בשעה שהליכוד נאנס להסכים לכך עקב מצב קואליציוני. אבל בכל הקשור לזהות המובהקת אין הבדל גדול בין שתי המפלגות. שתיהן לדוגמה נגד הקמת מדינה פלשתינית.שלא לדבר על "תקווה חדשה" שהיא עצם מעצמו של הליכוד.

האיפיון המבוהק של הליכוד הוא לא פוליטי או חברתי. הוא - עד כמה שזה נשמע אנכרוניסטי - "אנטי מפא"י", כאשר זיכרונות של קיפוח של סביו מאחדים את החברים בו . בייחוד כשהליכוד הצנטרליסטי השולט בראשות נתניהו מזמן אימץ את אותן תופעות של מפא"י ההיסטורית על כל הטריקים והשטיקים של שלטון מסואב . מלבד העובדה שזאת המקורית הקימה את המדינה ובנתה אותה וזאת החקיינית, בעיקר הנהגתה, מנסה להרוס אותה.חברי הליכוד אומנם רחוקים מן המגמה של הריסת המדינה, אך הם שותפים, בעיקר במחדל,וזאת מלמדים הסקרים.

האדם תוהה כיצד, לנוכח כל מה שקרה ב-7 באוקטובר והסיבות לכך וכל מה שקרה לאחר מכן, הליכוד עדיין זוכה בעשרים מנדטים לפחות.אין לצפות שמפלגה כזאת מאורגנת תיעלם מיידית מן האופק, בעיקר מטעמים פוקנציונליים של בעלי השררה בתחומים השונים לרבות איגודים מקצועיים שבהם הם שולטים. אבל ניתן היה לצפות שהיא תרד משמעותית ולו כסטירת לחי מהדהדת על מה שהיא והנהגתה עוללו למדינה. ראו את מפא"י. היא כמעט נעלמה מן האופק הפוליטי. יתרה מזאת. ניתן היה לצפות ש"תקווה חדשה" בראשות גדעון סער שהיא בעצם ליכוד שפוי תזכה בסקרים מן הנשירה בליכוד. אלא שעל-פי הסקרים היא לא עוברת את האחוז החסימה. זאת לא אמונה עיוורת במנהיג, אף שזאת קיימת, אלא יש כאן יותר הרגל שמרני מאשר שיקול פוליטי. הישראלים, ככלל, לא אוהבים להכיר בתבוסה, ולו זמנית שהיא אפשרית בכול מערכה. הכרה בתבוסה יש בה יתרון מובהק, שכן ניתן ללמוד ממנה את הלקח לעתיד. הישראלים בכלל והליכודניקים בפרט דוחקים כל תבוסה מן ההכרה שלהם. וזה אמור כלפי הישרדות הליכוד כמפלגה.

הבאתי רק דוגמה אחד ממפלגה אחת. אך השמרנות קיימת ברוב המפלגות ובתחומים רבים. אני לא מדבר על התנועות החרדיות האשכנזיות שם היא אינהרנטית עד לחנק ולכן הדור הצעיר מנסה לפרוץ, לצערי בכוון הלאומני גזעני.

