|   15:07:40
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מסע טעמים: טיפים והשראה להכנת סלמון בתנור
כתיבת המומחים
חשיבות התמיכה הרגשית במרפאות שיניים
נתניהו, גלנט והלוי. מישהו יבלום את המחדל? [צילום: קובי גדעון, לע"מ]

המחדל המסתמן מול חיזבאללה - גדול משל 7 באוקטובר

אותם "קברניטים" שלא הצליחו למוטט את חמאס בגזרה קטנה אחת ברצועת עזה מגלגלים יוזמה לתקוף את חיזבאללה בעוצמה ביבשה, באוויר ובים יביאו את ישראל למלחמה אזורית כוללת בשש גזרות בו-זמנית לא מאוחר לעצור חלק מההשקעה האדירה ברכש המטוסים ולהפנות את הכסף ליעדים אחרים ובהם רכש אלפי כטב"מים תוקפים, הגדלת צבא היבשה ועוד
21/06/2024  |   יצחק בריק   |   יומני בלוגרים   |   מלחמת חרבות ברזל   |   תגובות

הדרג המדיני והדרג הצבאי, שהביאו ב-7 באוקטובר 2023 על מדינת ישראל את המחדל ואת האסון הגדול ביותר מאז היווסדה (התקפת חמאס על יישובי עוטף עזה), עומדים לעשות זאת שוב. ברם הפעם יהיה המחדל חמור במאות מונים במלחמה האזורית הכוללת שתבוא עלינו ותחריב את מדינת ישראל.

היוזמה שמגלגלים הרמטכ"ל, הרצי הלוי, ושר הביטחון,יואב גלנט, באישורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו -לצאת להתקפה על חיזבאללה ביבשה, באוויר ובים. התקפה זו תביא עלינו מלחמה אזורית כוללת בשש זירות ביבשה,וכן ישוגרו על העורף הישראלי אלפי טילים, רקטות וכטב"מים מדי יום ביומו. יוזמה זו היא התאבדות קיבוצית (קולקטיבית) שמובילים שלושה אנשים (ביבי, גלנט והרצי הלוי) שאיבדו את עולמם. להם כבר אין מה להפסיד, ולכן הם מהמרים בגורל המדינה ולוקחים איתם את כל המדינה אל התהום.

אותם "קברניטים" שלא הצליחו למוטט את חמאס בגזרה קטנה אחת ברצועת עזה משום שצבא היבשה קטנטן, ואין ביכולתו להישאר לאורך זמן בשטחים שכבש מחמת חוסר יתירות בכוחות לוחמים. דבר זה מאפשר לחמאס לחזור לאותם שטחים לאחר יציאת צה"ל מהם לבנות את עצמו ולהיבנות. אותם "קברניטים" בהחלטתם לתקוף את חיזבאללה בעוצמה ביבשה, באוויר ובים יביאו את ישראל למלחמה אזורית כוללת בשש גזרות בו-זמנית (לבנון, סוריה, גבול הירדן, התפוצצות ביהודה ושמרון, עזה, התפרעויות קיצוניים בתוככי מדינת ישראל, וטרם הזכרנו את מצרַים שתשתלב בסבירות גבוהה נגדנו במלחמה אם תפרוץ מלחמה אזורית כוללת).המלחמה הכוללת תלוּוֶה שיגורים של אלפי חימושים מדי יום ביומו על העורף הישראלי. למלחמה הזאת אין צה"ל יכול לתת מענה באופן מוחלט, לא באוויר ולא ביבשה. משקוצץ גודלו, צבאנו קטנטן שאינו מסוגל לנצח אף לא בזירה אחת, ובוודאי שלא בשש זירות בו-בזמן. בצה"ל יש חוסר משאבים משווע,בעיקר בחימושים ולכן המלחמה הכוללת תביא על ישראל אסון וחורבן. רק לאחרונה הייתה האזהרה החמורה של מנכ"ל החברה שאחראית לניהול מערכת החשמל: "אנחנו לא מוכנים למלחמה. אחרי 72 שעות בלי חשמל - אי-אפשר יהיה לגור בישראל"

