|   15:07:40
מועדון VIP
להצטרפות הקלק כאן
בימה חופשית ב-News1
בעלי מקצועות חופשיים מוזמנים להעביר אלינו לפרסום מאמרים, מידע בעל ערך חדשותי, חוות דעת מקצועיות בתחומים משפט, כלכלה, שוק ההון, ממשל, תקשורת ועוד, וכן כתבי טענות בהליכים בבית המשפט.
דוא"ל: vip@news1.co.il
כתבות מקודמות
קבוצת ירדן
מים זורמים, נחת מתמשכת: מזרקות ומפלי מים כמקור לרווחה בגינה
קבוצת ירדן
האם ניתן לקיים צוואה על בסיס העתק הצוואה?

מזונות ילדים וזמני שהות בימי קורונה

03/06/2020  |   כתיבת המומחים   |   כתבות שיווקיות   |   מגיפת הקורונה   |   תגובות
[צילום: יח"צ]

בין הורים גרושים נוצרות לא אחת מחלוקות בנושאים שונים, אולם נגיף הקורונה מעמיד אותם בפני שאלות חדשות. ביניהן: האם הורה שהוצא לחל"ת חייב להמשיך בתשלום מזונות הילדים? האם ניתן לקיים את זמני השהות (הסדרי ראייה) בעקבות הנחיות משרד הבריאות של איסור יציאה מן הבית? בואו ונעשה לכם סדר.

יש מחלוקת? נסו להגיע להסכמה

בימים אלו של מתח נפשי וקושי כלכלי, בעקבות נגיף הקורונה, אך טבעי שתתעוררנה מחלוקות בין הורים גרושים. זאת בעיקר על-רקע תשלום מזונות הילדים ו/או זמני השהות. טרם נרחיב בעניין זה נאמר תחילה, כי כדאי לעשות כל מאמץ להגיע להסכמה ולהימנע מפנייה לערכאות משפטיות. זוהי תקופה לא קלה עבור שני הצדדים, מבחינה רגשית וכלכלית כאחד ועל כן, עליהם לשתף פעולה כדי לצלוח תקופה זו.

יש לזכור, כי מאבק משפטי רק יחריף את המצב והנפגעים העיקריים מכך יהיו הילדים. ככל שקיים קושי להגיע לעמק השווה, ניתן לפנות אל עורך-דין גירושין אשר יסייע לבני-הזוג לשעבר לגבש הסכמה הוגנת בהתאם לנסיבות המקרה. כך ימנעו הם מהסלמת המתחים ביניהם ויוכלו להתנהל בראש שקט יותר בימים לא פשוטים אלו.

תשלום מזונות הילדים

ייתכן מאוד כי אחד מבני-הזוג, אם לא שניהם, הוצא לחל"ת או אף פוטר מעבודתו עקב משבר הקורונה. במצב זה, יכול שהאב יפנה אל האם ויבקש ממנה להפחית את תשלום מזונות הילדים עד יעבור זעם. האם עלולה לסרב לכך משום שגם היא נותרה ללא פרנסה. יתרה מזאת, ייתכן שאף תדרוש מן האב להגדיל את תשלום המזונות בשל הירידה בהכנסותיה.

נכון לכתיבת שורות אלו, לא ניתנה כל התייחסות מצד הממשלה לסוגיית מזונות הילדים בימי קורונה. המשמעות היא כי האב מחויב בתשלום המזונות כסדרם. אולם, זוהי השעה להתחשבות הדדית של הורים גרושים זה בזה. ראשית, על-מנת שלא לגרום לקריסתו הכלכלית של אחד מן הצדדים ושנית, כדי למנוע פגיעה בילדים אשר חווים היטב כל משבר ומאבק בין הוריהם.

קיום זמני השהות

על-פי הוראות הממשלה, ניתן לקיים את שגרת זמני השהות בין הורים גרושים למרות הוראות הסגר שקבע משרד הבריאות. זאת בתנאי כמובן כי מי מההורים אינו בבידוד עקב חשיפה לונגיף הקורונה. אז, הילדים יישארו עד לתום תקופת הבידוד אצל ההורה השני.

יודגש, כי בעת העברת הילדים מהורה אחד למשנהו, יש להקפיד על קיום הוראות משרד הבריאות. כן, על כל הורה לקיימן בעת שהות הילדים אצלו. אם אחד מההורים מפר את ההנחיות ומסכן את בריאות הילדים, יוכל ההורה השני לפנות לבית המשפט אשר יורה בצו להורה המפר לקיים את ההנחיות או יצמצם את זמני השהות אם סבר כי ההורה לא יתקן את דרכו.