תאריך:  19/06/2024   |   עודכן:  19/06/2024
צבי גיל
+הכרעה בעזה, אליטות מנוונות והמערכת הגלובלית
23:24 19/06/24  |  רז זאובר   |   לרשימה המלאה
הפודקאסט של רז זאובר #22  ▪  ההיסטוריון הצבאי פרופ' דני אורבך בתובנות רלוונטיות ביחס להתנהלות הישראלית ביחס ללחימה ברצועת עזה
אורבך. אליטה מנוונת וימין פופוליסטי [צילום: מתוך הפודקאסט של רז זאובר]
+מטוסי קרב תקפו עמדת שיגור של חיזבאללה
21:04 19/06/24  |  עידן יוסף
מטוסי קרב תקפו עמדת שיגור של חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון, לצד מבנה צבאי ותשתית טרור של הארגון במרחבים אל עדייסא ועייתא א-שעב שבדרום לבנון.
+נסראללה איים לפגוע בקפריסין אם תסייע לישראל
21:02 19/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
מנהיג חיזבאללה בנאום: "יש פחד אמיתי אצל האויב מפריצת חיזבאללה אל הגליל, שזה תרחיש שממשיך להיות קיים ועומד במסגרת כוח מלחמה שתיכפה על לבנון"  ▪  נשיא קפריסין: "אנו לא חלק מהבעיה - אלא חלק מהפתרון"
נסראללה. מחה דמעה
+לשכת רה"מ מבהירה להגרי: "השמדת יכולת חמאס - אחת ממטרות המלחמה"
20:55 19/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
נתניהו הגיב על דבריו של דובר צה"ל לפיהם רעיון השמדת חמאס הוא "זריית חול בעיני הציבור"  ▪  "הקבינט הגדיר כאחת ממטרות המלחמה את השמדת חמאס. צה"ל כמובן מחויב לכך"
הגרי. התבטאות חריגה נגד הממשלה [צילום: אורן בן-חקון/פלאש 90]
+פיקוד העורף מקל את מדיניות ההתגוננות בעוטף
18:10 19/06/24  |  עידן יוסף
פיקוד העורף: הוסרו ההגבלות על פעילות חינוכית בעוטף עזה ותתאפשר התקהלות של עד 1,000 איש למעט מספר יישובים.
+קבוצות ישראליות ישחקו בהונגריה לאחר סירוב פולין
17:22 19/06/24  |  עידן יוסף
לאחר שמכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע סורבו לשחק בפולין בעקבות לחץ פנימי וקריאות פרו-פלשתיניות, הונגריה התגייסה לעזרה. שר החוץ פנה לראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ולשר החוץ פטר סיירטו, והם נענו בחיוב. הונגריה תארח את הקבוצות הישראליות ותיקח על עצמה את כל ההתחייבויות של פולין, כולל איתור מגרשים מתאימים.

השר כ"ץ בירך על ההחלטה ואמר: "הונגריה מוכיחה פעם אחר פעם את העמידה האיתנה לצד ישראל. הספורט תמיד היה ותמיד יהיה מאחד בין עמים ולאומים שונים. אני שמח שהקבוצות שלנו יוכלו לייצג אותו בכבוד במפעלים הבינלאומיים, ובטוח שהישראלים, לצד ההונגרים, יעודדו את הקבוצות שלנו ויקבלו אותן בכבוד. תודה לראש הממשלה אורבן ולשר החוץ סיירטו על היענותם".
+לשכת רה"מ: "שגריר ארה"ב עדכן שהחימושים בתהליך מסירה"
15:43 19/06/24  |  מירב ארד
לשכת רה"מ פרסמה בחשבון ברשת X התייחסות בעניין הדיווחים על עצירת חימושים לישראל: "שגריר ארה"ב בישראל ג'ק לו אמר אתמול לראש הממשלה נתניהו שהתחמושת והנשק שראש הממשלה התייחס אליהם נמצאים בתהליך של אספקה לישראל.

ראש הממשלה נתניהו אמר שהוא מצפה שכך יקרה והנחה את הצוותים הישראלים לעבוד עם עמיתיהם האמריקנים כדי לוודא זאת."
+תיעוד: חיסול מחבלים חמושים והשמדת תשתיות טרור במרחב רפיח
15:24 19/06/24  |  מירב ארד
צוות הקרב של חטיבה 12 פועל בשבועות האחרונים במרחב רפיח תחת אוגדה 162. הלוחמים מאתרים פירים רבים במרחבים אזרחיים ומשמידים תשתיות טרור אשר מהווים איום על כוחותינו.

במהלך פעילות הכוחות, זוהו מספר חמושים בסמוך למחסן ציוד הומניטרי, באותו מרחב אותרו בורות שיגור ששימשו את חמאס, המחבלים חוסלו.