התקציב ממושכן למטוסים על חשבון כל השאר
[צילום: חיל האוויר ]

אף גם זאת, לא די במעשיהם (ובמחדליהם) ההזויים של שלושת ״הקברניטים״ וגרורותיהם, הם גם החליטו על תקציב ביטחון כזה לשנים הבאות, שיביא לאי־יכולת ליישם את לקחי המלחמה ולהכין את צה״ל למלחמה האזורית הכוללת הבאה. הם החליטו להשקיע 18 מיליארד דולר ברכש מטוסים, וכמעט שלא יהיה אפשר להגדיל צבא היבשה, שבלעדיו אי־אפשר לנצח מלחמות.

לפי תקציב זה לא יוקם חיל הטילים, לא תהא כניסה למיזם של מערכת לייזר עוצמתית, שתהיה הרכיב העיקרי בעצירת הטילים הבליסטיים של האויב, צה״ל לא ירכוש עוד אלפי כטב״מים לתקיפה ולא יהא רכש נ״מ רב־קני נגד כטב״מים שכיום אין לנו מענה להם ועוד. אותם אמצעי הלחימה שהם הכרחיים למלחמה האזורית הכוללת – לא יירכשו בגלל מִשכּוּן תקציב סיוע החוץ הביטחוני האמריקני לעשור הבא ותקציב השקלי לרכש מטוסים בסכומים אסטרונומיים גם בקנייתם וגם באחזקתם, והכול על חשבון כל השאר.

מי שעוקב אחרי מלחמת אוקראינה־רוסיה, מבין שהמלחמות העכשוויות והעתידיות עוברות למלחמות טילים, רקטות, כטב״מים וכוחות יבשה, והמטוסים הולכים ונעלמים מזירת המלחמה.

אותם מטוסים שרכשנו ב 18 מיליארד דולר מארה״ב יגיעו לישראל בעוד חמש עד עשר שנים, והם כבר לא יהיו מתאימים למלחמות הבאות, כפי שכבר היום מתרחש במלחמת אוקראינה־רוסיה. הדרג המדיני והדרג הצבאי משקיעים במלחמות העבר במקום להשקיע במלחמות העתיד בהמשך לאותה תפיסה (קונספצייה) שהייתה לפני המלחמה ברצועת עזה; הם לא למדו דבר וחצי דבר. זו תוצאה של אינטרסים צרים חלקם כלכליים, שביטחון המדינה בהם הוא לא השיקול העיקרי.

לסיכומו של דבר, החלטת הדרג המדיני והדרג הצבאי הנוכחיים על תקציב הביטחון לשנים הבאות הביאה לאבסורד שאין להשלים עימו, קרי: הממשלה החדשה שתיבחר והפיקוד החדש שיחליף את הפיקוד הנוכחי שהביאו עלינו את האסון ואת המחדל – לא יוכלו לשקם את הצבא ולהכינו למלחמה אזורית הבאה בשל היעדר תקציב, שכולו מושכן למטוסים שמאבדים את מקומם במלחמות הבאות.עוד לא מאוחר לעצור חלק מההשקעה האדירה ברכש המטוסים ולהפנות את הכסף ליעדים אחרים - הגדלת צבא היבשה, בניית חיל טילים, כניסה לפרויקט לייזר עוצמתי, רכש נ״מ רב קני, רכש של אלפי כטב״מים המיועדים לתקיפה, החזרת הלוגיסטיקה והאחזקה שהופרטה לצבא, הכנת העורף למלחמה ועוד, לשם כך אנחנו צריכים לסיים את המלחמה שאבדה את תכליתה בדרום, להחזיר בהסכמה את החטופים, עם סבירות די גדולה שגם החמאס ינצור את נשקו, ובשנתיים הקרובות לשקם את הצבא שיהיה מוכן לכל אתגר, גם להתקפה וגם להגנה.