האם ניתן לפנות לבית המשפט?

בתקופת הקורונה, מערכת המשפט עובדת במתכונת חירום ומטפלת בנושאים דחופים בלבד. באלו נכלל כל עניין הנוגע לטובתם של ילדים קטינים. לכן אם יש צורך, ניתן יהיה לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני בסוגיית המזונות או המשמורת. זאת בוודאי במצב שבו אחד ההורים כאמור, אינו נשמע להוראות משרד הבריאות ומסכן את בריאות הילדים. אולם ככל שלא מדובר בסוגיה בוערת שכזו, טוב יעשו הצדדים אם יפעלו לגיבוש הסכמות על-מנת להימנע מהסלמת יחסיהם ומקריסה כלכלית אשר יפגעו באופן ישיר בטובת הילדים.

ניתן להגיע להסכמה בדבר שינוי זמני של תשלום מזונות הילדים ו/או זמני השהות אשר בסיומו, אלא אם קבעו הצדדים אחרת, ישוב המצב לקדמותו. כך יוכלו ההורים להקל האחד על השנייה בתקופה זו ובמקביל, להבטיח כי בסיום משבר הקורונה, זכויותיהם לא תיפגענה.

המאמר נכתב על-ידי עו"ד אסתר שלום
עו"ד אסתר שלום - מומחית בדיני משפחה, גישור, מזונות ומשמורת משותפת.
עו"ד אסתר שלום
דרך אבא הלל 7, רמת גן, 5252204
טלפון: 052-970-6731
ester-law.co.il

תאריך:  03/06/2020   |   עודכן:  03/06/2020
כתיבת המומחים
+הסתדרות המורים: לחזור לקפסולות ולזום
21:48 03/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
על-רקע החשש הגובר מהתפשטות מחודשת של קורונה פנתה מזכ"ל הסתדרות המורים לראש הממשלה וביקשה ממנו להורות על חזרה למתווה הקפסולות בגנים ובכיתות הנמוכות ועל חזרה ללמידה מרחוק בכיתות ד'-ט'  ▪  שר החינוך: נותנים לבתי הספר ולרשויות המקומיות חופש פעולה
יפה בן דוד. מורים חשופים לסכנה
שר החינוך גלנט. ללא סנקציות [צילום: מרים אלסטר/פלאש 90]
+בקרוב: קסדת הנשמה לחולי קורונה
21:32 03/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
פיתוח חדש של חברת רפאל ושל המרכז הרפואי גליל מנסה לפתור את החשש מפני הדבקת צוותים רפואיים בקורונה בעת הטיפול בחולים הנזקקים למכונות הנשמה  ▪  בשבוע הבא תתקיים בדיקת בטיחות לקסדת ההנשמה הייעודית
קסדת ההנשמה החדשה [צילום: דוברות רפאל]
+מניין מתי הקורונה בבריטניה: כ-40 אלף
18:56 03/06/20  |  איציק וולף
מניין המתים מנגיף קורונה בבריטניה הגיע היום ל-40 אלף בני אדם. ביממה האחרונה מתו מן הנגיף 359 בני אדם.
+בן 71 נפטר מקורונה בבי"ח הדסה בירושלים
18:55 03/06/20  |  איציק וולף
חולה קורונה בן 71 נפטר במתחם המחלות המתפרצות ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי בבית החולים הדסה עין כרם. מבית החולים נמסר כי האיש סבל ממספר מחלות רקע והיה מונשם ומורדם במצב קשה מאוד למעלה מחודש. צוותי הדסה אפשרו לבני משפחתו להפרד ממנו בתוך היחידה במיגון מלא.
+נתניהו: לסגור כל בי"ס שבו יימצא חולה קורונה
18:48 03/06/20  |  איציק וולף
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיים היום התייעצות בנושא התפשטות נגיף קורונה במערכת החינוך. ההתייעצות נערכה עם שר החינוך, יואב גלנט, ועם ראש המל"ל, מאיר בן שבת.

