|   15:07:40
דלג
  בעז שפירא  
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
כתיבת המומחים
המדריך המלא להלבנת שיניים
כתיבת המומחים
טיפול בתא לחץ: להתחזק בנשימה

פייגלין או נתניהו לראשות הליכוד?

בחינת שני המועמדים מלמדת כי אצל נתניהו ה"חזון" הוא גמיש ומשתנה בהתאם לצרכי השעה. לא יהא זה יומרני לומר שהחזון האמיתי הוא לשרוד פוליטית וכי מטרה זו מקדשת את האמצעים כולם. לעומת זאת, כאשר פייגלין יהיה ראש הממשלה - הר הבית באמת יהיה בידינו, המשפט העברי יעשה דין צדק עם המוני בית ישראל ומדינת ישראל אכן תהיה מדינת היהודים
22/01/2012  |   בעז שפירא   |   מאמרים   |   בחירות/מפלגות   |   תגובות
משה פייגלין. מנהיגות יהודית [צילום: עידן יוסף]

עסוק בשינוי מדיניות
נתניהו למד מן הניסיון הפוליטי ומפיק לקחים, יודע לשמר קואליציה ממושמעת ויציבה ומשכיל להלך בזהירות בין הטיפות, לא להרגיז את אומות העולם, לא להקים עליו את התקשורת, להשתדל לכבות שריפות ולרצות מחאות על-ידי הגמשה ושינוי של מדיניות

בקרוב יתקיימו הבחירות לראשות הליכוד ושני המתמודדים הם בנימין נתניהו ראש הממשלה המכהן ומשה פייגלין שכוחו בליכוד נמצא בעלייה מתמדת. לכאורה הבחירות הם עניין פורמלי שכן כוחו של נתניהו גדול, המנגנון המפלגתי מגויס כולו למאמץ ויש לסיימן ולהתקדם הלאה.

זו בדיוק השאלה - להתקדם הלאה...לאן?

בחינת דרכו הפוליטית של נתניהו מציגה איש נבון ונחוש, בעל יכולת רטורית משובחת העובר מסך בצורה מצוינת. נתניהו למד מן הניסיון הפוליטי ומפיק לקחים, יודע לשמר קואליציה ממושמעת ויציבה ומשכיל להלך בזהירות בין הטיפות, לא להרגיז את אומות העולם, לא להקים עליו את התקשורת, להשתדל לכבות שריפות ולרצות מחאות על-ידי הגמשה ושינוי של מדיניות.

אם יחפש הקורא התמים באמור לעיל אידיאולוגיה, ערכים או אמונות עמוקות, יתאכזב מרה ובמהרה. נתניהו הזהיר בעבר הרחוק כי מדינה ערבית נוספת לצידה של ישראל תהווה סכנה קיומית של ממש ולמעשה מתכון לחיסולה. ברבות הימים ולאחר שנבחר לכהונתו הנוכחית נאם את נאום בר-אילן המפורסם בו הודיע על חזונו- שתי מדינות לשני עמים.

נתניהו ששכל אח במבצע אנטבה על מזבח העיקרון שאין מנהלים משא-ומתן עם הטרור הערבי החזיק בעבר בעמדות נחרצות ומנומקות היטב ברוח זו ואף כתב על כך ופעל לשכנע מנהיגים בארץ ובעולם. בהגיע שעת מבחן קרסו כל אמונותיו בפני מסע תקשורתי כוחני עד כי שחרר מאות רוצחים "כבדים" בתמורה לגלעד שליט.

כראש הממשלה הקפיא נתניהו את הבניה ביו"ש, הפקיר את תיק הביטחון בידי אהוד ברק ,יריב אידיאולוגי הפועל מכוח משנה סדורה הסותרת את מצע הליכוד. נתניהו עומד מנגד בשעה שזה האחרון מוציא משנתו מן הכוח אל הפועל ומתעמר בהתיישבות מעשה יום ביומו.

התקופה שחלפה מאז היבחרו של נתניהו לראשות המשלה מספיקה בכדי לתהות אחר כוונותיו האמיתיות. הרס שיטתי ומתמשך של מאחזים אגב התעמרות בתינוקות נשים וילדים הם ממאפייני השיטה. תיוג המתנחלים כימין הזוי וקיצוני, הטמעת טרמינולוגיית נוער הגבעות ותג מחיר כמושגים עבריניים ופסולים , חקירת רבנים והשפלתם - כל אלה מעידים כאלף עדים על כוונותיו של "מנהיג המחנה הלאומי".