תאריך:  21/06/2024   |   עודכן:  21/06/2024
יצחק בריק
+כוחות מיוחדים חיסלו שלושה מחבלים בקלקיליה
15:23 21/06/24  |  עידן יוסף
כוחות מיוחדים חיסלו שלושה מחבלים בקלקיליה שכלל הנראה מעורבים ברצח תושב קרית אונו אתמול בסמוך למעבר אליהו בשומרון.
+נתניהו: סרטון משלוחי הנשק פורסם משום ששיחות שקטות כשלו
14:53 21/06/24  |  עידן יוסף   |   לרשימה המלאה
ראש הממשלה אומר כי אי-קבלת האספקה מעכבת את יכולותיה של ישראל להילחם במלחמת ההישרדות  ▪  בניגוד להכחשות הבית הלבן, לא מדובר במשלוח אחד של פצצות, אלא בעיכוב מתמשך של למעלה משלושה חודשים של חימוש מסוגים שונים
נתניהו. עימות פומבי מתבקש
+תקרית חריגה בעוטף: טנק ירה לעבר נתיב העשרה
13:19 21/06/24  |  עידן יוסף
תקרית חריגה בעוטף: טנק של צה"ל ירה בשוגג מתוך שטח הרצועה ופגע ברכב באזור נתיב העשרה, אין נפגעים.
+ארמניה הודיעה על הכרתה במדינה פלשתינית
13:09 21/06/24  |  עידן יוסף
ארמניה הודיעה על הצטרפותה ל-147 חברות אחרות באו"ם, ומכירה במדינה פלשתינית. "ארמניה תמיד תמכה בפתרון של שלום לבעיה הפלשתינית, ובפתרון שתי המדינות", נמסר בהודעת משרד החוץ הארמני. "אנחנו משוכנעים שזו הדרך היחידה להבטיח את הגשמת השאיפות הלגיטימיות של הפלשתינים והישראלים. על בסיס המחויבות לחוק הבינלאומי ולעקרונות של שוויון, ריבונות ודו-קיום, ארמניה מכירה במדינת פלשתין".

משרד החוץ זימן את שגריר ארמניה בישראל לשיחת נזיפה חמורה. בחודש האחרון הודיעו נורבגיה, אירלנד, ספרד וסלובניה על הכרה דומה.
+גורם אמריקני: האסטרטגיה הנוכחית של ישראל - מתכון למלחמה מתמשכת
10:08 21/06/24  |  עידן יוסף
גורם אמריקני רשמי לרשת CBS: "הישראלים לא קרובים להשגת מטרתם להשמיד את חמאס. נותרו מאות מחבלים וקילומטרים של מנהרות, ומנהיג חמאס וסינוואר עדיין חופשי. לפי הגורם, מכיוון שלישראל אין תוכנית ל"יום שאחרי", האסטרטגיה הנוכחית היא מתכון למלחמה מתמשכת״.


+7 פרות מתו אתמול כתוצאה מפגיעת פצמ"ר
10:00 21/06/24  |  עידן יוסף
שבע פרות מתו ונזק כבד נגרם לרפת בקיבוץ עין השלושה שבמועצה האזורית אשכול, כתוצאה מפצצת מרגמה ששוגרה אתמול מרצועת עזה ופגעה פגיעה ישירה ברפת (חדשות 13).