בהתייעצות נקבע כי כל מוסד חינוכי שיאותר בו מקרה תחלואה - ייסגר. נתניהו הנחה את שר החינוך להמשיך לפעול לפתרונות מיגון וריחוק לתלמידים ולצוותי ההוראה. יש להמשיך לטפל במוקדים שאותרו. ראש הממשלה הנחה להמשיך לעקוב ולקיים הערכות מצב.
+הלקחים מחודשי הלימוד הביתי
18:10 03/06/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
למשמעת הבית-ספרית יש חסרונות  ▪  כמה חשוב להשתמש במומחים שבהישג יד  ▪  פעילות גופנית יומית היא חיונית  ▪  והכי חשוב: ללמד את הילדים לצרוך חדשות וכיצד להסיק מהן מסקנות
(פק. הילדה במסיבת העיתונאים [צילום: ITV / יוטיוב])
החינוך בבריטניה בתקופת הקורונה, 28.5.20 / סקיי ניוז
+כל מוסד חינוכי עם חולה - ייסגר
17:25 03/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
זינוק במספר התלמידים ועובדי ההוראה שהוכנסו לבידוד לאחר שהתגלו נשאי קורונה במוסדות החינוך שבהם היו  ▪  ראש הממשלה קבע כי כל מוסד חינוכי שבו יאותר מקרה תחלואה בקורונה - ייסגר, אך לא תהיה סגירה גורפת של מערכת החינוך
חיטוי הגימנסיה העברית בי-ם [צילום: עיריית ירושלים]
שר החינוך גלנט מתנגד להשבתת בתי הספר
+דגימות לקורונה יילקחו מכ-2,000 איש בבית ספר בחדרה
15:46 03/06/20  |  עידן יוסף
לאור גילויי בדיקה חיובית לנגיף הקורונה במוסד חינוכי בחדרה מקים מד"א, לבקשת קופות החולים כללית ומאוחדת ובשיתוף עיריית חדרה, מתחם "היבדק וסע" נייד, סמוך לתחנת הרכבת בחדרה בו צפויים להיבדק כ-2,000 תלמידי תיכון ואנשי ההוראה ובני משפחותיהם.

המתחם שייפתח לפעילות אחר-הצהריים יפעל עד השעה 23:00 ויוכלו להיבדק בו רק מי שזומנו ע"י קופות החולים ויצטיידו בתעודה מזהה. בנוסף, יבצעו צוותי מד"א דגימות לתלמידים שאין באפשרותם להגיע למתחם 'היבדק וסע' באמצעות אמבולנס מיוחד במוסד החינוכי.
+הכנסות זום זינקו ב-169%: 328 מיליון דולר
15:11 03/06/20  |  איציק וולף   |   לרשימה המלאה
זום, המעסיקה כ-2,800 עובדים ברחבי העולם, רשמה עלייה של 354% במספר הלקוחות שלה לעומת הרבעון הראשון של 2019 - כ-265,400  ▪  הרווח הנקי עמד על 27 מיליון דולר
([צילום: מארק לניהאן, AP])
+מנהיגי יוון וקפריסין יבקרו בישראל
14:55 03/06/20  |  עידן יוסף
מנהיגי יוון וקפריסין יבקרו בישראל במהלך יוני כדי לדון בחידוש הטיסות והתיירות.
+משחררים את הרסן
14:44 03/06/20  |  יפעת גדות   |   לרשימה המלאה

[צילום: אנדראה אלכסנדרו/AP]
+סורוקה: עלייה בהיקפי תחלואת הקורונה בדרום
13:45 03/06/20  |  עידן יוסף
המרכז הרפואי סורוקה מדווח כי בימים האחרונים מסתמנת עלייה בהיקפי תחלואת קורונה באזור הדרום. מחלקת הקורונה החדשה אוכלסה אתמול ומאושפזים בה כעת שישה מטופלים - שניים במצב בינוני והיתר במצב קל, ביניהם גם ילדה בת 5 ואמה.