מי שאינו מיישר קו עם "חזון שתי מדינות לשני עמים" כמוהו כאויב והיחס אליו בהתאם. ירחם השם נוכח מה שצפוי מנתניהו בהמשך ימי כהונתו...

פייגלין - יפעל להגברת הזהות היהודית

המועמד השני משה פייגלין הולך וצובר כוח והשפעה בליכוד-מפלגת השלטון. בימי כינון הסכמי אוסלו שאחריתם הרת האסון ידועה, השכיל בכוח מנהיגותו להוציא לרחובות מאות אלפי מפגינים במחאה נואשת למניעת האסון.

בהיות מוקד הכוח האמיתי בכנסת הצטרף לליכוד שם הוא צובר כוח והשפעה עד אשר בבחירות האחרונות לראשות התנועה זכה ביותר מעשרים ושלושה אחוזים מהקולות. בפריימריז ערב הבחירות האחרונות השכיל עם תומכיו לקדם בסיעת הליכוד נאמני ארץ ישראל שנוכחותם בולטת ומורגשת כשלמעשה הם הבולמים כיום את "חזונו המעודכן" של נתניהו - שתי מדינות לשני עמים.

משה פייגלין חוזר ומדגיש בכל שנות פעילותו שלעם היהודי יש יעוד ותכלית וכי אליהם הוא מתכוון להוביל. לעם היהודי יש שורשים עמוקים בארצו ולמוסר היהודי יש תפקיד ומקום מרכזי בחיינו ובדברי ימי העמים.

הגברת הזהות היהודית ככוח מאחד ומלכד היא מטרתו המוצהרת ולשם כך יש בדעתו לפעול בכל העוצמה ובכל התחומים הרלוונטיים-בראשם חינוך . חלק בלתי נפרד מחינוך זה הוא הכרת התנ"כ , ההיסטוריה היהודית וסידור התפילה היהודי.כל אלה יובילו לחברה החיה בתרבות יהודית אמיתית מתוך חירות,רווחה,ערבות הדדית והתפתחות..

בהתקיים חינוך יהודי ממילא תתוקן בהמשך מערכת המשפט והביטחון יקויים לפי כוחנו הרוחני והגשמי ולא בסיסמאות "איפוק הוא כוח" כנהוג במקומותינו....

החברה, כך מבטיח פייגלין, תושתת על ערבות הדדית, אמונה וחסד המלווים את עמנו לדורותיו. כאשר משה פייגלין יהיה ראש הממשלה ברי כי הר הבית באמת יהיה בידינו, המשפט העברי יעשה דין צדק עם המוני בית ישראל, מדינת ישראל אכן תהיה מדינת היהודים, הצבא יתנהל מכוח המוסר היהודי וכל יהודי יחוש ריבון בארצו וגא בריבונותו זו.

עד כאן תיאור המצב, מה באשר לבחירה?

בחינת שני המועמדים מלמדת כי אצל נתניהו ה"חזון" הינו גמיש ומשתנה בהתאם לצרכי השעה. לא יהא זה יומרני לומר שהחזון האמיתי הוא לשרוד פוליטית וכי מטרה זו מקדשת את האמצעים כולם, לרבות רצון מתמשך לרצות את אומות העולם וכן את אילי ההון וברוני התקשורת.

דרכו הפוליטית של פייגלין בליכוד, הגם שטרם הובילה אותו ואת מנהיגות יהודית לשלטון צלחה עד הלום במובן זה שכוחו והשפעתו גדלים בהתמדה עד כי רבים מהעקרונות והערכים של מנהיגות יהודית היו לנחלתם של חלק לא מבוטל, גדל והולך של חברי כנסת בליכוד. מגמה חשובה זו ראויה לחיזוק של ממש והמשך תנופה - בנפשנו הדבר!

אסכם במובן מאליו והוא כי בניגוד לנתניהו, חזונו של פייגלין הוא חזונם של נביאי ישראל - וזה כהווה ידוע איננו משתנה.