בתוך כך, כלי טיס של חיל-האוויר תקפו והשמידו אתר לשיגור רקטות, שהוצב על-ידי הג׳יהאד האיסלאמי במרחב ההומניטרי בח'אן יונס. דוב צה"ל מסר כי "טרם התקיפה, ננקטו מאמצים רבים לצמצום הסיכון לפגיעה בבלתי מעורבים. ארגוני הטרור ממשיכים להציב אמצעי לחימה ותשתיות טרור בלב אוכלוסייה אזרחית, תוך סיכונה ושימוש בה כמגן אנושי".
+ארה"ב: 656 טונות של סיוע הומניטרי הוכנסו אתמול דרך המזח הצף
09:56 21/06/24  |  עידן יוסף
צבא ארה"ב הודיע שחידש אתמול את הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה דרך המזח הצף שחובר שלשום מחדש לחוף. על פי ההודעה, אתמול הוכנסו מהמזח 656 טונות של סיוע הומניטרי - הכמות הגדולה ביותר שהוכנסה עד כה מהמזח ביום אחד.
+צבא ארה"ב הודיע על השמדת שישה כלי מלחמה של החות'ים
09:55 21/06/24  |  עידן יוסף
צבא ארה"ב: ארבעה כלי שיט ושני כטב"מים של החות'ים הושמדו ב-24 השעות האחרונות בים סוף.
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
המחדל המסתמן מול חיזבאללה - גדול משל 7 באוקטובר
תגובות  [ 7 ] מוצגות   [ 7 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
בוקי שמואל
21/06/24 15:49
2
מירי
21/06/24 17:47
3
באום
21/06/24 20:32
4
סתם אחד
21/06/24 23:41
5
Dgn
22/06/24 07:46
6
עמי
22/06/24 09:53
7
המוטרד
1/07/24 08:49
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מלחמת חרבות ברזל
ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין (20.6.24) לכתב האמריקני ג'ייק שרמן, והתייחס לסרטון שפרסם השבוע, שבו פנה לארה"ב ואמר: "לא יעלה על הדעת שבחודשים האחרונים הממשל מנע מישראל נשק ותחמושת".
21/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
הותר לפרסום: שני לוחמי גדוד המילואים 9203 של חטיבת אלכסנדרוני נפלו כתוצאה מנפילת פצמ"רים בציר נצרים בעזה. ההרוגים הם:
21/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
פקידים בממשל חוששים מפני מלחמה אזורית ומנסים להניא את הישראלים מלהעלות את הרף ולצאת למלחמה מול לבנון, באמצעות תדרוכים שנועדו להפחיד את דעת הקהל הישראלית. הבכירים עדכנו (20.6.24) את רשת CNN כי גורמים ישראלים עדכנו את עמיתיהם האמריקנים שישראל מעבירה משאבים לצפון הארץ, כהכנה למתקפת אפשרית נגד חיזבאללה.
20/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
אחרי 170 ימי מילואים, יצא סרן (מיל') עידן סיבוני מעזה להנחות חבר-דיון באוניברסיטת רייכמן על גיוס חרדים. כאשר קומץ פעילי שמאל שיסעו את דבריו של חבר הכנסת יצחק פינדרוס (יהדות התורה) ולא איפשרו לו לדבר, התפרץ עליהם סיבוני, ממובילי מחאת ממדים ללימודים, והבהיר להם כי הם פוגעים במאבקו לגייס חרדים לשורות צה"ל.
20/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב למטחי הביקורת מהבית הלבן והצהיר: "אני מוכן לספוג התקפות אישיות, ובלבד שישראל תקבל מארה"ב את התחמושת שהיא זקוקה לה במלחמה על קיומה".
20/06/2024  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
יואב יצחק
יואב יצחק
   עיתונאי ערוץ 13 מנסים לכפות על בלווטניק את ביטול מינויה של יוליה שמאלוב-ברקוביץ' למנכ"לית הערוץ;
   נטען נגדה בכזב כי אין לה את הכישורים המתאימים, למרות השכלתה בתחום, כישוריה המו...
איתמר לוין
איתמר לוין
הציון הממוצע של השופטים הגיע בשנה היוצאת ל-9.5, עם שיעור שיא של מקבלי הציון המירבי    הבעיות הרוחביות בהן נתקל המדור: ניהול מו"מ חפוז ובלתי ראוי בתיקי חדלות פרעון, ומאסר ממושך מדי ל...
אלי אלון
אלי אלון
איש ידיעת הארץ, מורה דרך וחוקר תולדות ארץ ישראל והפלמ"ח    ידען ענק, עם זיכרון אולטרה פנומנאלי, מומחה בידיעת הארץ ומאסטר בתולדות הפלמ"ח
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: ד"ר אליהו כהן 1 פתח תקוה 4976012 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il