הד"ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל סורוקה ומנהל המיון הפנימי: "בימים האחרונים אנו מזהים עלייה משמעותית במספר המטופלים במלר״ד המאובחנים כחולי covid 19. במלר״ד סורוקה ממשיך לפעול מיון נשימתי אותו פתחנו לראשונה בארץ עם פרוץ המגיפה. זהו אתר ייעודי למטופלים החשודים כחולים בקורונה ובו הם מבודדים משאר המטופלים, עוברים הערכה מלאה ובהמשך החלטה אם לשחררם לבידוד ביתי או לאשפזם".
+מהן מידות החשיפה והחיסון הטבעי
13:24 03/06/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
כמה אמריקנים חלו בקורונה ומהו חלקם של ילדים בהפצת הנגיף  ▪  מהי מידת החשיפה הגורמת למחלה ומדוע יש מי שחולים בצורה יותר קשה  ▪  כמה זמן אחרי ההחלמה לא ניתן לחלות שוב
(מספר המגעים של ילדים גדול פי שלושה)
+ביבי, תחילת הסוף
12:51 03/06/20  |  דן מרגלית   |   לרשימה המלאה
יש רק צידוק אחד לעובדה שציבור המחנכים והמורים פשוט, סליחה, מצפצים על נתניהו  ▪  הוא למד זאת ממנו
(נתניהו. הכל הצליח לו [צילום: אביר סולטן/AP])
+דוח האוצר לגבי הנפגעים מהקורונה
11:47 03/06/20  |  רועי אורן   |   לרשימה המלאה
הדוח מראה כי פער בין השכלה נמוכה ומגדר מקשה על אדם להשתלב בשוק העבודה  ▪  המדינה חייבת לממן הכשרות מקצועיות לכאלו שלא יכולים ללמוד במוסדות אקדמיים כדי לצמצם פערים אלו
(אלפי מובטלים [צילום: יוסי זמיר/פלאש 90])
+הקלות למפעלים ולעסקים אשר נקלעו לקשיים
11:36 03/06/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
נוכח הימשכות המשבר והצפוי כי השפעתו תורגש גם בחודשים הקרובים ומעבר לכך, הן בתחום התעסוקה והן על הפעילות המפעלית, מתייחסות ההקלות השונות ללוחות זמנים לעמידה ביעדים ובתנאים השונים של כל תוכנית ותוכנית. הערכת מצב מחודשת תתקיים מעת לעת, אשר תבחן האם ההקלות עונות לנסיבות המשתנות
( מנכ"ל רשות ההשקעות במשרד הכלכלה [צילום: יצחק אלהרר/סקופ 80])
+תוארך חופשת הלידה ליולדות ששהו במלוניות קורונה
10:41 03/06/20  |  מירב ארד
בשורה ליולדות: בפעילות יו"ר וועדת חוקה ח"כ יעקב אשר, הודיע הביטוח הלאומי על הארכת חופשת הלידה ליולדת ששהתה במלונית קורונה, והכרה בתקופה זו כאשפוז בבית חולים לעניין הארכת החופשה. "הלשכה המשפטית בחנה את הסוגיה ברוח בית הלל", כתב מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר,, "והוציאה חוות דעת המכירה בשהייה במלונית של יולדת או תינוקה, שאומתו כחולים בנגיף, כאשפוז בבית חולים לעניין הארכת חופשת לידה".