תאריך:  22/01/2012   |   עודכן:  23/01/2012
בעז שפירא
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
תגיות  / עוקבים מי ומי בפרשה - לקבלת רשימות חדשות עם הופעתן
 אבא (אוברי) אבן (איבן)   אברהים צרצור   אברהם הירשזון   אברהם זילברברג   אהוד ברק   אהוד רצאבי   אהרן אבוחצירא   אורי יהודה אריאל / Uri Yehuda  Ariel   אורי שרגא אורבך / Uri  Orbach   אורית זוארץ / Orit Zuaretz   אורית נוקד   אורלי לוי-אבקסיס / Orly Levi-Abekasis   אחמד א-ד`אהר   אטילה שומפלבי   אילן ליבוביץ'   אילן שלגי   איתן לבני (בנוזוביץ')   אליהו בן-דהן / Eliyahu Ben-Dahan   אליעזר אבטבי   אלכס מילר   אסתרינה טרטמן   אפרים תבורי   אתי לבני   בנימין אבניאל (גטשטיין)   בנימין נתניהו / Benjamin  Netanyahu   ג'ון אדוארדס   גילה פינקלשטיין   גלעד שליט / Gilad Shalit   גלעד מנשה ארדן / Gilad  Erdan   דוד מנע   דן  גרטלר   דן מרידור / Dan Meridor   דניאל הרשקוביץ   דניאל-יצחק לוי   דרור זייגרמן   הרצל שפיר   ויצמן שירי   חיים אמסלם   חמאד אבו-רביעה   חנא סוייד   טובה אילן   יאיר שמיר / Yair  Shamir   יהודה-מאיר אברמוביץ'   יואב מני   יוליה שמאלוב-ברקוביץ'   יוסף שגל   יוסף שפרינצק   יורם מרציאנו   יחזקאל זכאי   יעקב כהן   יעקב פרי / Yaakov  Perry   יצחק אהרונוביץ' / Yitzhak  Aharonovitch   יצחק בן - ישראל   יצחק ברמן   יצחק זיגר   יצחק זיו   ישראל ישעיהו-שרעבי   כרמל שאמה-הכהן   לביב חוסיין אבו-רוכן   לימור לבנת / Limor  Livnat   מאיר זורע (זארודינסקי)   מאיר תלמי   מאיר-דוד לוונשטיין   מאשה לובלסקי   מוטי ששון   מחמוד א-נאשף   מיכאל פואה   מיכאל רצון   מיכל ליברמן-גילון   מיקי לוי / Mickey  Levy   מלי פולישוק-בלוך   מנהיגות יהודית   מנחם אליעזר מוזס   מרדכי זר   מרטין שלאף   משה זלמן פייגלין   משה מוץ מטלון   נדב פרי   נחום ניר-רפאלקס   נחמן שי   ניסן סלומינסקי / Nissan Slomiansky   סופיה רון-מוריה   סילבן שלום / Silvan  Shalom   עבאס זכור   עבאס זקור   עבדול-עזיז זועבי   עוזי לנדאו / Uzi  Landau   עינת וילף   עמיר ארמונד פרץ / Amir  Peretz   עמירה דותן   עמרי שרון   ערי ז'בוטינסקי   פנחס לבון (לוביאנקר)   פניה (פאינה) קירשנבאום   פריג`א זוארץ   ציון פיניאן   קדיש לוז (לוזינסקי)   ראובן ברקת (בורשטיין)   רוביק דנילוביץ'   רוחמה אברהם בלילא   רון בריימן   רוני בר-און   רחל אדטו   רן בנימיני   שלום זיסמן   שלמה לביא (לבקוביץ')   שמואל תמיר כצנלסון   שרון שלום   תאופיק זיאד 
פורומים News1  /  תגובות
כללי חדשות רשימות נושאים אישים פירמות מוסדות
אקטואליה מדיני/פוליטי בריאות כלכלה משפט סדום ועמורה עיתונות
פייגלין או נתניהו לראשות הליכוד?
תגובות  [ 17 ] מוצגות   [ 17 ]  לכל התגובות        תפוס כינוי יחודי            
כותרת התגובה שם הכותב שעה    תאריך
1
הזוי לחלוטין
22/01/12 16:52
 
אני אצביע פייגלין
22/01/12 21:25
 
אתה לא ליכודניק
23/01/12 11:45
 
נב
23/01/12 11:57
 
שוד קרקעות וגזל
23/01/12 20:59
2
רואה נכוחה
22/01/12 17:29
3
יוסי5
22/01/12 17:35
4
נועמק'ה
22/01/12 18:30
 