מפקד גדוד 50, סא"ל רונן: "מזה כחודש גדוד 50 נלחם ברפיח. לאורך הלחימה מצאנו והשמדנו אויב, תשתיות ואמל"ח רב. הרגנו חוליית מחבלים אשר בדרכה לבצע שיגורים לישראל, בסיוע ישיר של חיל-האוויר. האויב האכזר ממשיך לנצל תשתיות אזרחיות וממלכד בתי ספר, מרפאות ומסגדים. לאורך הלחימה, הגדוד ספג אבדות, אך הגדוד חזק ונחוש להצליח במשימה בראש מורם".
+לפחות 10 רקטות שוגרו לעבר קריית שמונה בשני מטחים שונים
15:17 19/06/24  |  מירב ארד
לפחות 10 רקטות שוגרו לעבר קריית שמונה בשני מטחים שונים, חלק מהרקטות יורטו, זוהו נפילות בקריית שמונה ופרצו שריפות בשטחים פתוחים בעיר.


+צה"ל: ההתרעה שהופעלה בנחל עוז - מדובר בזיהוי שווא
11:47 19/06/24  |  מירב ארד
צה"ל: בהמשך להתרעה שהופעלה על ירי רקטות וטילים בנחל עוז בשעה 11:10, מדובר בזיהוי שווא.
+צה"ל: מטרה אווירית חשודה יורטה סמוך לשדה אליעזר שבעמק החולה
10:42 19/06/24  |  מירב ארד
צה"ל עדכן כי בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ שהופעלה בשעה 7:34, כטב"ם חצה משטח לבנון לאזור צפון הארץ ונפל במרחב מטולה, אין נפגעים. בהמשך להתרעה שהופעלה בשעה 7:58, לא זוהתה חצייה לשטח הארץ והאירוע הסתיים.

מוקדם יותר היום, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה סמוך לשדה אליעזר שבעמק החולה. הופעלה התרעה במרחב על פי מדיניות.

במהלך הלילה זוהו מספר מחבלי חיזבאללה נכנסים למבנה צבאי במרחב יארון המשמש כמחסן אמל"ח. זמן קצר לאחר מכן כלי טיס של חיל האוויר תקף את המבנה ובו החולייה. במקביל, הותקפה תשתית טרור של הארגון במרחב ברעשית
+משפחות התצפיתניות מתאגדות: יאבקו על הקמת ועדת חקירה ממלכתית
10:37 19/06/24  |  מירב ארד
משפחות התצפיתניות ממוצב נחל עוז, שנפלו ב-7/10, הודיעו היום על הקמת פורום משותף שינהל מאבק לחשיפת המחדלים שהביאו למותן.

מהפורום נמסר היום כי המשפחות לא יסכימו לטיוח המחדלים במוצב. "לא נסכים למסמוס ולטאטוא. לא נסכים שהתפטרויות ינקו את האחראים. בשמן אנחנו דורשים הקמת ועדת חקירה ממלכתית ומיצוי הדין- עם כל האחראים. בשמן, אנחנו דורשים שהמחדלים, במוצב נחל עוז, שהביאו למותן ייחקרו באופן ספציפי בוועדת החקירה שתקום".

עוד נמסר מהפורום כי הפעולות שנעשו עד כה לחשיפת המחדלים וטיפול בהם אינן מספיקות. "נוכח העובדה שגם 8 חודשים אחרי, עוד לא התקבלה החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית, ונוכח העובדה שיש מעין השלמה ציבורית שהתפטרות של בכירים היא מספיקה וזוכה לכבוד, החליטו המשפחות להתאגד ולפעול יחד. בימים הקרובים יחל הפורום להוביל גם פעילות ציבורית".

במוצב נחל עוז נפלו ב-7/10 התצפיתניות: אביב חג'ג', יעל לייבושור, נועה פרייס, שי אשרם, הדר כהן, רוני אשל, שחף ניסני, שירת ים עמר, מיה ויאלובו פולו, שיראל מור, ים גלס, שירה שוחט, נועם אברמוביץ, עדי לנדמן ושיר אילת זכרן לברכה. התצפיתנית נועה מרציאנו ז"ל נחטפה מהמוצב ונרצחה ע"י מחבלי החמאס.