+נמנעה הפצת מיליון וחצי מסיכות N95 פגומות לצוותים רפואיים
09:43 03/06/20  |  מירב ארד   |   לרשימה המלאה
יחידת הונאה במשטרת ישראל ויחידת החקירות של הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ״ב) חוקרות בימים אלה חשד לאספקת מסכות פגומות, שרכש משרד הביטחון עבור משרד הבריאות  ▪  עד כה נחקרו שני חשודים
מסיכות N95 פגומות [צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון]
+מדגרות קורונה - הנה זה בא
09:39 03/06/20  |  מאיר אינדור   |   לרשימה המלאה
עוצרים את המרוץ להחזרת החיים לשגרה  ▪  חוזרים להקשיב למדענים המסבירים שהקורונה לא הלכה לשום מקום, ודוחים בשאט נפש את הקונספירציות כאילו אין קורונה והכל המצאות לצרכים פוליטיים
(מצפצפים בגלוי [צילום: איתמר לוין])
+זה יקח זמן והמסיכה חיונית
08:00 03/06/20  |  איתמר לוין   |   לרשימה המלאה
הקורונה אינה נעלמת בעתיד הנראה לעין, וגם לא בחודשי הקיץ  ▪  יש לנגיף יותר תסמינים מהצפוי, וההתמודדות איתו יקרה מאוד  ▪  אפשר לדאוג פחות מפני משטחים ומוטציות של הנגיף
(מאה שערים. קריאה לצניעות)
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
התפתחויות נוספות   /  מגיפת הקורונה
כחלק ממבצע הרכש הלאומי של ציוד רפואי להתמודדות עם נגיף הקורונה, משל"ט הרכש הלאומי (המשותף למשרדי רה״מ, הבריאות והביטחון) הזמין בחודש אפריל 2020 מיבואן ישראלי, כמיליון וחצי מסכות N95 שנרכשו בחו"ל והיו מיועדות לשימוש ע״י צוותים רפואיים ושילם תמורתן מקדמה של כ-5 מיליון ש״ח.
03/06/2020  |  מירב ארד  |   חדשות
סיפורה העצוב של הגימנסיה ברחביה, שהפכה למדגרת ומפיצת קורונה, לא אירע במאה שערים, בזרמים הקנאים של החרדים, המנותקים מהתקשורת, אלא בלב המיינסטרים הישראלי. באופן פרדוקסלי הוא פועל יוצא של תקשורת, פוליטיקאים ולוביסטים, שלחצו על חזרה לשגרה.
03/06/2020  |  מאיר אינדור  |   יומני בלוגרים
נצטרך לחיות עם הקורונה לאורך זמן. הנגיף אינו מראה סימנים שהוא מסתלק, והמגיפה צפויה להימשך שנה ואף יותר. המסיכות, הריחוק החברתי, הניתוק מחברים ובני משפחה – אלו צעדי המניעה הטובים ביותר והם יהיו כאן בעתיד הנראה לעין. התחזיות שמאות מיליוני מנות של חיסון יהיו זמינות בסוף השנה, כנראה ורודות מדי; שום חיסון לא פותח במהירות שכזאת. נכון לעכשיו, גם אין טיפול המבטיח ריפוי מלא מן הקורונה.
03/06/2020  |  איתמר לוין  |   מיוחדים ברשת
הממשלה אישרה במשאל טלפוני תיקון והארכה של תקנות שעת חירום - הגבלת פעילות, אזור מוגבל ובידוד במקום בידוד בית מטעם המדינה.
02/06/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
שרי האוצר והתרבות, ישראל כ"ץ וחילי טרופר, סיכמו על מתן חבילת סיוע ייעודית בעלות כוללת של 200 מיליון שקל לטובת חיזוק מפעלי התרבות בישראל. בתום פגישה שהתקיימה (יום ג', 2.6.20) ביניהם ובין נציגי עולם התרבות מתוך רצון לשמור על רצף פעילות גופי התרבות ולתמוך ביצירה מקומית.
02/06/2020  |  עידן יוסף  |   חדשות
בלוגרים
דעות  |  כתבות  |  תחקירים  |  לרשימת הכותבים
חאן אל אחמר [צילום: ג'מאל עוואד/פלאש 90]
אביעד ויסולי
ראשי מדינות בכל העולם מסתכלים כעת מה תעשה ישראל    אם התגובה שלנו תהיה בכיינית יתייחסו אלינו בעולם בזלזול ויחריפו את הצעדים
עידן יוסף
עידן יוסף
ראש המטה המקצועי לשעבר של שרת התחבורה חושף במשדר "המקור" תמונה של ניהול לא ראוי בלשכת השרה, עם העדפה פסולה לכאורה של יישובים ופעילים על בסיס פוליטי תוך זניחת שיקולים מקצועיים    רגב...
יואב יצחק
יואב יצחק
המשטרה חקרה חשד, לפיו מאור פחימה, עבריין ידוע ומוכר למשטרה, מעורב בהטמנת מטען חבלה שנועד לפגוע במנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח קיסריה, מיכאל כרסנטי - לאחר שזה דחה בקשתו להכשיר עבירות ב...
לרשימות נוספות  |  לבימה חופשית  |  לרשימת הכותבים
הרשמה לניוזלטר
הרשמה ל-SMS
ברחבי הרשת / פרסומת
ברחבי הרשת / פרסומת
News1 מחלקה ראשונה :  ניוז1  |   |  עריסת תינוק ניידת  |  קוצץ ירקות מאסטר סלייסר  |  NEWS1  |  חדשות  |  אקטואליה  |  תחקירים  |  משפט  |  כלכלה  |  בריאות  |  פנאי  |  ספורט  |  הייטק  |  תיירות  |  אנשים  |  נדל"ן  |  ביטוח  |  פרסום  |  רכב  |  דת  |  מסורת  |  תרבות  |  צרכנות  |  אוכל  |  אינטרנט  |  מחשבים  |  חינוך  |  מגזין  |  הודעות לעיתונות  |  חדשות ברשת  |  בלוגרים ברשת  |  הודעות ברשת  |  מועדון +  |  אישים  |  פירמות  |  מגשרים  |  מוסדות  |  אתרים  |  עורכי דין  |  רואי חשבון  |  כסף  |  יועצים  |  אדריכלים  |  שמאים  |  רופאים  |  שופטים  |  זירת המומחים  | 
מו"ל ועורך: יואב יצחק © כל הזכויות שמורות     |    שיווק ופרסום ב News1     |     RSS
כתובת: רח' חיים זכאי 3 פתח תקוה 4977682 טל: 03-9345666 פקס מערכת: 03-9345660 דואל: New@News1.co.il