'ךק,ןכח/'חכ
22/01/12 23:16
 
זקן
23/01/12 14:09
5
איציק 2000
22/01/12 20:09
6
ליאתי1
22/01/12 23:00
7
יוסף מהמרכז
22/01/12 23:18
8
יביאו לעליית שמאל
23/01/12 08:26
9
לסלק את ביבי !!
23/01/12 20:05
10
פנינית
23/01/12 20:23
11
עילי
23/01/12 20:46
פורום: בחירות/מפלגות כתוב הודעה
תגובות בפייסבוק
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
פרויקטים של הרחבות קהילתיות במושבים וקיבוצים נועדו על-מנת לחזק את האוכלוסיה המזדקנת ובכדי להביא רוח חדשה להתיישבות העובדת המשנה את פניה. מועצת מקרקעי ישראל קובעת את הכללים בכל הקשור להקצאת מגרשים בהרחבות קהילתיות, כאשר במהלך השנים הוחלפו ההחלטות, במטרה לנסות ולהתאים אותן למציאות ולבעיות שהועלו על-ידי האגודות, היזמים והמשתכנים.
יאיר לפיד נכנס לפוליטיקה וכל השיח הציבורי בישראל הופך להיות מסלול מרוצים. כל אחד הופך להיות פרשן באמצעי התקשורת ומנסה לנבא כיצד כניסתו של השחקן החדש תשפיע על חוקי המשיכה הפוליטיים בעולם המפלגות. למורת רוחם של הפרשנים, ריבוי דעות זה אינו תורם ליכולת הניבוי של תוצאות הבחירות הקרובות יותר מאשר הסנקציות על אירן תורמות לעצירת הנשק הגרעיני שלה. יחד עם זאת, תרומתו היותר משמעותית של השיח התקשורתי בעניין לפיד באה לידי ביטוי בלגיטימציה שהוא מעניק לשיח פלורליסטי נוסח מפעל הפיס. כזה שאינו מתקיים למשל בנושאי ביטחון או דת.
22/01/2012  |  עמי רוחקס דומבה  |   מאמרים
יש איזה כשרון מיוחד לחיים בישראל להפוך את הישראלים שנולדים תמימים ונלהבים כמו כל יילוד המגיע לעולם, לחשדנים, נרגנים, פגועים לא מפרגנים וכדומה. התוצאה של תכונות לא מולדות אלה המצטברות בחיי הישראלי היא אזרחות רעה, נרגנות, חשדנות, צפצוף על החוק ועל הזולת, חוסר אדיבות ומרירות בחיי היום יום שלנו.
22/01/2012  |  שולמית קיסרי  |   מאמרים
חוק המסתננים הוא לא חוק יפה ונאור, הוא חוק הכרחי, נחוץ לישראל מבחינה הביטחונית והחברתית. ראשי עמותות בצירוף פוליטיקאים מהשורות האחרונות בכנסת - רצו לכל כלי התקשורת כדי להסביר למה ואיך ישראל מתנהלת בצורה כוחנית, אנטי חברתית ע"י מתן אפשרות לכלוא במחנות מעצר מסתננים הזורמים לגבולינו בהמוניהם.
22/01/2012  |  עו"ד אברהם פכטר  |   מאמרים
כאשר הגיע יום השישי, הזדרזו תלמידיו של רבי לפידאס ברבי טומיאס מסלוניקי לרדת אל המקווה שליד בית העלמין העתיק שבצפת. אותו היום צינה עלתה מן העמק אל ההר וקבוצות צמרירי העבים טיילו בין פסגת הר כנען למירון, מניחים לבתי האבן המאוזבים לטפס על גבם.
22/01/2012  |  יהודה כסיף  |   מאמרים
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
אלי אלון
אלי אלון
כשלושה שבועות לאחר סיום מלחמת ששת הימים, הסתערו עשרות תושבים ערבים מרצועת עזה על מחנה מחסני האספקה והמזון שהיה שייך לכוח האו"ם
בעז שפירא
בעז שפירא
איזה מוח חולני יכול להעלות בדעתו לדאוג לתנאי הכליאה של המפלצות? איזה לב אטום ו/או ערל יכול להתעניין בגורלם של הראויים למות בייסורים כעונש על מעשיהם?
מנחם רהט
מנחם רהט
נס הצלת עם ישראל משואה זוטא, תחת נחילי הכטב"מים והטילים שנשאו מטעני מוות נוראים, אינו פחות מנסי הקמת המדינה וששת הימים, ויש אומרים שמדובר בנס בסדר גודל תנכ"י
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il