5 תצפיתניות מוחזקות עדיין בשבי החמאס: קרינה ארייב, נעמה לוי, לירי אלבג, אגם ברגר ודניאלה גלבוע. התצפיתנית אורי מגידיש, שנחטפה גם היא מהמוצב, חולצה מהשבי ע"י כוחות הביטחון, 23 ימים לאחר חטיפתה.
התצפיתיות מנחל עוז שנחטפו ב-7.10
+לראשונה מנובמבר: התרעת כטב"ם עוין בעוטף עזה
06:45 19/06/24  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
בכמה יישובים במועצה האזורית אשכול הופעלה התרעה מפני חדירת כלי טיס עוין  ▪  מפיקוד העורף נמסר שהאירוע הסתיים, אך לא נמסר האם הכטב"ם יורט
איום כטב"מים - גם בחזית הדרומית [צילום: AP]
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
לראשונה מחודש נובמבר 2023 הופעלה התרעה מפני חדירת כלי טיס עוין באזור המועצה האזורית אשכול, שבעוטף עזה. מפיקוד העורף נמסר (יום ד', 19.6.24) כי האירוע הסתיים. לא צוין בהודעה האם כלי טיס כלשהו יורט.
19/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פרסם סרטון בשפה האנגלית ובו הוא קורא לממשל האמריקני לספק למדינת ישראל נשק ותחמושת, ומותח ביקורת על ההימנעות מאספקת הנשק בחודשים האחרונים.
18/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
ארגון חיזבאללה פרסם סרטון ארוך, בן כמעט 10 דקות, ובו צילומים של נמל חיפה ושל אזורים בקריות שנעשו על-ידי כלי טיס לא מאויש. לא נכתב בסרטון מתי הוא צולם וניתן לראות כי הוא משודר במהירות כפולה או משולשת. הסרטון כולל פירוט לכאורה על המתקנים של חברת רפאל - הכוללים לטענת חיזבאללה מחסני מנועים רקטיים, מתקני קלע דוד, מתקנים של כיפת ברזל ומכ"ם.
18/06/2024  |  איציק וולף  |   חדשות
מאמרי זה מהווה התייחסות שלי לאחדים מדבריו של רפי לאופרט במאמרו "עם הנצח במדינת הגמדים" שפורסם באתר זה ביום 10.06.24, בתגובה חלקית למאמרי "מדינת הגמדים" שפורסם כאן ב-02.06.24.
18/06/2024  |  רון בריימן  |   יומני בלוגרים
דובר צה"ל פרסם (יום ג', 18.6.24) הודעה חריגה נגד כתב פרשן ערוץ 14 יעקב ברדוגו. בהודעה מבהיר דובר צה"ל כי "הפרסום של יעקב ברדוגו לפיו הרמטכ״ל תומך בהשארת שלטון חמאס בעזה, הוא שקר חמור ומשולל כל יסוד".
18/06/2024  |  מירב ארד  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
דן מרגלית
דן מרגלית
צה"ל חיסל (כנראה) את מוחמד דף, הצלחה ניכרת, אך לנתניהו אין משפט חיבה ותודה לומר ללוחמים, לעושים במלאכה כמפקדי צה"ל וראשי השב"כ
הרצל ובלפור חקק
הרצל ובלפור חקק
בצער רב נתבשרנו על מותו של משה חן, סופר ויוצר ואיש רב פעלים    תנועת "חיבה" להפצת מורשת ישראל הכתירה את משה חן כ"יקיר חיבה" על פעילותו למען המדינה והעם והנחלת המורשת לדורות    חלפו ש...
רפאל בוכניק
רפאל בוכניק
יש לתהות על הרציונל שהנחה את שופטי בג"ץ בהתעקשותם לפסוק דין לאכיפת גיוס חרדים לצה"ל, בעיתוי שאין רגיש ממנו, בעיצומה של מלחמה שלא ידענו כמותה    שומה שמערכת המשפט תיתן דעתה להליכי הח...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il